» »

XP ali Win7 na prenosnik?

XP ali Win7 na prenosnik?

«
1
2

Jerry000 ::

Zdravo.

Od frenda sem dobil prenosnik za nekaj časa. Namen ga imam formatirat ampak ne vem kateri OS se splača. Konfoguracije prenosnika:

Intel(R) Core™2 Duo CPU
T7100 @ 1.80GHz
789 MHz, 1,99 GB of RAM
Grafična je pa neka integrirana Mobile Intel(R) 965 Express, če sem prav pogledal

Torej namen uporabe prenosnika so grafična dela v adobe in corel draw programih, tu pa tam kak film in občasno zaženem kak League of Legends. Glede na to da ma 2GB rama, bi rad XP ali Win7 OS, vendar ne vem katerega se mi bolj splača, keri je bolj požrešen? Se mi splača kar XP? Dobra stran XP je ta da lahko gor naložim IE8 za testiranje spletnih strani poleg Chrome in FF

Invictus ::

Windows 7
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Jerry000 ::

Zakaj? Rabi manj rama kot xp? Kolikor sem specifikacije gledal zere vec rama kot xp

zee ::

windows7 64-bit, pa nadgradi ram na 4GB. Zakaj Windows7?

Zato ker bo Microsoft prenehal s podporo za XP enkrat naslednje leto. Drugi razlog je, da ti bo po namestitvi Windows 7 verjetno delala vsa periferija (ethernet, wifi, zvocna...), medtem ko te pri Windows XP caka mukotrpno iskanje in namescanje gonilnikov.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Jerry000 ::

Nadgradit ne morem, ni moj prenosnik, 64 odpade ker ma 2gb. Torej, za 2gb rama se splaca xp ali win7? Skrbi me da win7 zre vec rama, je to res? Za podporo me ne skrbi, skrbijo me rami, prenosnik je tko star okoli 5let, ce win 7 nalozim in ce pozre vec rama potem ne bom moral igrati ob prostem casu league of legends

zee ::

Kolicina rama nima vpliva na to, ali lahko nalozis 32 ali 64 bitno verzijo. RAM je zato, da se porabi.

ce win 7 nalozim in ce pozre vec rama potem ne bom moral igrati ob prostem casu league of legends


Neutemeljen strah.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

zuz3k ::

win 7

enostavno bolj so stabilni, lepše delajo

jaz mam še starejši comp, prej še 1 gb rama, pa niti ni dualcore proc
pa sem imel 7ko gor

trenutno jih nisem dal na novo že 4 leta
Life is a psychological game.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zuz3k ()

Jerry000 ::

No, ampak je res da win7 porabijo vec rama kot xp? In zakaj neutemeljen strah? Fora je da nimam veliko rama, in ce mi 7 pozre vec rama, pol ne bo dovolj za igro:)

zee ::

Ti je bilo ze napisano, da RAM ni potreben, zato lahko nehas travmirat.

Glede na to, da imas namen delati s programi iz Adobeje in Corelove zbirke bi ti res najtopleje priporocil, da riskiras tistih nekaj ficnikov (20-30 €?) in nadgradis RAM na 4 GB.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

sinalko ::

Jerry000 je izjavil:

No, ampak je res da win7 porabijo vec rama kot xp? In zakaj neutemeljen strah? Fora je da nimam veliko rama, in ce mi 7 pozre vec rama, pol ne bo dovolj za igro:)


Tak na grobo. Windows XP ti bo z vsemi gonilniki požrl okrog 350 MB, Windows 7 32bit pa okoli 700 MB. Zdaj pa se ti odloči.

Invictus ::

Če te RAM boli, potem dokupi 2 GB RAMa in daj gor 64 bitne Windowse 7 kot ti je zee rekel.

Pa nehaj bluzit o stvareh ki jih ne razumeš.

Windows 7 so bolj stabilni in delajo hitreje. Sploh ko izklopiš vso nepotrebno grafično navlako.

http://www.codeproject.com/Articles/596...
http://www.techrepublic.com/blog/10-thi...
http://www.sevenforums.com/tutorials/11...

Sem to delal na podobnem laptopu kot tvoj, pa zadeva leti in dela bolj zanesljivo.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Apofis ::

Tud na precej Švoh netbooku mi 7ka hitrej dela od xpjev...tko da go for it...

