» »

Obdavčitev dela v Avstriji

Obdavčitev dela v Avstriji

««
8 / 20
»»

kingsix ::

jernejl je izjavil:

kingsix je izjavil:

Seveda. Npr ne moreš uveljavljat olajšav (otrok etc.). Zakon je jasen.

Hvala, nisem vedel da to velja tudi za prevoz na delo in za malico.

Bistvo je da so tam kršili zakon, ker so se samoprijavili jim niso nabili kazni, kar je že itak prevelika olajšava, te ljudi bi bilo treba konkretno oglobit, ker so izigravali zakonodajo

Kakšni pa so roki za oddajo davčne napovedi v tujini (npr. Avstrija) in kakšen je skrajni rok za prejem odločbe za odmero njihovega davka? Kaj, če ti roki povsod niso zgodnejši, kot je rok za oddajo napovedi pri nas?


Tudi to kar ti potem uveljavljaš je OLAJŠAVA. Spet, se ponavljam : zakon je jasen. Če bi ti "migranti" sledili zakonom nebi dobili takšnih zneskov. ne vem kaj je tu vprašljivega.

jernejl ::

Invictus je izjavil:

jernejl je izjavil:


Cost of Living Comparison Between Ljubljana and Vienna

Pa ti veš da je Dunaj svetovna metropola, Ljubljana pa samo zabačena vas? Obkrožena s še bolj zabačenimi vasmi?

Če te moti izbira mest - izvoli.
Price leve index

Če bi ti "migranti" sledili zakonom nebi dobili takšnih zneskov. ne vem kaj je tu vprašljivega.

Prvič, če nekdo ki dela v sloveniji ne bi sledil zakonom, ne bi dobil enake kazni kot delavci iz tujine, ker slednjim obdavčijo malico in prevoz, delavcem iz slovenije pa ne.
Drugič, sem že povedal da obstajajo primeri, ko ni mogoče izpolniti slovenskega zakonskega roka, če nisi dobil odločbe tuje države. Logično nemogoče je, da bi vsaka država izdajala odločbe prej, kot bi katerakoli druga država pričakovala oddano davčno napoved.
Ergo nekdo ki dela v tujini in ni prav nič kriv, bo kaznovan z obdavčitvijo malice in prevoza, nekdo drug, ki dela v sloveniji in odda napoved po roku, čeprav bi to lahko storil prej, pa take kazni ne bo dobil.

Mato989 ::

Prvič, če nekdo ki dela v sloveniji ne bi sledil zakonom, ne bi dobil enake kazni kot delavci iz tujine, ker slednjim obdavčijo malico in prevoz, delavcem iz slovenije pa ne.
Drugič, sem že povedal da obstajajo primeri, ko ni mogoče izpolniti slovenskega zakonskega roka, če nisi dobil odločbe tuje države. Logično nemogoče je, da bi vsaka država izdajala odločbe prej, kot bi katerakoli druga država pričakovala oddano davčno napoved.
Ergo nekdo ki dela v tujini in ni prav nič kriv, bo kaznovan z obdavčitvijo malice in prevoza, nekdo drug, ki dela v sloveniji in odda napoved po roku, čeprav bi to lahko storil prej, pa take kazni ne bo dobil.


Še enkrat povej mi kakšen je izgovor da dokler nista državi začeli izmenjevat davčnih informacij eni niso tega počeli NEKAJ LET.... tu ne govorimo o nekaj mesecih, ampak LET, torej ti meniš da Avstrija ne izda odločbe za leto 2013 do leta 2016???? Res verjameš to?

jure3000 ::

Zame logicna stvar glede stroskov:
v slo dobis stroske placane kot neto dodatek
v aut dobis stroske placane kot neto dodatek (povracilo davka)

Zakaj se ne bi stroski ki jih dobis v aut preprosto odsteli od olajsave, ki si jo upravicen v slo.

Tako bi zaradi nizje olajsave bilo doplacilo davka v slo visje, bi pa zaposlen v aut lahko izkoristil olajsavo aut in bil na koncu na boljsem - v plusu. In se nasega denarja ne bi puscali v aut; del tega bi dobila slo, del pa zaposleni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jure3000 ()

jernejl ::

Še enkrat povej mi kakšen je izgovor da dokler nista državi začeli izmenjevat davčnih informacij eni niso tega počeli NEKAJ LET

Ne vem.

tu ne govorimo o nekaj mesecih

o ja, pa govorimo. Ti morda ne, ker bi kar posplošil primere tistih, ki niso oddali napovedi nekaj let.
Tako kot razmišljaš ti, deluje tudi FURS. Če zamudiš, obdavčijo malico in prevoz (čeprav morda nisi prav nič kriv).

Mato989 ::

jure3000 je izjavil:

Zame logicna stvar glede stroskov:
v slo dobis stroske placane kot neto dodatek
v aut dobis stroske placane kot neto dodatek (povracilo davka)

Zakaj se ne bi stroski ki jih dobis v aut preprosto odsteli od olajsave, ki si jo upravicen v slo.

Tako bi zaradi nizje olajsave bilo doplacilo davka v slo visje, bi pa zaposlen v aut lahko izkoristil olajsavo aut in bil na koncu na boljsem - v plusu. In se nasega denarja ne bi puscali v aut; del tega bi dobila slo, del pa zaposleni.


Saj če ti daš vlogo za olajšavo dobiš to odšteto :)

o ja, pa govorimo. Ti morda ne, ker bi kar posplošil primere tistih, ki niso oddali napovedi nekaj let.
Tako kot razmišljaš ti, deluje tudi FURS. Če zamudiš, obdavčijo malico in prevoz (čeprav morda nisi prav nič kriv).


