» »

Windows 8.1 RT umaknjen zaradi težav, že popravljen

1
2
3

LightBit ::

Engineer_ je izjavil:

morda problem s kakšnim gonilnikom, za kar nikakor ni odgovoren microsoft temveč tisti ki je napisal gonilnik. Se taki problemi pojavljajo tudi na Linuxih, kjer priznate da je problem v gonilnikih in ne v linuxih.

ne bit hipokrit ;)

Ne nisi me razumel, nisem našel gumba za ugasnt.

V tem primeru ja, samo razlika je, da Linux v teh primerih izpiše nekaj. Windows pa sam "Please wait ..." (pol se pa sprašuješ a dela a je zaštekal).

Engineer_ ::

LightBit je izjavil:

Engineer_ je izjavil:

morda problem s kakšnim gonilnikom, za kar nikakor ni odgovoren microsoft temveč tisti ki je napisal gonilnik. Se taki problemi pojavljajo tudi na Linuxih, kjer priznate da je problem v gonilnikih in ne v linuxih.

ne bit hipokrit ;)

Ne nisi me razumel, nisem našel gumba za ugasnt.

V tem primeru ja, samo razlika je, da Linux v teh primerih izpiše nekaj. Windows pa sam "Please wait ..." (pol se pa sprašuješ a dela a je zaštekal).



Tvoja škatla ima gumb, ki deluje povsem isto če ga na kratko pritisneš in izpustiš kot če v meniju operacijskega sistema poiščeš gumbek za izklop računalnika. Namreč isto ustavi vse procese in izklopi sistem. ;)



recimo. Ni problem v vmesniku, je v uporabnikih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

furion ::

Engineer_ je izjavil:

Prirejen posnetek. Ni pokazal koliko časa je nastavljal Ubuntu, da teče tak kot teče. Ni pokazal koliko je moral s terminalom delat da ji je namestil vse.
Ni pokazal kako vešča uporabnica je mati.

Nekako tako kot pri posnetkih windows 8, kjer se na začetku posnetka jasno vidi da so tastare v naprej pripravili da ne bo dobro. Placebo rox, right.

Windows pa je izključno samo download install file. click on it. next next next. Open the new icon on your desktop. Kakor je tudi lahko command prompt fetiš.


1.) Out of the box (live cd)
2.) Never even opened a terminal
3.) A ne vidis da je mati totalen n00b?

Sicer noobi ne marate terminala, ampak thats OK, ker v Ubuntu ga noobie user ne rabi odpreti NIKOLI.
Power user pa VEDNO, ker se vse da naredit 100x hitreje in lazje kot z GUI. Isto na Macu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: furion ()

Engineer_ ::

torej bo microsoft propadel ker ne rabš terminala in nimaš fetiša?

LightBit ::

Engineer_ je izjavil:

Tvoja škatla ima gumb, ki deluje povsem isto če ga na kratko pritisneš in izpustiš kot če v meniju operacijskega sistema poiščeš gumbek za izklop računalnika. Namreč isto ustavi vse procese in izklopi sistem. ;)

Jaz mam raje stikalo na napajalniku, je hitrejš.

Engineer_ je izjavil:

recimo. Ni problem v vmesniku, je v uporabnikih.

Zanimivo, ko gre pa za Linux je pa Linux problem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LightBit ()

Engineer_ ::

zagotovo. Pravite si power userji pa niti izklopit ne znate sistema.

furion ::

V nobenem postu nisem napisal nicesar o propadu MS.

Windows se itaq ne uporablja nikjer, razen na desktop PC's kjer je pac ze preinstalled in ljudje so navajeni.

V enterprise delez pada, na serverjih/telefonih/other devices pa je MS marketshare zanemarljiv, verjetno se bo le se znizal.

Dokler ima MS na desktop PC/x86 tablets monopol, in je windows preinstalled on every machine, ne bo spremembe, ampak bo se naprej dominiral.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: furion ()

MrStein ::

driver_x je izjavil:

Ha ha, eni leta 2013 linux še vedno enačijo z ukazno vrstico.

Ha ha, eni leta še vedno sanjajo o več kot 1,75345% trga.

furion je izjavil:


Windows se itaq ne uporablja nikjer, razen na desktop PC's kjer je pac ze preinstalled in ljudje so navajeni.

Ne, ampak zato, ker konkurenca sucks donkey balls, that's why. Čakam na boljši OS že od leta 1994, pa še vedno ni nič (OK, mogoče MacOS).

(desktop se seveda "ne šteje", ker tam tvoj objekt občudovanja popuši, kajne?)

PS: Tema je o Windows, a je res treba spet pridige o "moja mama uporablja Shituntu že N mesecev" poslušat?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

furion ::

Engineer_ je izjavil:

zagotovo. Pravite si power userji pa niti izklopit ne znate sistema.

Na GNU/Linux, BSD, OSX imamo pac moznost da za dosego cilja X, vse skupaj pritisnes 15 characterjev, v recimo 3.5s in pri tem ne rabis leave the keyboard.

Medtem ko GUI userji za isto stvar porabi 55s, da odpre gui program, najde stvar v menujih in izpolni dialog.

Letno, tak efficiency boost znese na mnogo prihranjenih ur.

Power user vedno uporabi best tool for the job, vcasih GUI vcasih terminal.

LightBit ::

Engineer_ je izjavil:

zagotovo. Pravite si power userji pa niti izklopit ne znate sistema.

Nič od tega nisem trdil.
Samo pravim, da sem potreboval, kar nekaj časa, da sem našel gumb za ugasnit v Windows 8.

win64 ::

@furion: si že slišal za powershell? Veliko reči se da nastaviti na windowsu preko konzole, tudi kakšno skripto napisat. Razlog, da to delajo le redki je verjetno v tem, da je lažje z grafičnim vmesnikom, kjer ti ni treba vedeti točnih imen funkcij.

furion ::

win64 je izjavil:

@furion: si že slišal za powershell? Veliko reči se da nastaviti na windowsu preko konzole, tudi kakšno skripto napisat. Razlog, da to delajo le redki je verjetno v tem, da je lažje z grafičnim vmesnikom, kjer ti ni treba vedeti točnih imen funkcij.