Rias Gremory ::

Windows 7, ker XP zgubi support 8.4.2014. Če je možno se doda RAM.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Jerry000 ::

sinalko je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

No, ampak je res da win7 porabijo vec rama kot xp? In zakaj neutemeljen strah? Fora je da nimam veliko rama, in ce mi 7 pozre vec rama, pol ne bo dovolj za igro:)


Tak na grobo. Windows XP ti bo z vsemi gonilniki požrl okrog 350 MB, Windows 7 32bit pa okoli 700 MB. Zdaj pa se ti odloči.


Hvala za tole, vsaj en zna odgovorit dobro.
Tisti k govorite za dokupt rama, vam morm se po kitajsk napisat da to ni opcija, ni moj prenosnik, ne bom vlagal denarja vanj, nehite govorit za dokup rama, sm ze tut js napisal to

techfreak :) ::

Ne, ne zna dobro odgovoriti. Njegova primerjava je brezpomenska, ker pač to ne moreš nikakor primerjati, Windows XP je 11 let star OS ki bo kmalu brez podpore, Windows 7 je pa od njega boljši v vseh stvareh.

Če si se že na začetku odločil da želiš uporabljati Windows XP ter nočeš poslušati zanesljivega mnenja pač ne sprašuj stvari.

Privzeto ti bo Windows XP SP3 z vsemi posodobitvami brez težav porabljal 500 MB, Windows 7 pa ne bo bistveno več. Prav tako lahko izklopiš nepotrebne servise in optimiziraš inštalacijo ter prideš na 400 MB. Če pa imaš možnost pa poizkusi Windows 8, ki je še bolj optimiziran in na večini naprav teče hitreje kot Windows 7.

Stipex ::

Moj glas gre za Windows 7 ali Windows 8. Na prenosniku, od staršev, z enojedrnim 1.6 GHz procesorjem, 2GB rama in integrirano grafično sem nadgradil iz Windows XP Home na Windows 8 Pro 32bit in je prenosnik bolj odziven kot pa prej na XPjih, poraba rama pa je cca do 600MB.

Bolf3nk ::

Jerry000 je izjavil:

sinalko je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

No, ampak je res da win7 porabijo vec rama kot xp? In zakaj neutemeljen strah? Fora je da nimam veliko rama, in ce mi 7 pozre vec rama, pol ne bo dovolj za igro:)


Tak na grobo. Windows XP ti bo z vsemi gonilniki požrl okrog 350 MB, Windows 7 32bit pa okoli 700 MB. Zdaj pa se ti odloči.


Hvala za tole, vsaj en zna odgovorit dobro.
Tisti k govorite za dokupt rama, vam morm se po kitajsk napisat da to ni opcija, ni moj prenosnik, ne bom vlagal denarja vanj, nehite govorit za dokup rama, sm ze tut js napisal to

In v čem je problem, če W7 požre več rama? Saj za to je navoljo, da ga porabi in potem sprosti,ko ga kakšen program ali igra potrebuje.

Čemu ti bo neizkoriščen ram? Za happy face?

Chev ::

Če ima laptop podporo XP driverjev, bi jaz tega naložil. Pač osebne preference.

Lonsarg ::

Noben ti ni hotu odgovorit koliko RAMa porabi, KER TO NIMA VEZE v tvojem primeru. Windows 7 dela MNOGO hitreje to je vse kar rabiš vedit. Da vse ostale probleme, ki jih zaradi starosti lahko na XP fašeš ne omenjamo.

RAMa ti pri 2GB ne more zmanjkat z nobeno igro, še crysis porabi manj kot 1.5GB. Vse kar se ti lahko zgodi je, da ko boš zagnal kako res hudo igro(ne LOL) da ti bo moral windows odprte browserje ali pa celo kake dele windowsa dati v virtualni RAM(disk) in bo trajalo dlje, ko prideš nazaj da se določene stvari poženejo. In to(upravljanje z RAMom) zna Windows 7 delati veliko bolje kot XP!

Skratka če ima računalnik vsaj 1GB rama(in vsaj enega bolših enojedrnih procesorjev) se ABSOLUTNO da gor Windows 7. Drugače bolš da ta oseba nobenmu ne štima računalnikov več v lajfu.

