» »

CPU temp. nad mejo

CPU temp. nad mejo

1
2
»

einstein :P ::

Nič ne gre razumet, ti trdiš, da gre za identična proca, kar ni res. Že socketa sta drugačna in stvari, ki si jih tudi sam naštel par postov višje, je ali ni res?
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Janac ()

hojnikb ::

einstein :P je izjavil:

Nič ne gre razumet, ti trdiš, da gre za identična proca, kar ni res. Že socketa sta drugačna in stvari, ki si jih tudi sam naštel par postov višje, je ali ni res?

v dosti primerov je to čist res. Sem pa trdil da gre za identična jedra, ne celotne procesorje, če gledamo na stvar generalno v isti generaciji.
#brezpodpisa

m0LN4r ::

Jaz bi si sposodil to temo malo. Navijam en workstation pa me zanima kaj je Tcase
Gre se za procesor 4930K
Zdaj MAX cpu temp pod obremenitvijo je 67C (Ravno tolko piše za Tcase na intelovi strani).

Skrbi me ker Core tempi so pa krepko več. Torej kaj moram gledat? CPU temp al Core temp? Core tempi so okoli 80C plus/minus.
Nisem nasel nobene pametne informacije na netu.

V enem vodiču za 4960X sem videl, da je en napisu, da naj temperature ne grejo čez 75C, ni pa napisal, če jedra al cpu.

Prosim malo pomoči, trenutno sem na 4,2ghz z 1.28V
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

hojnikb ::

core temp je res mal previsoka..
#brezpodpisa

m0LN4r ::


Ja vent je nek silent edition pa ne gre čez 800rpm, bom jutri dal enga k ma 1400rpm max, če bo velka razlika.

Ja pa AIDA64 mi kaže relativno 10 stopinj manj...
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

54j0 ::

1.28V se mi zdi preveč za 4,2GHz. Poizkušaj zmanjšati, do neke stabilne meje. Za package je 144W ogromno, še pri tej frekvenci bi moralo biti manj od 125W.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 54j0 ()

m0LN4r ::

Ja zviševal sem zato, ker sem probal stabilizirat 4,3ghz, samo očitno z quadchannel na 1866 nebo šlo k je slab memory controller.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

m0LN4r ::

125W ? Zakaj? TDP je 130W default frekv. je 3,6 def. turbo pa 3,9.
Maš kak vir za to? Znižal vcore za 0,1 Wpackage je manjši za 3W
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

r3dkv1c4 ::

bluefish je izjavil:

einstein :P je izjavil:

V cinebenchu??? Sem že napisal, malo beri...
Jaz sem tudi napisal, da večinoma razni benchmarki ne odražajo uporabe v realnem svetu, sploh pri starejših procesorjih.

Lej, konec koncev je vseeno. Važno, da si ti zadovoljen.

Kaj potem težiš in žališ, če je vseeno...?

In potem jočete čez uporabnik in govorite o slabi kakovosti foruma....seveda če so pa admini tipa bluefish taki neotesanci z iq-jem nekje -50.

m0LN4r ::

Evoga znižal napetost na 1.25v (v biosu). Package W je enak kot prej z nastavljenim 2.95
Max temp je zdaj 80C pri enem jedru po 15 minutah IBTja. Sem še naložil occt in mi tudi bere nižje tempe kot HWM.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

54j0 ::

m0LN4r je izjavil:

125W ? Zakaj? TDP je 130W default frekv. je 3,6 def. turbo pa 3,9.
Maš kak vir za to? Znižal vcore za 0,1 Wpackage je manjši za 3W



Ja, zapisal sem se, 130W je uradni max tdp. Veliko se mi zdi zato, ker je za (vsaj intel...) procesorje tipično, da tega maximuma ne dosežejo kar tako. V tvojem primeru se to zagotovo dogaja, ker navijaš šest jeder, namesto štiri (kot to počnem jaz in tudi velika večina ljudi po forumih, ta procesor je pravi žafran). 1.25V je že veliko bolje. Ampak vseeno bi skoraj moralo delovati na "stock" napetosti (1.2V??). Poizkušaj zvišati LCC.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 54j0 ()

Engineer_ ::

r3dkv1c4 je izjavil:

bluefish je izjavil:

einstein :P je izjavil:

V cinebenchu??? Sem že napisal, malo beri...
Jaz sem tudi napisal, da večinoma razni benchmarki ne odražajo uporabe v realnem svetu, sploh pri starejših procesorjih.