Sem. Edini problem je, da je powershell garbage.

Se strinjam s tabo, terminal ni za vsakega. Learning curve je velik, rabi veliko vaje. Ampak, ko si enkrat v tem, je pa epic.

Zato se pa obicnim ljudem priporoca ubuntu, ker je mac wannabe. It just works princip, pa easy za uporabo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: furion ()

win64 ::

Lahko to malo argumentiraš?

sirotka ::

driver_x je izjavil:

Ha ha, eni leta 2013 linux še vedno enačijo z ukazno vrstico. In potem taki podajajo razne sodbe.

@engineer: tole je zate.


Nažalost je res še vedno preveč pisanja v terminalu za raznorazne pakete.

furion ::

How do you open powershell? cmd. Need I say more? Do you like using cmd? Why not? Oh, because its the worst terminal emulator in the world, designed so every time you use it, you get a burning desire to die.
You can't even resize the window, or copy/paste from it. Its a complete joke. No wonder why Windows users are afraid of terminal, after they have seen the monstrosity that MS has to offer.

Emulators on Mac (iTerm2) and GNU/Linux (eg. my favorite drop-down terminal in KDE - yakuake) are actually modern, powerful and pleasant to use.

Than, powershell. I don't have a valid opinion on it, because I've never used it. As far as I've read about it, it doesn't feel right.
I invite you to try bash/fish/zsh in the harmony of UNIX way of doing things.

LightBit ::

MrStein je izjavil:

furion je izjavil:


Windows se itaq ne uporablja nikjer, razen na desktop PC's kjer je pac ze preinstalled in ljudje so navajeni.

Ne, ampak zato, ker konkurenca sucks donkey balls, that's why. Čakam na boljši OS že od leta 1994, pa še vedno ni nič (OK, mogoče MacOS).

Android se uporablja na mobitelih ravno zato, ker je preinstalled.

MrStein je izjavil:

PS: Tema je o Windows, a je res treba spet pridige o "moja mama uporablja Shituntu že N mesecev" poslušat?

Očitno, če nekateri pridigajo, da ni drugega operacijskega sistema kot Windows, ki bi ga lahko uporabljale mame.

furion ::

LightBit je izjavil:

MrStein je izjavil:

furion je izjavil:


Windows se itaq ne uporablja nikjer, razen na desktop PC's kjer je pac ze preinstalled in ljudje so navajeni.

Ne, ampak zato, ker konkurenca sucks donkey balls, that's why. Čakam na boljši OS že od leta 1994, pa še vedno ni nič (OK, mogoče MacOS).

Android se uporablja na mobitelih ravno zato, ker je preinstalled.

MrStein je izjavil:

PS: Tema je o Windows, a je res treba spet pridige o "moja mama uporablja Shituntu že N mesecev" poslušat?

Očitno, če nekateri pridigajo, da ni drugega operacijskega sistema kot Windows, ki bi ga lahko uporabljale mame.


> Android se uporablja na mobitelih ravno zato, ker je preinstalled.
No shit, thats my point. Vecina ljudi ne bo istalirala os, se posebej ne na mobi, kjer lahko brickas device in kjer imas samo 1 storage, in se ti vse overwrita.

sirotka ::

LightBit je izjavil:

MrStein je izjavil:

furion je izjavil:


Windows se itaq ne uporablja nikjer, razen na desktop PC's kjer je pac ze preinstalled in ljudje so navajeni.

Ne, ampak zato, ker konkurenca sucks donkey balls, that's why. Čakam na boljši OS že od leta 1994, pa še vedno ni nič (OK, mogoče MacOS).

Android se uporablja na mobitelih ravno zato, ker je preinstalled.

MrStein je izjavil:

PS: Tema je o Windows, a je res treba spet pridige o "moja mama uporablja Shituntu že N mesecev" poslušat?

Očitno, če nekateri pridigajo, da ni drugega operacijskega sistema kot Windows, ki bi ga lahko uporabljale mame.


Linux je ok sistem in tukaj se konča, kar se tiče prijaznosti uporabniku je še vedno svetlobna leta za winsi, mac os x pa še malo pred njimi. Se pravi so tudi drugi OS-i za mame, uporabna pa ji bosta verjetno zgolj dva, os x in okna.

win64 ::

Torej je tvoj argument random izjava?
Plus to:

furion je izjavil:

Than, powershell. I don't have a valid opinion on it, because I've never used it. As far as I've read about it, it doesn't feel right.


Glede zmogljivosti: powershell ali drugače povedano C# shell lahko narediš praktično vse, kar lahko z programom napisanim v C#.
In ta resize je bs: http://blogs.technet.com/b/heyscripting...

O tem kar si napisal, oziroma je napisal nek random guy, ki zadeve ni niti preizkusil, je relevantno le to, da ti vizualno ni všeč?

furion ::

win64 je izjavil:

Torej je tvoj argument random izjava?
Plus to:

furion je izjavil:

Than, powershell. I don't have a valid opinion on it, because I've never used it. As far as I've read about it, it doesn't feel right.


Glede zmogljivosti: powershell ali drugače povedano C# shell lahko narediš praktično vse, kar lahko z programom napisanim v C#.
In ta resize je bs: http://blogs.technet.com/b/heyscripting...

O tem kar si napisal, oziroma je napisal nek random guy, ki zadeve ni niti preizkusil, je relevantno le to, da ti vizualno ni všeč?

Meh nic posebnega torej. V bistvu repl za C#. Metoda resizanja pa je popolnoma unacceptable.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: furion ()

LightBit ::

furion je izjavil:

No shit, thats my point. Vecina ljudi ne bo istalirala os, se posebej ne na mobi, kjer lahko brickas device in kjer imas samo 1 storage, in se ti vse overwrita.

Saj sem odgovarjal MrStein-u.

opeter ::

Engineer_ je izjavil:

opeter je izjavil:

Na Macu je še enostavneje.


neprimerljivo dražje tudi. Za osebo ki rabi računalnik za spremljanje fb, novic, mailov in igranje tetrisa nakup ni smotern.