Če ima pa računalnik pod 1GB rama pa ti niti Windows XP ne pomaga, ker so novejši programi(recimo brskalniki) narejeni za več RAMa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

shadeX ::

Lonsarg je izjavil:


Skratka če ima računalnik vsaj 1GB rama(in vsaj enega bolših enojedrnih procesorjev) se ABSOLUTNO da gor Windows 7. Drugače bolš da ta oseba nobenmu ne štima računalnikov več v lajfu.



No tukaj se ne bi strinjal s tabo. Kot prvo, kaj je zate "eden boljših enojedrnih procesorjev?"
Ravno včeraj me je oče prosil če mu bi na njegov računalnik, naložil program za ogled DVD-jev ker bi si rad ogledal pač neko poroko, snemano s HD kamero.

Že takrat ko sem mu štimal računalnik sem mu zaradi navajenosti uštimal dual boot (xp, win7 ), ker sem pač želel da se navadi tudi na win 7.

Ker je začel redno uporabljati Win7 sem mu tudi na te windowse naložil Power DVD 8. Guess what? Ogled je bil nemogoč - štekanje.

Naložil sem ga še na Win XP, in zadeva je bila normalno delujoča - tekoča. Da ne omenjam gledanje Youtube videov na windows 7, v 480p obliki, ker so nemogoči ( niso tekoči ). Če želi da gleda brez zatikanja mora dati na 240p če ima video to možnost. Na windows XP mu youtube fura normalno na 480p.

Specifikacije računalnika:

3Ghz procesor, Pentium 4.
2GB Ram
Nvidia Geforce 6600GT - AGP
200GB Maxtor

Kot sem včeraj gledal obnašanje njegovega PC-ja, je imel na Win 7 , procesor vedno na 100%. Ram pa v mejah normale. (okoli 1,2GB).

zee ::

Pentium 4 je obupno pocasen (enojedrnik), OP ima Core 2 Duo (dvojedrnik), kar je precejsnja razlika.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

shadeX ::

Vem. Moj post se je nanašal na @Azgard-ov. Ker je omenil enojedrni procesor.

Lonsarg ::

Jah ne vem, recimo AMD 64(90nm, torej druga verzija) prežveči Windows 7 komot, še Visto mi je pravzaprav.

Cold1 ::

Jah ne vem, recimo AMD 64(90nm, torej druga verzija) prežveči Windows 7 komot, še Visto mi je pravzaprav.


Tudi P4 brez problema prežveči Visto in ostale NT-je šeste generacije, pa to ne spremeni dejstva da so XP-ji neprimerno hitrejši in porabijo neprimerno manj pomnilnika.

Dajte začeti ločevati med kakovostjo operacijskega sistema in porabo sredstev, pa tudi med vašimi preferencami in izraženimi željami uporabnikov.

---------------------------------

Glede na to da ma 2GB rama, bi rad XP ali Win7 OS, vendar ne vem katerega se mi bolj splača, keri je bolj požrešen?


Preizkusi oba, če so Okna 7 dovolj hitra zate, ter ni problema z vmesnikom, je to to, če pa ne, pa si pač namesti XP-je, boš pa v tem primeru potreboval dodaten požarni zid, ter nek posodobljen brskalnik, ki je dovolj varen (Chrome ima lasten peskovnik, Opera 12.x pa je ena najbolj varnih izbir, za povrhu vsega pa potrebuje izjemno malo pomnilnika za delovanje).

Mimogrede, integrirana grafična kartica ti po vsej verjetnosti ne bo omogočala poganjanja strojno pospešenega namizja, kar bo Okna 7 še dodatno upočasnilo.

---------------------------------

Naložil sem ga še na Win XP, in zadeva je bila normalno delujoča - tekoča. Da ne omenjam gledanje Youtube videov na windows 7, v 480p obliki, ker so nemogoči ( niso tekoči ). Če želi da gleda brez zatikanja mora dati na 240p če ima video to možnost. Na windows XP mu youtube fura normalno na 480p.


Spletne "aplikacije" (spletne strani s programsko funkcionalnostjo, recimo predvajalci filmov, a la YouTube) bodo vedno izjemno počasne in slabo delujoče, narava spletnih tehnologij pač.

Namesti raje normalen - namizni - program za ogled filmov na YouTube-u, en tak primer je recimo Minitube, na počnasnem računalniku bo razlika, po vsej verjetnosti, kot noč in dan.

