» »

PS4 vs. Xbox One

PS4 vs. Xbox One

Temo vidijo: vsi
««
2 / 18
»»

Vesoljc ::

kratos je izjavil:

DODALI so konzoli moč, lahko jo dodajo z pomočjo softwara ali hardwara, daj malo razmišljaj.

Preberi članek, 10% je rezerviranega za prihodnost ko bodo developerji to potrebovali.


enkrat ko so devkiti poslani, jih ne bodo hardware-sko spremnijal - bodo ga mogoce optmizirali v smislu proizvodnje (manjsi, bolj prakticen, ala slim verzija), ampak base spec MORA ostat isti.

v clanku pise da so ZDAJ (2.8.13) dvignili clock, in da so ZDAJ(oz. ze za E3) optimizirali gfx driver, ne vem o kaki prihodnosti ti govoris. obe te spremembi sta samo nov flash na devkitu/konzoli, ki si developerji in testerji (ala eurogamer) zelijo imeti cim prej! a se game testi delajo z latest driverji al z pol leta starimi?

tvoja trditev je bila, da so bili testi verjetno prikazani na "starih" devkitih. to nima smisla. zakaj bi ob lanuchu konzol sparal performance? sploh ko jo vsi tko radi primerjajo z ps4. ce bi eurogamerjev digital foundry (oz. kdor koli ze) izdal compare brez teh 10% bi MS zagnal vik in krik, sploh ker oni drzijo vajeti (registracija developerjev, NDA pogodbe).
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

kratos ::

Joj joj joj,... ti o tem da ne šparajo moči konzolan, oni tam govori kako slab hardware imajo konzole da njemu laufa na 1080p ultra,... Pa sej se je nesmiselno pogovarjat o tem z vami, zdajle šele vidim da nimate pojma o konzolah ter evoluciji konzol tako da vam prepustim tole temo in ja konzole imajo slab hardware, si predstavljate kako slaba bo grafika šele čez par let če že zdaj ni nevem kaj ? Ma kaka prihodnost pa konzole to so narejene za zdajšno sceno in niso narejene za prihodnost, kaj šele da bi šparali hardware, ma kaki, to zdej delajo tiste zadne optimizacije da bo battlefield 4 tekel na 60 fps-jih in to je vrhunec next gen konzol. Grafika je seveda enaka na day one kot bo čez 5 let, kje bo Microsoft/sony pustil developerjem da šparajo z strojno opremo konzol to je treba 100% izkoristit na release date drugače se nič ne proda a ne ?

Saj neumen sem izpadel jaz ker sem mislil da se pogovarjam z malo bolj informiranimi ljudmi.

Vesoljc ::

kratos je izjavil:

Joj joj joj,...


mesas pojme. ne govorim o izkoriscenosti hardware-a, govorim o specifikacijah hardware-a.
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Tr0n ::

@kratos

Pozabljas, da sta tokrat obe konzoli na x86 arhitekturi. Sure, sigurno bo optimizacija, ko se bodo razvijalci naucili cimbolje izkoristit hardware, ampak ta skok bo tokrat precej manjsi, kot je bil v preteklosti, ravno zaradi razsirjenosti in splosnega poznavanje arhitekture.

Zna se tudi zgodit, da je to sedaj zadnji vecji release konzol. Zelo verjetno bodo hitrejsi/izboljsani modeli sedaj prihajali ven hitreje, ker jih bo ceneje izdelovat in ker so tako razvijalci, zalozniki, kot tudi izdelovalci hardware na svoji kozi obcutili kaj se zgodi, ce predolgo vleces eno generacijo.

Potem je pa tukaj se Valve-ov SteamBox, ki zna dolgorocno dobro premesati vse skupaj s svojimi razlicnimi specifikacijami. :)

No, seveda pa so casi, kjer so konzole ob izidu bile hitrejse od PCjev, ze zdavnaj mimo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

klkkkkkkkkkk ::

Igral BF4
Max CPU usage 90% - FX6300 4,5Ghz

Igra je optimizirana za 8 jeder poleg tega nova R9 260X box dovolj močna za ultra 0xaa

Zgodovina sprememb…

Pesimist ::

Ja fajn samo ti FX so dosti hitrejsi od konzolinega crapa.

Tr0n ::

The Xbox One suckage continues. :)

http://www.polygon.com/2013/10/30/50475...

"Hey, been on the road last couple weeks so haven't had a chance to update, but wanted to confirm that for Xbox One we're 1080p upscaled from 720p. And, we're native 1080p on PS4."

kratos ::

Kakorkoli da zaključimo tole zadevo za tiste ki se odločajo med konzolama. Konzole so se vedno kupovale glede na eksluzivne igre. To je vse kar potrebujete vedeti o nakupu next gen konzol (ja tako enostavno je :)).

