» »

Francoska policija izvedla uspešen prehod na prosto programsko opremo

««
14 / 14
»
»»

techfreak :) ::

Mr.B to so že rekli za precej podjetij, potem pa so prišla boljša, in tako je tudi pri MS in Google samo vprašanje časa.

Zgodovina sprememb…

Mipe ::

Slightly unrelated, but we are doomed:
The Navy's newest warship is powered by Linux
(mimogrede, kapitan te ladje je James Kirk. Ne, resno!)

TESKAn ::

Mipe je izjavil:

Slightly unrelated, but we are doomed:
The Navy's newest warship is powered by Linux
(mimogrede, kapitan te ladje je James Kirk. Ne, resno!)

Potem pa prebereš "USS Zumwalt", te pa vse mine...
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Mipe ::

No, Torvaldovega imena pa ne morejo kar tako uporabiti, ne?

krneki0001 ::

Truga je izjavil:

SeMiNeSanja je izjavil:

in verjemi, da nisi ti poklican, da sodiš o tem, kaj bi kdo moral imeti na svoji škatli.

Res je, to sem jaz.

Vsak ki se ni na linuxu si namerno zatiska oci pred spremembami. Saj je normalno, windows 8 se tud ne prime. Ne zato ker je microsoftova politika glede metro aplikacij totalno zgresena (ceprav je metro najboljsa rec, ki se je zgodila windowsom v zadnjih 10 letih), ampak zato ker so malo drugacni, in folk ne mara sprememb.

Ampak kot vse v racunalnistvu je tudi pogin microsofta samo vprasanje casa. Prav tako bo seveda nekoc umrl tudi Linux. Jaz pravim, "prej ko bo, bolje bo", ker tisti ki ga bo nadomestil, bo moral bit se boljsi!


Windows 8 je trenutno nekje tok kot vsega Linuxa skupaj (govorim za desktope). Torej so se prijeli bolje kot Linux.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

jype ::

nebivedu> Windows 8 je trenutno nekje tok kot vsega Linuxa skupaj (govorim za desktope). Torej so se prijeli bolje kot Linux.

Zanimivo, kako to trdi nekdo, ki pravi, da nekaj ve o IT.

Windows 8 se prijemlje izključno zaradi Microsoftovega izsiljevanja OEM partnerjev in ničesar drugega.

To izsiljevanje je na srečo vredno vedno manj, tako da ga bo v prihodnosti enkrat konec. OEMi bodo rekli "Jebite se, bomo dal pa Linux gor." in Microsoft bo v nekaj mesecih šel po poti Nokie. No, ali pa ga bodo rešili tako, da bodo izdali Microsoft Office, ki dela na vseh OSih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Mr.B ::

Edini ki pri tem služi je ravno OEM. Takoj ko bodo OEM rekli finger, bo OS zraven novega PC-ja free. Pa da vidimo zagovornik : browser of choice debate. Sicer pa vzemite si čas in primerjate koliko stane podjetje E3 naročnina za O365, in koliko dobi OEM z Winsi, in koliko od tega dobi MS.

In še 1x MS boli kurac za OS, to je dokazal tako Apple in Google, vse skupaj je zgodba v drobižu, ki se kljub temu zelo hiro nabere v zajetni kupček...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

jype ::

Mr.B> Edini ki pri tem služi je ravno OEM.

Žal mi je, a videti je, da se ti sanja ne, kakšne so pogodbe med Microsoftom in proizvajalci integriranih strojnih rešitev.

Še enkrat, samo zate:

http://www.ecis.eu/documents/Finalversi...

Mr.B ::

jype, kar bi ti leta 2009 dal prov, danes 2013 pa MS bk za število prodanih licenc za desktop pc-je. Danes s 300€ vredno tablico, oziroma 500€ vrednim telefonom delam to kar sem delal včasih z box mašinami.

Edini ki danes jamrajo o tem so ravno OEM-i. Če nebi bilo Vmware-ta bi danes lahko za spodobno količino RAM-a laufali njihove "novejše" strežniške produkte, po minimalno 24 GB+, toliko kot smo prejšno generacijo laufali cela okolja...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

jype ::

Da Microsoft ne gre v korak s časom, je jasno. Tudi njegovi poskusi izsiljevanja, ki so se v zadnjih dveh letih končali zelo slabo zanje, ga niso še izučili.

Brez skrbi, vse to še pride.

Mr.B ::

Zadnje čase tudi Aplu ne gre najbolje, ampak glej on je skoraj že propadel...No ampak nič skrbi, tistim ki menjajo na tri leta MS sisteme, je licenciranje preko O365 najcenejša rešitev. No po drugi strani če mi firma nebi dajala free Winsw in Office produkte, bi le te že zdavnaj zamenjal. Ok morda winse, za katere sem dal pi nadgradnji na 8 praktično đžabe.
Realno pa je to, da je vse ostalo "free" software.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

krneki0001 ::

jype je izjavil:

nebivedu> Windows 8 je trenutno nekje tok kot vsega Linuxa skupaj (govorim za desktope). Torej so se prijeli bolje kot Linux.