Isto velja za Windows, saj tudi ta ni brezplačen (v primerjavi z novim MacOS X 10.9, ki pa je brezplačen, v kolikor si lastiš jabolčni računalnik). Licenco je namreč potrebno kupiti. Ali ob nakupu novega računalnika ali pa ločeno.

Potem je že dosti boljša/najboljša rešitev namestitev ene od prijaznih in brezplačnih (!) distribucij Linuxa za tiste, katerim finance predstavljajo veliko oviro.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

furion ::

sirotka je izjavil:

LightBit je izjavil:

MrStein je izjavil:

furion je izjavil:


Windows se itaq ne uporablja nikjer, razen na desktop PC's kjer je pac ze preinstalled in ljudje so navajeni.

Ne, ampak zato, ker konkurenca sucks donkey balls, that's why. Čakam na boljši OS že od leta 1994, pa še vedno ni nič (OK, mogoče MacOS).

Android se uporablja na mobitelih ravno zato, ker je preinstalled.

MrStein je izjavil:

PS: Tema je o Windows, a je res treba spet pridige o "moja mama uporablja Shituntu že N mesecev" poslušat?

Očitno, če nekateri pridigajo, da ni drugega operacijskega sistema kot Windows, ki bi ga lahko uporabljale mame.


Linux je ok sistem in tukaj se konča, kar se tiče prijaznosti uporabniku je še vedno svetlobna leta za winsi, mac os x pa še malo pred njimi. Se pravi so tudi drugi OS-i za mame, uporabna pa ji bosta verjetno zgolj dva, os x in okna.

Pravi nekdo, ki niti ne ve, kaj so 'workspaces' recimo. Nekdo, ki uporablja metro. V zadnjih 5 letih so se stvari krepko spremenile, tisti ki ni opazil, ne ve, da so po novem 'svetlobna leta' v zaostanku Winsi (vsaj na OS nivoju, predvsem kernel in DE's).

Je pa res, da je vecina programov/games napisanih za Win, in tu smo GNU/Linux userji na kratkem. Upam, da se v naslednjih 5 letih se to spremeni, in smo zmagali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: furion ()

LightBit ::

sirotka je izjavil:

LightBit je izjavil:

MrStein je izjavil:

PS: Tema je o Windows, a je res treba spet pridige o "moja mama uporablja Shituntu že N mesecev" poslušat?

Očitno, če nekateri pridigajo, da ni drugega operacijskega sistema kot Windows, ki bi ga lahko uporabljale mame.


Linux je ok sistem in tukaj se konča, kar se tiče prijaznosti uporabniku je še vedno svetlobna leta za winsi, mac os x pa še malo pred njimi. Se pravi so tudi drugi OS-i za mame, uporabna pa ji bosta verjetno zgolj dva, os x in okna.

Lihkar sem prilimal video, ki kaže, da je tudi "Shituntu" uporaben za mame.

sirotka ::

workspaces imaš tudi za okna. Mene metro ne moti, me pa moti unity, če smo že na tem. Mhm, recimo inštalacija wampa v oknih sta 2 klika, linux ekvivalent je precej bolj zakompliciran, lamp se niti inštalirat noče.

Sicer pa, ne pravim, da je linux slab sistem, vendar še vedno močno zaostaja kar se lahkote uporabe tiče za okni.

furion ::

Mislim, da so trenutno vs. flame warsi brezpredmetni. Trenutna situacija je taka, da ima vsaka platforma razlicne attribute in clear winnerja ni.
Edino GNU/Linux ima dolgotrajno najvecji potencial, bi bilo fino imet to debato spet cez 5 let, da vidimo progress.

LightBit ::

furion je izjavil:

Mislim, da so trenutno vs. flame warsi brezpredmetni. Trenutna situacija je taka, da ima vsaka platforma razlicne attribute in clear winnerja ni.

A ni to vedno tako?

furion ::

sirotka je izjavil:

workspaces imaš tudi za okna. Mene metro ne moti, me pa moti unity, če smo že na tem. Mhm, recimo inštalacija wampa v oknih sta 2 klika, linux ekvivalent je precej bolj zakompliciran, lamp se niti inštalirat noče.

Sicer pa, ne pravim, da je linux slab sistem, vendar še vedno močno zaostaja kar se lahkote uporabe tiče za okni.

Ja, windows userji imate zmeraj probleme, ker hocete stvari naredit windows way.

Ce bi ti pokazal, z kaksno lahkoto se na pro distribuciji GNU/Linux isntalirajo programi, bi bil mind-blown. (v povprecju je mojega dela za 4-8 sekund, ukaz iz 4 besed v terminalu).
Recimo, da zelim instalirat najnovejse Nvidia driverje.
sudo pacman -S nvidia

Easy.

Windows way: Open chrome, go to nvidia site, fill in form, download installer, run installer, next, next, next, next, next get ton of programs with it that you don't want, reboot.
Time it took: 5 minutes.

Drugace, za noob userje pa itaq vse gre na 'app store' varjanto, ker so vsi programi not, pa samo napises ime programa v search in klinkes install.

Aja, pa na GNU/Linux repo based (1 primer) solutions, imas 1 ukaz, ki update-a vse programe na PC. Medtem, ko v Windows vsak program tezi da je nova verzija, in moras prestat pain installerja.

Installiranje programov je pravzaprav prime point, kjer sta Windows in OSX v kameni dobi. Predvsem windows, ker OSX ima app store in brew.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: furion ()

furion ::

Aja, pa se to. Najlepsa stvar na GNU/Linux je, da ce ti Unity ni vsec (meni niti ni), ga pac ne uporabljas. Imamo miljon desktopov, Gnome, Kde, Cinnamon, Pantheon, XFCE, LXDE,... in miljon window managerjev; i3, awesome, xmonad,...

100% najdes nekaj, kar ti je zelo vsec, in si pol se zmoddas (das ikone/barve/template/font/layout ki ti je usec).