Lej, konec koncev je vseeno. Važno, da si ti zadovoljen.

Kaj potem težiš in žališ, če je vseeno...?

In potem jočete čez uporabnik in govorite o slabi kakovosti foruma....seveda če so pa admini tipa bluefish taki neotesanci z iq-jem nekje -50.



teh starih peči se ne splača navijat ker je razlika v realnem svetu minimalna oziroma povsem neopazna. Samo pieš da je frekvenca višja, to pa je to. Časovno se procesiranje ne bo spremenilo prav nič, saj je procesor enostavno rpepočasen, da bi se bistveno poznalo.


To lahko vzameš kot žaljenje ali golo dejstvo. Če daš na yugota športni zračni filter in auspuh bo sicer šel bolje ampak nov audi ga bo še vedno prehitel kot da je nepremičnina.
Simple as that, da bo lažje razumeti laikom.

Sicer pa ja, kvaliteta foruma drastično pada, saj vsaj vsako pisanje vzame kot osebni napad in se odzove kot majhen pes in bevska na vse, ki se z njim ne strinjajo. To ni zrel odnos. Ni rečeno da imaš ti prav, ni rečeno da imamo mi.

Zgodovina sprememb…

Engineer_ ::

einstein :P je izjavil:


Ah, seveda - zakaj pa potem kar core2 niso tlačili v serverje, namesto 10× dražjih ISTIH procesorjev? Malo misli z glavo...


zato, da se več zasluži.

Zdajšnji Pentiumi so recimo isti kot i3 procesorji, samo da stanejo do 100% manj. Hitrosti imajo podobne, morda nekaj % nižje zaradi nižjih frekvenc, večja razlika pa je v "pomanjkanju" kakšnih funkcionalnosti, ki recimo pohitrijo delo z virtualnimi mašinami. Marketinška fora pač.

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::



Kot lahko vidite sem znižal voltažo tist tdp pa očitno kaže napačno. Ker temperature so se tudi znižale.
Edino skrbi me zakaj, če dobro pogledate minimum voltaže, je pr enih stvareh drastično padla.
To je napaka HWMja ali je nekaj z sistemom narobe.

Sistem je zdržal 13+ OCCT, Prime blend 3 ure, Prime fft 3 ure, IBT standar 3 ure. IBT custom 14000MB 1 uro.
Eno uro Unigine heaven + IBT custom 14000MB.

In še vedno dela. Noneb freeze ali bsod. Torej ali to tisti readingi napačni ali naj še kaj probam? V occtju mi je tudi enkrat izpisalo za PCH 0.0V Tako, da nevem.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

kixs ::

Engineer_ je izjavil:

r3dkv1c4 je izjavil:

bluefish je izjavil:

einstein :P je izjavil:

V cinebenchu??? Sem že napisal, malo beri...
Jaz sem tudi napisal, da večinoma razni benchmarki ne odražajo uporabe v realnem svetu, sploh pri starejših procesorjih.

Lej, konec koncev je vseeno. Važno, da si ti zadovoljen.

Kaj potem težiš in žališ, če je vseeno...?

In potem jočete čez uporabnik in govorite o slabi kakovosti foruma....seveda če so pa admini tipa bluefish taki neotesanci z iq-jem nekje -50.



teh starih peči se ne splača navijat ker je razlika v realnem svetu minimalna oziroma povsem neopazna. Samo pieš da je frekvenca višja, to pa je to. Časovno se procesiranje ne bo spremenilo prav nič, saj je procesor enostavno rpepočasen, da bi se bistveno poznalo.


To lahko vzameš kot žaljenje ali golo dejstvo. Če daš na yugota športni zračni filter in auspuh bo sicer šel bolje ampak nov audi ga bo še vedno prehitel kot da je nepremičnina.
Simple as that, da bo lažje razumeti laikom.

Sicer pa ja, kvaliteta foruma drastično pada, saj vsaj vsako pisanje vzame kot osebni napad in se odzove kot majhen pes in bevska na vse, ki se z njim ne strinjajo. To ni zrel odnos. Ni rečeno da imaš ti prav, ni rečeno da imamo mi.


Meni ni jasno kako je lahko razlika v realnem svetu minimalna. Clovek navije za 30%, potem je razlika tocno za 30% v prakticno vseh aplikacijah in igrah (glede na graficno pac). Kaj je zdaj za nekoga "realen svet", pa ni odvisno od tebe.

Enako lahko potem recemo, zakaj navijate i5 procesorje za 30-50%, saj se v realnem svetu ne bo nic poznalo... a res kaj takega berem tule na ST forumu???

