» »

Kalcijev klorid - kje kupiti?

Kalcijev klorid - kje kupiti?

«
1
2

einstein :P ::

Pozdrav! Iz naslova je seveda že razvidno, kaj me zanima. Sicer pa sem že našel nekoga na bolhi, ki to prodaja, pa me zanima, če se lahko pripravim na kakšen nateg, saj je bil oglas objavljen kao v bolgariji: http://www.bolha.com/dom/dom-ostalo/kal...

Bi bil pa vesel, če mogoče kdo ve povedat, kje ga lahko kupim v slo (ljubljana oz. preko spleta).

Hvala, LP
STAY OUT OF MY TERRITORY!
  • predlagal izbris: hojnikb ()

RejZoR ::

Zakaj konkretno pa rabiš zadevo? Če je vlaga, imaš tud dost bolj razširjeno silico, ki jo dobiš skoraj povsod al pa ti že leži doma v kakšnem paketu...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

...:TOMI:... ::

Tomi

zee ::

IMO je bolje ne spodbujati OP, ker si bo se kaj naredil. Resno.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

jest10 ::

Ne, s CaCl2 ne boš znižal temperature ledu. Ti je bilo že v drugi temi povedano

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

Double_J ::

jest10 je izjavil:

Ne, s CaCl2 ne boš znižal temperature ledu. Ti je bilo že v drugi temi povedano


Z ničemer ne boš znižal temperature ledu, razen z zmrzovalnikom, torej do -18C, če nimaš kakšne posebne opreme.

S temi snovmi samo lahko znižaš tališče ledu. Če je z NaCl pri -21C, potem ne bo nobene razlike, če je pri CaCl2 - 40. Led se bo stopil pri -18C, kolikor je temperatura zmrzovalnika.
Dve šivanki...

jest10 ::

Double_J je izjavil:

jest10 je izjavil:

Ne, s CaCl2 ne boš znižal temperature ledu. Ti je bilo že v drugi temi povedano


Z ničemer ne boš znižal temperature ledu, razen z zmrzovalnikom, torej do -18C, če nimaš kakšne posebne opreme.

S temi snovmi samo lahko znižaš tališče ledu. Če je z NaCl pri -21C, potem ne bo nobene razlike, če je pri CaCl2 - 40. Led se bo stopil pri -18C, kolikor je temperatura zmrzovalnika.

Seveda lahko znižaš temperaturo;)
Določene soli pri raztaplanju v vodi "porabljajo" toploto, določene pa jo "proizvajajo". Zato se recimo mešanica ledu/snega+NaCl ohladi, led/sneg+CaCl2 pa se ogreje(pospešeno tali)

Double_J ::

Seveda lahko znižaš temperaturo;)
Določene soli pri raztaplanju v vodi "porabljajo" toploto, določene pa jo "proizvajajo". Zato se recimo mešanica ledu/snega+NaCl ohladi, led/sneg+CaCl2 pa se ogreje(pospešeno tali)


Kaj je potem fora da vzameš led iz zmrzovalnika pri -18, ter daš zraven sol, da naj bi te potem bolj zeblo, ker je pa sedaj celih -21?!
Dve šivanki...

jest10 ::

Taka mešanica dalj časa hladi, kot sam led.

Drugače pa vprašej recimo pripravljalce smučarskih prog na tekmovanjih, kje je fora metanja soli po snegu;) (čeprav tam kakor vem uporabljajo bolj dušikove soli)

Double_J ::

Taka mešanica dalj časa hladi, kot sam led.


Imaš navadno kocko ledu pri -21C, ter ledeno kocko s soljo pri -21C. Pri tej s soljo, bo voda nastajala pri -21C, pri tisti brez pa pri 0C. In ta voda pri -21C bo prodrla skozi kožo in ti naredila ozeblino.
Dve šivanki...

jest10 ::

Double_J je izjavil:

Taka mešanica dalj časa hladi, kot sam led.


Imaš navadno kocko ledu pri -21C, ter ledeno kocko s soljo pri -21C. Pri tej s soljo, bo voda nastajala pri -21C, pri tisti brez pa pri 0C. In ta voda pri -21C bo prodrla skozi kožo in ti naredila ozeblino.

A edina fora ledu je, da si ga mečeš po koži:| Tudi prav.

