» »

XP ali Win7 na prenosnik?

XP ali Win7 na prenosnik?

1
2
»

hojnikb ::

Jerry000 je izjavil:

Zato ker sedaj vem (na oko) da XP požre 350 MB, torej mi lahko brez problema igra požre 1gb+, in še skype bom mogoče lahko še zraven laufal. Men se ne gre da bo ram prazen, nevem zakaj moram to tolikokrat ponavljati, gre se mi zato, da bom ob prostem času lahko igral League of Legends, sedaj imam že XP gor naložen in mi lepo laufa LOL. Za to se mi gre...ne da bom gledal prazen ram. Za PS, iD, ill, corel me ne skrbi, ker že tko dobro laufa (še 2 programa lahko naenkrat laufam). Za to me skrbi da mi ne bo Win7 več rama požru in mi bo LOL štekal, in mogoče še ne bom mogel imeti 2 programa odprta. To mene skrbi ne pa prazen ram ob zagonu ali pa ob zaprtih aplikacijah

To veš, da je win toliko pameten, da bo sprostil ram, če ga bo neki aplikaciji zmanjkal (v tem primeru LoLu) ?
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

BorutK-73 ::

Ker je napisal da bo namestil piratske windowse je tema zrela za zaklep ali izbris.

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

BorutK-73 je izjavil:

Ker je napisal da bo namestil piratske wondowse je tema zrela za zaklep ali izbris.

this.
#brezpodpisa

MrStein ::

hojnikb je izjavil:


in dobil boš odgovore od šalabajskov, ki se jim niti približno ne sanja, kako stvari delujejo. ampak ok, if it makes you feel better..

No ja, ta tule je tudi že skoraj tipična "alter tema", tako da dosti slabše mu ne šlo...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

hojnikb ::

MrStein je izjavil:

hojnikb je izjavil:

Ker lahko ?

Že tako dolgo temo si samo po nepotrebnem podaljšal.
Če pa se tvoje vprašanje nanaša na katero moje pisanje, pa bolj natančno nakaži.
(o RAM in delovanju le tega jaz nisem nič pisal, sem le pokazal, da je techfreakova ocena porabe v XP krepko mimo)

and this is relavant how ?

in ocena porabe je daleč od mimo. Odvisno od konfiga in programov, ki so gor, ti tudi xp brez problema skur 500mb+ ob zagonu. But like it matters anyway.
#brezpodpisa

Jerry000 ::

hojnikb je izjavil:


in dobil boš odgovore od šalabajskov, ki se jim niti približno ne sanja, kako stvari delujejo. ampak ok, if it makes you feel better..

Sej tuki so tut šalabajzerji:D, tko da slabše kot tu ne more bit;)

Jerry000 je izjavil:

hojnikb je izjavil:


in dobil boš odgovore od šalabajskov, ki se jim niti približno ne sanja, kako stvari delujejo. ampak ok, if it makes you feel better..

Sej tuki so tut šalabajzerji:D, tko da slabše kot tu ne more bit;)


@MrStein, ful ti hvala, zarad takih kot si ti imam še upanje do forumov, vsaj lepo razložjo in ne napadajo. Hvala ti

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

MrStein ::

hojnikb je izjavil:

and this is relavant how ?

in ocena porabe je daleč od mimo. Odvisno od konfiga in programov, ki so gor, ti tudi xp brez problema skur 500mb+ ob zagonu. But like it matters anyway.

(a to pa je relevantno?)
Meni en PC skuri 2 GB, takoj po zagonu, brez aplikacij, razen AV in ikonice za power management. Samo tega nisem v temo vlekel, ker je netipično in popolnoma off topic. Tako kot tistih 500MB.
Tipična poraba XP je 100 "i kusur" MB, na slabših mašinah še manj (ker sicer XP sploh ne bi deloval, ko je na trg prišel je bil RAM tam okoli 128-256 MB)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Jerry000 ::

BorutK-73 je izjavil:

Ker je napisal da bo namestil piratske windowse je tema zrela za zaklep ali izbris.

Se strinjam

hojnikb ::

In da še odgovorim na prvi post:

Defenitivno Windows 7. Driverji najbrž so (imam prenosnik z podobnimi specsi -- 6910p). V originalu meu 2GB rama, kasneje dogradil na 3GB.
Stvar je in še vedno dela kot šus in mi niti na pamet ne pade kak WinXP.
Tak da, če se misliš ukvarjat z dinozavrom(xp), then go for it.Vendar vedi, da se podpora izteka in da si z takim sistemom magnet za nasnago.