Tr0n me pa res zanima katero konzolo ti preferiraš :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kratos ()

Asari ::

WTF tle govoriste ljudje? A rabiste ocala al kaj? Da je mala razlika med xbox1 in ps4? WTF!?!?! Xbox ena zgleda čisto zanič. To kar vidite je kontrast. Preprosta marketing poteza(Iluzija), da zgleda "boljse". Bilo kam pogledam samo aliasing pa kontrast je tolko visok da je samo se belo pa crno zato ker je xbox1 tako totalno zanic da prikaze pol detajlov ki ji prikaze ps4. 900p?! kaj me zajebavas? da ne govorim o 720p. Temu ljudje recejo next-gen? Te prosim. Ps4 zgleda se tako, tako in to je tudi vse. PC je naprej za 3 leta pa na long run je cenejše. Cloud proccessing? HAHA. Ma ne mi s takšnimi neumnostmi. To je spet ena marketing poteza. Totalno neuporabno. Ce mislit kupit konzolo kupite ps4 ker xbox1 je totalno zanic. Pa ce hočte denar prišparat je najboljše investirat v pc. Na long run se splaca 10x bolj ce znas sestavit pc ki je ubistvu kot da sestavljas lego kocke. Si uzames 2-3 dni in lahko nardis taksen pc da next gen console zgledajo 10 let stare.

springfield ::

Vsekakor lahko sestaviš bistveno boljši računalnik kot konzolo, ampak samo za primer si vzami GTA4, ko je prišel ven...na 400€ vrednih Xboxih in PS3 je delal gladko, ljudje s 1000€ vrednimi mašinami pa so jamrali, kako jim šteka. Ja, vse je v optimizaciji, ampak očitno se jim za PC ni dalo. In kdo je bil potem na boljšem tako iz vidika financ kot uživanja v igri? In sedaj tudi na 7 let stari konzoli deluje GTA5 brez večjih težav (govorim za PS3, ker na Xboxu so se pojavile neke težave s prepočasnim nalaganjem tekstur) - me zanima na koliko 7 let starih računalnikih bo delal gladko na minimum nastavitvah.

Lonsarg ::

Game engini so ena komplicirana žival. Obstajajo igre, ki so pol manj zahtevne kot Crysis 1 pa imajo enako grafiko po subjektivni oceni naših očes seveda. In ja, na posnetku je zaradi uporabe različnih filtrov Xbox One slika meni in večini boljša. To ti dosti pove o tej subjektivni zaznavi dobre slike, da niti slučajno niso pomembni le detajli, resolucija in take fore. Glede na to, kako grafiko je možno na 10 let starih konzolah z okoli faktorjem 15 slabšimi zmogljivostmi imeti pa ti je lahko jasno, česa vse se še lahko nadejamo v prihodnjih igrah. Je pa res, da subjektivna kvaliteta grafika vedno počasneje narašča, ker marsikatero računsko požrešno dodajanje detailov preprosto ne opazimo več.

V prihodnosti se bo grafika izbolševala bolj z softwerjem kot hardwerom, torej boljše narisanim objektovm itd.

Tr0n ::

kratos je izjavil:

Kakorkoli da zaključimo tole zadevo za tiste ki se odločajo med konzolama. Konzole so se vedno kupovale glede na eksluzivne igre. To je vse kar potrebujete vedeti o nakupu next gen konzol (ja tako enostavno je :)).

Tr0n me pa res zanima katero konzolo ti preferiraš :)

Rece se ji PC, ki bo to generacijo imel precej boljse konzol porte iger, ce ze ne najboljse. :)

Asari ::

Gladko? A ti mislis da je 30fps gladko? Niti priblizno.. Mogoce za ksnega ki se ni sprobal 60fps. Zato pa so se tudi bunli pc gamer-ji(ker opazijo razliko). GTA 5 deluje na max 24fps!! WHAT?! Brez večjih težav?. Da ne zacnem o texturah in taksnem. Aja pa se neki, pc izpred 7 let lahko z lahkoto run-a gta5 taksno kot je na konzolah. Iz vidika financ pa so še vedno ljudje z pc-jem na boljsem. Zakaj? Ker ne placas 70EUR za eno AAA igrico, imas steam al pa g2play kjer so igrice naprimer 10EUR(igrice ki so AAA), ne placujes mesecne narocnine(ko pride ven ps4 bo tudi ps network za placat), tvojega pc-ja ni naredila kakšna firma ( microsoft, sony) in tako dobis najvec za dele ki jih kupis. Zdej je Mantle prisu ven kar pomeni da bo vse full bolj optimizirano na pc-ju( to je kot directx samo 500x boljše in če bojo začeli uporabljat, verjetno bojo ker je od AMD-ja) . Drugače pa samo tako, gta 4 je bila ubistvu zelo slaba igrica v primerjavi z igricami na splošno. Veliko razočaranje. V mojem mnenju je bila vredna 10-15EUR ob izidu. aja, pa za 600EUR ti nardim pc ki posili konzole in ta pc lahko uporabljas za milijon vec stvari kot pa konzolo. Sigurno te consola+zanič laptop staneta najmanj 600EUR. Če se kaj spoznaš na takšne stvari vidiš da se konzole preprosto ne splačajo. Pa če misliš, da je gta 4 dobra evo en video kako zgleda.In ne, ne rabis 1000EUR vrednega pc-ja. ( neskončno boljše kot gta 5 na konzolah..) . Ljudem je stekalo ker je bil zanic port pa sej nima veze ker igrica ni bila ne vem kaj vredna. Rockstar je zgubu mojo podporo takoj ko so prvi zaceli kasneje dajat ven pc verzije. Zdej ko je arhitektura bolj podobna pa lahko pricakuješ full manj slabih portov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Asari ()