V windows, ce ti metro ni vsec, too bad.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: furion ()

opeter ::

@furion: imaš popolnoma prav v vsem, kar si napisal v zadnjih postih.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

furion ::

Veliko ljudi ne ve, da Linux ni OS. In da Ubuntu, ni Linux, ampak OS, ki uporablja Linux.
Linux based OS-ov je na tisoce, recimo Android, SteamOS, ChromeOS, Ubuntu, Arch, Mint, Fedora, ElementaryOS... Izbire je ogromno, vsak OS naredi svoj stack, in pomembno je, da najdes tak OS kot je tebi vsec.

Na Mac/Windows te izbire nimas. MS zaposluje na tisoce ljudi da razvijajo svoj stack, medtem ko v open-source svetu na desttisoce ljudi (ce vkljucujemo celoten user space, 100 tisoce ljudi) dela na majhnih (in vecjih) projektih, ki se potem zdruzijo v vecjo celoto. Ravno to, nam zagotavlja hiter razvoj.

V 5 letih se v open-source svetu razvije vec software-a, kot bi ga lahko microsoft spravu skupaj v 50letih.

Ravno zato sem preprican, da bomo na dolgi rok zmagali. Ker imamo boljse fundamente.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: furion ()

sirotka ::

furion je izjavil:

sirotka je izjavil:

workspaces imaš tudi za okna. Mene metro ne moti, me pa moti unity, če smo že na tem. Mhm, recimo inštalacija wampa v oknih sta 2 klika, linux ekvivalent je precej bolj zakompliciran, lamp se niti inštalirat noče.

Sicer pa, ne pravim, da je linux slab sistem, vendar še vedno močno zaostaja kar se lahkote uporabe tiče za okni.

Ja, windows userji imate zmeraj probleme, ker hocete stvari naredit windows way.

Ce bi ti pokazal, z kaksno lahkoto se na pro distribuciji GNU/Linux isntalirajo programi, bi bil mind-blown. (v povprecju je mojega dela za 4-8 sekund, ukaz iz 4 besed v terminalu).
Recimo, da zelim instalirat najnovejse Nvidia driverje.
sudo pacman -S nvidia

Easy.

Windows way: Open chrome, go to nvidia site, fill in form, download installer, run installer, next, next, next, next, next get ton of programs with it that you don't want, reboot.
Time it took: 5 minutes.

Drugace, za noob userje pa itaq vse gre na 'app store' varjanto, ker so vsi programi not, pa samo napises ime programa v search in klinkes install.

Aja, pa na GNU/Linux repo based (1 primer) solutions, imas 1 ukaz, ki update-a vse programe na PC. Medtem, ko v Windows vsak program tezi da je nova verzija, in moras prestat pain installerja.

Installiranje programov je pravzaprav prime point, kjer sta Windows in OSX v kameni dobi. Predvsem windows, ker OSX ima app store in brew.


Aha, simple, ko deluje in ko ne potrebuješ zraven še kaj drugega inštalirat, kaj je narobe z 2x klikni za inštalirat recimo, meni osebno je to lažje, kot po netu iskat kodo. Unity mi je res zanič, kubuntu delno prebavljiv, vendar to še vedno ni to to, je pa precej bolje, kot je bilo pred leti. Načeloma še vedno več uporabljam win sistem, kubuntu samo v službi, vendar se precej počasnejši od win 7, vsaj na mojem pcju.

furion ::

sirotka je izjavil:

furion je izjavil:

sirotka je izjavil:

workspaces imaš tudi za okna. Mene metro ne moti, me pa moti unity, če smo že na tem. Mhm, recimo inštalacija wampa v oknih sta 2 klika, linux ekvivalent je precej bolj zakompliciran, lamp se niti inštalirat noče.

Sicer pa, ne pravim, da je linux slab sistem, vendar še vedno močno zaostaja kar se lahkote uporabe tiče za okni.

Ja, windows userji imate zmeraj probleme, ker hocete stvari naredit windows way.

Ce bi ti pokazal, z kaksno lahkoto se na pro distribuciji GNU/Linux isntalirajo programi, bi bil mind-blown. (v povprecju je mojega dela za 4-8 sekund, ukaz iz 4 besed v terminalu).
Recimo, da zelim instalirat najnovejse Nvidia driverje.
sudo pacman -S nvidia

Easy.

Windows way: Open chrome, go to nvidia site, fill in form, download installer, run installer, next, next, next, next, next get ton of programs with it that you don't want, reboot.
Time it took: 5 minutes.

Drugace, za noob userje pa itaq vse gre na 'app store' varjanto, ker so vsi programi not, pa samo napises ime programa v search in klinkes install.

Aja, pa na GNU/Linux repo based (1 primer) solutions, imas 1 ukaz, ki update-a vse programe na PC. Medtem, ko v Windows vsak program tezi da je nova verzija, in moras prestat pain installerja.

Installiranje programov je pravzaprav prime point, kjer sta Windows in OSX v kameni dobi. Predvsem windows, ker OSX ima app store in brew.


Aha, simple, ko deluje in ko ne potrebuješ zraven še kaj drugega inštalirat, kaj je narobe z 2x klikni za inštalirat recimo, meni osebno je to lažje, kot po netu iskat kodo. Unity mi je res zanič, kubuntu delno prebavljiv, vendar to še vedno ni to to, je pa precej bolje, kot je bilo pred leti. Načeloma še vedno več uporabljam win sistem, kubuntu samo v službi, vendar se precej počasnejši od win 7, vsaj na mojem pcju.


Iskat kodo po netu? AUR baby, za stvari ki nimajo precompiled binarijev uporabis recimo packer (zelo podoben pacmanu):
sudo packer -S very_rare_program

In ti zdownloada source in compila sam. Dependency management automatski. Effortless.

Verjamem, da ima marsikdo 'slabe' izkusnje z GNU/Linux sistemi izpred let, sam sem zacel uporabljat pred 8 leti, in vmes switched to Windows za par let. Pred 3 leti nazaj na Linux, sprememba kot noc in dan.

Ubuntu ga kar serje trenutno, ampak nic ne de, bomo ze dobil zamenjavo (Mint, ElementaryOS, mogoce kak Arch based beginner friendly Keep It Stupid Simple OS) za zacentike/navadne userje.

