» »

cyrix 150&OC

cyrix 150&OC

Binji ::

Cyrixa 150 sem navil na 200MHz in celo dela!!To pa z voltazo 3.3V (originalno 2.8V) in PIO modom 2. Mnozilnik in frekvenca pa sta 3X66mhz. No zdaj ne vec - sem za dobrobit mene in procesorja vse skupaj raje dal nazaj;).
in hlajenje? Samo hladilnik za P3 in se star ventilator iz napajalnika ob strani, da je pihal na rebra.

Sem pa nov v overclockanju tako da bi prosil, ce mi kdo lahko pove kaksno boljso resitev.

Binji

Koci ::

Ti si nardil kr dober. Sm pazi, Cyrixi se full pregrevajo in hitro potanejo nestabilni.

jRk0 ::

Hmm. Boljsa resitec je nov racunalnik:). Ampak mogoce nimas se dovolj denarja in potem mores pac iz tega najvec stisnit ven. Ti navij in ko bo konec z njim pa fotru zatezi, da je od starosti crkno. Pa bo.:D.Sicer pa sem jaz P1 166 navil na 225MHz brez da bi voltazo poveceval, za cyrixe pa ne vem kako je.

OZZY ::

Stvar se verjetn kar greje. Kok maš pa temperaturo?

mobisuxguru01 ::

Vprašanje zate Binji
Mam Cyrxa 166 in neko TOMATO BOARD, pa me zanima kako bi lahko to mal navil, ker v biosu ni nič temu podobno

tnx

OZZY ::

Kaj pa ko bi poskusu navit prek jumperjev na plati. Mal preštudiri knjigico od plate pa poglej, če lahko spreminjaš z jumperji fsb (50,60,66,75..) in pa množilnik.

Binji ::

Ja na starih platah lahko spreminjas to samo s jumperji, soft menu je uvedel komaj Abit zdej enkrat. Kot vem je bolje spreminjati fsb kot mnozilnik tako da se kar igraj:8).

jrk: jst sm mogu voltazo s 2.8 dat na 3.3V in sem tako preskrbljen s toploto za cez zimo;)

ozzy: ti ne bi vedel.. neki manj kot 80C ker za takrat imam nastavljen alarm v BIOSU.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sempron 2200+ @1.8Ghz (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
946338 (4537) Veron
»

Kako pospešit Pentium 100 PC? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
533794 (3188) AtaStrumf
»

jumper-ji

Oddelek: Pomoč in nasveti
5701 (618) themouse
»

Prvi overclock!

Oddelek: Navijanje
281366 (998) Riccio_
»

Iz prazgodovine

Oddelek: Navijanje
111143 (898) Zucko

Več podobnih tem