Asari ::

Lonsarg je izjavil:

Game engini so ena komplicirana žival. Obstajajo igre, ki so pol manj zahtevne kot Crysis 1 pa imajo enako grafiko po subjektivni oceni naših očes seveda. In ja, na posnetku je zaradi uporabe različnih filtrov Xbox One slika meni in večini boljša. To ti dosti pove o tej subjektivni zaznavi dobre slike, da niti slučajno niso pomembni le detajli, resolucija in take fore. Glede na to, kako grafiko je možno na 10 let starih konzolah z okoli faktorjem 15 slabšimi zmogljivostmi imeti pa ti je lahko jasno, česa vse se še lahko nadejamo v prihodnjih igrah. Je pa res, da subjektivna kvaliteta grafika vedno počasneje narašča, ker marsikatero računsko požrešno dodajanje detailov preprosto ne opazimo več.

V prihodnosti se bo grafika izbolševala bolj z softwerjem kot hardwerom, torej boljše narisanim objektovm itd.


Xbox 1 nima nobenih "filtrov". Samo kontrast ima tako visok da ne rabi prikazat pol detajlov ki jih prikaze ps4 in s tem ustvari iluzijo ( ki jo prej al slej opaziš) da je boljse v resnici pa je 50% slabse . Res ne vem kako lahko mislite da zgleda xbox1 boljse od ps4. Ni mogoce. Preprosto. PS4 ima 900p medtem ko ima xbox 1 720p. Ze to je dovolj dober dokaz da je na xbox1 slabše. zgleda da ne ves kaj je aliasing. Oci me bolijo ko gledam xbox 1. Poglej to. Samo kable v daljavi poglej pa bos vidu. Poglej roke od obeh vojakov pa bos vidu. Poglej vrata na zadnjih sedezih in bos vidu da je vse crno. Kontrast je fulllll previsok in pol se temno zdruzi s temnim in zgleda zanic ce gledas nekaj casa.

Imel sem eno full dobro primerjavo kjer je blo pc vs ps4 vs xbox1 kjer se je vidlo kako slabo zgledajo stvari ker konzole nimajo AA.

Js lahko cel dan navajam DEJSTVA zakaj je pc boljsi in vedno bo. Tudi cenovno....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Asari ()

klkkkkkkkkkk ::

PC ima tudi slabo lastnosti... Saj so nekatere igre smao za PS3 oz. XboX

Asari ::

klkkkkkkkkkk je izjavil:

PC ima tudi slabo lastnosti... Saj so nekatere igre smao za PS3 oz. XboX


A pc jih nima? Ima jih na milijone vec (http://www.reddit.com/r/pcmasterrace/co.... Sej imajo console nekaj dobrih ekskluziv samo ni vredno placat 400/500 € zato da igras par igric medtem ko jih ima pc na milijone več. Pa ne samo "exclusive" igrice. Tudi indie igrice pa emulatorje ima ker ni omejen z "generacijami".

klkkkkkkkkkk ::

Glede konzočl bi rad pohvalil Xbox One in PS4

5870 1Gb na najnižji resoluciji + najnižji settingsi...

35 FSp- je bil minium - ovira jo 1Gb Ram...

VRam se giblje od 750+ do 1000 Mb... GPU usage (odvisno od Vrama) 75% minimum - drgač pa 85%-100%

CPU 50%-60% snemanje max 90% FX 6300 4,5Ghz

Zato, da so kar lepo optimiziral za konzole tale špil..

PC ima zelo zelo neoptimizirane špile- pri konzolah zaradi takih stvari svojega dragocenega časa neboš metal stran!

Konzole so eno. Za nromalno igranje itd. bolj primerne od PC-ja.
Son of Rome bo smao za XboX One - cryegine 4.

Lp

BALAST ::

Dafuq? :|

PC ima miljone igerc in so neoptimizirane iz razloga ker imamo miljone konfiguracij strojne opreme na PC.

Je pa večina igralcev na PC bolj inteligentnih od tebe in si znajo nastavit par nastavitev za boljše užitke ob igranju.
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

klkkkkkkkkkk ::

Očitno nerazumeš kaj hočem povedat!
Konzole na koncu niso tako slabe... Užival sem v igranju killzone + uncharted + GoW 3 + Halo 3....

Vseekakor so za nekatere vredne nakupa predvsem.. Še vseeno pa nisem rekel da so boljše kot PC..