V roku 5 let bodo stvari tip/top, nov display server, polished DE/UX, app-center 1 click install software management, pa ce Valve-u uspe, gaming industrija presalta na Linux. Good times ahead!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: furion ()

Nummy ::

Engineer_ je izjavil:

bi pa res rad videl junaka, ki naredi operacijski sistem, ki dela na bilokaterem sistemu tako perfektno kot Windowsi in so tako vsestransko uporabni brez da bi moral uporabnik u nulo poznati delo s terminalom.

Torej OS ki so perfektni za profesionalno uporabo, obenem pa lahko isti OS postaviš pred 80 letno babico in igra tetris na njem in bere novice.

Trenutno so to izključno samo Microsoftovi Windowsi, ki so tudi v verziji 8.1 neprimerljivo boljši in predvsem lažji za uporabo od vsega kar ponuja "konkurenca".
Delajo perfektno na 10 let starem no-name računalniku ali danes sestavljenem z nekimi čungalunga komponentami.

Tako da prosim, ne težit s propadom firme.

OS X je tud zelo zelo enostaven za uporabo. TAk da imaš izbiro, windows ali OS X, odvisno kateri računalnik imaš in koliko debelo denarnico. Za moje delo je OS X trenutno boljši kot windows, windowsi pa so namenjeni igram :)

Mr.B ::

V roku 5 let bodo stvari tip/top, nov display server, polished DE/UX, app-center 1 click install software management, pa ce Valve-u uspe, gaming industrija presalta na Linux. Good times ahead!
Dober joke, ni kej upam da bo valvu uspelo, ker je Nvidia pušila po celi črti pri konzolah...

Samo tako v prospektivo cca 5 let (+ pol leta) nazaj je prišel ven Iphon, potem pa zelo Itabletke. Khm o čem ti to čez 5 let.
Čez pet let bo tablica nekaj takega kot je danes tista štirioglata škatla.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Nummy ::

furion je izjavil:

sirotka je izjavil:

workspaces imaš tudi za okna. Mene metro ne moti, me pa moti unity, če smo že na tem. Mhm, recimo inštalacija wampa v oknih sta 2 klika, linux ekvivalent je precej bolj zakompliciran, lamp se niti inštalirat noče.

Sicer pa, ne pravim, da je linux slab sistem, vendar še vedno močno zaostaja kar se lahkote uporabe tiče za okni.

Ja, windows userji imate zmeraj probleme, ker hocete stvari naredit windows way.

Ce bi ti pokazal, z kaksno lahkoto se na pro distribuciji GNU/Linux isntalirajo programi, bi bil mind-blown. (v povprecju je mojega dela za 4-8 sekund, ukaz iz 4 besed v terminalu).
Recimo, da zelim instalirat najnovejse Nvidia driverje.
sudo pacman -S nvidia

Easy.

Windows way: Open chrome, go to nvidia site, fill in form, download installer, run installer, next, next, next, next, next get ton of programs with it that you don't want, reboot.
Time it took: 5 minutes.

Drugace, za noob userje pa itaq vse gre na 'app store' varjanto, ker so vsi programi not, pa samo napises ime programa v search in klinkes install.

Aja, pa na GNU/Linux repo based (1 primer) solutions, imas 1 ukaz, ki update-a vse programe na PC. Medtem, ko v Windows vsak program tezi da je nova verzija, in moras prestat pain installerja.

Installiranje programov je pravzaprav prime point, kjer sta Windows in OSX v kameni dobi. Predvsem windows, ker OSX ima app store in brew.


Hahahahaha... najprej mora uporabnik najdit terminal oz. sploh vedt kaj je to terminal.

Ok ukaz zgleda enostavno, ampak ponavadi ni vse tako lepo. Dostikrat se kje zalomi, če ne prej pa PO inštalaciji, kjer te namesto desktopa pričaka črn zaslon. In kaj bo upobnik potem tu naredil, ko ne more na internet gledat dokumentacije kako rešit sistem in dobiti sliko nazaj? Nesel na servis...???

Ne bluzi res. Če teb vse tko lepo dela fajn. Drugim ne. Dostikrat osnovne stvari ne laufajo kot bi morale.

Drugače pa imaš na ubuntu-ju tudi "app store", kjer enostavno potegneš oz. inštaliraš stvari.
In sprijazni se, windowsi in OS X so svetlobna leta pred linux-om glede prijaznosti uporabniku in enostavnosti. Že same številke trga ti to povedo. Če ti pa to ne gre v glavo pa back to the cave prosim...

LightBit ::

Nummy je izjavil:

Ok ukaz zgleda enostavno, ampak ponavadi ni vse tako lepo. Dostikrat se kje zalomi, če ne prej pa PO inštalaciji, kjer te namesto desktopa pričaka črn zaslon. In kaj bo upobnik potem tu naredil, ko ne more na internet gledat dokumentacije kako rešit sistem in dobiti sliko nazaj? Nesel na servis...???

Ne bluzi res. Če teb vse tko lepo dela fajn. Drugim ne. Dostikrat osnovne stvari ne laufajo kot bi morale.

Na Windowsih se vse to tudi lahko zgodi. Ravno ta novica to dokazuje.

Nummy je izjavil:

In sprijazni se, windowsi in OS X so svetlobna leta pred linux-om glede prijaznosti uporabniku in enostavnosti. Že same številke trga ti to povedo. Če ti pa to ne gre v glavo pa back to the cave prosim...

Številke trga povedo, da Linux ni prednameščen na računalniku ko ga kupiš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LightBit ()

furion ::

Nummy je izjavil:

furion je izjavil:

sirotka je izjavil:

workspaces imaš tudi za okna. Mene metro ne moti, me pa moti unity, če smo že na tem. Mhm, recimo inštalacija wampa v oknih sta 2 klika, linux ekvivalent je precej bolj zakompliciran, lamp se niti inštalirat noče.

Sicer pa, ne pravim, da je linux slab sistem, vendar še vedno močno zaostaja kar se lahkote uporabe tiče za okni.

Ja, windows userji imate zmeraj probleme, ker hocete stvari naredit windows way.