Minitube
http://flavio.tordini.org/minitube

Povezava do namestitvene datoteke:
http://flavio.tordini.org/files/minitub...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cold1 ()

Skyman ::

win 95 al pa 98 ti bo letelo na tvoj masin.. jz ne vem kako lahko pomislite na XP..12 let star sistem WTF no..

fosil ::

XP da ali ne danes sploh ni več vprašanje.
Odgovor je ne.
Sistem je zastarel in čez pol leta se nehajo posodobitve.

Vprašaš se lahko kvečjemu ali Win7 ali kakšen Linux.
Tako je!

Jerry000 ::

techfreak :) je izjavil:

Ne, ne zna dobro odgovoriti. Njegova primerjava je brezpomenska, ker pač to ne moreš nikakor primerjati, Windows XP je 11 let star OS ki bo kmalu brez podpore, Windows 7 je pa od njega boljši v vseh stvareh.

Če si se že na začetku odločil da želiš uporabljati Windows XP ter nočeš poslušati zanesljivega mnenja pač ne sprašuj stvari.

Privzeto ti bo Windows XP SP3 z vsemi posodobitvami brez težav porabljal 500 MB, Windows 7 pa ne bo bistveno več. Prav tako lahko izklopiš nepotrebne servise in optimiziraš inštalacijo ter prideš na 400 MB. Če pa imaš možnost pa poizkusi Windows 8, ki je še bolj optimiziran in na večini naprav teče hitreje kot Windows 7.


Ja, za happy face ko mi bo še vedno League of Legends delal lepo brez štekanja na 2GB rama. Zato happy face ja. In po pravic povedan me trenutno ne briga kok star OS je, mam na primarnem desktopu win7, in use lepo updatan. AMPAK, sprašujem zaradi porabe rama zato, ker če naprimer win7 požre več rama kot XP, potem manj rama ostane za igro + še skype na primer. Zato sprašujem za majhno porabo RAMa. VEM da je Win7 bolj optimiziran, VEM da je XP zastarel, VEM da bi se tudi jaz odločil brez premisleka za win7 če bi imel 4gb rama, AMPAK to mi ni na voljo ker prenosnik ni moj in ne mislim vlagat denarja v ta prenosnik:)

Skyman je izjavil:

win 95 al pa 98 ti bo letelo na tvoj masin.. jz ne vem kako lahko pomislite na XP..12 let star sistem WTF no..

Lepo;)

techfreak :) je izjavil:

Ne, ne zna dobro odgovoriti. Njegova primerjava je brezpomenska, ker pač to ne moreš nikakor primerjati, Windows XP je 11 let star OS ki bo kmalu brez podpore, Windows 7 je pa od njega boljši v vseh stvareh.

Če si se že na začetku odločil da želiš uporabljati Windows XP ter nočeš poslušati zanesljivega mnenja pač ne sprašuj stvari.

Privzeto ti bo Windows XP SP3 z vsemi posodobitvami brez težav porabljal 500 MB, Windows 7 pa ne bo bistveno več. Prav tako lahko izklopiš nepotrebne servise in optimiziraš inštalacijo ter prideš na 400 MB. Če pa imaš možnost pa poizkusi Windows 8, ki je še bolj optimiziran in na večini naprav teče hitreje kot Windows 7.

Zakaj ne? Zame je dovolj dober odgovor, če pa teb ni pa postav novo temo oziroma novo vprašanje. Temo sem postavil zase da mi kdo pomaga, in tisti komentar mi je pomagal dejansko in direktno. Če pa teb ni dober odgovor...tko kot sem rekel, moja tema, js sm vprašal, ne ti;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

Rias Gremory ::

No techfreak ti je dejansko pomagal, ker ti je povedal, da ni pomembna samo poraba RAM-a vendar tudi "under the hood" spremembe v kodi, ki jih ne moraš razložiti samo z nekimi MB v RAM-u.

/rant
Pa ne vem kaj mate eni fetiš, da imate prazen RAM. Okej štekam da nočete bloata ampak če je fresh install potem ne vem kaj vas to sploh skrbi? RAM je zato, da se uporablja. Kokr vem no.
/rantoff
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

DKirbi ::

... Ubuntu.

techfreak :) ::

Cold1 je izjavil:

Spletne "aplikacije" (spletne strani s programsko funkcionalnostjo, recimo predvajalci filmov, a la YouTube) bodo vedno izjemno počasne in slabo delujoče, narava spletnih tehnologij pač.

