» »

Nastavitev sosedovega wi fi signala za primarnega

Nastavitev sosedovega wi fi signala za primarnega

Cifix63 ::

Imam problem in potrebujem pomoč.
Problem bom poskušal opisati čim bolj podrobno a jasno.

Imam ruter "Tp-link, model WR-741ND." V kraju imamo poceni oz skoraj zastonj javno WI FI omrežje, ki ga je postavil nek zanesenjak in ki pokriva več ali manj ves kraj. Problem pa je v tem, da to omrežje ni stabilno, hitrost občasno zelo niha(zvečer), velikokrat pa signal tudi popolnoma izpade. Pridružil sem se ostalim desetinam "odjemalcev", nabavil anteno in ruter in šel v to. Ta mi je bil nastavljen na ta vir wi fi signala. Zaradi nestabilnosti in pogostih izpadov sem seveda razočaran kajti ravno ko kaj rabiš je izpad ali pa zelo nizka hitrost itn.

Zdaj pa dalje:
Od soseda, ta je cca 50 m oddaljen pa prihaja do mene wi fi signal iz njegovega ruterja, ki je bolj stabilen in kvalitetnejši od tega javnega wi fi signala.
Problem je pa v tem, da me ruter ne spusti noter, da bi tako lahko spremenil nastavitve.
In sprašujem - če bi mi že uspelo priti vanj kako se spremenijo te nastavitve (mislim, da sem že dolgo časa nazaj enkrat poskušal in mi je takrat izjemoma uspelo priti noter nisem pa mogel uspešno spremeniti nastavitev tako, da bi bil sosedov signal kot primaren).
Tako lahko koristim sosedov signal edino le preko mrežne kartice (torej antenski kabel v mrežno kartico zadaj na PCju). Torej dokaj omejeno in mimo ruterja in tako žal uporabno samo na namiznem PC. Želel bi pa spremembo, da bi bil ta signal primaren oz kot tak prepoznan s strani ruterja in kot takšen nato sevan po stanovanju. Signal iz javnega wi fi omrežja pa bi iz nastavitev ali odstranil ali postavil na drugo mesto, odvisno kaj od tega sploh gre.

No upam vsaj, da sem razložil kolikor toliko razumljivo. Hvala za nasvet in pomoč.

Adephx ::

Če sem prav razumel bi rad prišel v lasten router? CMD - ip config - Default Gateway - browser - admin/admin, user/user (al pa kaj podobnega, najdi brošuro od routerja na netu).
Drugače pa ne razumem zakaj ti ne bi pustilo spreminjat nastavitev lastnega routerja, shranjuješ prav nastavitve?

PS: Če nisi v istem omrežju kot router, te ta načeloma ne bo spustil v njegov user interface.

Worse case scenario naredi factory reset routerja (nekje na routerju more bit luknjica za reset spomina, je pa res da vsi routerji nimajo te možnosti)

Upam da sem vsaj malo pomagal.
Since 5. jul 2004

Invictus ::

Nastavi si prav WDS in bo.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Cifix63 ::

Hvala za nasvete :))

Čim bom imel kaj več časa bom šel k tej stvari/problemu po teh korakih.
Bom poročal kako gre..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cifix63 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Wi fi ojačevalnik - neuspešno pridobivanje ip naslova

Oddelek: Omrežja in internet
62352 (1840) SeMiNeSanja
»

težava z routerjem (TP-LINK tl-wr741nd) (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
6213438 (6177) AC_DC
»

tp-link TL-WA730RE kot Wireless Range Extender

Oddelek: Omrežja in internet
315289 (3970) Mikec17
»

Ženska za računalnikom, prosim za pomoč :) (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7819147 (17042) pobalinka2

Več podobnih tem