Slučajno imaš konzolo?

Lp

BALAST ::

Imam PS3 in naslednja konzola bo XBOne.
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

klkkkkkkkkkk ::

Kakor vidim se jih še vseeno splača kupiti...

Itak, da niso na nivoju zmoglivosti PC-ja... Ampak imajo pa tudi boljše lastnosti predvsem pri optimizaciji, servetjih itd.

BF3 no zelo zelo dolgo časa je štekal na dualcore CPU-jih .... No sedaj so to popravili...
Veliko je stvari za katere so konzole bolj primerne... ampak vseeno še niso na nivoju PC-ja

hojnikb ::

komaj čakam na hack, ki bo spremenil ps4 v en relativno poceni in majhen PC z 8 jedernikom, dost dobro grafo in blu-ray predvajalnikom >:D>:D Ultimate minitx build
#brezpodpisa

kratos ::

Se boš kar načakal.

hojnikb ::

Se ne mudi :)
#brezpodpisa

kratos ::

To je pomenilo "nikoli" med vrsticami :)

btw zanimivo kako je največ glasnih ki blatijo konzole ravno tisti ki igrajo igre na pc-jih. Mene osebno pc špili ne ganejo niti malo pa nimam slabega kompa, vendar če lahko poganjam bf4 na kompu 1080p z 60 fps ali na konzoli z 720p vsekakor zmaga konzola po dolgem in počes ker je preprosto večji užitek igrat na konzolah pa je lahko 3x slabša grafika, še vedno ima svoj čar in vedno bo imela zato bodo konzole zame vedno prevladovale nad kakršnem koli računalniku :)

Je pa tudi zanimivo kako govorijo pc-jaši o ločljivosti medtem ko igrajo na tistih malih ekrančkih haha :D daj probajte enkrat igrat na 50" televiziji potem boste videli razliko :)

klkkkkkkkkkk ::

Kratos
Imam prijatelja, je geek BF3 in igra na najnižji možni resoluciji( low details razen globina in 8xmsaa)... sam pravi da je veliko lažje :)
Na koncu je vse odvisno od posameznika... nekdo pač hoče imeti TOP detaile, ker bolj uživa itd...

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

ja streljačine so res užitek za igranje na kontrolerju 8-O

kratos je izjavil:

To je pomenilo "nikoli" med vrsticami :)

btw zanimivo kako je največ glasnih ki blatijo konzole ravno tisti ki igrajo igre na pc-jih. Mene osebno pc špili ne ganejo niti malo pa nimam slabega kompa, vendar če lahko poganjam bf4 na kompu 1080p z 60 fps ali na konzoli z 720p vsekakor zmaga konzola po dolgem in počes ker je preprosto večji užitek igrat na konzolah pa je lahko 3x slabša grafika, še vedno ima svoj čar in vedno bo imela zato bodo konzole zame vedno prevladovale nad kakršnem koli računalniku :)

Je pa tudi zanimivo kako govorijo pc-jaši o ločljivosti medtem ko igrajo na tistih malih ekrančkih haha :D daj probajte enkrat igrat na 50" televiziji potem boste videli razliko :)

in zaradi tega ne opaziš razlik med 720p in 1080p, ker si itk tako daleč stran :))
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Pesimist ::

Morate pa priznati da je zanimiva izbira non gaming procesorja. Da bi pa z tem ze imeli v mislih cloud gaming pa nebi upal trditi ker niti gaikai ne more imeti zadostnih kapacitet. Tudi ce se playerbase razporedi na EU in US.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

cleanac ::

Jaz konzole nisem kupil zaradi eksluzivnih iger, ampak zato, ker je igranje na konzoli veliko bolj zabavno in druzabno kot na PC-ju. Nimas lepsega kot pa da s punco malo poskaces pred kinectom v nasledji minuti pa jo nabijes v Mortal Kombat 126 :) (nevem kateri del je zadnji). Ob vsem tem lahko sedis lepo naslonjen na kavcu in ne z upognjeno hrbtenico 20cm od ekrana, da slucajno ne spregledas kaksnega vizualnega detajla v igri za katerega so se developerji seveda tako trudili. Igre so povsod dobre, je velika izbira na vseh platformah, ampak prava zabava se odvija na konzolah.

Boli me za 1080p, 900p, 720p...

springfield ::

Točno tak...prav fajn se je včasih dobit s kolegi pa kako FIFO al pa GT5 zaigrat in kako pivo zraven spit. Seveda lahko to tudi na PCju(FIFO, GT5 žal ni za PC), ampak ni niti približno tako zabavno, če se 4je tiščijo pred računalnikom.
Po drugi strani pa mi ni nikoli padlo na pamet, da bi BF3 igral na konzoli - pri takih špilih pa PC z miško definitivno zmaga.

30fps je meni povsem igralno in redno gledam, kako zgledajo igre pri 60+ fps. Sploh, če sedim 2 metra stran od televizije - na računalniku, ko sem pa 30cm stran, bi me pa vrjetno res motlo.