Govorimo o tistih ki so jokali po TVju da morajo plačat 5 mestne cifre, to je nemogoče ob plačah ki so jih navajali brez da bi upoštevali logiko da nekaj let tega niso oddali...Vse zaradi senzacije in zavajanja...

Rok je jasen, če bi rok bil PRED rokom ko Avstrija da odločbe potem bi to bilo po vseh TVjih, ampak več kot očitno ni... torej ima vsak možnost da odda vlogo za olajšavo in subvencijo malice in potnih do določene mere.... Seveda bi pa eni optimisti imeli olajšave ki so nerealne, v smislu 250km potnih na dan, kar tudi v Sloveniji ne dobiš po km plačano, ker se nobenemu ne splača... tako tudi oni ne dobijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Mr.B ::

Takole živim na Dunajo 21 bezirk:
Stanovanje 76 m2 + atri 5+5 metrov : najemnina 760 €
V ceni je vse razen : TK + Plin + Elektrika. Cana za plin+Elektriko na mesec me pride 64€
Avta nimam : imam javni prevoz, znotraj 100 m bus, znotraj 200m tramvaj.
Carsherring me stane : džabe če rabim avto.
Najem avta me je za pego 308SW akcija pri sixt stala 33€/dan + 24€ prehod Slovenske meje + 15€ Slovenska vinjeta. Da vato na dunaju je luksusz, no lahko pa imaš dva in plačuješ samo ta dražjega (samo ene tablice).
Javni prevoz me stane 1€, otroke letna karta 60€. In vstopam lahko kjerkoli.
V krogu kjer zivim, imam prvo trgovino 200m ostale med 300 in 500 m ( Lidel, Hopef, sparr, billa Merkur). HRana je v Lidlu in hoferju tu tu.
Malica (juha + glavna jed + 2dc soka + 70c Trinket) me pride 8€.
Da če hodiš ven jesti, predvsem piti, pač plačaš luksuz, 4€ kavica, 4+€ pivo ali vino, dobi se tudi ceneje, samo to se smatra luksuz.
Otroški dodatke več kot 370€ na mesec. Moja je delala za polovični delovni čas vv sezoni, in je dobila skoraj jurja neto ven, s tem da sedaj dobi nadomestilo skoraj 700€.

Torej luksuz se plača, osnovne storitve niso bokve kaj dražje.
Torej samo stanovanje me v primerjavi z Ljubljano pride ceneje.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

FTad ::

@Mr.B

- 3 sobno stanovanje?
- koliko daš za internet, mobitel itd
- kako te javni prevoz stane samo 1€? če je v grazu 60min vožnja oz karta 2.2€...

Mr.B ::

FTad je izjavil:

@Mr.B

- 3 sobno stanovanje?
- koliko daš za internet, mobitel itd
- kako te javni prevoz stane samo 1€? če je v grazu 60min vožnja oz karta 2.2€...

3 sobna se zacno pri 90 m2, imam pa dva vcja in atrij 5x5 je vstet v najemnino 10ojrov na m2. Otroci placujejo za 500m/500sms/10gb 10ojrov + me, za zeno 12.6 ojra ker ima pogodbo, sluzbeno imam pa unlimited podatki, tako da me bk.
Internet na zacetku 50%, sedaj placujem 54 ojrov za goro hd + scifi ter se nekaj cvetk, imam pa 24/128 mb pipco pa stacionarc... letos ko mi pogodba potece bo tv minimalc, ostal bo streaming od amazona , dodatno bo netflix.
Da javni prevoz me za celo leto stane 365 ojrov, ergo ojro na dan. Avta ne rabim, imas carschering 30ojrov clanarine ostalo po porabi, pride pa cca 3/4 cene taksija. Veliko folka nima avta se mnogi zagrizeni slovenci razmislajo o ukinitvi, ker razen da je parkiran pred bajto, je vsaj na dunajo, resno samo luksuz.. aja ko sem imel avto, si lahko za manj kot 4 ojre parkiral celi dan. Za ogled mesta, je uporaba avta ter parkiranje oslarija, ker bos tako moral vseeno dolgo hodit, ter placati po 4 ojre na uro...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

FTad ::

Izredno tezko je brati tvojo objavo :P

Ok, če imaš letno karto, potem mi je jasno.

Recordman ::

Letno karto ima prakticno vsak. Lahko jo placujes v mesecnih obrokih, kar te na leto pride 10eur drazje. Lahko tudi prekines kadarkoli, placas cancelation fee 18eur, se pravi je to no-brainer. Javni prevoz pa je med najboljsimi na svetu.

Ampak se vseeno je A precej razgibana dezela, in ce se zelis premaknit izven Dunaja, je s javnim prevozom podoben fuck kot pri nas

Mato989 ::

Vse kar mi je pokazal Mr.B. prispevek je to, da je na Dunaju vse dosti dražje že kot v LJ, približno toliko dražje kot je v Avstriji dražje kot po preostalih perifernih regijah Slovenije... Skratka Mr.B. plačuje samo za najemnino + stroške toliko kot jaz ne plačam za CELOTNO svoje življenje v SLoveniji (mesečno) ker imam za 50-100€ več plače kot ima Mr.B. samo stroškov z stanovanjem... Dejansko jaz plačam za življenje v SLoveniji mesečno manj kot 75% tega kar Mr.B. plača le za najemnino+stroške... pa imam še avtoki ga Mr.B. nima torej sem izven lastnega kraja bolj mobilen kot Mr.B. oz. stroški niso izračunani v njegove napovedi o porabi, ker varirajo.

Recimo samo toliko kot Mr.B. plača letno karto plačam jaz za zavarovanje za avto + če še dodam cestnino(+tehnični) je to cca. 100€ več pa imam neomejeno uporabo avta (bencin pač) medtem ko vsaka uporaba avta stane Mr.B. kaj kmalu toliko kot mene celoletna registracija in tehnični....