Ce bi ti pokazal, z kaksno lahkoto se na pro distribuciji GNU/Linux isntalirajo programi, bi bil mind-blown. (v povprecju je mojega dela za 4-8 sekund, ukaz iz 4 besed v terminalu).
Recimo, da zelim instalirat najnovejse Nvidia driverje.
sudo pacman -S nvidia

Easy.

Windows way: Open chrome, go to nvidia site, fill in form, download installer, run installer, next, next, next, next, next get ton of programs with it that you don't want, reboot.
Time it took: 5 minutes.

Drugace, za noob userje pa itaq vse gre na 'app store' varjanto, ker so vsi programi not, pa samo napises ime programa v search in klinkes install.

Aja, pa na GNU/Linux repo based (1 primer) solutions, imas 1 ukaz, ki update-a vse programe na PC. Medtem, ko v Windows vsak program tezi da je nova verzija, in moras prestat pain installerja.

Installiranje programov je pravzaprav prime point, kjer sta Windows in OSX v kameni dobi. Predvsem windows, ker OSX ima app store in brew.


Hahahahaha... najprej mora uporabnik najdit terminal oz. sploh vedt kaj je to terminal.

Ok ukaz zgleda enostavno, ampak ponavadi ni vse tako lepo. Dostikrat se kje zalomi, če ne prej pa PO inštalaciji, kjer te namesto desktopa pričaka črn zaslon. In kaj bo upobnik potem tu naredil, ko ne more na internet gledat dokumentacije kako rešit sistem in dobiti sliko nazaj? Nesel na servis...???

Ne bluzi res. Če teb vse tko lepo dela fajn. Drugim ne. Dostikrat osnovne stvari ne laufajo kot bi morale.

Drugače pa imaš na ubuntu-ju tudi "app store", kjer enostavno potegneš oz. inštaliraš stvari.
In sprijazni se, windowsi in OS X so svetlobna leta pred linux-om glede prijaznosti uporabniku in enostavnosti. Že same številke trga ti to povedo. Če ti pa to ne gre v glavo pa back to the cave prosim...


Prijaznosti non-tech uporabniku. To pa zato, ker imajo velik market share, in se zato ogromno vlozi v mainstream user support.
Vse tiptop stestirano pa pre-pakirano.

Sam za take ki PC za facebook pa igrice nucajo, itaq ni vazno na keri platformi so. Kaj pa njih briga, vazno da dela.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: furion ()

sirotka ::

furion je izjavil:


Iskat kodo po netu? AUR baby, za stvari ki nimajo precompiled binarijev uporabis recimo packer (zelo podoben pacmanu):
sudo packer -S very_rare_program

In ti zdownloada source in compila sam. Dependency management automatski. Effortless.

Verjamem, da ima marsikdo 'slabe' izkusnje z GNU/Linux sistemi izpred let, sam sem zacel uporabljat pred 8 leti, in vmes switched to Windows za par let. Pred 3 leti nazaj na Linux, sprememba kot noc in dan.

Ubuntu ga kar serje trenutno, ampak nic ne de, bomo ze dobil zamenjavo (Mint, ElementaryOS, mogoce kak Arch based beginner friendly Keep It Stupid Simple OS) za zacentike/navadne userje.

V roku 5 let bodo stvari tip/top, nov display server, polished DE/UX, app-center 1 click install software management, pa ce Valve-u uspe, gaming industrija presalta na Linux. Good times ahead!


Ja, meni je vse to jasno, vendar ne moreš rečt, da je drklarjenje po terminalu lažje od dvoklika...sploh za uporabnika navajenega na win sistem. In pravim ti...danes uporabljam doma in na prenosniku win, služben pc kubuntu. Že za 32bitne programe moraš inštalirat 32bit lib, na win načeloma s tem ni problem, edino če je res star program. To o 5. letih se že dolgo vleče... Da ne bo kdo mislil, ne delam za MS in nimam nič od tega, hvala k*, če bi tudi linux pridobil desktop delež, vendar mislim, da v 5. letih ne bo bajne razlike. Če že bo kaka sprememba, bo verjetno kak google s svojim os-om, kar se pa "klasičnih" operacijskih sistemov tiče, pa ne. In vsega tudi ni v app centrih in gaming industrija še kmalu ne bo šaltala na linux, definitivno ne.

furion je izjavil:


Prijaznosti non-tech uporabniku. To pa zato, ker imajo velik market share, in se zato ogromno vlozi v mainstream user support.
Vse tiptop stestirano pa pre-pakirano.


Oprosti, ampak mene kot uporabnika se to čist nič ne tiče... samo da dela. Osebno se mi tudi ios dopade ravno zaradi tega, ker deluje precej bolj tekoče, sploh na malo daljši rok od androida, vendar vztrajam, ker mi je pač objective C tuj in ker se preveč rad igram s sistemom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sirotka ()

furion ::

sirotka je izjavil:

furion je izjavil:


Iskat kodo po netu? AUR baby, za stvari ki nimajo precompiled binarijev uporabis recimo packer (zelo podoben pacmanu):
sudo packer -S very_rare_program

In ti zdownloada source in compila sam. Dependency management automatski. Effortless.

Verjamem, da ima marsikdo 'slabe' izkusnje z GNU/Linux sistemi izpred let, sam sem zacel uporabljat pred 8 leti, in vmes switched to Windows za par let. Pred 3 leti nazaj na Linux, sprememba kot noc in dan.

Ubuntu ga kar serje trenutno, ampak nic ne de, bomo ze dobil zamenjavo (Mint, ElementaryOS, mogoce kak Arch based beginner friendly Keep It Stupid Simple OS) za zacentike/navadne userje.

V roku 5 let bodo stvari tip/top, nov display server, polished DE/UX, app-center 1 click install software management, pa ce Valve-u uspe, gaming industrija presalta na Linux. Good times ahead!