PS
Pa niso igerce ampak igre.

Asari ::

Če pa kdo tle ne bi živel 500let nazaj bi vedu da lahko controller pa tv prikljucis na pc pa s kavča igras. Pa opazi se razliko med 720p in 1080p sploh npr. kanali na tv, razlika med hd in ne hd je ogromna tako kot je med 1milijonom pixlov in 2 milijoni pixlov (720p proti 1080p) tudi ce si 2 metra stran se vidi ker je tv toliko večji. Ne vem kako ne opazite razlike med 30fps in 60fps pa 1080p in 720p. To je kot noc in dan. Preprosto je razlika in to velika pa nima veze kaksen ekran. Pa ne blatim konzol, samo dejstva pišem. Slabo za vas če ne vidiste razlike pa tako denar mečete stran ker ste napačno informirani. Edini razlog za kupit konzolo je ce nimate pojma kako sestavit pc pa se to se lahko naucis po 1 videu in nato sestavis svoj pc medtem ko gledas video.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Asari ()

kratos ::

nevidismo kaj ? hahaha otroc... Dokler mi bodo konzole bolj zabavne kot pc jih bom kupoval, ti lahko pa ostaneš na očkovem računalniku, saj ima vsaj lahko svoje mnenje a ne ? :)

puginho ::

Asari kolko si star? Bi ti dal enih 13. Prvo kot prvo nimaš pojma o konzolah tak da si ne delaj sramote! Drugo, pokaži mi pc za 150 eur na katetem igraš Gta 5? Ne moreš x2! Če bi imel zrno pameti bi se morda kdaj zamislil da če nebi blo konzol tvoj pc nebi videl 90% špilov! Zdaj pa vklopi svoj pc za jurja pa nabijaj svoje frustracije v drugi temi.

Asari ::

Ja, se vidi kdo nima pojma o konzolah. Takoj ko si namignu, da je gaming na konzolah ceneje si pogorel.. da ne bi blo 90% igric? Kaj ti kadis? Se ti zavedas da se je gaming zacel na PC-jih in bi tudi ostal samo na pc-jih ce ne bi blo pohlepnih korporacij? A ti resno mislis da ma kaj veze ce lahko nardis pc za 150EUR ki igra gta 5 al ne? PC se razvija vsako minuto, zakaj bi igrico optimizirali za 8 let star hardware razen ce je konzola kjer ne mores zamenjat en ku**c nič. Oprosti, če ti je všeč da ne moreš delat nič s skatlo za katero si plačal 400EUR. Kaj ma sploh tle gta5 veze. To je zgodovina. V preteklosti so bili pc-ji tudi dražji zdej ti lahko v 10 minutah sestavim pc za 600EUR, ki je boljsi od "next-gen" konzol in traja isto ko one ker je boljši. Pa za delo ga bos lahko uporabljal pa ne bos placal 60EUR na leto za igrat multiplayer , ne bos placal 20EUR vec za vsako igrico ki jo kupis, imas modding, imaš emulatorje, skratka 100% svoboda pa denar prihranis s steam sale-i če nisi avstralopitek. Meni reces da imam 13 let pa ne ves da je presledek med ne in bo. Nisem si mislu da je tolko neinformiranih peasantov tle ki zacnejo rage-at takoj ko jim poves par dejstev samo zato da se ne bi pocutli slabo ker so metali denar v smeti. Ti resno misliš da boš dobu več za svoj denar če kupiš produkt neke velike firme? Mogoče Sony prodaja ps4 za 100EUR manj kot je vreden amapak je firma in imajo naštudirano kako ti bojo pobrali tolko, da bojo oni v plusu ( placat za mp, 20EUR več na vse igrice, ni sale-ov kjer je naprimer Bioschock 1 in 2 za 10EUR....). Prosim mi pokazu kje prodajajo Bishock 1 in 2 skupaj za 10EUR, fallout 3 za 2,5 EUR... (http://store.steampowered.com/sale/hall...
Izpades TI bedak ko mi dajas argumente ki jih povleces vin iz riti in ti pol dokažem da se motiš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Asari ()

puginho ::

Ja gaming se je začel na pc-ju in to je to. Nadaljuje se na konzolah, špili so portani na pc zaradi nekaj dodatnega zasluška. Pa kaj ti res misliš da se AAA naslovi z par 10 mio budgeta izplačajo delat za pc z par stotisoč prodanimi izvodi napram prodaji par milijonov na konzolah? Se ja my ass! Pa o kakih 60 eur samo za multiplayer ti govoriš? Naj te razsvetlim da na psn-ju dobiš vsak mesec par AAA naslovov zastojn. Zdaj pa to pomnoži za celo leto. Konzole so multimedija škatle, imaš internet, bluray,... pa kaj bi ti rad excelove tabele na 150 cm tv urejal al kaj?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: puginho ()

Asari ::