Double_J ::

Seveda lahko znižaš temperaturo;)


Temperaturo ledu, ali temperaturo vode, ki iz ledu nastaja? Ledu ne boš nič ohladil ne glede koliko soli vržeš nanj. Niti eno stopinjo ne bo hladnejši od začetnega stanja, če je okolica toplejša od ledu.

Drugače pa vprašej recimo pripravljalce smučarskih prog na tekmovanjih, kje je fora metanja soli po snegu;) (čeprav tam kakor vem uporabljajo bolj dušikove soli)


Vem za cestarje, ki mečejo sol po Ljubljani. Zakaj? Ker bo tudi pri minus 20 stopinj nastala voda. Na smučiških pa ne vem zakaj bi želeli vodo namesto snega?
Dve šivanki...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

jest10 ::

Znižaš temperaturo mešanice-ja torej tudi ledu.

Posipanje soli pomaga proti zmrzali. Če zmečeš sol v sneg, narediš še večje sranje(kar vprašej cestarje).

Double_J ::

Znižaš temperaturo mešanice-ja torej tudi ledu.


Edino kar lahko narediš je, da se led začne taliti pri nižji temperaturi. Temperatura v obeh primerih enako pada ali raste glede na okolico. Tko da lahko daš tudi slano vodo zamrznit... pa se ni treba s to soljo posebej mazat po rokah.:P
Dve šivanki...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

jest10 ::

Ne to ni enako. Zakaj sem pa pisal že višje v temi.
Sicer pa brez veze ti kaj dopovedovati... Dej pejd raje dalje izumljat warp pogon v voyager temo

Double_J ::

Posipanje soli pomaga proti zmrzali.


Zakaj pa, če zmrzal postane po tvojem še bolj mrzla? Torej še kasneje se bo odtajala? Je pa že bolj prepričjivo kar trdim jaz, torej da se ta zmrzal spremeni v vodo, ki odteče.
Dve šivanki...

jest10 ::

Double_J je izjavil:

Posipanje soli pomaga proti zmrzali.


Zakaj pa, če zmrzal postane po tvojem še bolj mrzla? Torej še kasneje se bo odtajala? Je pa že bolj prepričjivo kar trdim jaz, torej da se ta zmrzal spremeni v vodo, ki odteče.

Kjer je že zmrzal se poliva slano vodo, večinoma v kombinaciji s peskom. Sama sol se posipa za preprečitev zmrzali(pa tudi tu je mešana s peskom).
Ja slan led/sneg se bo hitreje stalil. Fora je pri samem mešanju soli in ledu/snega. Pri mešanju se mešanica ohladi(raztaplanje NaCl v vodi porablja energijo), ter zmrzne še neslano vodo v svoji okolici, tako da na kratek rok z nepravilnim posipanjem narediš še večje sranje.

Double_J ::

Ja po tej tvoji teoriji ne vidim nobenega razloga, da bi uporabljali navadno sol za posipavanje, temveč raje tiste soli, ki po tvoje otoplijo.

raztaplanje NaCl v vodi porablja energijo


Pa to je zanemarljivo in ne vem kaj ima veze z ledom. Tudi če daš v pijačo sol bo morda minimalno hladnejša. Mislim led iz 0C naj bi se s soljo ohladil na -21? A pijača z 20C bo pa ratala tam nekje -1C, ko boš dal sol notri?
Dve šivanki...

jest10 ::

Ja, drobljen led(še lažje sneg) lahko s soljo ohladiš iz nule na skoraj -21 stopinj.

Double_J ::

Ja, drobljen led(še lažje sneg) lahko s soljo ohladiš iz nule na skoraj -21 stopinj.


Pijačo na sobni temperaturi, tudi na minus?
Dve šivanki...

jest10 ::

Double_J je izjavil:

Ja, drobljen led(še lažje sneg) lahko s soljo ohladiš iz nule na skoraj -21 stopinj.


Pijačo na sobni temperaturi, tudi na minus?


Žal ne. Nekaj pa jo ohladi. Določene soli kar konkretno.

Fora pri snegu/ledu ni samo v tem, da sol jemlje toploto pri raztaplanju, ampak tudi v tem, da se za taljenje ledu potrebuje veliko več toplote, kot za njegovo ohlajanje. Sol stali nekaj ledu, pri tem pa se energija za taljenje ledu in raztaplanje soli v tej vodi jemlje iz preostalega ledu, zato se le ta ohladi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

Double_J ::

Ne, s CaCl2 ne boš znižal temperature ledu. Ti je bilo že v drugi temi povedano


http://chem.chem.rochester.edu/~nvd/Sal...