PS: LoL je deloval BP na 2GB in Win7 na podobnem prensniku (za hec testiral takrat).
#brezpodpisa

MrStein ::

Bom ponovil: o kakih nevarnostih govorite? En primer?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

hojnikb ::

MrStein je izjavil:

Bom ponovil: o kakih nevarnostih govorite? En primer?

O vseh luknjah v sistemu, katere microsoft ne bo pokrpal, ko se podpora izteče :)
#brezpodpisa

MrStein ::

Torej o namišljenih problemih?
Kaj a so naredili sync med slo-tech in enim drugim forumom??? ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

hojnikb ::

http://www.pcworld.com/article/2046839/...

verjemi, da je teh "namišljenih" problemov dovolj, vendar se hitro pokrpajo, tako da ti sploh ne veš za njih.
#brezpodpisa

MrStein ::

Aja, za win 7 pa ni zero day...
Si bom nekam zapisal to novo znanje.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

hojnikb ::

windows 7 zeroday exploiti bojo pokrpani po april 2014, windows xp -- not so much.

In nikjer nisem napisal, da jih za win7 ni...
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

MrStein ::

Posodiš kristalno kroglo?
(off...)

hojnikb je izjavil:


In nikjer nisem napisal, da jih za win7 ni...

Aja, torej se po tej točki XP in 7 ne razlikujeta?
Hecno, zdelo se mi je, da je ta razlika jedro tvojega argumentiranja.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

hojnikb ::

MrStein je izjavil:

Posodiš kristalno kroglo?
(off...)

hojnikb je izjavil:


In nikjer nisem napisal, da jih za win7 ni...

Aja, torej se po tej točki XP in 7 ne razlikujeta?
Hecno, zdelo se mi je, da je ta razlika jedro tvojega argumentiranja.

jedro mojga argumentiranja je, da bodo exploiti na xp po aprilu nepokrpani.
Če je pa to tako težko razumet, then...
#brezpodpisa

MrStein ::

Še enkrat, za koliko EUR daš kristalno kroglo?

Če pa je tako težko razumeti: A ti veruješ, da bo MS odprl vrata pekla, torej da bo tretjino PC-jev sveta pustil ranljive? Really?
(pa tudi če bo, do takrat lahko še N-krat menja OS)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

hojnikb ::

MrStein je izjavil:

Še enkrat, za koliko EUR daš kristalno kroglo?

Če pa je tako težko razumeti: A ti veruješ, da bo MS odprl vrata pekla, torej da bo tretjino PC-jev sveta pustil ranljive? Really?
(pa tudi če bo, do takrat lahko še N-krat menja OS)

yup. Uradna podpora je do takrat in tako bo tut ostal. Afterall so že ene parkrat extendal ta rok in je ubistvo že skrajni čas.
#brezpodpisa

fosil ::

Gledat porabo rama, ko je pc idle in na podlagi tega vlečt neke zaključke je približno tako, kot če bi pri avtih primerjal število obratov v prostem teku in ugotovil da je yugo boljši avto od recimo audija.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

823483 ::

Jerry000 je izjavil:

Zdravo.

Od frenda sem dobil prenosnik za nekaj časa. Namen ga imam formatirat ampak ne vem kateri OS se splača. Konfoguracije prenosnika:

Intel(R) Core™2 Duo CPU
T7100 @ 1.80GHz
789 MHz, 1,99 GB of RAM
Grafična je pa neka integrirana Mobile Intel(R) 965 Express, če sem prav pogledal

Torej namen uporabe prenosnika so grafična dela v adobe in corel draw programih, tu pa tam kak film in občasno zaženem kak League of Legends. Glede na to da ma 2GB rama, bi rad XP ali Win7 OS, vendar ne vem katerega se mi bolj splača, keri je bolj požrešen? Se mi splača kar XP? Dobra stran XP je ta da lahko gor naložim IE8 za testiranje spletnih strani poleg Chrome in FF