Ne, ne bi urejal excelove tabele, igre bi igral. 1080p/60fps. Star Citizen. Poglej malo v to igrico pa bos vidu kako se "ne splača" in kako portajo samo zaradi dodatnega zaslužka. Naštej mi neki igric, ki so full dobre in so portane na PC? Ne, gta IV ne pride niti zraven dobre igrice. A se ti zavedas da te AAA igrice sploh nikoli ne dobis. Ti placujes in ko nehas niso vec tvoje. Pa ti ja ne misliš da so idioti in bojo hotli 50EUR dali pa ti vec? http://blog.us.playstation.com/2013/08/.... Kje so tle AAA igrice ? Nikjer. ( Libery City vreden 20EUR? Komu tej lažejo? TEBI!) .aja, pa je full ki niso vredne svoje cene, npr. COD je AAA igrica pa ni vredna 15EUR. Sploh pa na steam-u in g2play-u kupis igrice za par evrov in so TVOJE ZA VEDNO. Imaš internet? Kaj resno uporabljaš to v argumentu proti pc-ju? A si ti z lune padu? Bluray? Kako je to uporabno? Pocasno in neuporabno ( sploh za igrice, ki jih rabiš inštalirat na konzolah. ) ko lahko na pc-ju pobereš kolko filmov hočes zastonj ( al pa netflix ce nočes piratsko), prikljucis na tv in je. Ne rabis se vozit v trgovino al pa po posti narocit. Če se misliš bunit kako rabiš preko steam-a downloadat igrice, jih rabis na konzolo inštalirat in to traja lahko vec ur da ne govorim o se ksnih updatih. Aja pa ne uporabljat argumenta da je konzola multimedijska naprava ker proti pc-ju pogori totalno. Na pc-ju delaš karkoli lahko nardiš na ps4 in več. PC je najboljša multimedijska naprava in tudi vedno bo. Pa lahko si tudi kupiš bluray drive za pc če ga že tolko hočeš čeprav je za pc skoraj 100% neuporaben. vse kar rabiš je usb in to je to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Asari ()

puginho ::

Konzole so multimedijska naprava pa če se ti na glavo postaviš al ne. Kar se pa tiče kvalitete določene storitve je pa druga pesem. Jaz o tem nisem govoril. O tem razpravljaš samo ti. Lahki bi šli v smeri zakaj bi imel pc za internet če imam tablico...Nima smisla s tabo razpravlat, v glavnem mi bomo pač dalje uživali na kavču pred big screenom in to je to.

koli99 ::

Fak kakšne frustracije... Sem še enkrat moral prebrati naslov teme, sem mislil da je PC vs Konzole. Asari, zakaj sploh sodelovati v temi katere namen je primerjava konzol?

Sam sem 20 let igral igre na PC-ju, nikoli se konzol niti dotaknil. Pred kratkim dobil Xbox360, igranje na kavču pred 50" plazmo, priceless. Nobenih nastavitev, nobenih zajebancij. Vstaviš disk, stisneš play. Da niti ne omenjam zabave s Kinectom s prijatelji. Meni je bil poglaviten razlog za nakup konzole druženje (fizično) in zabava ob tem. Mislim da to point konzol, na število FPS še pomislil nisem...

Asari ::

Ker pc gamer-ji ne morejo igrat na tv? na tvojo nesrečo, ja, lahko. Pa seveda nima smisla z mano razpravljat ker ti z lahkoto dokažem da nimaš prav. Nisem nikoli reku da konzole niso multimedijska naprava če se že gremo to igro. Pa sem ti že razložu zakaj pc ne pa tablica. Ti bom še enkrat. Če si gamer imaš neko napravo na kateri igraš igrice. Če si na pc-ju ne rabiš tablice za brskat ker imaš že pc. In tako je tudi ko rabiš kaj nardit na pc-ju. Iščeš sluzbo? Verjetno ne na konzoli. Gledaš facebook? Tudi ne na konzol, čeprav je app za konzole ampak govorim iz lastnih izkušenj ne moreš niti slik gor dajat, delaš kaj za šolo/službo? Spet pc in tako dalje v neskončnost.

Asari ::

koli99 je izjavil:

Fak kakšne frustracije... Sem še enkrat moral prebrati naslov teme, sem mislil da je PC vs Konzole. Asari, zakaj sploh sodelovati v temi katere namen je primerjava konzol?

Sam sem 20 let igral igre na PC-ju, nikoli se konzol niti dotaknil. Pred kratkim dobil Xbox360, igranje na kavču pred 50" plazmo, priceless. Nobenih nastavitev, nobenih zajebancij. Vstaviš disk, stisneš play. Da niti ne omenjam zabave s Kinectom s prijatelji. Meni je bil poglaviten razlog za nakup konzole druženje (fizično) in zabava ob tem. Mislim da to point konzol, na število FPS še pomislil nisem...