Z drugimi besedami če gre Mr.B. iz Dunaja na morje za 14 dni ga to stane 14x 33€ + 24€ + 30€(vinjeta) + bencin... kar je dobrih 500€ ali z drugimi besedami skoraj 2 leti zavarovanja za moj lastniški avto v Sloveniji... ali z drugimi besedami za 100€-200€ več kot stane Mr.B. le avto za prevoz na morje, jaz dopustujem 10-14 dni z vključeno hrano in prevozom in plačanim apartmajem/prikolico

Seveda ima Mr.B. 2x-2,5x mojega izplačila ki je cca 900€-950€(morda več?) ampak nimam občutka da bi živel kaj dosti bolj kvalitetno kot jaz overall. Sicer pa vsakomur svoje. Izračunano je bilo, splača se v relativno redkih primerih...

Definitivno pa so primeri ko se splača, sploh če v Sloveniji ni službe, je pa tudi res, za ene ni službe nikjer, ker so pač tako izobraženi ko jih ne rabijo nikjer. Seveda to ne velja za IT.

Je pa lepo slišat da nekomu uspeva, no sajmeni tudi, samo jaz sem Graz zavrnil, zaradi vrste dela.

kingsix ::

Ne poznam nikogar, ki bi v LJ prišel skozi z 760EUR. Seveda v primeru, da mora plačevat najemnino za stanovanje z 70 kvadrati. Tako, da čestitam.

Letna karta za javni promet na dunaju, čeprav je 360EUR je mislim, da zelo poceni. Za ta denar se voziš po mestu celo leto..in to ni javen promet ala Ljubljana. Z vožnjo z avtom po LJ zapraviš na letni ravni več za bencin kot 360EUR, polek tega pa si še počasnejši.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

FTad ::

Mato989 je izjavil:

Vse kar mi je pokazal Mr.B. prispevek je to, da je na Dunaju vse dosti dražje že kot v LJ, približno toliko dražje kot je v Avstriji dražje kot po preostalih perifernih regijah Slovenije... Skratka Mr.B. plačuje samo za najemnino + stroške toliko kot jaz ne plačam za CELOTNO svoje življenje v SLoveniji (mesečno) ker imam za 50-100€ več plače kot ima Mr.B. samo stroškov z stanovanjem... Dejansko jaz plačam za življenje v SLoveniji mesečno manj kot 75% tega kar Mr.B. plača le za najemnino+stroške... pa imam še avtoki ga Mr.B. nima torej sem izven lastnega kraja bolj mobilen kot Mr.B. oz. stroški niso izračunani v njegove napovedi o porabi, ker varirajo.


lahko bi dopisal kje, v cem (kvadratura) zivis, da lahko reces, da te pride toliko ceneje. Ce ne je samo neko posplosevanje, tako kot je rekel Mr.B, da placa 1€ na dan za javni prevoz, kar je bilo wtf, dokler ni pojasnil, da ima letno karto...

Mr.B ::

Mato989,

Stroski stanovanja...
Oprosti, ampak V ljubljani, predem se se selil na dunaj, me je najemnina prišla 500€ za 56m2. Poleg tega sem moral pozimi plačevati za ogrevanje krepko cez 100€, plus vse ostalo. od hladne in tople vode do čisščenja, komunale etc... me zanima koliko ljudji danes v Ljubljani za elektriko + plin plačujejo skupaj manj kot 66€, pa se s temi 66€ tudi grejem pozimi.
Tako da ti čestitam, če ti živiš v lastnem stanovanju...

Jvani prevoz s stroški tvoje registracije...
No če primerjaš javni prvoz v ljubljani, ko sem potreboval 1h da me je bus v soboto pripeljal iz WTC bežigrat v BTC city, verjetno peš prideš hitreje. TU pri jodlarjih vsaj med tednom je prevoz med enim in drugim javnim sredstvom cca 3-5minutni interval. Med vikendom se podaljša oddlajene lokacije med 10 -20m če govorimo v nedeljo 23:00.

Stroški z avtom..
No mentalitetni preksok balkanca na Avstrijca je to, da se njim zdi normalno da plačajo 500€ za ohranjanje vrednosti avtomobila. poznamo ljudi na forumu, ki pridejo na leto z 200€ s stroški za avto. Veliko sreče. Pa pzabil povedat da je bencin bistveno cenejši kot v sloveniji... Vinjete in bencin so enke zate kot zame.


kje živeti bolje,
no zagotovo vsi tisti ki se vračajo, smatrajo da je v Sloveniji živeti bolje, samo delati se pa v sloveniji ne splača.


Mato989,
torej si tiični predtsvnik, zakaj je slovenji v stanju kot je, pač nikar čez hribe nad meglo slovenske majhnosti, ker potem je pa šit.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Mato989 ::

kingsix je izjavil:

Ne poznam nikogar, ki bi v LJ prišel skozi z 760EUR. Seveda v primeru, da mora plačevat najemnino za stanovanje z 70 kvadrati. Tako, da čestitam.

Letna karta za javni promet na dunaju, čeprav je 360EUR je mislim, da zelo poceni. Za ta denar se voziš po mestu celo leto..in to ni javen promet ala Ljubljana. Z vožnjo z avtom po LJ zapraviš na letni ravni več za bencin kot 360EUR, polek tega pa si še počasnejši.