Zdaj bo men nekdo pamet solil, ker imam "fetish" na retro racunalnike in se spravim, ko imam prevec casa, malo navijat... pa mi je zadnjic ratalo P-233MMX (ja, navaden Pentium MMX iz leta 1997) navit is stock 233MHz na 315MHz, na 330MHz pa ni stabilen. In spet bodo tule pametovali, da se v "realnem" svetu to nic ne pozna... pa se, ker gonim na njemu stare programe/igre. Pa itak gre samo za moj "fetish" in me mnenja ostalih niti ne brigajo.

Zanimiv je tudi komentar glede Yugota... ja, ce ti na svojem procu zamenjas samo ventilator, potem bo ziher deloval hitreje :)) Ce pa ga gres "malo" navijat, se pravi tunat masino pri Yugecu in dobis ven tudi do 125konjicev, pa marsikaterega Audija dandanes stegnes, ker prideta prakticno 2 konjica na eno kilco mase avta. Seveda se tega ne splaca, vendar, ce ima kdo tak "fetish", pa naj. Ampak ne, nekdo se bo spravil pametovat!

Hmmm... :|

lp

Engineer_ ::

kixs je izjavil:


Meni ni jasno kako je lahko razlika v realnem svetu minimalna. Clovek navije za 30%, potem je razlika tocno za 30% v prakticno vseh aplikacijah in igrah (glede na graficno pac). Kaj je zdaj za nekoga "realen svet", pa ni odvisno od tebe.

Hmmm... :|

lp


če zelo počasen sistem pohitriš za 30% je ta sistem le 30% manj počasen kot je ibl prej, še vedno pa je počasen v današnjem pogledu, če ga primerjamo za današnjimi procesorji na trgu.

Ja, bo pač 30-50% hitrejši, kot si rekel, samo če ga primerjaš z nečim drugim, hitrješim, je to še vedno neomembe vredno. Get it?

TUdi i5 bo smešno počasen čez 5 let.

Zgodovina sprememb…

54j0 ::

Karkoli že einstein žene na svojem računalniku (to je njegova stvar), bo delovalo 30% bolje, kot je v štartu. To je point. In če mu bo zdaj neka igra z namesto 20 fps delovala s 30 in bo photoshop rabil 20 sekund za obdelavo, namesto 30, to spet ni slaba stvar.

Ah ja in kot je napisal kixs - človeku težiti, da trati čas z navijanjem (in podobno)? To mu gre nekdo napisat na računalniškem forumu? Res? Tudi, če ti samo zabavno krajša čas in ne bi imelo popolnoma nobene praktične vrednosti (kot recimo prej omenjeni pentium mmx), je še vedno tvoj hobi in ti niso vedno smiselni v "pravem življenju" in tudi koristi nimaš vedno od njih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 54j0 ()

Engineer_ ::

30% višja frekvenca ne prinese 1/3 krajšega časa obdelave podatkov. So važne tudi druge reči, ne samo frekvenca procesorja ;)

2.5 ghz na c2d procesorju je še vedno zelo, zelo počasna reč.

Zgodovina sprememb…

54j0 ::

Ti pa si pikolovec, a.

Engineer_ ::

lepo je, da se je naučil navijat, bo znal naviti nov procesor, ko ga kupi. to pa je to.

Pikolovec, realist, verjetno imaš prav.

Smo preveč procesorjev že navijali, vemo kakšni so efekti.

Zgodovina sprememb…

kixs ::

Ni pikolovec. Enostavno je trd, ker nekdo ne razmislja kot on. Ljudje pac delamo razlicne stvari iz razlicnih razlogov. Js si zdaj npr. sestavljam eno masino temeljec na KT133A chipsetu in gor bom dal Athlon XP-M, ki ga bom po zelji gonil od 500 do 1600MHz (ce se mi bo dalo ukvarjat s pinmodi, tudi vec kot toliko - meja je okoli 2500MHz). Ta masina je seveda nula proti moji normalni Desktop masini, ampak bo za specificen namen. Pa tudi moje desktop masine ze 3 leta nisem nadgradil (Phenom X6, 12GB rama, SSD...), ker tako kot pravis, tudi 100% pohitritev se mi, pri mojem delu, nikjer ne bo poznala. Iger, vsaj novih, pa tudi ze nekaj let ne igram vec.

lp

m0LN4r ::

EM, jaz bi nasvet prosim...
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

54j0 ::

Molnar, po vseh tistih testih ti je menda že jasno, da je sistem stabilen ;>. Če si znižal napetost, se to odraža tudi na minimalni (vsaj, ko jo nastavljaš z offset). Poraba je tudi ok za navit procesor. Meni je porabilo 88W v prime95, v occt pa sem preveril šele zdaj in je čez 100W, na trenutke do 104(max tdp po specifikacijah je 95W). Pač se mi je zdelo veliko, ker sem primerjal številke dveh različnih testov, moja pomota... za temperature poguglaj, meni se zdijo visoke, a ne vem, kako točno je okoli teh 49xx Procesorjev.

