» »

Star Citizen postal prva AAA igra, financirana izključno s skupnostnim financiranjem

««
12 / 15
»»

ABX ::

Zasluženo potem.

QA invited the first 250 backers to start playing today. These backers were selected by the team because of their especially valuable bug reporting skills during the Hangar module release.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

Isht ::

Prvi kill :)

ABX ::

You bastard! :P
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Dami ::

Trenutni model (bam, bam, u dead in 5s) je čist ok za take arena matche (battlefield style game). Niti približno pa ne vidim kaj takega v PU.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Isht ::

Dami je izjavil:

Trenutni model (bam, bam, u dead in 5s) je čist ok za take arena matche (battlefield style game). Niti približno pa ne vidim kaj takega v PU.

Ditto.
Nasploh se o tem strinjamo vsi testerji, kar sem jih srečal v chatu.

Sploh pa bi bilo fino, če bi za ta prvi multiplayer izklopili missile, ker je totalno nemogoče igrat, ko je na taki majhni mapi 20 ljudi, in vsak vsakega cilja z vodenimi raketami.

Eni ali dvema se že izogneš, da pospamaš countermeasures, ampak kaj, ko naenkrat proti tebi leti štiri ali pet raket... Ena te sigurno skine.

Mimopotke:
Rob Irving sploh ni pilot, za kakršnega se je napihoval v WMH. Jaz sem ga zelo enostavno sesul :) Se bo fant še kaj naučil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Isht ()

BigWhale ::

Men je iz neznanega razloga crknil targeting. :> Ne morem nobene tarce lockat. :'(

Isht ::

BigWhale: pobriši 'user' folder v mapi od Star CItizen > CitizenClient.

Truga ::

Ja, to je trenutno panacea ce ti kej ne dela na ladji. Pobrises user mapo. :D

Isht ::

Jap, potem pa čakaš celo večnost, da se ti naložijo teksture, ko naslednjič greš v špil

Isht ::

Xi'an Scout concept art:




Xi'an bo danes naprodaj v flash sale...

BigWhale ::

Men so te vesoljske ladje, z glass-cockpiti mau trapaste. :/

Truga ::

http://www.roguesystemsim.com/

Mogoce ti bo tole bl vsec?

Isht ::

Vau... tist holo viewer je pa kar huda zadeva...

https://robertsspaceindustries.com/comm...

Isht ::

Bi šel kdo na event v Kolnu 15. avgusta? Jaz sem že dal RSVP in nameravam it gor z avtom, pa če bi še kdo hotel it, si lahko delimo stroške :)

BlackMaX ::

Isht je izjavil:

Bi šel kdo na event v Kolnu 15. avgusta? Jaz sem že dal RSVP in nameravam it gor z avtom, pa če bi še kdo hotel it, si lahko delimo stroške :)


Koliko dolgo nameravaš bit?

Isht ::

Šel bi v četrtek gor, pa da se prespi, potem pa v petek na gamescom, zvečer pa na Star citizen event... V soboto pa nazaj...

Zgleda pa, da bo treba kmalu se zmenit, ker sem malo čekiral nastanitev, in v mejah finančno zmožnega je že skoraj vse zasedeno... Pa tud karte za SC event so že na polovici...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Isht ()

Isht ::

Nov Monthly Report:
https://robertsspaceindustries.com/comm...

Veliko branja... Da malo perspektive, koliko dela je treba vložit v tak projekt.

ABX ::

Multiplayer so povečali na 60.000 igralcev.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Truga ::

Precej so povecali tudi hitrost izstrelkov, kar pomeni da je zadet folk trenutno smesno lahko.

Upam da kmalu pride tisto povecanje hitrosti ladij.

Isht ::

V Arena Commander je dodan (poleg klasičnega deathmatcha) še Squadron Battle, ki je varianta Team Deathmatcha. Pridružiš se ekipi treh, ekipa začne z določenim številom točk, ki jih potem zgublja, ko jih faše :) Ko točk tvoji ekipi zmanjka, je čas za 'final kill', ko mora nasprotna ekipa doseči en kill, da zmaga (kar potem spodbudi teamwork, da pomagaš kolegom v ekipi, ki jih nasprotnik tolče).

Ni pa še friends lists ali možnosti privatnih matchev... Škoda.