Govorim o mestih ki so bližje Dunaju kot Ljubljana kot je recimo Maribor ali Murska Sobota... Jaz recimo malo ven iz Maribora plačujem skorajda nič za stanovanje.... oz. če sva natančna, imam lastniško 2 sobno stanovanje dobrih 50 kvadratov in plačujem stroške v višini 200€ v povprečju (pozimi več, poleti manj)....... Torej če rečeva za 760€ mesečno imam v to zajeto ne samo vse stroške ampak tudi praktično večino hrane in ostalega... Da niti ne začnemo it v računico koliko bolje je 700€ kredita mesečno kot pa 700€ najemnine... Razen če imaš vsaj 5x najemnine v obliki plače potem je morda vseeno.... Če plačuješ 700€ najemnine, potem samo pomisli, to je 8400€ letno ali v 8 letih novo 3 sobno stanovanje.... Tu več ni govora o 40 letih ampak 8 letih... Seveda če ti je lajf taki da ne veš je boš čez 3 leta potem je itak vseeno, ampak če imaš nek srednjeročen plan, je taka najemnina brutalna, razen če ob taki najemnini še vsaj za 1-2 najemnini prihraniš... potem je vseeno. Ampak kot je v navadi, to redkokdo.

Če se preselim na Dunaj moram stanovanje prodat ali pa zanj plačevat dodatne stroške, če se pa vozim v Avstrijo pa moram porabljat svoj prosti čas. Torej ni rentabilno, ker dan ima 24 ur, življenje je pa tudi omejeno.

Seveda si počasnejši, samo moja mati pa foter poleti greta 9 vikendov na morje v prikolico od moje tete.... no zdaj pa izračunaj koliko bi ju stal avto če bi ga po Mr.B.-jevsko rentala... torej 33€/dan + 24€.... zdaj pa izračunaj... to je: (33€x3)+24€ x9 = 1.100€ samo za avtomobil... da greta 9 vikendov na morje na oddih... ker nimaš lastniškega avta.... seveda je to luksuz, ampak to se v SLoveniji nikakor ne splača... za 1.100€ imam jaz 4 leta pokrito zavarovanje avtomobila, in to vse v 1 sezoni ki ga plača Mr.B. oz. nekdo ki dela tako kot je opisal on. Če dodaš k temu še 14 dnevni dopust, si pa itak konec z ekonomiko.


Kot pravim, to kar je napisal Mr.B., gre vse skozi, če imaš nakazila 2.500€+, ali še boljše, vsaj 3.000€.... sploh če si sam in malo šparoven, da na mesec od 3.000€ kljub 760€ najemnine prihraniš vsaj dobrega jurija... potem je super... moj koelga je tudi delal na Kitajskem, dobival je 1 leto 7.000€ mesečno, in je prihranil 3.500€ na mesec... enkratno, ampak cel lajf na 100% vlažnosti, spat pri vklopljeni klimi? Pa magari za 7.000€ mesečno? Ne hvala... Raje sedim kot "revež" ob pivu na soncu na svojem vikendu in pečem čevapčiče, pa čeprav dobim le 900€ na račun...

Ampak vsakemu svoje.

Mato989 ::

Stroski stanovanja...
Oprosti, ampak V ljubljani, predem se se selil na dunaj, me je najemnina prišla 500€ za 56m2. Poleg tega sem moral pozimi plačevati za ogrevanje krepko cez 100€, plus vse ostalo. od hladne in tople vode do čisščenja, komunale etc... me zanima koliko ljudji danes v Ljubljani za elektriko + plin plačujejo skupaj manj kot 66€, pa se s temi 66€ tudi grejem pozimi.
Tako da ti čestitam, če ti živiš v lastnem stanovanju...


Se strinjam, ampak kot pravim, kdorkoli živi v LJ je itak svojevrstno neumen, sploh v najemnini...običajno je tako da imaš v bližnjih mestih ali v bližini stanovanja 50% več (po kvadraturi) za enako najemnino, ali enako najemnino za 50% nižjo ceno... Seveda ne živim v LJ, ampak na Štajerskem.

Stroški z avtom..
No mentalitetni preksok balkanca na Avstrijca je to, da se njim zdi normalno da plačajo 500€ za ohranjanje vrednosti avtomobila. poznamo ljudi na forumu, ki pridejo na leto z 200€ s stroški za avto. Veliko sreče. Pa pzabil povedat da je bencin bistveno cenejši kot v sloveniji... Vinjete in bencin so enke zate kot zame.


Avtomobil je vreden toliko kot ga je kupec pripravljen plačat kot je rabljen... če odmisliva neke avtohiše ki ga ocenijo... Dejansko ježe zadnjih 15 let najbolj smotrna uporaba avtomobila dokler ne crkne... oz 15+ let... moj kolega ima enega pižoja že 18 let... za tistih 15km do delovnega mesta je ok...


no zagotovo vsi tisti ki se vračajo, smatrajo da je v Sloveniji živeti bolje, samo delati se pa v sloveniji ne splača.


No to se strinjam, v Sloveniji se splača delat malo, za mali denar... najslabše pridejo v Sloveniji skozi tisti ki pošteno fejst delajo in dobijo nizko plačilo... tu se strinjam.

torej si tiični predtsvnik, zakaj je slovenji v stanju kot je, pač nikar čez hribe nad meglo slovenske majhnosti, ker potem je pa šit.


Kot pravim, jaz pač cenim svoj prosti čas čez kariero... kar pa ne pomeni da jo zanemarjam... ampak sem pač izbral pot kakršno sem izbral, in kakršna menim da mi bo naslednjih 20+ let prinašala relativno enostavno zaposljivost in s tem relativno dobre pogajalske sposobnosti... ampak ne v smislu plače ampak zaposljivosti... Verjameš ali ne, jaz ne izbiram delovnega mesta toliko po plači, kot po bližini doma, delovnem času, in predvsem vrsti dela... zato sem tudi zavrnil Graz za 1.450€ mesečno in raje vzel 5 min od doma v IT branži ki me veseli za 850-900€ mesečno...

Ker mi je več vredno to da ob 14:00 končam in sem doma 14:15,če odmislim dejstvo da grem še na pivo, kot pa da se zbujam ob 5:00 in pridem domov ob 16:30 ali kasneje...

