» »

račun mobilnega operaterja brez prave podlage

račun mobilnega operaterja brez prave podlage

jcw210 ::

Če kdo ve kako, naj prosim pomaga, vsaka informacija več kot dobrodošla.

Zanima me, kaj storiti v primeru, ko ti mobilni operater izstavi relativno visok račun za internet, katerega povezave sploh ne moreš vzpostavit, ker aparata z operacijskim sistemom katerega uporablja, niti nimajo v registru.
Po več kot dveh tednih mailanja in klicarjenja( ker operater funkcionira samo na tak način ), človek iz obupa dvigne roke in si misli ok pač ne gre, sledi hladen tuš z računom, skoraj 60€ pazi ironije, ravno z naslova: prenos podatkov :-) kaj se da narditI, če sploh kaj ?

Aha in ta isti aparat, je bil stestiran na karticah še dveh drugih operaterjev in deluje bp !

Hvala.

Hayabusa ::

Simobil ?

katerega povezave sploh ne moreš vzpostavit, ker aparata z operacijskim sistemom katerega uporablja, niti nimajo v registru.

Apn-jev se na da ročno vpisati ?
Za kateri aparat gre ?

jcw210 ::

Hja no, vbistvu bob ...

tudi po ročnem vnosu, je stanje isto. Gre pa za bada, samsungov lasten operacijski sistem, aparat pa samsung s8500 wawe.

Furbo ::

V kakšnem registru bi pa moral operater imeti telefon, da dela internet?? Ne vem če je ravno potreba po nekih registrih.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

andromedar ::

Ne razumem, zakaj z Bado ne bi mogel na internet....pri katerem koli operaterju.

Lahko to malo bolj pojasniš?
Eh?

jcw210 ::

Ok, morda sem se res napačno izrazil, mislil sem na nabor aparatov. In potem na podlagi izbora aparata v tem naboru, prejmeš sporočilo z nastavitvami za mobilni internet, torej v tem naboru, prej omenjenega aparata ni.

jcw210 ::

Ja tudi jaz se to sprašujem, do sedaj sem imel simobil in je bilo vse v najlepšem redu, pri bobu pa nastavitve, ki jih oni navajajo pač ne "vžgejo", zakaj mi res ni jasno, probal sem tudi z debitelom in prav tako dela.

Furbo ::

jcw210 je izjavil:

Ok, morda sem se res napačno izrazil, mislil sem na nabor aparatov. In potem na podlagi izbora aparata v tem naboru, prejmeš sporočilo z nastavitvami za mobilni internet, torej v tem naboru, prej omenjenega aparata ni.


Kakšno vezo ima to s tvojo reklamacijo? Pač nastaviš ročno, big deal.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

jcw210 ::

Kot sem že napisal, tudi po ročnih nastavitvah je stanje isto.

Furbo ::

Kako si pa potem nabil račun? :)
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Looooooka ::

A si MMSje posiljal? :)

Hayabusa ::

jcw210 je izjavil:

Hja no, vbistvu bob ...

tudi po ročnem vnosu, je stanje isto. Gre pa za bada, samsungov lasten operacijski sistem, aparat pa samsung s8500 wawe.

Šurči se ne da nastaviti:

http://www.svetidej.com/informacije/mob...
http://www.blog.uporabnastran.si/2013/0...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

DonRan ::

jcw210 je izjavil:

Hja no, vbistvu bob ...

tudi po ročnem vnosu, je stanje isto. Gre pa za bada, samsungov lasten operacijski sistem, aparat pa samsung s8500 wawe.


Res me zanima kako boš rešil tole? Precej zapletena zadeva...

Hayabusa ::

OS sam od sebe verjetno ni pošiljal podatkov v svet, a ?

jcw210 ::

Vse te nastavitve, ki so v zgornjem videu, sem naredil neštetokrat, 1000 enih emailov je blo, klicarjenja itd... pa mms sporočil ne moreš poslati oz. prejeti in povezave z internetom tud ni mogoče vzpostaviti. Ko pa dam naprimer debitelovo kartico v telefon, uredim nastavitve, dela vse brez problema... Sorry ampak meni ni jasno zakaj.

Zanima me, ali ve kdo, kdo je pooblaščeni serviser za samsung aparate, a je to ram2 ? Namreč, ostane mi očitno samo še ta opcija, če bi znali oni razvozlati zadevo.

scenic16 ::

"klicarjenja..."

bob center za pomoč uporabnikom
090 068 068 (cena pogovora na minuto je 1 € z vključenim DDV)
http://www.bob.si/pomoc-in-vprasanja/ko...

Mogoče je to to ?

jcw210 ::

Ne, z druge številke je blo klicano, pa tudi račun za te klice na 090 je že poravnan. Kot sem že povedal, račun je nastal zgolj zaradi prenosa podatkov.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mobilni telefon z androidom mi prekinja pogovore

Oddelek: Mobilne tehnologije
165010 (4143) mare4444
»

Izimobil MMS ne deluje na Windows Phone 7.8

Oddelek: Mobilne tehnologije
111677 (1361) kurjač
»

Samsung S8500 Wave oz. nasploh Bada OS (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
46164125 (37340) Xgeneration
»

Samsung Wave (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
32349323 (31245) paix
»

Mobitel do 200€

Oddelek: Mobilne tehnologije
476662 (5389) gregor

Več podobnih tem