LoL ne bo deloval, graficna kartica je preslaba. Sploh pa ne v kombinaciji z Skype, ki je relativno pozresen program.
Ne skrbi glede RAMa in instaliraj Win7; memory management je dosti boljsi kot v XP. Ce izklopis Aero UI bo stvar letela - 2gb rama ni tako malo. OS sam po sebi porabi relativno malo RAMa, se posebej v primerjavi z browserjem, ki se z lahkoto razleze na nekaj gb. Win7 bo sicer v mirovanju porabil nekaj vec RAMa, ampak razlik ni vec, ko zaganjas programe - OS zna inteligentno alocirat pomnilnik na tak nacin, da programi, ki jih trenutno uporabljas tecejo najbolje (moj laptop z 6gb pomnilnika recimo izklopi Aero efekte in cel kup ne-nujno-potrebnih servisov, ko delam kaj zelo intenzivnega).
Za testiranje spletnih strani komot uporabis IE tab (add-on za Chrome in FF, ki emulira IE 6,7,8 in 9).

hojnikb ::

823483 je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

Zdravo.

Od frenda sem dobil prenosnik za nekaj časa. Namen ga imam formatirat ampak ne vem kateri OS se splača. Konfoguracije prenosnika:

Intel(R) Core™2 Duo CPU
T7100 @ 1.80GHz
789 MHz, 1,99 GB of RAM
Grafična je pa neka integrirana Mobile Intel(R) 965 Express, če sem prav pogledal

Torej namen uporabe prenosnika so grafična dela v adobe in corel draw programih, tu pa tam kak film in občasno zaženem kak League of Legends. Glede na to da ma 2GB rama, bi rad XP ali Win7 OS, vendar ne vem katerega se mi bolj splača, keri je bolj požrešen? Se mi splača kar XP? Dobra stran XP je ta da lahko gor naložim IE8 za testiranje spletnih strani poleg Chrome in FF

LoL ne bo deloval, graficna kartica je preslaba. Sploh pa ne v kombinaciji z Skype, ki je relativno pozresen program.
Ne skrbi glede RAMa in instaliraj Win7; memory management je dosti boljsi kot v XP. Ce izklopis Aero UI bo stvar letela - 2gb rama ni tako malo. OS sam po sebi porabi relativno malo RAMa, se posebej v primerjavi z browserjem, ki se z lahkoto razleze na nekaj gb. Win7 bo sicer v mirovanju porabil nekaj vec RAMa, ampak razlik ni vec, ko zaganjas programe - OS zna inteligentno alocirat pomnilnik na tak nacin, da programi, ki jih trenutno uporabljas tecejo najbolje (moj laptop z 6gb pomnilnika recimo izklopi Aero efekte in cel kup ne-nujno-potrebnih servisov, ko delam kaj zelo intenzivnega).
Za testiranje spletnih strani komot uporabis IE tab (add-on za Chrome in FF, ki emulira IE 6,7,8 in 9).

to ne počne zaradi hitrosti, ampak ker program ni kompatabilen z aerotom ;)
#brezpodpisa

MrStein ::

823483 je izjavil:


Za testiranje spletnih strani komot uporabis IE tab (add-on za Chrome in FF, ki emulira IE 6,7,8 in 9).

IE tab uporablja nameščen IE in tako podpira iste funkcije kot le ta.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Jerry000 ::

823483 je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

Zdravo.

Od frenda sem dobil prenosnik za nekaj časa. Namen ga imam formatirat ampak ne vem kateri OS se splača. Konfoguracije prenosnika:

Intel(R) Core™2 Duo CPU
T7100 @ 1.80GHz
789 MHz, 1,99 GB of RAM
Grafična je pa neka integrirana Mobile Intel(R) 965 Express, če sem prav pogledal

Torej namen uporabe prenosnika so grafična dela v adobe in corel draw programih, tu pa tam kak film in občasno zaženem kak League of Legends. Glede na to da ma 2GB rama, bi rad XP ali Win7 OS, vendar ne vem katerega se mi bolj splača, keri je bolj požrešen? Se mi splača kar XP? Dobra stran XP je ta da lahko gor naložim IE8 za testiranje spletnih strani poleg Chrome in FF

LoL ne bo deloval, graficna kartica je preslaba. Sploh pa ne v kombinaciji z Skype, ki je relativno pozresen program.
Ne skrbi glede RAMa in instaliraj Win7; memory management je dosti boljsi kot v XP. Ce izklopis Aero UI bo stvar letela - 2gb rama ni tako malo. OS sam po sebi porabi relativno malo RAMa, se posebej v primerjavi z browserjem, ki se z lahkoto razleze na nekaj gb. Win7 bo sicer v mirovanju porabil nekaj vec RAMa, ampak razlik ni vec, ko zaganjas programe - OS zna inteligentno alocirat pomnilnik na tak nacin, da programi, ki jih trenutno uporabljas tecejo najbolje (moj laptop z 6gb pomnilnika recimo izklopi Aero efekte in cel kup ne-nujno-potrebnih servisov, ko delam kaj zelo intenzivnega).
Za testiranje spletnih strani komot uporabis IE tab (add-on za Chrome in FF, ki emulira IE 6,7,8 in 9).