Dobro zakaj tukaj piše, da se lahko doseže -55C s tem kalcijevim kloridom?
Dve šivanki...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

jest10 ::

Vsak se kdaj zmoti(če je to na tem linku pravilno). Zgleda pač CaCl2 odda maj toplote, kot se jo rabi pri taljenju. V vsakem primeru pa trpi izkoristek;)

einstein :P ::

Skratka, ne vem, zakaj je težko povedat (če veste), kje bi to sol dobil? Namesto tega mi je odgovoril en sam!! uporabnik, ostali pa se prepirate, če se temperatura dejansko zniža ali ne. Zee je pa spet nekaj pameten, da se bom poškodoval, zdaj ko je ugotovil, kako ta eksperiment deluje po tem, ko je v prejšnji temi trdil obratno...

Skratka če posujemo nacl po ledu, lahko pridemo do -21.2°C, ker sol rabi precej toplote, da stopi led in jo zato odvzema ledu, ki se zaradi tega ohladi. Pa basta, pa pika. Tisti, ki mislite, da to ne deluje, vzemite dve kocki ledu, eno dajte na roko in občutite hlad. Enako ponovite pri drugi kocki, le da si prej posujete malo soli na roko (za ozebline nisem odgovoren - boste vsaj izvedeli nekaj o "srednješolski kemiji"). Pri CaCl2 pa naj bi ta temperatura bila kao -55, kar pa ne vem, če drži in tudi ne vem, zakaj se nebi splačalo probat, saj je navsezadnje to zelo uporabno.

Kar se pa teme tiče, pa ste vsi, razen mojega in prvega rejzorjevega posta v offtopicu.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

JohanP ::

google: CaCl2 prodaja

madog ::

Mi smo za skakalnico uporabljali vsepovsod na kmetih prisotno gnojilo orejo al neki tazga. Ko je blo zuni 4+ stopinje smo posul in mel instant led oziroma trdo podlago snega.
Phenom II X4 955 BlackEdition|M4A87TD EVO|OCZ 2x2GB @1333MHz|Sapphire HD5770 OC

einstein :P ::

JohanP je izjavil:

google: CaCl2 prodaja


Sem včeraj googlal dovolj, pa ni bilo nič pametnega (majhne količine in direktno preko spleta z že določeno ceno za kg).
STAY OUT OF MY TERRITORY!

gendale_2 ::

einstein :P ::

@gendale 2

Hvala, ampak rabim iz slo, pa še laboratorijski je precej dražji.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

einstein :P ::

Kaj pa mislite na tistega iz bolhe, omenjenega v prvem postu? Bi lahko bil nateg, če je iz Bolgarije? Številka je sicer slovenska.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

dzinks63 ::

10 s googlanja, koliko rabiš tega?

Kalcijev klorid - CaCl2 , Pakiranje: Palete cca 1000 kg / Vreče cca 25 kg

einstein :P ::

To sem že videl in ne rabim 25kg, saj sem rekel, da rabim čisto malo, ne pa za posipanje po dvorišču.

Poleg tega niti cene ni in, da bi to preko spleta naročil...
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

Double_J ::

Mislim da je najbolje da kar sam sintetiziraš doma. Kalcij imaš, klorid pa tudi.
Dve šivanki...

einstein :P ::

In, kako veš, da imam kalcij? Pa klorid? Poskušal sem že z jajčno lupino (caco3) in hcl, da sem dobil cacl2 in potem prevrel tisto, da bi dobil cacl2 prah in guess what, same smeti sem dobil, pa še po gnilih jajcih je zaudarjalo, še dobro, da sem se tega lotil zunaj...

Pa klorid sploh ni material, kot tak ampak nastane pri spojinah z določenimi kovinami recimo...
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

Double_J ::

Poskušal sem že z jajčno lupino (caco3)


Jajčna lupina hm... imaš kalcijev karbonat v obliki tablet za kosti v lekarni.
Dve šivanki...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

einstein :P ::

Vprašanje, koliko ga je notri v tistih tabletah, pa še spet bi se moral zaje*avat s tem procesom, da bi mogoče dobil par gramov nečistega cacl2 in to za grozno ceno v lekarni, medtem, ko ga nekje morajo prodajati po kilah za kak evro.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Double_J ::

Pa klorid? Poskušal sem že z jajčno lupino (caco3) in hcl,


Ja lej ne piše tako. Piše sol.