Isht ::

Evo, bili v Kolnu na GamesComu ter na Star Citizen eventu. Tokrat je predstavitev šla precej bolj gladko, kot v prejšnjih iteracijah.

Predstavili pa so tole:

1. Constellation lineup - nove variante ladje RSI Constellation (ki so zdaj tudi naprodaj na sajtu)


*** Novi modeli Constellation so že vidni v naših hangarjih
*** reklama je narejena in-engine, z modeli iz igre (ladja in liki) brez goljufanja.

2. Novi updatani hangarji ter novi Asteroid Hangar (za tiste, ki imamo Cutlass ali Caterpillar):

*** Novi hangarji bodo čez dva tedna (predvidoma)

3. Murray Cup Racing za Arena Commander:

*** pokazali so racing tudi v živo med 4 igralci, izgleda super.
*** Predvidoma čez dva tedna. Obenem bo 'playable' postala tudi ladja M50, torej bomo imeli štiri ladje, s katerimi se da leteti.

4. Multi-crew mehanika: prototip... Torej prototip, kako bo na Constellation izgledalo delo v teamu:

*** to je posnetek v živo, renderiran sproti v igri sami.
*** multicrew bo predvidoma čez par mesecev.

5. FPS teaser - predstavitev FPS dela igre bo na Pax Australia:

*** spet... posnetek in-engine z dejanskimi modeli, efekti in liki iz igre.


V kratkem prihaja torej verzija Arena Commander v0.9, ki bo prinesla sledeče:
- Nov letalni model, izboljšan (hitrost ladij se bo povečala za cca 2x)
- M50 ladja
- racing mode
- coop mode za Vanduul Swarm
- novi hangarji
- prva iteracija UI za spreminjanje nastavitev joysticka
- private matches s prijatelji

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Isht ()

Isht ::

Heh, pa točno med eventom je crowdfunding kampanja prilezla čez 50 milijonov dolarjev, samo dva dni kasneje pa že čez 51 milijonov. Ni slabo.

BlackMaX ::

FPS "dražilnik" ;(( mi je všeč.

Sevanje ::

Ooo barabe ste bili gor. Kako je blo drugače? Aja pa za hangarje sem jaz razumel, da si boš lahko izbral bilokaterega? Ali se motim?

Isht ::

Sicer je tako CR rekel glede hangarjev, sam po mojem to bolj pomeni, da če imaš npr. Constellation, boš lahko izbiral katerega koli, s Hornetom npr. samo med business in standard, z Auroro pa pač imaš lahko samo standard.

Gamescom je bil bolj kot ne "meh". Če nisi hotel čakat v vrstah na testiranje raznih iger in opreme, potem si se samo sprehajal po halah in gledal panoje. Za Oculus Rift je bilo treba čakat 5 ur, za kake AAA špile tudi po dve uri, pa se nam ni dalo :) Na koncu je bila najbolj zanimiva hala z merchandisom LOL

Star Citizen event je bil pa fenomenalen. Tokrat je skoraj vse teklo kot namazano, zamuda je bila kratka. Predstavili so ogromno novega (kot se vidi iz zgornjega posta).

Med samim eventom so tudi žrebali nagrade med prisotnimi na eventu (en je tako pokasiral Saitek Rhino in pa Playseat, en je dobil Constellation 10'' model, potem pa so podelili še nekaj dogtagov).

Po eventu smo dobili posterje (Murray Cup in pa Constellation Lineup) in se je dalo postavit v vrsto za podpis Chrisa Robertsa (potem smo čakali kaki dve uri, pa je bila gužva za podpis prehuda, tako da podpisov slovenska odprava ni dobila).

Sem pa zbral veliko podpisov od ekipe (Wingman, Sandi, Chelsea, Travis Day, Paul in še enih par) in čvekal z devi (nisem jim težil s kakimi vprašanji o SC). Jim je kar smešno, ko jih folk prosi za avtograme, kot da so rock zvezde LOL...

Sandi je super, Chelsea je v živo isto prijazna, kot preko Concierge support, Travis Day je ful zabaven tip, Wingman pa itak pojava.

Na eventu so tudi imeli kakih 10 compov, na katerih si lahko preizkusil nove zadeve (predvsem letenje z M50 in pa racing).

Isht ::

Evo, zdaj je na Youtubu dostopen tudi uradni visokokvalitetni posnetek celotnega eventa.