Načeloma res niso tako hitre kot nativne aplikacije, še vseeno pa ne zaostajajo veliko. Narava tehnologij je takšna, da ob primerni implementaciji funkcionalnosti v brskalniku ne bo bistvenih razlik.

Zakaj ne? Zame je dovolj dober odgovor, če pa teb ni pa postav novo temo oziroma novo vprašanje. Temo sem postavil zase da mi kdo pomaga, in tisti komentar mi je pomagal dejansko in direktno. Če pa teb ni dober odgovor...tko kot sem rekel, moja tema, js sm vprašal, ne ti;)

Kaj ti koristi direktni, vendar brezpomenski odgovor? Poraba ob zagonu oz. pri zaprtih aplikacijah nima nikakršne veze kakšna bo med uporabo ostalih aplikacij, prav tako pa to precej težko odgovori na vprašanje kaj bo bolje teklo.

Zgodovina sprememb…

Jerry000 ::

Zato ker sedaj vem (na oko) da XP požre 350 MB, torej mi lahko brez problema igra požre 1gb+, in še skype bom mogoče lahko še zraven laufal. Men se ne gre da bo ram prazen, nevem zakaj moram to tolikokrat ponavljati, gre se mi zato, da bom ob prostem času lahko igral League of Legends, sedaj imam že XP gor naložen in mi lepo laufa LOL. Za to se mi gre...ne da bom gledal prazen ram. Za PS, iD, ill, corel me ne skrbi, ker že tko dobro laufa (še 2 programa lahko naenkrat laufam). Za to me skrbi da mi ne bo Win7 več rama požru in mi bo LOL štekal, in mogoče še ne bom mogel imeti 2 programa odprta. To mene skrbi ne pa prazen ram ob zagonu ali pa ob zaprtih aplikacijah

techfreak :) ::

Približno lahko meriš samo v primeru da na obeh sistemih zaženeš in uporabljaš enake programe, pa še takrat je zadeva precej vprašljiva.

Jerry000 ::

sej zato sem pa postavil tako vprašanje, ker nisem ne meril ne nevem koliko RAMa kater OS požre:), in zanima me predvsem za igranje LOL, ker PS itd vem da bo delalo (vprašanje tukaj je mogoče če bota delala 2 programa skupaj). Vem samo, da trenutno na XP mi laufa vse super. Razlog za format je predvsem v pucanju in da imam frišno vse.

Blinder ::

A ni win 8 vsaj tok hiter kot win 7? torej raje win 8 kot 7 !?
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Cold1 ::

Načeloma res niso tako hitre kot nativne aplikacije, še vseeno pa ne zaostajajo veliko.

Se hecaš ali trolaš? JS in HTML sta katastrofalno počasna, morda celo 1000x počasnejša od običajnih programov (Doom 1 v brskalniku zahteva Core iX serijo, medtem ko dosovski original teče na 486ki izpred dvajsetih let).

ob primerni implementaciji funkcionalnosti v brskalniku ne bo bistvenih razlik.

Ne zgolj da bodo bistvene razlike, poganajnje programov v brskalniku v principu ne more nadomestiti namiznih programov, celo če JS/HTML ne bi bila počasnelasta katastrofa.

-------------------------------

Vem samo, da trenutno na XP mi laufa vse super.

Če si zadovoljen potrebe po spremembah pač ni, mar ne, torej lahko pustiš vse tako kot je.

Razlog za format je predvsem v pucanju in da imam frišno vse.

Če ti sistem deluje, potem s formatiranjem ne prtidobiš prav nič, razen proč vrženega časa.

techfreak :) ::

Se hecaš ali trolaš? JS in HTML sta katastrofalno počasna, morda celo 1000x počasnejša od običajnih programov (Doom 1 v brskalniku zahteva Core iX serijo, medtem ko dosovski original teče na 486ki izpred dvajsetih let).

Doom 1 v emulatorju ali nativna (za brskalnike) igra? Sicer pa ni potrebe po rendiranju 3D modelov in kodiranju videov v brskalniku, ker lahko to opravi strežnik. Za prikazovanje vmesnika pa je JS več kot dovolj primeren.

