» »

Problem z priklopom ,premalo vtičev za internet na modemu......

Problem z priklopom ,premalo vtičev za internet na modemu......

zan126 ::

Pozdravljeni,
imam tale kabelski modem Arris,katerega mi je na novo namestil operater zaradi težav z ip telefonijo(prejšnji modem je bil Motorola,poleg njega pa Linksys Sipura za telefonijo ter switch razdelilec),dejal je da je na tem modemu sedaj ip telefonija neodvisna od interneta.
Telefonija sedaj res brezhibno deluje,problem pa je,da ima modem le en internet vhod,tako da lahko nanj priklopim le enega od dveh računalnikov.
(Preje sem imel to zadevo rešeno z switchem,kateri je imel 8 vhodov,pa mi ga je serviser odstranil češ,da je zadeva za današnjo tehnologijo neuporabna in poslabšuje pretok,skratka se to danes ne uporablja več.
Odstranil je seveda tudi prejšnji modem Motorola in Linksys sipuro.)

Na kakšen način naj priklopim na internet še drugi računalnik,ali je to možno preko usb porta na novem modemu,zanima me tudi zakaj se ta usb port sploh uporablja?

Hvala vam za pomoč lp.

Hayabusa ::

Router, nanj priklopiš oba pcja.

popster ::

hm switch zastrela tehnologija?

dodaš še eno mrežno kartico v računalnik in povežeš z kablom, vendar bo moral bit ta računalnik prižgan.

zan126 ::

Aha,hvala,za kaj pa pride v poštev usb vhod na modemu,ali je to za priključitev tiskalnika,posodabljanje softwera modema,ali je možno na kak način preko usb porta priti do interneta?

lp.

SasoS ::

Ne, usb je slaba varianta na teh modemih.
Daj nazaj switch, večina teh "tehnikov" pride in spuli ven vse kable in pametuje, potem je pa vedno treba za njimi popravljat...

Bakunin ::

kupi si router

ce ima ISP ponudnik dostop omejen na en 1IP/MAC, potem ti stikalo ne bo nic pomagalo....

fosil ::

Verjetno ta modem ni hkrati tudi router, zato boš moral kupit router.
Če pa je modem hkrati tudi router, potem pa lahko priklopiš gor switch.
Izjava, da se switchi danes ne uporabljajo več je pa tako zgrešena, da si sploh ne zasluži komentarja.
Tako je!

[D]emon ::

zan126 je izjavil:

pa mi ga je serviser odstranil češ,da je zadeva za današnjo tehnologijo neuporabna in poslabšuje pretok,skratka se to danes ne uporablja več.


Salabajzer od "tehnika", heh. Ruknes gor WRT54GL s Tomato, problem solved. Pa se lepo se usede na vrh Arrisa. Btw, je bil to Teleblehov tehnik ?
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

T-2 IPTV na računalniku - pomoč

Oddelek: Omrežja in internet
3214965 (4907) DennisDee
»

Sinope 568+ kot router (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11951178 (22928) simone
»

Po zamenjavi modema internet preko wirelesa ne dela (zelo zanimiv problem) (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5622317 (21233) MTB
»

Siolov Sinope 568 kot ruter !?

Oddelek: Omrežja in internet
142089 (1925) CybeRoky
»

T-2 težava s povezavami

Oddelek: Omrežja in internet
83609 (3352) RudeBw

Več podobnih tem