Zanimivo, kako to trdi nekdo, ki pravi, da nekaj ve o IT.

Windows 8 se prijemlje izključno zaradi Microsoftovega izsiljevanja OEM partnerjev in ničesar drugega.

To izsiljevanje je na srečo vredno vedno manj, tako da ga bo v prihodnosti enkrat konec. OEMi bodo rekli "Jebite se, bomo dal pa Linux gor." in Microsoft bo v nekaj mesecih šel po poti Nokie. No, ali pa ga bodo rešili tako, da bodo izdali Microsoft Office, ki dela na vseh OSih.


Lahko trolaš kolikor hočeš, ampak Windows 8 je že na približno toliko desktopih kot Linux in to je danes pomembno, ne zakaj in kako.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

jype ::

Mr.B> free

Free izhaja iz besede freedom in ima pomen enak kot v besedni zvezi "free speech" (in ne kot "free beer").

nebivedu> Lahko trolaš kolikor hočeš, ampak Windows 8 je že na približno toliko desktopih kot Linux in to je danes pomembno, ne zakaj in kako.

Žal mi je, ampak na podlagi tvojih izjav vedno bolj dvomim o tvojem znanju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Mr.B ::

jype pod free sem mislil alternative. Dokler v to nisi "nakako prisiljen", pač niti ne poiščeš, ampak se držiš in ostaneš telebajsek. Včasih sem oboževal Nero s privatiziranimi 1GB+ drm produktom (oboževal ustvariti msi paket za sms), pred cca n leti nazaj sem našel imgburn v2.0.0. WTF nudi mi za tistih 2 MB vse kar sem rabil... Enako sem prešaltal iz winrar na 7zip, pa DRM update softwer tipa AdobeReader ne uporabljam odkar obstaja Tiny pdf, itd... Tudi Office alternative so, vključujoč Visio, res pa da nisem gledal kako bi podatke iz produkcije imel implementirano kot v visio diagramu. No se prilagodiš. In ne boš verjel tudi doniram evro tu evro tam, ker se mi zdi ok.
Kot sem pa rekel, je pa moje primarno področje dela MS$, približno ene nivo višje kot verjetno večina na Slo-techu, samo da se mi ne da več ukvarjat, s problemi kako najdem gumb Start, "you dumbass". Torej področje Ms-ja nekako poznam.
Relano gledano tudi pri nas bi komot šli na free software, samo zaradi prisklednikov in nesposobnih IT-jevcev v JS (ok so izjeme), pač stavr stoji tam kot je. Pač kot kaže se eni nočejo zameriti Ms-ju, drugi IBM-u, tretji lokalni IT mafiji, četrti svojim šefom, ki so talali ali bili deležni kuverte... Oziroma zelo enostavno, nespsosbni niso sposobni udariti po mizi in reči kako in kaj...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

jype ::

Ja. Evo, alternative - IBMov mainframe biznis gre po gobe v naslednjih par letih: http://www.nakedcapitalism.com/2013/10/... :

"The hardware business across those elements of the product line accepting zSeries performance (IBM mainframe computers), it was down substantially. We were talking 40%, 50%. Enormous reductions on a year-to-year basis in a geography where we intended to see growth rates."

kitaj ::

krneki0001 je izjavil:

Lahko trolaš kolikor hočeš, ampak Windows 8 je že na približno toliko desktopih kot Linux in to je danes pomembno, ne zakaj in kako.

Microsoft ima 20% end-user-device trga in to je danes pomembno.

HeMan ::

krneki0001 je izjavil:


Lahko trolaš kolikor hočeš, ampak Windows 8 je že na približno toliko desktopih kot Linux in to je danes pomembno, ne zakaj in kako.


Mislim da jaype namiguje na to, da ima Win8 veliko večji delež kot linux na desktopih :) Kar je pričakovano, saj vsi novi laptop-i pridejo ven z win8.
««
14 / 14
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 10 prikazuje oglase (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
6125176 (21122) D3m
»

Microsoft Office za d.o.o.

Oddelek: Kaj kupiti
172992 (2556) Rok Woot
»

Hočeš nočeš je Windows 10 tu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
7644096 (36957) b3D_950
»

Microsoft: 96 odstotkov netbookov teče na Windows (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
10811856 (9427) poweroff
»

Nova anketa: koliko ste odšteli za programsko opremo, ki jo poganjate na vašem primar (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ankete
748014 (6168) TribesMan

Več podobnih tem