Kurzweil ::

Je kdo probal pre-alpha v teh dneh?
Jaz imam client in account in se nemorem prijavit, zgleda sem že tehnološki višek.

Truga ::

Jaz ne igram prevec. Verjetno bom vec ko pride racing.

Isht ::

Kurzweil:

Da lahko igraš, potrebuješ paket z Alpha dostopom. Če takega paketa nimaš (sedaj jih ni več možno kupit) ampak imaš samo paket brez Alpha dostopa, potem moraš kupit Arena Commander Pass za $5.

Najcenejši paket je Aurora MR paket za $30: https://robertsspaceindustries.com/pled...
*** ne vsebuje Alpha ali Beta dostopa, ampak samo dostop do igre, ko bo dokončana (lahko pa dokupiš Arena Commander pass, da boš dobil dostop do AC modula).

Za $40 dobiš Aurora MR plus paket: https://robertsspaceindustries.com/pled...
*** ne vsebuje Alpha dostopa, ima pa Beta dostop (ko bomo prišli v beta fazo). Še vedno potrebuješ Arena Commander pass.

Priporočam Aurora LN paket za $45 - za 5 dolarjev več imaš v paketu izboljšano različico ladje Aurora. https://robertsspaceindustries.com/pled...

Arena Commander Pass najdeš tukaj: https://robertsspaceindustries.com/pled...


V vsakem primeru za dostop do igre potrebuješ OBOJE, torej paket in Arena Commander Pass, razen če imaš paket starejši in že vsebuje Alfa dostop (se že malo ponavljam, ampak da je absolutno jasno, kako in kaj).

Isht ::

Patch 0.9 je tu!

- Dirkanje (murray cup)
- M50 in 350R novi ladji, s katerima se da leteti (sta zdaj tudi na voljo v Store)
- coop mode za Vanduul Swarm
- private matches
- novi hangarji (vsi trije dosedanji posodobljeni, dodan pa še Asteroid Hangar)
- TrackIR support

Patch je celih 15 giga.

Tu pa je še nova novcata 'reklama' za M50, tokrat posneta v stilu Top Gear oddaje. Imenuje se Galactic Gear:

Dami ::

Joj da bi dejansko clarksona upodobil, bi blo golden.

Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

MajorM ::

Zgleda dobr špil. Me že kar malo srbi po eni odlični space simulaciji. Upam da bo tole ali pa Elite Dangerous.

Sem šel na njihov store. OMG! Kakšne obscesne cene! Že tako imam občutek, da vlečejo razvoj samo ker so videli da denar na kickstarterju še vedno prihaja, ampak tele paketi so pa preko mere.

A se bo dalo do teh ladij priti brez plačila v igri?
Kaj pa igra sama? Je MMO ali bo imela single player campaigne?

Dami ::

MajorM je izjavil:

A se bo dalo do teh ladij priti brez plačila v igri? Je MMO ali bo imela single player campaigne?

Da, da, da :)
Po releasu boš lahko ladje kupil samo z ingame denarjem, ki ga boš zaslužil z igranjem (ali pa z menjavo pravih $$$, če boš hotel, vendar bo limit).
Špil bo prvotno imel singleplayer kampanijo, ki se ji reče Squadron 42 in bojo kasneje tudi dodatki zanjo. Lahko jo boš igral sam/offline/online/coop.
Poleg tega bojo laufal ti. Persistent Universe (PU), ki bo čisto pravi MMO. Bo pa tudi možnosti private serverjam, vendar bolj točnih informacij kaj vse bo vseboval napram PU, še ni.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Isht ::

MajorM:

Kupiš lahko najcenejši paket za $40, pa boš sicer štartal z osnovno ladjo (Aurora), toda v igri si boš lahko priigral prav vse druge ladje.
Nikakor ne rabiš kupiti nobene druge ladje ali paketa: to kupiš samo, če si zares želiš štartati s kako drugo ladjo, ali pa, če res hočeš podpirati projekt tudi finančno z večjim prispevkom.

Z drugimi besedami: dražje ladje so pravzaprav samo NAGRADA za to, da prispevaš večji denar za razvoj špila, nikakor pa ni nobena ladja (še tako draga) ekskluzivna samo za resnični keš, ampak se vse da dobit (zastonj, brez pravih dolarjev) v igri sami.