Se pa strinjam s tabo da če nimaš doma nič od staršev in če si v najemnu da je tvoja opcija boljša... ampak to ne pomeni da je vedno, moraš odkljukat kar nekaj specifik za tole...

Mr.B ::

No in si racunal, ko se bos upokojil, koliko bos imel pokojnine. Ti bo pokojnina pokrila stroske, ki jih imas danes.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Tomaz3 ::

Najemnine v Dunaju....

http://www.immosuchmaschine.at/Wien/Mie...

Vse kar so mi pokazale te najemine da ima Mr. B veliko sreco ali pa zivi v neki podrtiji :D

Sicer jaz v Mbju placujem za 88 kvadratov v elitni soseski v centru mbja 430EUR (2 placa za avto v garazi).

Tako da 730EUR mesec zame je ze nek hud zalogaj :D Za tak denar dobim tukaj hiso na kredit :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomaz3 ()

Mr.B ::

Tomaz3 je izjavil:

Najemnine v Dunaju....

http://www.immosuchmaschine.at/Wien/Mie...

Vse kar so mi pokazale te najemine da ima Mr. B veliko sreco ali pa zivi v neki podrtiji :D

Sicer jaz v Mbju placujem za 88 kvadratov v elitni soseski v centru mbja 430EUR (2 placa za avto v garazi).

Tako da 730EUR mesec zame je ze nek hud zalogaj :D Za tak denar dobim tukaj hiso na kredit :)

Dragi tomazek, ce koces imeti pogled na jankovicev magistrat bos tudi placal, ali pa pogled na zeleznice tudi.. torej kja hoces povedati, da imas tezave z razumevanjem velikosti mesta kot je Dunaj ?
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Invictus ::

Mislim, ap kaj je folku. Maribor primerja z Dunajem? A ni nekdo malo izgubil prespektivo?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mavrik ::

Pač Dunaj je velik ja - če Mr.B res živi v district 21, je to potem že bližje temu da v LJ živiš v Škofljici / Blagovici / Grosuplju. Do Districta 1 (čisti center v katerem sicer večino časa nimaš kaj početi) ti z avtom traja 20 minut z javnim prometom pa tudi hitro 30 minut. V Ljubljani boš za tisto lokacijo plačal bistveno manj (pa tudi 5 min od centra LJ se dobijo cenejši placi).

Najemnine na Dunaju močno nihajo med districti (in seveda okolica ter kvaliteta življenja tudi). 800 EUR za dostojno stanovanje sicer ni nemogoča številka in se za tako ceno da dobiti kar precej.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

Invictus ::

Predvsem ima Dunaj neko prespektivo, medtem ko je Maribor nima že zadnjih 120 let.

Na Dunaju se da za 8 ur dela dobiti 6-10k, koliko so plače v MB, pa je menda vsem jasno.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mato989 ::

Mr.B je izjavil:

No in si racunal, ko se bos upokojil, koliko bos imel pokojnine. Ti bo pokojnina pokrila stroske, ki jih imas danes.


Ne delam planov za več kot 5 let naprej, že to je relativno dolgo, glede na situacijo na Svetu... vprašanje če bom dočakal penzijo pri takem načinu dela, drugo vprašanje je če jo želim dočakat, kot pametno sprašuješ ti :P

Ampak to tvoje vprašanje je podobno onemu ki vpraša zakaj nimaš otrok... no jaz vidim otroke enako kot penzijo, ali danes (med 25-50 delaš na tem da se relativno odrekaš(relativno kako za koga) da boš imel na "stara " leta penzijo (dobro) in vnuke in ne boš sam, ali pa se ne sekiraš za tako daleč ker ni garantirano da boš takrat živ in zajameš s polno žlico tisto obdobje življenja ki je za mene relativno najlepše, torej med 25-50... ko si relativno zdrav, reltivno pri močeh, relativno neodvisen in imaš še vedno lahko visoko voljo ter uživaš.

No jaz spadam bolj med te druge... čeprav imam doma za skoraj 3 kile srebra in kar nekaj unč zlata in našparanega keša... še več bi ga bilo če nebi po Evropi furali prisilno roparskega sistema PAY TO GO... ampak to je debata za drugo temo.

Invictus je izjavil:

Predvsem ima Dunaj neko prespektivo, medtem ko je Maribor nima že zadnjih 120 let.

Na Dunaju se da za 8 ur dela dobiti 6-10k, koliko so plače v MB, pa je menda vsem jasno.


Tudi v Sloveniji se da dobit 6-10k na mesec, poglej Hildico in podobne... skratka te nerealne primere ki jih povprečen Zemljan pač ne more sanjat (10.000€ na mesec) brez visokoiskanih specifičnih znanj je brezveze uporabljat v taki debati...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Invictus ::

Mato989 je izjavil:


Tudi v Sloveniji se da dobit 6-10k na mesec, poglej Hildico in podobne... skratka te nerealne primere ki jih povprečen Zemljan pač ne more sanjat (10.000€ na mesec) brez visokoiskanih specifičnih znanj je brezveze uporabljat v taki debati...

Bolj butasto je v debato o Avstriji tlačit Hildo.

Glede na to, da si Štajerc, bi lahko vedel kake službe so na Dunaju. Če seveda nisi preveč Štajerca ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mato989 ::

Invictus je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Tudi v Sloveniji se da dobit 6-10k na mesec, poglej Hildico in podobne... skratka te nerealne primere ki jih povprečen Zemljan pač ne more sanjat (10.000€ na mesec) brez visokoiskanih specifičnih znanj je brezveze uporabljat v taki debati...

Bolj butasto je v debato o Avstriji tlačit Hildo.

Glede na to, da si Štajerc, bi lahko vedel kake službe so na Dunaju. Če seveda nisi preveč Štajerca ;).