A veš da obstaja Kinect for Windows? Al pa kar sem omenil že 500x da lahko pc priključiš na TV. Vstaviš disk in igraš? A veš da rabiš inštalirat po možnosti še kšen update pol in verjemi dvd in blu rays so tako počasni da to lahko vzame več kot uro (če ne installaš, rabiš več čakat da se loada kot pa igraš) da ne govorim da rabiš it v trgovino ( denar za bencin pa do trgovine ni 30sek razen če živiš zraven trgovine ki prodaja igrice za konzole za 70EUR kar je fullllllll prevec)
Ne da se mi več tle pisat razlogov zakaj je pc preprosto boljši (glej prejšnje post-e pa boš vidu zakaj če te zanima). Drugače pa poglej moj prvi post na temu thread-u pa boš vidu kaj sem prišu povedat ampak nekateri so slepi očitno in pol sem jih hotu informirat, da prihranijo denar ampak nekateri se nočejo nič naučit. aja pa še to, če nočes se ne rabiš na pc-ju zajebavat niti malo za igrat igrice. Če te ne briga daš settings na medium in igraš. Nekatere igrice ti same naštimajo optimalne nastavitve. To je za nas ki hočemo čim boljšo izkušnjo. Ne, niti driver-jev ne rabiš na roke update-at. Pustiš steamu da ti jih sam...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Asari ()

puginho ::

Asari je izjavil:

koli99 je izjavil:

Fak kakšne frustracije... Sem še enkrat moral prebrati naslov teme, sem mislil da je PC vs Konzole. Asari, zakaj sploh sodelovati v temi katere namen je primerjava konzol?

Sam sem 20 let igral igre na PC-ju, nikoli se konzol niti dotaknil. Pred kratkim dobil Xbox360, igranje na kavču pred 50" plazmo, priceless. Nobenih nastavitev, nobenih zajebancij. Vstaviš disk, stisneš play. Da niti ne omenjam zabave s Kinectom s prijatelji. Meni je bil poglaviten razlog za nakup konzole druženje (fizično) in zabava ob tem. Mislim da to point konzol, na število FPS še pomislil nisem...


A veš da obstaja Kinect for Windows? Al pa kar sem omenil že 500x da lahko pc priključiš na TV. Vstaviš disk in igraš? A veš da rabiš inštalirat po možnosti še kšen update pol in verjemi dvd in blu rays so tako počasni da to lahko vzame več kot uro (če ne installaš, rabiš več čakat da se loada kot pa igraš) da ne govorim da rabiš it v trgovino ( denar za bencin pa do trgovine ni 30sek razen če živiš zraven trgovine ki prodaja igrice za konzole za 70EUR kar je fullllllll prevec)
Ne da se mi več tle pisat razlogov zakaj je pc preprosto boljši (glej prejšnje post-e pa boš vidu zakaj če te zanima). Drugače pa poglej moj prvi post na temu thread-u pa boš vidu kaj sem prišu povedat ampak nekateri so slepi očitno in pol sem jih hotu informirat, da prihranijo denar ampak nekateri se nočejo nič naučit. aja pa še to, če nočes se ne rabiš na pc-ju zajebavat niti malo za igrat igrice. Če te ne briga daš settings na medium in igraš. Nekatere igrice ti same naštimajo optimalne nastavitve. To je za nas ki hočemo čim boljšo izkušnjo. Ne, niti driver-jev ne rabiš na roke update-at. Pustiš steamu da ti jih sam...


Se mi ne da več ampak pišeš take oslarije da mi je slabo. Še v življenju nisi imel konzole ker drugače tega nebi pisal. Pa 70 eur človek božji. Si že slišal za zavvi.com, pa še 100 internet trgovin, pa digital sale, očitno res ne. Pa vmes še malo poglej cene.

Asari ::

http://www.zavvi.com/offers/battlefield... . Sem pogledal, evo. 20EUR več kot za pc ( ta trgovina ubistvu ima visoke cene če primerjam s g2play.Najdi eno stran,ki ima cene kot g2play. Si srečen? Plačaš še poštnino? Digital sale pa plačaš isto sam brez poštnine. Sej najboljse dejstvo je to da ti odpišeš samo na dele kjer lahko rečeš "ni res je 10EUR ceneje". Kaj če bi še na kaj drugega odgovoril? Aja ne moreš, ker nimaš prav in si slabo informiran... Aja pa pc verzija ima še China rising zraven... Če bi se ti zavedal kako si slabo informiran o takih stvareh....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Asari ()

puginho ::

Kam se zaganjaš? 6 eur več je PS3, ene 5x več online igralcev... PS 3 novi da to poganja je 170 eur, novi pc = min 500 eur. BF 6 bo čez ene 3 leta na PS4 lavfal na high settings, PS 4 bo 300 eur, PC kakih 800 eur,...

klkkkkkkkkkk ::

Jha na konzolah je večji užitek igrati špile... recimo kakšna FIFA itd.