Engineer_ ::

kixs je izjavil:

Ni pikolovec. Enostavno je trd, ker nekdo ne razmislja kot on. Ljudje pac delamo razlicne stvari iz razlicnih razlogov. Js si zdaj npr. sestavljam eno masino temeljec na KT133A chipsetu in gor bom dal Athlon XP-M, ki ga bom po zelji gonil od 500 do 1600MHz (ce se mi bo dalo ukvarjat s pinmodi, tudi vec kot toliko - meja je okoli 2500MHz). Ta masina je seveda nula proti moji normalni Desktop masini, ampak bo za specificen namen. Pa tudi moje desktop masine ze 3 leta nisem nadgradil (Phenom X6, 12GB rama, SSD...), ker tako kot pravis, tudi 100% pohitritev se mi, pri mojem delu, nikjer ne bo poznala. Iger, vsaj novih, pa tudi ze nekaj let ne igram vec.

lp


Vsekakor, če pc uporabljaš v točno določen namen in neka hitrost zadostuje se ne splača navijat. Včasih je tudi kak star amd athlon 3000+ odličen. Kljub temu bi bil navit athlon 3000 zelo nesmiseln.

Molnar, če ti dela vredu, stabilno si zmagal.

Zgodovina sprememb…

kixs ::

Navit Athlon XP 3000+ bi skoraj res bil nesmiseln, ker ga kaj dosti niti ne mores (10-15%). Je pa tako, ce vlozis 0€, potem je vsaka pohitritev v redu - ce le preseze tisti minimum uporabnosti.

Kolegica uporablja masino iz leta 2003 - Athlon XP 1800+, ram je bil nadgrajen na 1GB in to je tudi vse. Uporablja zgolj za ogled slik, internet (vecinoma facebook). Tudi sam se gor vsedem, ko sem na obisku - da precekiram maile. Za to uporabo, je cisto dovolj, tudi navijanje ne bi imelo smisla. Se manj bi bil nakup novega racunalnika.

Engineer_ ::

se povsem strinjam.

Pač imam mnenje, da včasih se navijanje zelo splača, včasih ne. Odvisno od namembnosti računala in efekta, ki ga z navitjem pridobiš. Ja, 30% je dosti hitrejše, samo kaj ti to koristi, če je recimo za nek tekoč gameplay še vedno bistveno prepočasno. Recimo. 2.5 ghz c2d procesor je pač prešvoh. Photoshop bo še vedno prepočasi obdelovalo... Je pa hitrejše za druge reči morda samo tam se pa človek vpraša če dejansko rabi hitrejši procesor. Kot si rekel tudi sam.

Če koga to mnenje moti, pač spreglejte da sem pisal v tej temi in veselo navijajte za nekaj fps več.

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

Torej tisti drastični padci v napetosti, ki jih kaže HWM so napaka programa predvidevam?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

54j0 ::

Lahko, da je napaka programa, ali pa pač varčevalne funkcije CPU. Ne vem, s katerim programom si testiral za tisti screenshot, a za occt recimo vem, da ima med testiranjem neke faze, ko procesor "počiva" kakšnih 10 sekund, tako da je lahko nizke napetosti HWM pobral v tistih trenutkih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 54j0 ()

m0LN4r ::

IBT je bil zagnan med meritvami. Odločil sem se, da počakam na kak bios update pa software update. Pa potem probam še enkrat.
Najbolj čudno je da na bios defaultsih pod obremenitvijo je temperatura nižja, voltaža pa višja :D
https://www.youtube.com/user/m0LN4r
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navijanje s softverom

Oddelek: Navijanje
211458 (1216) einstein :P
»

Intel ponudil garancijo za navijanje

Oddelek: Novice / Procesorji
358541 (6252) marko2210
»

workstation

Oddelek: Kaj kupiti
213717 (3254) Tomyboy123
»

Koliko jeder potrebujete? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
6218319 (15448) noraguta

Več podobnih tem