Dobro vem kakšne so službe, in ne takih za 10.000€ mesečno ni kaj dosti... realnost za večino je 1.200€-2.500€... Kar pa ne pomeni da ne more nihče met 10.000€ plače.... Ampak kot pravim poznam ogromno ljudi, res ogromno, in dosti izmed teh jih dela v Avstriji, pa nima noben plače čez 2.700€ in ta ko ima 2.700€ je končal medicino... sicer je začetnik ampak to ni bistvo.

Tvoje pisanje Invictus da človeko mislit da ima vsak drug plačo 10.000€ na mesec... in da čim nimaš 7.500€+ si dejansko slab, pa vsi vemo da ni tako, lahko pa ti tako subjektivno meniš.

Mr.B ::

Dragi mato989, planne za prihodnost se dela dolgorocno. Ampak se te predstavljam v prvi vrsti, ko ima procesijo stranka tipa sindikati, zl etc... si en tistih ki misli da bo dobil na stara leta udt.... pa ostali te bomo ziveli, pa pripadati vse po spisku...
Kar pozabljas da dobis v avstiji v osnovi 2x vec plac najmanj eno placo zaradi nadur, nekaj konkretnih plac zgolj zaradi otroskega dodatka, pa se ure ki jih lahko koristis, ker si delal nadure, pa to niso koriscenje ur v smislu nadur. Potem pa se sele zavedas da se ti res ne splaca delat v sloveniji, samo moj podpis lepo pokaxe stamje kot misli da bomo zmogli kot mato989. Tvoja pokojnina bo teoreticnih danasnje 50% tvoje neto place pristej se recimo 20 let brez sledenja inflacije, pa se deri da si 40let delal pa hodil domov ob 14h.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Mato989 ::

Mr.B je izjavil:

Dragi mato989, planne za prihodnost se dela dolgorocno. Ampak se te predstavljam v prvi vrsti, ko ima procesijo stranka tipa sindikati, zl etc... si en tistih ki misli da bo dobil na stara leta udt.... pa ostali te bomo ziveli, pa pripadati vse po spisku...
Kar pozabljas da dobis v avstiji v osnovi 2x vec plac najmanj eno placo zaradi nadur, nekaj konkretnih plac zgolj zaradi otroskega dodatka, pa se ure ki jih lahko koristis, ker si delal nadure, pa to niso koriscenje ur v smislu nadur. Potem pa se sele zavedas da se ti res ne splaca delat v sloveniji, samo moj podpis lepo pokaxe stamje kot misli da bomo zmogli kot mato989. Tvoja pokojnina bo teoreticnih danasnje 50% tvoje neto place pristej se recimo 20 let brez sledenja inflacije, pa se deri da si 40let delal pa hodil domov ob 14h.


Če bom pa umrl pred 70tim ko bo čas za penzijo bo pa ves moj keš izpuhtel neznano kam, kot tebi, namesto da bi dobil ta denar tvoj otrok... glupost na vrhuncu :) Saj pravim jaz se ne sekiram, ob tako stresnem lajfu se bo čez 20 let začela zniževat povprečna dočakana starost... ali pa bo penzija tako nekvalitetna da se bom raje odpovedal zdravil in umrl kot pa životaril, kot pravim se ne sekiram... Kot so rekli v šali... samo še dans pa do smrti grem na šiht, pol sem pa frej...

Invictus ::

Mato989 je izjavil:


Če bom pa umrl pred 70tim ko bo čas za penzijo bo pa ves moj keš izpuhtel neznano kam, kot tebi, namesto da bi dobil ta denar tvoj otrok... glupost na vrhuncu :) Saj pravim jaz se ne sekiram, ob tako stresnem lajfu se bo čez 20 let začela zniževat povprečna dočakana starost... ali pa bo penzija tako nekvalitetna da se bom raje odpovedal zdravil in umrl kot pa životaril, kot pravim se ne sekiram... Kot so rekli v šali... samo še dans pa do smrti grem na šiht, pol sem pa frej...

Kaj bo pa tvoj otrok dobil od tvojih 700 na mesec? Ravno tako nič, pa še enako zaostal bo kot si ti, saj mu ne boš mogel omogočiti boljšega šolanja da bi se pobral iz dreka.

Stresno življenje? Kje ga pa vidite? Samo jamranje nesposobnežev, ki se še nikoli v življenju niso zares učili ali zares delali.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mato989 ::

Invictus je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Če bom pa umrl pred 70tim ko bo čas za penzijo bo pa ves moj keš izpuhtel neznano kam, kot tebi, namesto da bi dobil ta denar tvoj otrok... glupost na vrhuncu :) Saj pravim jaz se ne sekiram, ob tako stresnem lajfu se bo čez 20 let začela zniževat povprečna dočakana starost... ali pa bo penzija tako nekvalitetna da se bom raje odpovedal zdravil in umrl kot pa životaril, kot pravim se ne sekiram... Kot so rekli v šali... samo še dans pa do smrti grem na šiht, pol sem pa frej...

Kaj bo pa tvoj otrok dobil od tvojih 700 na mesec? Ravno tako nič, pa še enako zaostal bo kot si ti, saj mu ne boš mogel omogočiti boljšega šolanja da bi se pobral iz dreka.

Stresno življenje? Kje ga pa vidite? Samo jamranje nesposobnežev, ki se še nikoli v življenju niso zares učili ali zares delali.


Seveda, samo ti pa tvoji znanci so tisti ki so sposobni in učeni, in noben drug, kot zmeraj... zakaj še nisi premagal Bill Gatesa po income?

Si morda nesposoben?

