» »

Foxconn sili študente na praksi v sestavljanje PlayStationa 4

1
2
»

Markoff ::

Edino prav. Naj bodoči inženirji, vodje razvoja in direktorji na lastni koži občutijo, kako je, če si fizični delavec (kar njim kmalu ne bo več potrebno biti). Delo krepi duha. In v Foxconnu se duh močno, MOČNO okrepi.

Če to pomeni, da se bodo tudi white collar-ji zavzeli za pravice fizičnih delavcev na Kitajskem, je to dolgoročno spodbuden proces. Ne glede na to, kakor sprevrženo in morda cinično se to sliši.
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

Jeronimo ::

Jst je izjavil:

>Potem jaz odprem firmo, se zmenim z nekim sužnje-lastnikom, da naj njegovi
>sužnji delajo moje produkte in moje roke so čiste, ker jaz nisem sužnje lastnik?

Dandanes v globalni ekonomiji, nisi nič kriv - pravno. Kapitalizem pa ne pozna morale.

Sicer je pa tako, da se Kitajski veča življenjski standard in relativno kmalu bo Foxconn predrag. Takrat se bodo pa odprle proizvodnje hale v Afriki in drugih cenejših državah.

Žalostno, ampak tako se vrti svet globalne ekonomije. Krivi smo pa največ sami potrošniki, ker te produkte kupujemo in jih hočemo za čim cenejšo ceno.


Točno tako. Krivi smo potrošniki. Ko greš v trgovino in vidiš jabolka za 1€ in jabolka za 3€, kupiš za 1€ ... potem pa se razburjaš, zakaj niso ekološka, slovenska in tako naprej. Da bi pa kupil za 3€, ne, to pa ne. Enako je pri elektroniki.
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!

T-h-o-r ::

Sony se od proizvodnje seveda distancira, saj je Foxconn le njihov pogodbeni partner.


to je takšno sranje, da glava peče

isto, kot se adidas, nike in ostali distancirajo od tistega lastnika tovarne, kjer uporabljajo sužnje za izdelavo športnih čevljev in oblačil

dios mio

morbo je izjavil:

Kapitalizem brez demokracije = sužnjelastništvo

a sony ni iz demokratične države?
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: T-h-o-r ()

Glugy ::

Jeronimo je izjavil:


Točno tako. Krivi smo potrošniki. Ko greš v trgovino in vidiš jabolka za 1€ in jabolka za 3€, kupiš za 1€ ... potem pa se razburjaš, zakaj niso ekološka, slovenska in tako naprej. Da bi pa kupil za 3€, ne, to pa ne. Enako je pri elektroniki.

Po svoje je krivo tud to da hočmo za ceno dobit največ. Problem je ker pri 3€ jabolkih imaš še vedno kakšna taka k so slaba. Al pa recimo pr dražjih kremah ni nujno da so kvalitetnejša. In potem imaš ljudi ki kupujejo dražje zato ker je dražje (tisti k majo dnar) brez da bi karkol vedl o kvaliteti z objektivnega vidika. Orientirajo se samo po občutku ki je lahko zelo varljiv. Problem je v tem da ni neke primerne lestvice za kvaliteto po kateri bi se potrošnik ravnal. Da bi rekel ok to stane 1 € kvaliteta 2, tole stane 2 € kvaliteta 7, no evo tole pa stane 3 € kvaliteta 10. Maš pa še ena jabolka za 3€ k so pa kvalitete 4 (višja cifra bolša kvaliteta). V glavnm to je problem, zato se vsi ozirajo najbolj po ceni. Ker cena je zihr tok kot je napisana, kvaliteta je pa stvar domišljije: propagandnih fraz, blagovnih znamk.

Nummy ::

Jeronimo je izjavil:

Jst je izjavil:

>Potem jaz odprem firmo, se zmenim z nekim sužnje-lastnikom, da naj njegovi
>sužnji delajo moje produkte in moje roke so čiste, ker jaz nisem sužnje lastnik?

Dandanes v globalni ekonomiji, nisi nič kriv - pravno. Kapitalizem pa ne pozna morale.

Sicer je pa tako, da se Kitajski veča življenjski standard in relativno kmalu bo Foxconn predrag. Takrat se bodo pa odprle proizvodnje hale v Afriki in drugih cenejših državah.

Žalostno, ampak tako se vrti svet globalne ekonomije. Krivi smo pa največ sami potrošniki, ker te produkte kupujemo in jih hočemo za čim cenejšo ceno.


Točno tako. Krivi smo potrošniki. Ko greš v trgovino in vidiš jabolka za 1€ in jabolka za 3€, kupiš za 1€ ... potem pa se razburjaš, zakaj niso ekološka, slovenska in tako naprej. Da bi pa kupil za 3€, ne, to pa ne. Enako je pri elektroniki.


Mogoče tud zato, k folk nima dnarja, da bi kupoval vedno najdražje???