Ne zgolj da bodo bistvene razlike, poganajnje programov v brskalniku v principu ne more nadomestiti namiznih programov, celo če JS/HTML ne bi bila počasnelasta katastrofa.

Zakaj ne? Si že videl Chrome OS?

Cold1 ::

Doom 1 v emulatorju ali nativna (za brskalnike) igra?

O kakšnem emulatorju pa nakladaš? D1 je bil nekaj let nazaj prilagojen za brskalnike, tisti ki so ga preizkusili so poročali o relativno slabem delovanju, na najnovejši opremi.

D1 v dejanskem emulatorju (DosBox) seveda teče brez problemov, HTML/JS je pač dizaster.

Sicer pa ni potrebe po rendiranju 3D modelov in kodiranju videov v brskalniku, ker lahko to opravi strežnik.

Ahahahahahaha, resno? Čakati želiš na nek oddaljeni strežnik? Zakaj? Ker je lokalni pomnilnik predrag? Ker so diski predragi? Ker imaš preveč časa? Ker uživaš v nizkem številu sličic na sekundo?

No, pa recimo da si res tak mazohist, kaj se zgodi, ko postane oddaljeni strežnik nedosegljiv? Aja, saj res, to se nikoli ne zgodi, mar ne.

In ko sem že ravno pri tem, ti bi rad pretakal ne-stisnjen video?

Za prikazovanje vmesnika pa je JS več kot dovolj primeren.

Em, ne. Tale, in vse ostale spletne strani, vseskozi dokazujejo da to pač ne drži.

Si že videl Chrome OS?

Zanimivo vprašanje, nam želiš promovirati Googlov vohunski izdelek? Kar začni.

Bolf3nk ::

Ja, za happy face ko mi bo še vedno League of Legends delal lepo brez štekanja na 2GB rama. Zato happy face ja. In po pravic povedan me trenutno ne briga kok star OS je, mam na primarnem desktopu win7, in use lepo updatan. AMPAK, sprašujem zaradi porabe rama zato, ker če naprimer win7 požre več rama kot XP, potem manj rama ostane za igro + še skype na primer. Zato sprašujem za majhno porabo RAMa. VEM da je Win7 bolj optimiziran, VEM da je XP zastarel, VEM da bi se tudi jaz odločil brez premisleka za win7 če bi imel 4gb rama, AMPAK to mi ni na voljo ker prenosnik ni moj in ne mislim vlagat denarja v ta prenosnik:)

a ne znaš brat?
Ja, windows 7 požre več ram-a. Ampak zaradi tega ne ostane manj ram-a za igro? zakaj? malo si preberi. Ni vse v trenutni porabi.

Jerry000 ::

Bolf3nk je izjavil:

Ja, za happy face ko mi bo še vedno League of Legends delal lepo brez štekanja na 2GB rama. Zato happy face ja. In po pravic povedan me trenutno ne briga kok star OS je, mam na primarnem desktopu win7, in use lepo updatan. AMPAK, sprašujem zaradi porabe rama zato, ker če naprimer win7 požre več rama kot XP, potem manj rama ostane za igro + še skype na primer. Zato sprašujem za majhno porabo RAMa. VEM da je Win7 bolj optimiziran, VEM da je XP zastarel, VEM da bi se tudi jaz odločil brez premisleka za win7 če bi imel 4gb rama, AMPAK to mi ni na voljo ker prenosnik ni moj in ne mislim vlagat denarja v ta prenosnik:)

a ne znaš brat?
Ja, windows 7 požre več ram-a. Ampak zaradi tega ne ostane manj ram-a za igro? zakaj? malo si preberi. Ni vse v trenutni porabi.


Tko znam brat kot vsi tule na tem forumu sorry:D. Dobr...grem drugič raj na druge forume spraševat, so vsaj bolj prijazni glede odgovorov in ne zabičajo v stilu "ne vem zakaj bi nekdo uporabljal 12 star OS" itd. Z slo-tech sem zaključil kar se te teme tiče. Hvala za odgovore vseeno

andromedar ::

Debata je brezpredmetna. Naložiš tisti OS, zza katerega maš licenčno nalepko na spodnji strani prenosnika. Če ne boš dokupil rama, verjetno ne boš niti licence, ki je dražja.
Eh?