Popravek: najcenejši paket je $30: https://robertsspaceindustries.com/pled...

V tem paketu je samo ladja in pa končna verzija igre (ko izide).

Če hočeš špilati takoj (Arena Commander) in pa imeti tudi dostop do beta verzij, potem pa kupiš tole za $45: https://robertsspaceindustries.com/pled...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Isht ()

Isht ::

Top Gear je našel 'homage', ki so ga naredili fantje pri CIG z reklamo za M50 dirkalnik:
http://www.topgear.com/uk/photos/ten-th...

Top Gear now reviews spaceships

Well, actually we don't. Nevertheless, some enterprising geeks behind upcoming PC game Star Citizen have produced Galactic Gear, featuring three scruffy types in an overheated intergalactic shed just off the seventh ring of Saturn opining on what can make the Kessel Run in less than 12 Parsecs.

It's pretty good - have a watch here.


Star Citizen pa se je znašel tudi v Guinnessovi knjigi rekordov 2015, kot največji crowdfunding projekt vseh časov. Podatek, ki ga navaja knjiga, je sicer malo zastarel (navajajo nekaj preko 39 milijonov dolarjev - ta teden je SC namreč že šel preko 55 milijonov dolarjev).
http://www.guinnessworldrecords.com/201...
Most crowdfunded project (overall)
Efforts to fund Star Citizen , a space-based trading and combat adventure videogame, resulted in the largest single amount ever raised via crowdsourcing. As of 4 Mar 2014, publisher Cloud Imperium Games (USA) had raised $39,680,576 (?23,726,300) via its own website appeal alone. Chris Roberts designed the game, scheduled for release in 2015.

Truga ::

hmm? ::

dečki kdaj pa bo zadeva live? kaj se govori?

Truga ::

Cez par let.

Kdaj tocno ne ve nihce. Pri trenutni hitrosti verjetno leta 2944.

Isht ::

hmm? je izjavil:

dečki kdaj pa bo zadeva live? kaj se govori?


Ne razumem, kaj sprašuješ. Zadeva je že live. ;((

Truga ::



Umiram.

hmm? ::

MAH NEKA BETA damn, kaj mislim? ja paralelno vesolje, kjer bomo odkrivali nove svetove -> to boldy go where no one has gone before pa to... kaj ti ni jasno? kjer nas bodo modeli kot si ti masakirali ker so nabijali beto dan in noč...

Truga ::



Even more lol.

Isht ::

Truga je izjavil:



Even more lol.

Hahaha, a kdo misli, da je to zares croberts?

Drugače je pa Roberts backal Elite Dangerous, kar je povedal že davno tega (pa tudi Braben je backal Star Citizen, tako mimopotke).

@hmm:
Ja lej, one step at a time. Velikega vesolja za raziskovanje mogoče še ni, imaš pa vso možnost že danes, da te modeli, kot sem jaz, masakrirajo... Multiplayer dogfight modul je zunaj, dirkanje tudi. Tako da, recimo, na pol poti? :D

ABX ::

Isht je izjavil:


Hahaha, a kdo misli, da je to zares croberts?


Recimo da je res on. V čemu je problem?
Kaj ker dela na SC nima pravice do hobijev?
In itak samo otroci furajo debato Elite vs SC. Obe sta kul in upam da jim čim bolj uspe. Sicer sem dal pledge samo za SC, ampak privoščim čim več uspeha Elite.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Isht ::

ABX je izjavil:

Isht je izjavil:


Hahaha, a kdo misli, da je to zares croberts?


Recimo da je res on. V čemu je problem?
Kaj ker dela na SC nima pravice do hobijev?
In itak samo otroci furajo debato Elite vs SC. Obe sta kul in upam da jim čim bolj uspe. Sicer sem dal pledge samo za SC, ampak privoščim čim več uspeha Elite.

Točno tako.
Jaz sem backal oba špila in je vsak po svoje dober, obenem pa sta popolnoma različna po filingu, po letenju itd.

Truga ::

Ti pa se jezis.

Ne, to ni on, to je NPC, vidis ker je na radarju zapolnjen tag. On je backal elite, in verjetno je backal za vec kot 40 funtov, kar pomeni da je en NPC poimenovan po njemu. Still funny.