Phantomeye ::

Nummy je izjavil:

Jeronimo je izjavil:

Jst je izjavil:

>Potem jaz odprem firmo, se zmenim z nekim sužnje-lastnikom, da naj njegovi
>sužnji delajo moje produkte in moje roke so čiste, ker jaz nisem sužnje lastnik?

Dandanes v globalni ekonomiji, nisi nič kriv - pravno. Kapitalizem pa ne pozna morale.

Sicer je pa tako, da se Kitajski veča življenjski standard in relativno kmalu bo Foxconn predrag. Takrat se bodo pa odprle proizvodnje hale v Afriki in drugih cenejših državah.

Žalostno, ampak tako se vrti svet globalne ekonomije. Krivi smo pa največ sami potrošniki, ker te produkte kupujemo in jih hočemo za čim cenejšo ceno.


Točno tako. Krivi smo potrošniki. Ko greš v trgovino in vidiš jabolka za 1€ in jabolka za 3€, kupiš za 1€ ... potem pa se razburjaš, zakaj niso ekološka, slovenska in tako naprej. Da bi pa kupil za 3€, ne, to pa ne. Enako je pri elektroniki.


Mogoče tud zato, k folk nima dnarja, da bi kupoval vedno najdražje???


ja, ampak poceni stvari so zato poceni, ker za njimi stoji poceni delovna sila.

Jeronimo ::

Phantomeye je izjavil:

Nummy je izjavil:

Jeronimo je izjavil:

Jst je izjavil:

>Potem jaz odprem firmo, se zmenim z nekim sužnje-lastnikom, da naj njegovi
>sužnji delajo moje produkte in moje roke so čiste, ker jaz nisem sužnje lastnik?

Dandanes v globalni ekonomiji, nisi nič kriv - pravno. Kapitalizem pa ne pozna morale.

Sicer je pa tako, da se Kitajski veča življenjski standard in relativno kmalu bo Foxconn predrag. Takrat se bodo pa odprle proizvodnje hale v Afriki in drugih cenejših državah.

Žalostno, ampak tako se vrti svet globalne ekonomije. Krivi smo pa največ sami potrošniki, ker te produkte kupujemo in jih hočemo za čim cenejšo ceno.


Točno tako. Krivi smo potrošniki. Ko greš v trgovino in vidiš jabolka za 1€ in jabolka za 3€, kupiš za 1€ ... potem pa se razburjaš, zakaj niso ekološka, slovenska in tako naprej. Da bi pa kupil za 3€, ne, to pa ne. Enako je pri elektroniki.


Mogoče tud zato, k folk nima dnarja, da bi kupoval vedno najdražje???


ja, ampak poceni stvari so zato poceni, ker za njimi stoji poceni delovna sila.


Stvar je uničena že pred leti, ko so začeli uvažati poceni izdelke in smo posegali po njih raje kot po domačih - dražjih. Če bi na začetku bojkotirali jabolka uvožena iz npr Argentine, mi verjemi, da jih ne bi bilo več. Sedaj pa ne moreš več ločiti trave od plevela. Glede folka in denarja ... zopet smo sami krivi. Od trgovcev zahtevamo, da imajo na razpolago vse skozi celo leto. In to stane trgovce in posledično nas. Včasih si lahko kupoval samo sezonsko sadje ... pa se ni nobeden pritoževal. Danes so pa vsi razvajeni.
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!

next_byte ::

Enkrat ko smo bli na enem žuru, je ena razvajenga smrkla, ko sem omenil da imajo dobre stvari v hoferju rekla, da ona že nebo kupovala v hoferju ker je ceneno! Bo raje kupila v merkatorju dražje, pa tudi če je slabše, ker ni ceneno :)

Gregor P ::

Tudi sam sem imel priložnost spoznati "razvajene smrkle" in sem bil dejansko presenečen, da obstaja tudi takšen "sloj" ljudi v Sloveniji (pač glede na našo zgodovino); ti živijo v povsem svojem svetu ... in ne govorim o tem, da ima nekdo več denarja, premoženja itd. (ker dejansko ne poznam bogata človeka, ki bi se tako obnašal, predvsem zato ker se dobro zaveda, koliko truda je vložil v to in temu primerno ceni pridobljeno), ampak na način obnašanja, dojemanja sveta okoli sebe (nekaj podobnega sem imel priložnost videti pri razvajenih diplomatih, birokratih ipd.):8)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nove obtožbe o izkoriščanju dijakov pri proizvodnji Applovih pametnih ur (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
589662 (7368) gendale2018
»

Samsung lovi kršitve delovne zakonodaje pri kitajskih dobaviteljih

Oddelek: Novice / NWO
135322 (4439) Kamran
»

Foxconn zavrnil očitke o prisilni praksi študentov, reportaža kaže grozljive razmere

Oddelek: Novice / NWO
64794 (3146) fujtajksel
»

Prisilna praksa na proizvodnih linijah za iPhone 5 v Foxconnu

Oddelek: Novice / NWO
4115655 (12866) antonija

Več podobnih tem