Utk ::

Ja najboljse da se vsi locimo od bab in otrok in gremo na sever delat. Druzina te samo ovira pri stancanju nadur. Ce pa ze kaj rabis babo, gor najdes drugo na internetu. Je tu par dokazov, da je tako najbolje.
Jaz medtem razmisljam, da si za razliko med bmw 3 in meganom lahko dve leti doma z otrokom...a je kdo res tako nesposoben da dve leti otroku ne bi koristil bolj kot da ga z bmwjem okoli furas?

Invictus ::

Mislim, zdaj se še otroke uporablja kot opravičilo za lastno nesposobnost. Jaz sem pa mislil da je država za vse kriva. Ubogi otroci...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Utk ::

Nekateri otroci so res ubogi, vecinoma pa ne zarad denarja, ampak slabih starsev. Kar nima kaj dost z denarjem. Sposobni tudi v Sloveniji cist lepo prezivijo.

Invictus ::

Saj preživimo v Sloveniji. Si me ziher s kom zamešal ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Utk ::

Jaz te nism citiral, sam si se javil pri razpadlih družinah.

Mr.B ::

A smo že na materah samohranilkah, pa to.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Utk ::

Mr.B je izjavil:

A smo že na materah samohranilkah, pa to.

Če se vsaka tema spremeni v kurčenje kolk kdo zasluži, bi bilo čisto prav, da ti osebki povejo še ostalo ceno za to. Jaz bi tako od oka reku, da ni pri vseh vse tako bajno. Če bi bilo, niti ne bi imeli potrebe po kurčenju. Jaz je recimo nimam.

Mr.B ::

Utk je izjavil:

Mr.B je izjavil:

A smo že na materah samohranilkah, pa to.

Če se vsaka tema spremeni v kurčenje kolk kdo zasluži, bi bilo čisto prav, da ti osebki povejo še ostalo ceno za to. Jaz bi tako od oka reku, da ni pri vseh vse tako bajno. Če bi bilo, niti ne bi imeli potrebe po kurčenju. Jaz je recimo nimam.

Zadeva je zelo jasna, jaz nočem da bo Mato989 na stara leta jamral, kako so se imeli slabo, ti "jaz" si pa spizdil v Nemčku, mi "Mato989" pa smo gharali tu za Male pare. Danes lepo in jasno brez potvarjanja dejstev Mato989 lepo prizna da dela za gust, in ne zato da bi ga dolgoročno skrbelo, kako bo na dolgi rok in ko bo sar živel...itd... verjetno misli da v preteklosti ni bilo napovedi konca sveta. No zagotovo na zemlji ne bo življenja čez 4.5 mijard let. Destvo je, da imajo nekateri v Slvoeniji hude probleme pogledati malo severno, ker potem ugotovijo da bi se dalo za iste delo živeti bistveno bolje.

In dejstvo ostaja, da Slovense ob meji najbolj bolijo vse te bonitete, ki jih nudi Avstrija, za ketero morajo šel pol plačati v Sloveniji. Pa se mita os free slovenskem šolstvu niti dotaknili nismo.
In kot pravi Slovenec "Mato989", svojo kvaliteto primerjave stroškov primerja s stroškom avta, ki ga zunaj smatrajo in obravnavajo kot luksuz.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Utk ::

V Sloveniji ima vsak "kmet" (ne dobesedno, ker pravi kmeti itak niso reveži) bajto s 3 štuki, garažo za dva avta, 1000 metrov okoli bajte, še kak vikend kje, vsaj teden na morju, tudi dva če zdrži tolk brez dela, in za nas je to neka osnova, če je samo to, si že skoraj revež. Pustimo tiste, ki so v resnici brezposelni, brezposelni so po celem svetu brez denarja. Pa si to privošči na Dunaju z neko "delavsko" plačo, če si moreš. Če služiš 5-10 jurjev na mesec, je pa tako vseeno kje si, ti ne bo hudega.
Tiste bajte so sicer napol šenkane, samo bog pomagaj, na Dunaju ti je ne bo nihče zato kar dal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Mr.B ::

Utk je izjavil:

V Sloveniji ima vsak "kmet" (ne dobesedno, ker pravi kmeti itak niso reveži) bajto s 3 štuki, garažo za dva avta, 1000 metrov okoli bajte, še kak vikend kje, vsaj teden na morju, tudi dva če zdrži tolk brez dela, in za nas je to neka osnova, če je samo to, si že skoraj revež. Pustimo tiste, ki so v resnici brezposelni, brezposelni so po celem svetu brez denarja. Pa si to privošči na Dunaju z neko "delavsko" plačo, če si moreš. Če služiš 5-10 jurjev na mesec, je pa tako vseeno kje si, ti ne bo hudega.

S Slovensko minimalno plačo, lahko preživiš na dunaju, samo boš v najemu ene sobe. Hrana je tu tu. No edino dobrei svežih rib pač ne boš mogel najti...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Utk ::

Slovenci v glavnem sicer strašno jamrajo, ampak greš lahko v najbolj zahojeno vas kar jo najdeš, pa boš videl kar lepe hiše...veliko lepše kot samo malo izven centra Dunaja...pa še najete niso.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

bambam20 ::

Mr.B je izjavil:

Takole živim na Dunajo 21 bezirk:
Stanovanje 76 m2 + atri 5+5 metrov : najemnina 760 €
V ceni je vse razen : TK + Plin + Elektrika. Cana za plin+Elektriko na mesec me pride 64€
Avta nimam : imam javni prevoz, znotraj 100 m bus, znotraj 200m tramvaj.
Carsherring me stane : džabe če rabim avto.
Najem avta me je za pego 308SW akcija pri sixt stala 33€/dan + 24€ prehod Slovenske meje + 15€ Slovenska vinjeta. Da vato na dunaju je luksusz, no lahko pa imaš dva in plačuješ samo ta dražjega (samo ene tablice).
Javni prevoz me stane 1€, otroke letna karta 60€. In vstopam lahko kjerkoli.
V krogu kjer zivim, imam prvo trgovino 200m ostale med 300 in 500 m ( Lidel, Hopef, sparr, billa Merkur). HRana je v Lidlu in hoferju tu tu.
Malica (juha + glavna jed + 2dc soka + 70c Trinket) me pride 8€.
Da če hodiš ven jesti, predvsem piti, pač plačaš luksuz, 4€ kavica, 4+€ pivo ali vino, dobi se tudi ceneje, samo to se smatra luksuz.


