» »

Diski za nas

Diski za nas

JesusChrist ::

Kupujem Synology DS212j kjer bosta dva diska postavljena v RAID1.

Zdaj načeloma se sprašujem dve stvari:
- katere diske kupiti
- kako velikost diskov kupiti

Trenutno mam nagledana 2x2TB SEAGATE ST2000DM001 7.2/64M/S600. Ampak medtem gledam še WD-jove green serije, ki se dobijo za približno enako ceno (euro gor al dol). Kaj izbrati, če mi je važna zanesljivost? Seagate al WD (to sprašuejm zato, ker sta mi v zadnjih 2 letih odpovedala že dva WD-ja).

Druga zadeva je torej velikost. Je resda smešno vprašanje ampak kaj se mi bolj splača 2TB ali 3TB? Cena je nekak linearna tak da tu nebo neke velke debate. Zdaj je samo vprašanje al naj skoristim 2x3TB (kolikor nas pač prenese) ali naj grem na 2TB.
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

All ::

Nas ti nese 2x4...
Drugače pa WD red...hitrejši, tišji, manjša poraba..prou za nas...pa malenkost dražji

http://www.tomshardware.com/reviews/red...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: All ()

JesusChrist ::

Pa res, sem očitno zabluzil malo med primerjanjem. Drugače pa hvala za informacijo! Bo potem kar red, sploh glede na namembnost (pa tudi tistih par eur več ni problem)
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

franci0 ::

tudi moj glas k WD Red.... predvsem če želiš nekaj zanesljivega

Trancedeejay ::

Pozdravljeni.
Glede na to, da so omenjeni diski WD serije RED, me zanima kje najceneje dobiti te diske (gledam 3TB varianto).
Pri Synology compatibility testu piše naslednje:

This drive has no vibration sensors and may not be suitable for 24/7 operation in a rack environment.
The batch number, 68EUZN0, for this particular hard drive has passed the hard drive compatibility test.

Glede na to, da dobim Synology DS414 za katerega so potrebni 4 diski in na koncu znese kar nekaj denarja, me zanima, če vas veliko uporablja te diske v NAS in kje ste jih kupili - mogoče se kje dobi popust za tako vsoto? Pač iščem neko ugodno opcijo. Koliko garancije je običajno na diske - 24 mesecev?

Have a nice Day

Matt
Music is the key

All ::

http://www.mlacom.si/wd-wd30efrx-3tb-64...

Longer warranty coverage
The WD Red drive is backed by a
3-year limited warranty for greater
peace of mind.

Trancedeejay ::

Brez problema dobim za 10 EUR ceneje kot je na navedeni povezavi - pri 4-ih diskih se pa že konkretno pozna. Želim čimbolj ugodno varianto, ne najdražje.
Have a nice Day

Matt
Music is the key

trnvpeti ::

priporocilo WD je za red
ampak on je proizvajalec

iscem pa link, en velik igralec(mislim da netflix) je testiral, in ugotovil, da ni razlike

v synology ne rabis gledat na performance, ker ti jo sam hw synology ne bo izkoristil

edina razlika bi naj bila v garanciji( sem pa pogledal, funtech da in za red in za green enako, 2 leti garancije) in temperaturi(green bo bolj hladen)

synology nas dela hibrid raid (mdadm), tako, da pri synology to ne bo prislo do izraza

All ::

mam v nasu(410j) red in green pa je red 2 stopinje hladnejši

http://www.pcplus.si/strojna-oprema/trd...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: All ()

Trancedeejay ::

HI
A kdo we, kdo je zastopnik za WD, Seagate in podobno. Ne vem pa zakaj imam občutek, da pri diskih večina kupuje WD. Je to fora marketinga, dobrih izkušenj uporabnikov ali kaj tretjega?
Have a nice Day

Matt
Music is the key


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Trdi disk za NAS

Oddelek: Strojna oprema
385876 (1845) Likalnik
»

3TB disk - kateri?

Oddelek: Kaj kupiti
254297 (3385) dr.Akula
»

Notranji trdi disk 2TB - 5 različnih vrst ?! (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5213093 (11587) SanAndreas
»

Družinski oblak / backup

Oddelek: Omrežja in internet
132560 (1985) matobeli
»

Kateri HDD ?

Oddelek: Kaj kupiti
181948 (1735) Anney

Več podobnih tem