Bolf3nk ::

In zakaj pol sprašuješ kater OS, če si že v osnovi odločil za dinozavra?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bolf3nk ()

System ::

Jaz bi izbral XP. Res, da so stari a še vedno uporabni in stabilni. Tak laufajo na mojem Lenovo G570, laptopu za 300EUR.
 Windows XP BE

Windows XP BE

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: System ()

Jerry000 ::

System je izjavil:

Jaz bi izbral XP. Res, da so stari a še vedno uporabni in stabilni. Tak laufajo na mojem Lenovo G570, laptopu za 300EUR.
 Windows XP BE

Windows XP BE


Lahko vprašam kje si dobil to temo(da je spodnja vrstica temne barve)? Ful mi je lepa:)

andromedar je izjavil:

Debata je brezpredmetna. Naložiš tisti OS, zza katerega maš licenčno nalepko na spodnji strani prenosnika. Če ne boš dokupil rama, verjetno ne boš niti licence, ki je dražja.

Nima nalepke, win je in bo iz travnika

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

MrStein ::

techfreak :) je izjavil:


Privzeto ti bo Windows XP SP3 z vsemi posodobitvami brez težav porabljal 500 MB, Windows 7 pa ne bo bistveno več.

XP z vsemi posodobitvami po zagonu (takoj po zagonu je bilo 250MB potem pa se je ustalilo na 172 - se pač malo spreminja, v trenutku screenshota je bilo 175):



Original Install Date: 2010.06.21, 19:34:38
(hecno, se mi je zdelo, da je še starejše...)

Lonsarg je izjavil:

Noben ti ni hotu odgovorit koliko RAMa porabi, KER TO NIMA VEZE v tvojem primeru. Windows 7 dela MNOGO hitreje to je vse kar rabiš vedit. Da vse ostale probleme, ki jih zaradi starosti lahko na XP fašeš ne omenjamo.

Ker delam (med drugimi) tudi z XP, bi te prosil da omeniš te "vse ostale probleme, ki jih zaradi starosti lahko na XP fašeš".

Cold1 je izjavil:


Preizkusi oba, če so Okna 7 dovolj hitra zate, ter ni problema z vmesnikom, je to to, če pa ne, pa si pač namesti XP-je, boš pa v tem primeru potreboval dodaten požarni zid,

1.) Po moje tu sprašuje ravno zato, da bo ne bi moral sam delati preizkusov. Ker sicer bi namesto tega sporočila napisal enega nekaj dni pozneje z besedilom "živjo fantje, sem testirel te in te OS-a na tem hardveru in to so moje ugotovitve:..."

2.) Kaj požarni zid v XP ne zmore takega, kar tisti iz Windows 7 zmore?

Skyman je izjavil:

win 95 al pa 98 ti bo letelo na tvoj masin.. jz ne vem kako lahko pomislite na XP..12 let star sistem WTF no..

???
Core2Due je raketa za XP. Ko je XP prišel vem smo imeli Pentium 4 (enako kot še starejši Pentium III, le bolj vroč ;))

Jerry000 je izjavil:

Vem samo, da trenutno na XP mi laufa vse super. Razlog za format je predvsem v pucanju in da imam frišno vse.

Potem, kot je že Cold1 rekel, ni razloga za spremembe. ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

hojnikb ::

MrStein je izjavil:

techfreak :) je izjavil:


Privzeto ti bo Windows XP SP3 z vsemi posodobitvami brez težav porabljal 500 MB, Windows 7 pa ne bo bistveno več.

XP z vsemi posodobitvami po zagonu (takoj po zagonu je bilo 250MB potem pa se je ustalilo na 172 - se pač malo spreminja, v trenutku screenshota je bilo 175):



Original Install Date: 2010.06.21, 19:34:38
(hecno, se mi je zdelo, da je še starejše...)

Lonsarg je izjavil:

Noben ti ni hotu odgovorit koliko RAMa porabi, KER TO NIMA VEZE v tvojem primeru. Windows 7 dela MNOGO hitreje to je vse kar rabiš vedit. Da vse ostale probleme, ki jih zaradi starosti lahko na XP fašeš ne omenjamo.

Ker delam (med drugimi) tudi z XP, bi te prosil da omeniš te "vse ostale probleme, ki jih zaradi starosti lahko na XP fašeš".

