» »

PS4 vs. Xbox One

PS4 vs. Xbox One

Temo vidijo: vsi
««
17 / 18
»»

L1nK ::

mercator sosed 280€ s kuponom
https://www.facebook.com/link.zhizhekian

1309976 ::

Misliš s kuponom za -20%? Ne vem če ga imajo v Mecatorju pri nas (Celje), bom pa preveril. A veš mogoče katero verzijo konzole imajo za to ceno (ne bi rad kupil kakšnih starih jajc, po možnosti še s kakšnim serijskim felerjem:)).

Drugače pa hvala za info.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 1309976 ()

L1nK ::

ja, v hipermarketih ljubljana in maribor jih imajo, pokliči in se pozanimaj kdaj in kje. nobenih serijskih felerjev ni, prodajajo pa pa te nove verzije (ne vem CH oznake na pamet, bundle, 500gb in 1 TB, stare so sigurno že prodalo, ki pa so bili vseeno vredu). novi se sicer manj grejejo in so malce tišji, so pa vseeno stare ps4 tudi v redu
https://www.facebook.com/link.zhizhekian

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: L1nK ()

1309976 ::

No trenutno (še danes) se dobi konzola na playgame za dokaj ugodno ceno (cca 250 eur). Mslite da bo šla konzola v prihodnjih mesecih cenovno še nižje (xbox1 se v tujini redno prodaja že za 250$)?

Kako se je kaj gibala ps3 pred prihodom ps4, če se mogoče kdo spomne?

Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 1309976 ()

SloSlayer ::

Zanimam se za nakup konzole. Zanima me, ali lahko igre, ki se nahajajo na zgoščenkah, potem ko jih preigram prodam dalje ali to na novih konzolah ni več mogoče?

L1nK ::

lahko prodaš
https://www.facebook.com/link.zhizhekian

yayo ::

SloSlayer je izjavil:

Zanimam se za nakup konzole. Zanima me, ali lahko igre, ki se nahajajo na zgoščenkah, potem ko jih preigram prodam dalje ali to na novih konzolah ni več mogoče?


Microsoft je želel na Xbox One onemogočiti prodajo rabljenih iger pa je to pri uporabnikih povzročilo tak odpor, da si je premislil. Sony je "afero" celo izkoristil za marketing: "Brez skrbi, igre za PS4 lahko prodate naprej". Tako, da sedaj laho prodaš rabljene igre obeh konzol, čeprav močno sumim, da bodo prej ali slej spet poskusili vsiliti svoj interes, posebno ker na rabljenih igrah najbolj služijo verige preprodajalcev a'la Game Stop in EB Games, resnici na ljubo gre za čiste parazite, tudi napram kupcem.

L1nK ::

problem je, da tudi če vržejo posrednike 2nd handa iz verige in uvedejo strog drm in enkratno aktivacijo, bodo cene novih iger še vedno 60-70EUR. isto je bilo s prehodom na digitalno distribucijo, igre na uradnih kanalih niso nič cenejše, nasprotno, na največjih, kot je recimo steam, so celo dražje, kot pa če naročim škatlo iz trgovine.
https://www.facebook.com/link.zhizhekian

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: L1nK ()

yayo ::

yep, točno tako.
Ubisoft Explains All The Terrible Reasons Why Digital Games Are So Expensive

This all may sound like muddled business babble, but the translation of it roughly equates to this.
A company will always want to sell a game for full price whenever they can. But the problem is that physical retail copies take up literal shelf space. In order to move product, literally move it, off store shelves, places like Gamestop or warehouses like Amazon will have to sell physical games at a discount at some point. That's an accepted part of retail.

Digital obviously does not have that problem. There is no inventory to clear out, so Ubisoft is free to have the price be high for longer. In this case they are Amazon or Gamestop, as they're selling you the game directly with only a tiny middleman in the form of Xbox Live or PSN (or Steam, but that's a more competitive atmosphere so you see more discounts more often). With no actual inventory and an eternal desire to sell for full price, here we are.

It's also the case that digital copies can't simply sell for say, $50 instead of $60, even though with the amount of cost saved through a lack of physical production, packaging, distribution and an intermediate store, it could easily be priced there. If digital games start being sold for cheaper than their physical counterparts when they're new, that upsets retail partners greatly and they may refuse to carry certain games that do this, and so on.

1309976 ::

In se je (upam da) začelo...

https://www.hofer.si/sl/posebna-ponudba...

scipascapa ::

kdor ga nima, sedaj nima izgovorov.