Ja, meni je vse to jasno, vendar ne moreš rečt, da je drklarjenje po terminalu lažje od dvoklika...sploh za uporabnika navajenega na win sistem. In pravim ti...danes uporabljam doma in na prenosniku win, služben pc kubuntu. Že za 32bitne programe moraš inštalirat 32bit lib, na win načeloma s tem ni problem, edino če je res star program. To o 5. letih se že dolgo vleče... Da ne bo kdo mislil, ne delam za MS in nimam nič od tega, hvala k*, če bi tudi linux pridobil desktop delež, vendar mislim, da v 5. letih ne bo bajne razlike. Če že bo kaka sprememba, bo verjetno kak google s svojim os-om, kar se pa "klasičnih" operacijskih sistemov tiče, pa ne. In vsega tudi ni v app centrih in gaming industrija še kmalu ne bo šaltala na linux, definitivno ne.

furion je izjavil:


Prijaznosti non-tech uporabniku. To pa zato, ker imajo velik market share, in se zato ogromno vlozi v mainstream user support.
Vse tiptop stestirano pa pre-pakirano.


Oprosti, ampak mene kot uporabnika se to čist nič ne tiče... samo da dela. Osebno se mi tudi ios dopade ravno zaradi tega, ker deluje precej bolj tekoče, sploh na malo daljši rok od androida, vendar vztrajam, ker mi je pač objective C tuj in ker se preveč rad igram s sistemom.

Ja, napisat 4 besede v terminal je 100x lazje od postopka v Win.
Za noobe je terminal overkill, zato pa je trend v 'app store'.

Edini problem je, ker si Canonical postavlja vprasljive cilje (Mir, Ubuntu Phone), namesto da bi prenovil App Store, da bi bil na nivoju Applovega za proprietary software, in na nivoju AUR za FOSS.
Da ljudem nebi bilo NIKOLI potrebno brskat po netu al kej complilat, ampak, da bi blo VSE v appstoru, magic and unicorns 1 click install.

Aja, pa pred 5 leti so bile stvari katastrofalne v primerjavi z danes.

sirotka ::

bi prenovili...
ne bi bilo...
bi bilo...


NI!

furion ::

Ampak, v koncni fazi, ce pogledas na primer nekoga, kateremu prvi device je Android tablet, in mu potem das PC z Windows, in ta oseba prvic v zivljenju vidi Windows, learning curve in adaptacija nebi bila nic lazja od Ubuntu.

sirotka je izjavil:

bi prenovili...
ne bi bilo...
bi bilo...


NI!

Sej v Windows tudi NI!
Hipoteticno, ce bi imeli tak appstore, bi bili OP za beginnerje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: furion ()

MrStein ::

LightBit je izjavil:

MrStein je izjavil:

furion je izjavil:


Windows se itaq ne uporablja nikjer, razen na desktop PC's kjer je pac ze preinstalled in ljudje so navajeni.

Ne, ampak zato, ker konkurenca sucks donkey balls, that's why. Čakam na boljši OS že od leta 1994, pa še vedno ni nič (OK, mogoče MacOS).

Android se uporablja na mobitelih ravno zato, ker je preinstalled.

Kar mimogrede nima nobene veze s prvotno izjavo.
Nice spin.

MrStein je izjavil:

PS: Tema je o Windows, a je res treba spet pridige o "moja mama uporablja Shituntu že N mesecev" poslušat?

Očitno, če nekateri pridigajo, da ni drugega operacijskega sistema kot Windows, ki bi ga lahko uporabljale mame.

Seveda so. Samo suksajo. (za kako mamo bi morebiti šlo v smislu - dva app, OS v bistvu sploh ne rabiš).

furion je izjavil:


Je pa res, da je vecina programov/games napisanih za Win, in tu smo GNU/Linux userji na kratkem. Upam, da se v naslednjih 5 letih se to spremeni, in smo zmagali.

Povej to spet čez 5 let.
Pa spet...
Pa spet...

See the pattern?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

sirotka ::

furion je izjavil:

Ampak, v koncni fazi, ce pogledas na primer nekoga, kateremu prvi device je Android tablet, in mu potem das PC z Windows, in ta oseba prvic v zivljenju vidi Windows, learning curve in adaptacija nebi bila nic lazja od Ubuntu.

sirotka je izjavil:

bi prenovili...
ne bi bilo...
bi bilo...


NI!

Sej v Windows tudi NI!
Hipoteticno, ce bi imeli tak appstore, bi bili OP za beginnerje.


Dvomim, ker se ne rabiš nekih terminal komand učit, pač snameš dol in 2x klikneš. Na oknih je. Sicer pa poglej, najbolj osovražena verzija oken po win ME - Vista, ima dvojni delež vseh linux distribucij na desktop pcjih.

MrStein ::

furion je izjavil:

Mislim, da so trenutno vs. flame warsi brezpredmetni. Trenutna situacija je taka, da ima vsaka platforma razlicne attribute in clear winnerja ni.
Edino GNU/Linux ima dolgotrajno najvecji potencial, bi bilo fino imet to debato spet cez 5 let, da vidimo progress.

Ja, to čujem vsakih 5 let. Že od 1992 dalje.

See the pattern?

furion je izjavil:


Ce bi ti pokazal, z kaksno lahkoto se na pro distribuciji GNU/Linux isntalirajo programi, bi bil mind-blown. (v povprecju je mojega dela za 4-8 sekund, ukaz iz 4 besed v terminalu).

To je že čisto trolanje (linux trol rule #2: user je neumen).

Recimo, da zelim instalirat najnovejse Nvidia driverje.
sudo pacman -S nvidia

Easy.

Windows way: Open chrome, go to nvidia site, fill in form, download installer, run installer, next, next, next, next, next get ton of programs with it that you don't want, reboot.
Time it took: 5 minutes.

Bulshit.
nVidia driver je na Windows Update in se povečini čisto avtomatsko update-a.
Če pa ročno (klikneš oblaček v tray-u, ki pravi da je na voljo nova verija) pa je nekaj klikov.
Ni reboot-a. (Že nekaj let. Lahko bi zdaj tisto trolovsko "ti si sigurno nazadnje videl Windows takrat in takrat...")

furion je izjavil:

Aja, pa se to. Najlepsa stvar na GNU/Linux je, da ce ti Unity ni vsec (meni niti ni), ga pac ne uporabljas. Imamo miljon desktopov, Gnome, Kde, Cinnamon, Pantheon, XFCE, LXDE,... in miljon window managerjev; i3, awesome, xmonad,...