Asari ::

PS3 je star 8 let ne? Kaj ti misliš kako zgleda na 8 let starem hardware-u? Kot risanka če nisi slep. Novi pc za 600EUR poganja bf3 na max z lahkoto. ps3 komaj komaj na pol slabših nastavitvah kot je lowest na pc. In če hočeš vedet, en pc ki zdej poganja bf4 na ultra bo to poganjal tudi čez 10 let Z anti-aliasing kar je zelo zahtevno za gpu in tega "next-gen" konzole nimajo kolkor vem, ce pa imajo ga imajo minimalno. 6 eur več je za !PS3! verzijo ki steka, nizka resolucija da ne govorim kako zgleda. 5 več online igralcev? Misliš 32? Verjetno ko bo bf6 prisu ven bo tudi nova konzola, ce pa ne bo, bo tako kot je zdej Bf4 na xbox360/ps3. Šteka in grafike iz risank za tisti čaš.
PC napreduje z neverjetno hitrostjo zato je tudi 8 let star hardware za pc zanič, medtem pa na konzolah poslabšajo grafiko tolko, da se zdi kod da so še "in". Vsak ki izkusi crysis 3 1080p/60fps ne bo kupu bf4 za xbox360/ps3.
Xbox360 je mogoce 170 eurov ampak naprimer da si v 8 letih, nonstop placeval online ( Pc ima to zastonj, hočeš ali nočeš) in 20EUR več za vse igrice in naprimer da si kupu 3 AAA (60EUR vsaka, če hočeš tudi 50EUR pol je v 8 letih 1200EUR) igrice na leto. To je 1440EUR samo za igrice ( pc 200EUR ce znaš kupovat lahko dobis še več kot 24igric. Lahko dobiš tudi AAA igrice za par evrov. ) , . Če dodam še Gold je še dodatnih 300EUR. S tem denarjem z lahkoto skozi osem let nardiš 2 pc-ja ki bi sesula konzole. Če ti seštejem je to 2080 ( 300EUR manj brez online, samo to nima veze ker bo itak zdej za placat tudi psn in si budala ce kupis igrico z vsaj malo dobrim mp in pol ne igras ker si pol ubistvu vrgu stran denar). Za vsak pc bi imel 940EUR.. Takšen pc z lahkoto razbije konzole do konca in še več. Ti zračunam kolko pride če das 600EUR (kar je čisto dovolj) za pc vsaka 4 leta pa še igrice? 1400EUR. In to je če res nočeš sproti upgrade-at pc-ja kar ti prihrani najmanj ksnih 200EUR samo se mi ne da it v taksne podrobnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Asari ()

kratos ::

Hahaha Asari lahko bi ti argumentiral vse do zadnjega vendar grem raj na en deci ker je nesmiselno ker ni drugega za pričakovat od 13 letnika. Me pa zanima zakaj si tako jezen, a ti starši nočejo konzole kupit al kaj ?

Ostani na pc-ju in igraj drkalice cele dneve, mi bomo pa z užitkom igrali na konzolah tiste najbolše špile in čez recimo 5 let bomo mi še vedno na isti mašinci igrali najnovejše igre medtem ko boš ti gledal po yotubu gameplaye ker ti bo iz neznanega razloga računalnik vrgel error ;)

A ti otrok resno misliš da boš s tvojimi nesmiselnimi komentarji koga prepričal da ne kupi konzole? haha daj vrni se čez par let ko boš malce bolj dorastel :)

petrus ::

Spet prednost za PS4, vgrajen disk bo mogoče zamenjat z večjim!
stati inu obstati

Mavrik ::

Dovolj prepucavanja o PCjih in osebnega žaljenja. Nazaj na topic prosim.
The truth is rarely pure and never simple.

Mr.B ::

http://blog.us.playstation.com/2013/10/...
"Can I listen to audio CDs using PS4?
No, PS4 does not support audio CDs."
"Will PS4 support media servers or DLNA support in order to stream videos or movies from a home PC?
The PS4 system does not support client functionality for media servers."
"Will I be able to play MP3s on PS4?
No."
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

taddeo ::

To glede dlna, mp3 in audio cd naj bi sčasoma porihtali s fw.. Če pa ne pa me ne moti, ker imam druge namenske komponente. Glede nato, da kr nekaj mesecev spremljam ps4 in x1 sceno me skrbi kje ga naj kupim 29. 9 oziroma nekaj dni kasneje? Sicer imam prednaročenega pri acs sony to pa je tudi vse! Gledam na stran bigbang in piše predvidevoma december.. Ker pa je slovenija na spisku dobave za leto 2014 si lahko svoje mislim! Mogoče pa bom kje ubodel x1, ker mi nebo tako dolgo za čakat.

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Mavrik ()
««
2 / 18
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Xbox One (strani: 1 2 3 424 25 26 27 )

Oddelek: Konzole
1347293848 (13562) filip007
»

Izšel je Xbox One (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Konzole
8524159 (9939) Machete
»

Sony prodal 5,3 milijona konzol PlayStation 4, Microsoft zaostaja

Oddelek: Novice / Konzole
4113791 (11453) dope1337
»

PlayStation 4 razkrit (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Konzole
5621989 (17231) Doc123

Več podobnih tem