» »

LG-jev prvi telefon s Firefox OS

LG-jev prvi telefon s Firefox OS

Slo-Tech - Na trg počasi kapljajo pametni telefoni z operacijskim sistemom Firefox OS, ki jih napovedujemo že slabo leto. Že julija je ledino oral ZTE s telefonom ZTE Open, sledil je Alcatel One Touch Fire, sedaj pa je tu še LG-jeva rešitev. Mozilla sicer pravi, da sodelujejo kar z 20 proizvajalci, tako da se lahko v prihodnosti nadejamo še več telefonov s Firefoxom OS.

LG Fireweb ima 4-palčni zaslon, ki zmore prikazati ločljivost 480 x 320, Qualcommov procesor s taktom 1 GHz, 2 GB spomina in baterijo s kapaciteto 1540 mAh. Podpira vse mogoče vrste povezljivosti: Bluetooth, Wi-Fi, GPS, 3G. Vgrajena kamera ima pet milijonov točk, za fotografiranje v temi pa skrbi LED-bliskavica, ki je ostali telefoni s Firefox OS nimajo. Programska oprema je klasična: nadgrajena verzija Firefox OS 1.1 (torej vgrajena podpora za HTML5) in standardne aplikacije, kot so koledar, zemljevidi ipd.

LG Fireweb je od včeraj na voljo v Braziliji, sledili pa bodo Mehika, Peru in Urugvaj. Gre torej za telefon v nižjem razredu, ki pa najbolj razočara prav s ceno: 450 realov oziroma 150 evrov je za tak telefon veliko. ZTE Open stane 80 dolarjev, Alcatel One Touch Fire pa 90 dolarjev. In oba sta podobno zmogljiva kakor LG-jev Fireweb.

10 komentarjev

darkolord ::

Pff, za to ceno so že Lumie...

mtosev ::

cpu verjetno ni dual core?
bi mel samo prvo hočem normalne specse
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

kronik ::

Interface so kr lepo dodelali, očitno so iOS vzeli za vzor. Lahko bi še malo bol glasy vse naredili, zdaj ko je iOS crapy flat jih verjetno niti tožili nebi.

TheJack ::

Zdaj je dober cajt za nove telefonske OS-e, saj se proizvajalci telefonov bojijo totalne prevlade ene same firme na tem področju. Kar bi bilo slabo za potrošnike in še slabše za proizvajalce.
Bonis nocet, qui malis parcit.

Hayabusa ::

mtosev je izjavil:

cpu verjetno ni dual core?
bi mel samo prvo hočem normalne specse

Za angry birds/klicanje potrebuješ dualcore ?

Magic1 ::

Te top mobilne firme imajo prav nesramno visoke cene za to kar ponujajo.
Magic

mtosev ::

Hayabusa je izjavil:

mtosev je izjavil:

cpu verjetno ni dual core?
bi mel samo prvo hočem normalne specse

Za angry birds/klicanje potrebuješ dualcore ?
eni nočemo laga al slow loadanja webpageov npr
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

LitralSM ::

Ker je stevilo jeder tako pomembno za hitrost. MS ti kaze sredinca, ker si neumen, jaz pa tudi, ker uporabljam Puffin, ki mi na enojederniku nalozi stran prej kot na defolt browserju na osemjedrniku. Daj, cestitaj mi.

crystal ::

kjra jajca od OSa zgledajo tole, še browser ki je "main" se vid da šteka na novem telefonu. ojoj

Tilen ::

darkolord je izjavil:

Pff, za to ceno so že Lumie...


Seveda. Tole je katastrofa. Predstavitveni video želi skriti čim več stvari. Kje je uporabnost? Odklenem ga lahko pa sliko naredim. OK, cool. Že pri navadnem klicanju (@7m34s) je ogromen lag, tip pa ves čas govori kako je smooth. Lumia 520 over this anytime.

GSM Arena : Fireweb vs Lumia 520

S tem, da Nokia da še brezplačno navigacijo v slovenščini in 7 GB prostora v oblaku. Za 120 EUR.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prispeli prvi televizorji s Firefox OS

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
3617991 (7934) korenje3
»

Prvi telefoni s Firefox OS so tu

Oddelek: Novice / Android
138008 (5495) OK.d
»

Mozilla in Foxconn menda pripravljata tablični računalnik

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
166008 (4999) enadvatri

Več podobnih tem