Cold1 je izjavil:


Preizkusi oba, če so Okna 7 dovolj hitra zate, ter ni problema z vmesnikom, je to to, če pa ne, pa si pač namesti XP-je, boš pa v tem primeru potreboval dodaten požarni zid,

1.) Po moje tu sprašuje ravno zato, da bo moral sam delati preizkusov. KEr sicer bi namesto tega sporočila napisal enega nekaj dni pozneje z besedilom "živjo fantje, sem testirel te in te OS-a na tem hardveru in to so moje ugotovitve:..."

2.) Kaj požarni zid v XP ne zmore takega, kar tisti iz Windows 7 zmore?

Skyman je izjavil:

win 95 al pa 98 ti bo letelo na tvoj masin.. jz ne vem kako lahko pomislite na XP..12 let star sistem WTF no..

???
Core2Due je raketa za XP. Ko je XP prišel vem smo imeli Pentium 4 (enako kot še starejši Pentium III, le bolj vroč ;))

Jerry000 je izjavil:

Vem samo, da trenutno na XP mi laufa vse super. Razlog za format je predvsem v pucanju in da imam frišno vse.

Potem, kot je že Cold1 rekel, ni razloga za spremembe. ;)

Od kdaj je mala poraba rama dobra stvar ?
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

MrStein ::

Zakaj k temu vprašanju citiraš (ves) mos post?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

hojnikb ::

Ker lahko ?

In nekaterim še vedno ni jasno, kako deluje memory managment.


hint: več porabljenga rama je dobra stvar :)
#brezpodpisa

MrStein ::

Tako, zdaj pa da odgovorim OP-ju:
- če imaš preferenco za kaki OS, uporabi tistega. Pika. Ker deloval bo vsak.
- če ne, pa upoštevaj tudi Windows 8, ker po poročilih dela še bolje (hitreje) kot Windows 7 (razen če bi ti šel na živce z Metro-jem in drugimi.... recimo "zanimivostmi")
- glede Windows 8 - zunaj je že tudi Window 8.1 ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

hojnikb ::

Jerry000 je izjavil:

Bolf3nk je izjavil:

Ja, za happy face ko mi bo še vedno League of Legends delal lepo brez štekanja na 2GB rama. Zato happy face ja. In po pravic povedan me trenutno ne briga kok star OS je, mam na primarnem desktopu win7, in use lepo updatan. AMPAK, sprašujem zaradi porabe rama zato, ker če naprimer win7 požre več rama kot XP, potem manj rama ostane za igro + še skype na primer. Zato sprašujem za majhno porabo RAMa. VEM da je Win7 bolj optimiziran, VEM da je XP zastarel, VEM da bi se tudi jaz odločil brez premisleka za win7 če bi imel 4gb rama, AMPAK to mi ni na voljo ker prenosnik ni moj in ne mislim vlagat denarja v ta prenosnik:)

a ne znaš brat?
Ja, windows 7 požre več ram-a. Ampak zaradi tega ne ostane manj ram-a za igro? zakaj? malo si preberi. Ni vse v trenutni porabi.


Tko znam brat kot vsi tule na tem forumu sorry:D. Dobr...grem drugič raj na druge forume spraševat, so vsaj bolj prijazni glede odgovorov in ne zabičajo v stilu "ne vem zakaj bi nekdo uporabljal 12 star OS" itd. Z slo-tech sem zaključil kar se te teme tiče. Hvala za odgovore vseeno

in dobil boš odgovore od šalabajskov, ki se jim niti približno ne sanja, kako stvari delujejo. ampak ok, if it makes you feel better..
#brezpodpisa

MrStein ::

hojnikb je izjavil:

Ker lahko ?

Že tako dolgo temo si samo po nepotrebnem podaljšal.
Če pa se tvoje vprašanje nanaša na katero moje pisanje, pa bolj natančno nakaži.
(o RAM in delovanju le tega jaz nisem nič pisal, sem le pokazal, da je techfreakova ocena porabe v XP krepko mimo)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri OS za "slab" prenosnik?

Oddelek: Pomoč in nasveti
395271 (4567) GTX970
»

win 8 64 ali 32

Oddelek: Operacijski sistemi
362615 (2069) SimplyMiha
»

Windows XP na Intel Celeron-u (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
569198 (8378) Qushaak
»

RAM

Oddelek: Pomoč in nasveti
423958 (2927) alkoo
»

Kateri windows naložiti na netbook? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5611158 (10115) toblak

Več podobnih tem