Isht ::

Dober livestream... Tokrat so celo začeli ob uri :)

Naprodaj je (in bo še trikrat danes) 890 jump, ki zgleda hudo. Je pa kar zalogaj - $600 (no, v primerjavi z Idris za $1250 je to kar v redu cena :) ). Prvih 890 kosov je šlo v cca 3 minutah, bodo pa čez dan še tri runde po 890 kosov.
https://robertsspaceindustries.com/comm...

Novi modeli Drake Cutlass: 3 variante.
- osnovni model, Cutlass Black (ta, kot je bil do sedaj)
- Cutlass Red, search and rescue, rešilec
- Cutlass Blue, police, bolje opremljen model za pretepanje.
https://robertsspaceindustries.com/comm...
Reklama je kar huda:


Pokazali so tudi live demonstracijo prvega prototipa pristajanja na planetu. Princip je, da prosiš za dovoljenje za pristanek, potem pa krmilo prevzame avtopilot. Ni pa cutscene, ampak se lahko med pristajanjem prosto premikaš po ladji, gledaš naokoli itd.
V demotu so torej prišli iz hyperspace, potem pustili ladjo (constellation) driftati in se obračati okoli osi, medtem ko je pilot šel malo po ladji, da so pokazali, kako deluje ločena fizika za notranjost večjih ladij.
Potem so šli v pristajanje na planetu v čudovito modeliranem mestu, nakar je pilot šel ven iz ladje in se sprehodil po fantastično modeliranem mestu, šel v trgovine in podobno.
Destiny bi se lahko kaj naučil od Star Citizen (cut scenes z ladjami v Destiny so katastrofa).
Ko bo ta video online, ga objavim, izgledalo pa je res hudo.

Predstavili so tudi plan za naprej. Do konca leta bo Arena Commander 1.0, potem pa sledi v začetku 2015 FPS module, Planetside module, Arena Commander 2.0 (multicrew ships), Squadron 42 Chapter 1 in (najbrž proti koncu leta) Persistent Universe Alpha.

Bo pa Arena Commander 1.0 (letos) imel večje mape (64bit natančnost) in kup drugih funkcij, dodajali bodo tudi še nove ladje.

Za nameček pa so dali sedaj za en teden vse ladje na voljo vsem backerjem za preizkušnjo v AC. Torej, ne glede na to, kater paket imate, boste lahko cel teden letali z vsemi petimi ladjami v AC (Aurora, 300i, Hornet, M50 in 350R).

Isht ::

http://www.twitch.tv/starcitizen/b/5768...

Tukaj je celoten livestream. Najpomembnejši del si oglejte na 1:58:30 (tam se začne live demo). Če kdo po tem live demotu še dvomi v ta špil, potem mu manjka kolešček ali dva.
Destiny je ena velika nula proti Star Citizen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Isht ()

Dami ::

Pa tok so po forumih opozarjal naj omejijo nakupe...but noooo. Briga njih, vazn da se proda.
 /facepalm

/facepalm

Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Isht ::

Dami je izjavil:

Pa tok so po forumih opozarjal naj omejijo nakupe...but noooo. Briga njih, vazn da se proda.
 /facepalm

/facepalm



Jap, tole bo šlo direkt na eBay čez kak teden ali dva, in se bo prodajalo za 2x toliko.
Drugače kakega navala ni, vsak, ki hoče kupit, lahko kupi že danes... Bo pa bolelo tiste, ki se bodo spomnili kupovat kasneje.

Pa mislim, da folk dela ful prevelik kraval glede botov. Boti bi jih pokupili v minuti, druga runda pa je trajala celo uro. Preprodajalci so svoje pokupili med prvo rundo, vse ostalo pa imajo možnost kupit fani direktno od CIG.
Ne podpiram preprodajalcev, samo hočem povedat, da procentualno ni tolk tega, kot nekateri mislijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Isht ()
««
12 / 15
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Star Citizen - Squadron 42 (strani: 1 2 3 434 35 36 37 )

Oddelek: Igre
1813250318 (2531) oo7
»

Star Citizen postal prva AAA igra, financirana izključno s skupnostnim financiranjem (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Novice / Igre
727139706 (104214) Truga
»

Skupnostno financiranje in povratek stare garde

Oddelek: Novice / Igre
2816598 (13265) Tr0n
»

Star Citizen podrl rekord v skupnostnem financiranju

Oddelek: Novice / Igre
4513432 (10915) Truga

Več podobnih tem