Ni grafična preslaba, no, LOL mi laufa lepo:. Hvala za IE tab, si bom ogledal tole. Ampak ta IE tab prikazuje napredne sudo klase? Kot naprimer :nth-child(3n+3)? Ali pa :last-child? Ker original IE8 jih ne prikazuje ker nima podprtih. Oziroma bolj me zanima v kateri verziji IE prikazuje?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

MrStein ::

Sem zgoraj napisal: IE tab je samo "bližnjica" do IE, ki ga imaš nameščenega.

Torej prikazuje ti v tem IE. (ki - z ali brez IEtab-a - omogoča preklop na delovanje starejših verzij: v IE pritisni F12 in potam spodaj, kjer se pojavi, spremeni "Browser Mode")
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

ST-777 ::

Jerry000 je izjavil:

Glede na to da ma 2GB rama, bi rad XP ali Win7 OS, vendar ne vem katerega se mi bolj splača
Win 7. Če bo kakšna igra porabila preveč RAM-a, lahko uporabiš free memory optimizer, ki bo sprostil RAM. Nekateri imajo za te namene v Win 7 program FreeRAM XP.

"I just installed Win 7 64-bit, then installed FreeRAM XP" http://www.techsupportalert.com/best-fr... (Best Free Memory Optimizer)

techfreak :) ::

Kaj misliš da Windows 7 ne zna sam razporediti RAMa kot je potrebno? Osebno precej bolj zaupam Microsoftu kot pa nekemu tretjemu programu o katerem nisem našel članka na kakšni bolj resni strani.

hojnikb ::

ti ram optimizerji so smeh in res nwm zakaj bi jih meu.
#brezpodpisa

ST-777 ::

V mojem namiznem PC-ju je 4 GB rama in Win 7, nimam memory optimizerja, ker za to ni potrebe. Občasno pa vklopim svoj zelo star prenosnik, ki ima 0,5 GB rama, Win XP in naložen je FreeRAM XP, ki je v tem okolju zelo koristen. Brez njega bi deskanje po spetu še bolj štekalo, kot sicer.

hojnikb ::

ST-777 je izjavil:

V mojem namiznem PC-ju je 4 GB rama in Win 7, nimam memory optimizerja, ker za to ni potrebe. Občasno pa vklopim svoj zelo star prenosnik, ki ima 0,5 GB rama, Win XP in naložen je FreeRAM XP, ki je v tem okolju zelo koristen. Brez njega bi deskanje po spetu še bolj štekalo, kot sicer.

hahaahahah sure. Keep telling yourself that >:D
#brezpodpisa

ST-777 ::

@hojnikb, 0,5 GB RAM-a je tudi v Win XP-ju za današnjo uporabo zelo malo. Ko deskaš po spletu, lahko v FreeRAM XP vidiš, kako se zmanjšuje razpoložljivi RAM. Neredko ta program pokaže 0%, odprta spletna stran zamrzne in šele ko FreeRAM XP sprosti pomnilnik, se spletna stran odmrzne.

hojnikb ::

ST-777 je izjavil:

@hojnikb, 0,5 GB RAM-a je tudi v Win XP-ju za današnjo uporabo zelo malo. Ko deskaš po spletu, lahko v FreeRAM XP vidiš, kako se zmanjšuje razpoložljivi RAM. Neredko ta program pokaže 0%, odprta spletna stran zamrzne in šele ko FreeRAM XP sprosti pomnilnik, se spletna stran odmrzne.

To počne tudi windows in je pri tem bolj učinkovit kot tole skopocalo od programa.
#brezpodpisa

ST-777 ::

hojnikb je izjavil:

To počne tudi windows in je pri tem bolj učinkovit kot tole skopocalo od programa.
Po mojih izkušnjah OS Win 7 memory optimizerja ne potrebuje, Win XP pa ni tako učinkovit pri sprostitvi rama kot Win 7 in je memory optimizer koristen.

shadeX ::

hojnikb je izjavil:

BorutK-73 je izjavil:

Ker je napisal da bo namestil piratske wondowse je tema zrela za zaklep ali izbris.

this.


