» »

Popoln izbris diska

Popoln izbris diska

Auba ::

Zdravo!

Namen imam prodati računalnik, v njem pa imam SSD disk ter HDD disk. Ker nočem, da bi kdo "šaril" po mojih podatkih, ki jih je lahko dobiti iz teh diskov me zanima kateri program naj uporabim za popoln izbris datotek?

Hvala
Živjo :)

Unknown_001 ::

Za SSD bo dovolj formatiranje, HDD če bi pa rad se usega znebil bo treba pa uničit, če bo šel navadnemu smrtniku v roke je pa dovolj da ga formatiraš in prepišeš prazen prostor na disku z enicami :D8-)
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

bluefish ::

DBAN.

Hayabusa ::

hojnikb ::

Unknown_001 je izjavil:

Za SSD bo dovolj formatiranje, HDD če bi pa rad se usega znebil bo treba pa uničit, če bo šel navadnemu smrtniku v roke je pa dovolj da ga formatiraš in prepišeš prazen prostor na disku z enicami :D8-)

za ssd glih formatiranje ni dovolj...

@OP
če si paranoik potem secure erase za ssd in gutmann 35 pass za hdd.
#brezpodpisa

radmannsdorf ::

Frend bo prodal računalnik, noter ima 500Gb disk, ki ga bom priklopil na svojo kišto, da bo stvar hitreje zrihtana.
Bi pa rad popolnoma izbrisal podatke. Je CCleaner 7 ali 35 prepisov dovolj, ali je treba kakšen drug način uporabit? Dban ali kej podobnega?

Invictus ::

dban ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

radmannsdorf ::

dban it is! bom čez noč naštimal :)

nikolahodin ::

Raje daj novi hdd v ta računalnik ki ga imaš namen prodati. Tvoj ssd in hdd pa vzami ven iz računalnika.

radmannsdorf ::

ne. računalnik ni moj. je od frenda. se bo prodal, ker ma novega. sej ni nič takega gor, ampak pač naj se zbriše na nule, če je že šansa. če bi bil ssd noter, se že nebi prodal haha, jih je škoda :)

radmannsdorf ::

fertik! dban na 500Gb/7200RPM HDD je trajal 6 ur in pol. je bil pa HDD v i5-4440, 8Gb RAM kišti, če to kaj pomeni.

Bellzmet ::

Kaj pa od CCleaner disk wipe je tudi OK?

radmannsdorf ::

nisem ziher, ampak dban ima več sort prepisov kot CCleaner. v CCleanerju bi 7x prepis trajal toliko časa, kot dban. gutmannov 35x, rajši ne pomislim.

Miha 333 ::

Če ga ne prodajaš NSAju ali Ciji, je dovolj en pass. Hint: si premajhna riba, da bi kdo vlagal v laboratorijsko branje tvojih izbrisanih podatkov ...

radmannsdorf ::

sem pa za foro pognal potem še Power data Recovery-deep scan recovery. in ni našel niti ene datoteke, tako kot je prav.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Brisanje vseh podatkov iz diska (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
8213510 (6380) Baja
»

Data wiping vprašanje

Oddelek: Strojna oprema
91777 (1284) mizimasi972
»

Totalen format - ne moreš nič dobiti nazaj

Oddelek: Programska oprema
325169 (3700) Jupito
»

Kako popolnima izbrisati disk?

Oddelek: Strojna oprema
61167 (1008) 737
»

DBAN 2.2.7 beta - večparametrsko odločanje

Oddelek: Informacijska varnost
152455 (1983) poweroff

Več podobnih tem