1309976 ::

http://www.zavvi.com/xbox-one-console/x...

Če ima kdo kodo za 10% off...potem je tole zagotovo najcenejši xboxone kar sem jih do zdaj videl...

L1nK ::

bolje počakati na teste Slima
https://www.facebook.com/link.zhizhekian

ETI3n ::

L1nK je izjavil:

bolje počakati na teste Slima

Tocno, in hkrati bodo cene padale old modelu X1.

Boem ::

Sem začetnik v svetu igralnih konzol. Rad bi nabavil konzolo, ki je najbolj primerna za dva igralca. Pri tem ne mislim na to, da lahko igraš online proti ostalim igralcem, ampak proti punci, kolegu,...
Kaj izmed trojice PS4, XBOX One, Wii bi mi priporočili?

Hvala za nasvete.

L1nK ::

Wii U
https://www.facebook.com/link.zhizhekian

Pesimist ::

ps4.

Za dva igralca je vsaka konzola haha.
wiiu za 6 letne deklice
ps4/xbox za 6+ letne deklice

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

L1nK ::

on hoče najbolj zabavne local mp igre, te pa so na sistemu Wii U, žal. in tud njegovi punci bodo najbolj všeč, ker so najbolj simpatične in ne silijo v neko pravomoškost za vsako ceno
https://www.facebook.com/link.zhizhekian

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: L1nK ()

Pesimist ::

definiraj zabavne.. wiii u sam otročji iztrebki ki jih večina nebi z palco se dotaknila...
Marijo! you gotta be fking joking me.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

L1nK ::

tebi se vidi, da si popolnoma nerazgledan, kar se iger tiče, škoda komentarja
https://www.facebook.com/link.zhizhekian

[SkA] ::

Med Xbox in PS4 izbirat je precej preprosto - pogledaš ekslkuzive, preveriš če ima katera od njih local coop in se odločiš. Wii U je posebnež s svojim asortimanom, tako da tega se boš moral ločeno lotit.

Skratka, najboljša izbira naj bo glede na igre, ki so ti všeč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: [SkA] ()

ufek ::

Pesimist je izjavil:

definiraj zabavne.. wiii u sam otročji iztrebki ki jih večina nebi z palco se dotaknila...
Marijo! you gotta be fking joking me.

Kaj pa je narobe z Mariom? Nintendo je imel za razliko od ostalih konzol vsaj takšne igre skozi zgodovino, katerih se še zdaj rad lotim igrat na emulatorjih. Trenutno ravno igram Super Mario 64 na android boxu prikloplenim na TV. 8-) Ni vse samo v brezsmiselnem streljanju, obstaja še kaj drugega zabavnega. Samo glavo je potrebno izkopati iz peska.

kitl76 ::

Res je, da sem bolj trdoglave sorte človek in rabim malo dlje da dojamem bistvo:)) Pred meseci sem si kupil Xbox S 1TB zaradi igre RDR2 kljub temu, da ste mi tukaj svetovali naj vzamem raje PS4. No to je že moj drug Xbox v življenju prejšnjega sem prodal 5 let nazaj. Medtem sem bil Pc master racer, pa šele sedaj vidim, da so mi konzole za igranje bolj privlačne ne zaradi kontrolerja ampak zaradi odličnih naslovov, ki jih na PC-ju žal ne bomo nikoli videli. No tukaj je pa začetek mojega spoznanja kjer je PS4 v veliki prednosti pred Xbox-om ima namreč ogromno odličnih eksluziv. Pri eksluzivah je Xbox zelo podhranjen pa še tisto, kar je kao eksluziva lahko skoraj vse igraš na PC-ju. Kar me pa najbolj boli, da sem dal za kišto brez monitorja in tipkovnice 1500 EUR pa na njej ne morem igrati teh odličnih naslovov in jih verjetno tudi nikoli ne bom in kaj bo sledilo nakup PS4. Če zaključim mi za 1500 EUR vreden PC preostane samo še za igranje FPS-jev. Ne razumem, da je Sony v igračkarskem svetu lahko tako hudičevo močen in da se založniki odločajo, da delajo samo zanj. Vprašam se kaj je narobe s PC-jem? Je morda problem v piratstvu?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kitl76 ()

opeter ::

Po pravici povedano razen God of War in recimo Spiderman me druge igre na PS4-ki ne mikajo. Vse ostalo pa imaš v glavnem na voljo tudi na konkurenci (tudi PC). Slej ko prej.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

yayo ::