100% najdes nekaj, kar ti je zelo vsec, in si pol se zmoddas (das ikone/barve/template/font/layout ki ti je usec).

V windows, ce ti metro ni vsec, too bad.

Ja, ker sploh ni modov za Windows. Sploh. nikoli jih ni bilo.

Moderatorji, kaki nivo bullshit-a je še dovoljen? Precej visok danes, kaj?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

MrStein ::

furion je izjavil:


V 5 letih se v open-source svetu razvije vec software-a, kot bi ga lahko microsoft spravu skupaj v 50letih.

Ravno zato sem preprican, da bomo na dolgi rok zmagali. Ker imamo boljse fundamente.

Denije zvezde te pozdravljajo. ;)
(kje pa ste imeli te super fundamente zadnjih 20 let?)

furion je izjavil:


V roku 5 let bodo stvari tip/top


Pa kaj se tu odmev čuje al kaj??? ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Nummy ::

LightBit je izjavil:

Nummy je izjavil:

Ok ukaz zgleda enostavno, ampak ponavadi ni vse tako lepo. Dostikrat se kje zalomi, če ne prej pa PO inštalaciji, kjer te namesto desktopa pričaka črn zaslon. In kaj bo upobnik potem tu naredil, ko ne more na internet gledat dokumentacije kako rešit sistem in dobiti sliko nazaj? Nesel na servis...???

Ne bluzi res. Če teb vse tko lepo dela fajn. Drugim ne. Dostikrat osnovne stvari ne laufajo kot bi morale.

Na Windowsih se vse to tudi lahko zgodi. Ravno ta novica to dokazuje.

Nummy je izjavil:

In sprijazni se, windowsi in OS X so svetlobna leta pred linux-om glede prijaznosti uporabniku in enostavnosti. Že same številke trga ti to povedo. Če ti pa to ne gre v glavo pa back to the cave prosim...

Številke trga povedo, da Linux ni prednameščen na računalniku ko ga kupiš.

Ti očitno windowsev še od blizu nisi vidu...
Naj ti dam hint: safe boot. Če ti ne zazna resolucije, še vedno prideš v windowsse preko safe boot-a. V linuxu si pa lepo pečen in prepuščen terminalu...
In ne govort kolk so windows-i prednameščeni ker se tud linux prednamešča. Poglej si kdaj kak katalog.

furion ::

MrStein je izjavil:

furion je izjavil:

Mislim, da so trenutno vs. flame warsi brezpredmetni. Trenutna situacija je taka, da ima vsaka platforma razlicne attribute in clear winnerja ni.
Edino GNU/Linux ima dolgotrajno najvecji potencial, bi bilo fino imet to debato spet cez 5 let, da vidimo progress.

Ja, to čujem vsakih 5 let. Že od 1992 dalje.

See the pattern?

furion je izjavil:


Ce bi ti pokazal, z kaksno lahkoto se na pro distribuciji GNU/Linux isntalirajo programi, bi bil mind-blown. (v povprecju je mojega dela za 4-8 sekund, ukaz iz 4 besed v terminalu).

To je že čisto trolanje (linux trol rule #2: user je neumen).

Recimo, da zelim instalirat najnovejse Nvidia driverje.
sudo pacman -S nvidia

Easy.

Windows way: Open chrome, go to nvidia site, fill in form, download installer, run installer, next, next, next, next, next get ton of programs with it that you don't want, reboot.
Time it took: 5 minutes.

Bulshit.
nVidia driver je na Windows Update in se povečini čisto avtomatsko update-a.
Če pa ročno (klikneš oblaček v tray-u, ki pravi da je na voljo nova verija) pa je nekaj klikov.
Ni reboot-a. (Že nekaj let. Lahko bi zdaj tisto trolovsko "ti si sigurno nazadnje videl Windows takrat in takrat...")

furion je izjavil:

Aja, pa se to. Najlepsa stvar na GNU/Linux je, da ce ti Unity ni vsec (meni niti ni), ga pac ne uporabljas. Imamo miljon desktopov, Gnome, Kde, Cinnamon, Pantheon, XFCE, LXDE,... in miljon window managerjev; i3, awesome, xmonad,...

100% najdes nekaj, kar ti je zelo vsec, in si pol se zmoddas (das ikone/barve/template/font/layout ki ti je usec).

V windows, ce ti metro ni vsec, too bad.

Ja, ker sploh ni modov za Windows. Sploh. nikoli jih ni bilo.

Moderatorji, kaki nivo bullshit-a je še dovoljen? Precej visok danes, kaj?


No, pa pokaz mi kak drugacen desktop na Win, ki je drugacen/boljsi od stock?

MrStein ::

LightBit je izjavil:


Nummy je izjavil:

In sprijazni se, windowsi in OS X so svetlobna leta pred linux-om glede prijaznosti uporabniku in enostavnosti. Že same številke trga ti to povedo. Če ti pa to ne gre v glavo pa back to the cave prosim...

Številke trga povedo, da Linux ni prednameščen na računalniku ko ga kupiš.

Dober izgovor. Dokler ne povemo, da je prednameščenih Linuxov tudi bilo. Pa še danes so.
Ampak izgovor je dober. Stavim, da pri večini vžge.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

furion je izjavil:


No, pa pokaz mi kak drugacen desktop na Win, ki je drugacen/boljsi od stock?

Nekaj jih je tule: List of alternative shells for Windows @ Wikipedia

Če so boljši, pa vsak naj zase presodi.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows RT bo dobil nadgradnjo, ki ne bo Windows 10

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
118370 (6665) hojnikb
»

Windows 8.1 že na voljo za MSDN/TechNet

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
4410485 (6889) Jst
»

Microsoft pokazal Windows Blue in nove telefone

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
3312345 (9796) krneki0001
»

Windows Blue še letos, Windows 8 precej slabo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
9931037 (25088) krneki0001
»

Windows 8 prihaja v štirih inačicah (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
13937867 (32441) Lonsarg

Več podobnih tem