Zakaj? Omenil je samo da bo naložil piratske windowse. To ne krši nobenega člena.

Prepovedano je objavljanje, iskanje, ponujanje in omogočanje dostopa do snovi, predmetov, navodil za postopke ali dejavnosti, katerih promet je prepovedan z zakonom.

hojnikb ::

ST-777 je izjavil:

hojnikb je izjavil:

To počne tudi windows in je pri tem bolj učinkovit kot tole skopocalo od programa.
Po mojih izkušnjah OS Win 7 memory optimizerja ne potrebuje, Win XP pa ni tako učinkovit pri sprostitvi rama kot Win 7 in je memory optimizer koristen.

yeah sure..
#brezpodpisa

Jerry000 ::

MrStein je izjavil:

Sem zgoraj napisal: IE tab je samo "bližnjica" do IE, ki ga imaš nameščenega.

Torej prikazuje ti v tem IE. (ki - z ali brez IEtab-a - omogoča preklop na delovanje starejših verzij: v IE pritisni F12 in potam spodaj, kjer se pojavi, spremeni "Browser Mode")


Aja, no to mi ne nuca kaj preveč, ker rabim za IE8. Se da kje dobit kak emulator za to ali kaj podobnega? Pa da je free? Dobr za virtualni PC vem da lahko, sam bi raje kaj bol enostavnega in majhnega:)

jasa123434 ::

Če boš imel prenosnik malo časa (par mesecev) in če nameravaš igrati samo igro si naloži XP ,ker še bo imel podporo in manj rama ti bo vzelo.

Jerry000 ::

Nvem kok casa, rabim za delo pa mi je posodil ker ga ne rabi trenutno. Bom kar XP dal gor pa mirna bosna:). Sm tut opazil da ma nalepko, tko da mam lahko originalne

jasa123434 ::

Še vedno jih lahko zbrišeš če ti nebodo ustrazali tako da.

MrStein ::

Jerry000 je izjavil:



Aja, no to mi ne nuca kaj preveč, ker rabim za IE8. Se da kje dobit kak emulator za to ali kaj podobnega? Pa da je free? Dobr za virtualni PC vem da lahko, sam bi raje kaj bol enostavnega in majhnega:)

O čem ti to?

IE10 (na win7) "emulira" IE 7, IE 8 in IE 9

IE8 na XP pa emulira IE7, IE 8 pa je že sam po sebi.

ST-777 je izjavil:


"I just installed Win 7 64-bit, then installed FreeRAM XP" http://www.techsupportalert.com/best-fr... (Best Free Memory Optimizer)

Citati iz te strani:

Does freeing up memory improve performance? On both my test system and personal laptop it certainly did release some more memory, but it didn't make much difference to performance.

What I can say is that FreeRAM XP caused no problems other than a 10-30 second freeze of my PC when FreeRAM is in the actual process of releasing memory.


Ja, ful same koristi je odkril od tega programa.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

zanhor2 ::

Definitivno Windows 7.
Sam imam prenosnik z Celeron procesorjem na 1.86 GHz in 2 GB rama. In moram rect, da mi Windows 7 dela bolje od XP-ja. Pa se Xp je predpotopen. Nalozi Windows 7.

zuz3k ::

in razlog za odprtje stare teme je... dolgčas?
Life is a psychological game.

LightBit ::

hojnikb je izjavil:

hint: več porabljenga rama je dobra stvar :)

Ja, ampak treba je razlikovati med porabo in minimalnimi zahtevami.

@Jerry000: League of Legends dela na Win 7 z 2GB rama brez problema.

Jerry000 ::

zakaj odgovarjate na staro temo? Že skoraj 5 mesecev furam XP na prenosniku, ne potrebujem več pomoči kot sem to potreboval pred 5 meseci -.-

LJ4L ::

A nekateri ne preberejo opozorila o neaktivnosti teme... Kaj čmo ;)
LP from LJ
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri OS za "slab" prenosnik?

Oddelek: Pomoč in nasveti
395195 (4491) GTX970
»

win 8 64 ali 32

Oddelek: Operacijski sistemi
362597 (2051) SimplyMiha
»

Windows XP na Intel Celeron-u (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
569122 (8302) Qushaak
»

RAM

Oddelek: Pomoč in nasveti
423938 (2907) alkoo
»

Kateri windows naložiti na netbook? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5611084 (10041) toblak

Več podobnih tem