Enostavno ljudje ne kupujejo več PCjev od kadar imaš internet na pametnih telefonih, če kdo potrebuje škatlo za delo bo vzel (poceni) prenosnik katerega po potrebi postavi na mizo in potem pospravi v torbo. Po mojem piratsvo že nekaj časa ni problem, ker močnejše torrent strani kar uspešno zapirajo, okoreli downloderji pa v nobenem primeru ne predstavljajo ciljne publike gaming industrije, ker so ponavadi brez denarja, off limits jim je tudi mrežno igranje v časih, ko družabno medijski aspekt le tega predstavlja vsaj polovico atraktivnosti. Konzole so "komot", Sony pa ponuja raznolikost in eksotiko. Če pogledaš Mnenjalnik, ki je, kolikor vem, edini namenski igričarski firum v Slo z dolgoletnim stažem, životati v glavnem oddekek namenjen konzolam, sumim pa, da je v zlatih časih živel na račun PC piratiziranih iger.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yayo ()

vahid ::

opeter je izjavil:

Po pravici povedano razen God of War in recimo Spiderman me druge igre na PS4-ki ne mikajo. Vse ostalo pa imaš v glavnem na voljo tudi na konkurenci (tudi PC). Slej ko prej.


Horizon Zero Dawn si pozabil, God of War je odlicen ampak se mu HZD gladko postavi ob bok.

kitl76 ::

No pa lahko zdaj jaz povem ko sem presedlal iz xboxa na ps4, da so eksluzive top tega enostavno xbox nima še risto kar ima lahko pa igram na compu

quadro933 ::

Za dva otroka (10 let, 9 let, pa še eden 38 let) kupujem playststion 4 ali xbox one. Malo sem pregledal forum. Nekak se nagibam k ps4. Zanima me katero verzijo se splača kupit? TV nimam 4k.

sivkrokar ::

Xbox One S + Xbox Game Pass narocnina.

scipascapa ::

zaradi večje baze PS4. večje izbira rabljenih iger ipd.

kitl76 ::

PS4 vsekakor imaš toliko eksluziv, da, če ne boš vzel PS4 ti bo kmalu žal. Sam sem bil eden tistih, ki je najprej kupil xbox po 2 mesecih ga prodal in kupil PS4.

rdecaluc ::

Če bi rad igral teh nekaj ekskluziv na ps4, potem ga vzemi. Sicer pa bi raje xbox one + game pass naročnina.
Est modus in rebus. ,typos

kitl76 ::

teh nekaj je kar veliko tako, da meni verjemi se izplača.

filip007 ::

Xbox ima Forza, Halo, pa Quantum Break, to je pa več ali manj vse. Si jo ne lastim, sem se kaj zmotil?

Zdaj bodo določene od Quantic Dream prišle na PC, na Xbox pa ne kar je smešno.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

kitl76 ::

To, kar ima xbox imam jaz na PC-ju tako, da to zame ni eksluziva. PS4 ima eksluziv malo morje. Če pa že gamepass propagiraš pa ne pozabi tudi PS4 ima PS Now, ki vsebuje 600+ iger pa ne pozabit PS4 ima še VR, ki pa te popelje čisto v druge dimenzije igranja. Še prilagam spisek eksluziv tako samo za predstavo, da vidiš, da ji ni le nekaj https://www.playstation.com/en-ae/explo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kitl76 ()

rdecaluc ::

Vsakemu svoje. To da so ene igre na voljo tudi na PCju je brezpredmetno, saj se kupuje konzola. Ne predpostavljajte da ima vsak doma še gaming računalnik.

Od vseh teh ekskluziv pa je celo 5 iger katere bi mi bile zanimive za preigrat. Tudi na xboxu niso vse vredne časa. Meni PS kontroler ni všeč in se mi zdi res plastik fantastik. VR je super, vendar ni poceni. To je moje mnenje.

Najboljše je da pogledaš igre katere bi radi igrali in se na podlagi tega odločiš. PS now je 20EUR, XGP pa 10EUR oz. 15EUR za ultimate kjer dobiš še PC in online. Obe sta seveda ceneje če vzameš za dlje časa.