2 NaCl + CaCO3 → Na2CO3 + CaCl2

Solvay process @ Wikipedia
Dve šivanki...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

einstein :P ::

Zanimivo, bom mogoče še to probal, jaz sem sicer delal tole:

CaCO3 + 2HCl ---> CaCl2 + H2CO3
STAY OUT OF MY TERRITORY!

jest10 ::

V slo, ki je prakično cela na apnencu ne znate najti kalcija?

dzinks63 ::

apno: Ca(OH) 2 + 2HCl --> CaCl2 + 2H2O

toda previdno, to so burne reakcije

einstein :P ::

Ampak za ta proces naj bi pa rabil amonijak.. ah, kaj vse rabiš, da eno stvar dobiš ven...

jest10 je izjavil:

V slo, ki je prakično cela na apnencu ne znate najti kalcija?



ja, vem...

razmišljam, kje bi ga pri nas našel, ko je vse nekaj asfaltirano...
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

Double_J ::

Kupiš lahko tudi v mikro-polo.

1kg 12EUR

http://market.mikro-polo.si/files/mikro...
Dve šivanki...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

einstein :P ::

dzinks63 je izjavil:

apno: Ca(OH) 2 + 2HCl --> CaCl2 + 2H2O

toda previdno, to so burne reakcije



Hvala, bom videl, kaj bom uporabil.

Mogoče kdo ve, iz česa je gips, če bi ga lahko kako uporabil?

Double_J je izjavil:

Kupiš lahko tudi v mikro-polo.

1kg 12EUR

http://market.mikro-polo.si/files/mikro...


Zelo poceni, kajne? ;) Po moje se bi moral navaden (ne z laboratorijsko čistočo) dobiti za 1€/kg.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

einstein :P ::

PS: samo mimogrede, če kdo ve, ali se v tušu da dobiti vodikov peroksid (H2O2)? in, v kakšni embalaži je?
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Double_J ::

Zelo poceni, kajne? ;) Po moje se bi moral navaden (ne z laboratorijsko čistočo) dobiti za 1EUR/kg.


Aha cenejši naj bi bil od moke... mogoče če imaš podjetje, ki dnevno kupi toliko kot prebivalci Slovenije moke.
Dve šivanki...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

einstein :P ::

Na enem kemijskem forumu sem zasledil, da so ga kupovali po 1€/kg.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Double_J ::

Zdej ko bo zima se bo lahko zastonj dobilo... bo na pretek vsega.:P

http://www.ljubljana.si/si/mol/novice/7...

http://www.24ur.com/novice/slovenija/iz...
Dve šivanki...

einstein :P ::

Kako pa veš, da bo ta zastonjska sol prav kalcijeva sol?
STAY OUT OF MY TERRITORY!

SaXsIm ::

Lej, ne jokaj. Pokliči podjetje, ki prodaja v velikih količinah, če bi ti lahko nekaj malega dali za vzorec. Če ne morejo, jih vprašaj, kdo so njihovi odjemalci, pa kontaktiraj njih. Nekdo ti bo sigurno dal tisti kilogram. Ne more pa biti vsaka stvar, ki se jo zmisliš, na voljo v spletni trgovini.
SaXsIm

JohanP ::

einstein :P je izjavil:

JohanP je izjavil:

google: CaCl2 prodaja


Sem včeraj googlal dovolj, pa ni bilo nič pametnega (majhne količine in direktno preko spleta z že določeno ceno za kg).


doooh
med rezultati je tudi spletna trgovina, ki ima CaCl2 3EUR/kg
http://www.reefgorica.si/spletna_trgovi...
lahko pa poskusiš srečo v lokalni trgovini, kjer prodajajo ribe. Z malo sreče imajo na zalogi balling soli za morske akvarije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JohanP ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Umerjanje merilca vlage

Oddelek: Znanost in tehnologija
147056 (5000) energetik
»

Ali je voda pitna

Oddelek: Loža
388457 (6871) m0LN4r
»

Sol + led

Oddelek: Loža
134402 (3614) zee
»

kemijsko vprašanje

Oddelek: Znanost in tehnologija
386021 (5507) Fajrwol
»

Kdo mi lahko odgovori na to

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
71925 (1779) MadMax

Več podobnih tem