Torej luksuz se plača, osnovne storitve niso bokve kaj dražje.
Torej samo stanovanje me v primerjavi z Ljubljano pride ceneje.


Najemnina drago. Pišeš tako, kot da se Avstrijci ikamor ne vozijo in imajo službo 5 minut od doma. ;)

Povpračno mesečno zavarovanje z avto srednjega razreda je v Sloveniji med 25 in 50€. To, da so zavarovanja za avte v Avstriji bolano visoka ne bom omenjal.

Pri nas te pride taka malica 6€ minus napitnina.

V sloveniji lahko greš brez problema ven jest in ni to noben luksuz.

Torej, kaj smo se naučili iz tvojega pisanja. Imaš višjo plačo, so pa visoki stroški bivanja. Da ne bomo omenjali da so vse storitve drage ko pes.

In vsak evro obrneš. Res hudo kvalitetno življenje ;).

Mr.B je izjavil:


S Slovensko minimalno plačo, lahko preživiš na dunaju, samo boš v najemu ene sobe. Hrana je tu tu. No edino dobrei svežih rib pač ne boš mogel najti...



ja seveda. A ti sploh veš kok je slovenska minimalna plača? A to je za tebe kakovost življenje, da živiš v eni sobi ? za minimalno življenje v avastriji rabiš najmanj 1500€. Vse ostalo je stradanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

kingsix ::

Kam pa je tale tema zašla... primerjanje Dunaja z propadlim Mariborom pa take fore.
Da Dunaju je kvaliteta življenja svetlobna leta pred MB. Ni za brezveze prvo mesto na svetu po kvaliteti življenja že 7 let. https://www.wien.info/en/lifestyle-scen...
Nepremičnine so res dražje, ampak bit v najemu se v bolj razvitih državah niti ne gleda kot neka katastrofa, kot je to tukaj. Tukaj so vsi razvajeni z lastniškimi stanovanji, ker so jih pač v jugi dobili skoraj zastonj. No, pa še sedaj je sreča, da je kriza in so še vedno poceni - no morda ne toliko v LJ.

Je pa odvisno od posameznika, če je tak, ki bi bil zdoma vstran od družine/prijateljev etc.. Osebno sem pač raje tukaj zaradi omenjenega, na srečo pa delam prek meje=).
Nekako se pa lahko vsi strinjamo, da je najboljša kombinacija življenje v Slo in delo v tujini/AT. Maš best of both worlds.

bambam20 ::

Ko v Sloveniji kdo omeni, da hodi po nakupih v LIDL pa HOFER je debil. Ko hodi v Avstriji v isti trgovini je pa normalno. Ne ni normalno. :)

kingsix je izjavil:

Tukaj so vsi razvajeni z lastniškimi stanovanji, ker so jih pač v jugi dobili skoraj zastonj.


Nekako se pa lahko vsi strinjamo, da je najboljša kombinacija življenje v Slo in delo v tujini/AT. Maš best of both worlds.


A seveda. V jugi so se talala stanovanja a ne. Res. bravo. zagotovo je bilo. tako: Daj mi povej kje so se talala stanovanja ? Nikjer. vsako je bilo potrebno odkupit , sicer po res ugodnem Jazbinškovem zakonu ampak v osamosvojeni SLoveniji. Pa to ne pomeni, da os bila stanovanja zato skoraj zastonj, pač pa da so bila ugodna!

ja, seveda. pa nič davka plačevat v državi, v kateri bivaš, ker ne koristiš niti ene storitve v SLoveiji: PIješ deževnico in dihaš zrak. Lol. prevažaš se pa po zraku.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

zmaugy ::

billy ::

Dvomim, da bo obstalo tole, politiki se pač hršijo, saj se je haider tudi, pa je klavrno končal.

zmaugy ::

Seveda bo. Kakor koli pa obrneš, je to jasno sporočilo Slovencem s strani Avstrije, da nas imajo za ljudi, ki so manjvredni. V tako državo ne grem kot turist ali delati pod nobenim pogojem.

PandaFlow2 ::

zmaugy je izjavil:

Seveda bo. Kakor koli pa obrneš, je to jasno sporočilo Slovencem s strani Avstrije, da nas imajo za ljudi, ki so manjvredni. V tako državo ne grem kot turist ali delati pod nobenim pogojem.


A mislis da kdo drug s severa ali zahoda misli kaj drugace?

Mr.B ::

zmaugy je izjavil:

Seveda bo. Kakor koli pa obrneš, je to jasno sporočilo Slovencem s strani Avstrije, da nas imajo za ljudi, ki so manjvredni. V tako državo ne grem kot turist ali delati pod nobenim pogojem.

Par slovenskih sloganov na temo cefurji raus ali pa primerno casu kakno na temo migrantov.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Mr.B ::

Zato pa se slovencu ne da delat v sloveniji, samo zivet je dobro dokler ne preizkusis tujine...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold
««
8 / 20
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Sava Kranj ponuja za delavce 800 evrov bruto (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12321288 (18015) BigWhale
»

Delo v Avstriji (Graz) (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6226983 (17934) sampi
»

DOHODNINA 2017, inženirji potegnili kratko... (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
10528201 (22182) St235
»

Stroski delodajalca za tehnike Slo vs Aut (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12530797 (27772) Matko

Več podobnih tem