PS. Da ne pozabim. Rabljene PS igre so pri nas super reč, za Xbox je tega manj.
Est modus in rebus. ,typos

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rdecaluc ()

springfield ::

Joj pa toti kontrolerji. Xbox fani ste kot dizlasi pa navor. PS4 kontroler je dober, ce se ga ne mores navadit, ker si navajen na Xbox, si pa kupi drugega, ki je podoben Xboxovemu. Da bi izpustil HZD, GOW, Spider man,... ker je mogoce kontroler malo slabsi? Pa vi niste normalni :))
Vsekakor predlagam PS4, Sony je v tej generaciji povsem povozil MS.

kitl76 ::

Jaz uporabljam oba, xbox-ovega na PC-ju. Lahko rečem, da sem bil v isti sekti in veliki zagovornik xbox kontrolerja pa sem na koncu ugotovil da je PS4 kontroler dosti boljši. Samo poskusit ga moraš tako na oko nekaj ocenjevat je BV.

quadro933 ::

Ok. Bo kar ps4. Katero verzijo se pa splača kupit? Absulutno bom vzel 2 kontrolerja. Se mogoče splača vzet rabljeno?

Sssaga ::

DS4 plošček je jajc, se ga ne morem navad't. Še zmeraj uporabljam XBOX 360 za RL, X1 še nisem dodobra preizkusil.

Sicer pa v bitki teh dveh konzol vzameš PS4. Jasno kot beli dan.

kitl76 ::

PRO-ja vzemi.

sfaljk ::

Pozdravljen.
Da še jaz nekaj napišem. Imam oboje. PS4 Pro, katerega sem bolj kot ne kupil zase in ga odklenil. Sam nisem nek gejmer, ki bi špilal online. Všeč so mi single player igre in spremljanje zgodbe. V glavnem dobra naložba. Vseh špilov seveda ni na pašnikih in sem jih kupil poceni preko Bolhe ali Letgo. So pa na pašnikih starejši špili.
Nato je sine malo zrastel in je hotel Fortnite, tako kot vsa mularija. Ker je PS4 odklenjen se z njim ne moreš /smeš povezat na net oziroma špilat online. Kupil sem rabljen Xbox One S 1TB za 140€. Vzel za 44€ na leto Gold account (obvezno za špilat online). Nato sem pa še v akciji za 1€ za tri mesece vzel GamePass. Super zadeva samo malo draga, če ni akcije. Nekje sem zasledil, da jo za leto dobiš že za 77€. Imaš 200+ špilov. V glavnem je nekaj za igrat.
Po nekaj mesecih uporabe obojega skupaj je moje mnenje sledeče. Xbox kot kot osrednja konzola za v dnevno sobo (gledanje filmov) je super, če nimaš pametnega TV ali android boxa. Nanj naložiš Kodi in še druge aplikacije. Glede samih špilov mi je bolj všeč PS4. Saj ima ekskluzive Uncharted in The Last of Us, ki so vsaj meni res zakon.

Če si probal ekskluzive in te ne ganejo preveč. Potem bi sam vzamel Xbox One.

LP

stanliv ::

ps4 seveda

rdecaluc ::

Uporabnik stanliv se je registriral danes uro nazaj in pospamal čisto vse teme o konzolah.

Res nimaš boljšega za počet kot pa pisat kupi sony robo?
Est modus in rebus. ,typos

edi45 ::

Grafika in frejmi so boljši na Xboxu, prav tako podpira 4k bluray player, medtem ko ima PS4 boljše ekskluzive.

gas2018 ::

Ojla.,.. doma je Xbox 360. Na njem se vecinoma igra NHL, Fifa, NBA fortnite :) pa vcasih tudi kaksna igrica z kinectom... sedaj bi pa malo nadgradili. Tako da bi sportne verzije 19 in 20 delale.
Kaj vzeti PS4 ali xbox one? oz. kaj drugega? Hvala

kitl76 ::

Ps4

gas2018 ::

kitl76 je izjavil:

Ps4

pro ali brez pro?

kitl76 ::

Pro.

svecka ::

gas2018 je izjavil:

Ojla.,.. doma je Xbox 360. Na njem se vecinoma igra NHL, Fifa, NBA fortnite :) pa vcasih tudi kaksna igrica z kinectom... sedaj bi pa malo nadgradili. Tako da bi sportne verzije 19 in 20 delale.
Kaj vzeti PS4 ali xbox one? oz. kaj drugega? Hvala


nič...počakaj na naslednje leto božiča ko pride novi xbox in novi ps5.
««
17 / 18
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Xbox One (strani: 1 2 3 424 25 26 27 )

Oddelek: Konzole
1347295771 (15485) filip007
»

Izšel je Xbox One (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Konzole
8524282 (10062) Machete
»

Sony prodal 5,3 milijona konzol PlayStation 4, Microsoft zaostaja

Oddelek: Novice / Konzole
4113883 (11545) dope1337
»

PlayStation 4 razkrit (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Konzole
5622081 (17323) Doc123

Več podobnih tem