» »

Machina Exotica

Machina Exotica

andromedar ::

Danes sem v časopisu zasledil ta oglas, kjer nadobudni sonarodnjaki poskušajo prodati kontejner za samooskrbo (proizvodnjo) hrane (zelenjava, postrvi), energije (elektrika, diesel iz alg, etanol in vodik za gorivne celice), pitno vodo:

http://machinaexotica.com/files/Machina...

Imajo modele za oskrbo od cca. 7 ljudi do modelov za samooskrbo mest (100.000 ljudi), ki proizvedejo letno 1.000 ton postrvi in 15.000 ton zelenjave, sadja, začimb...

Smo zadeli ob nekaj "velikega"? :))

btw.: glede na to, da se bo zadeva najbrž 'prodajala' za milijon milijard, bi jo za slikanje lahko postavili v kako malo bolj ugledno okolico...
Eh?

mgermo ::

Zadevo si lahko ogledaš na delavnici, ki stane 95€. Japajade.

andromedar ::

Imam občutek, da je glavni prodajni produkt ta delavnica in ne Machina Exotica :)
Eh?

alexa-lol ::

Piše da bodod do leta 2015 potrebovali 2-3 miljonje zaposlenih .. optimisti. Kakor sem na hitro pogledal gre za navaden kontejner v katerem imajo rastlinjak.. kaj je tu novega? Mogoče to da je to mobilen rastlinjak ampak tu se pa konča.

#000000 ::

Mega-natEga

JC Denton ::

Predobro da bi bilo res.

ferdov ::

google Ljubomir Veršič in zadetek je ? :) :)

Mipe ::

200kg postrvi letno v tako majhnem zabojniku? Nateg.

Oberyn ::

Model ME 7 je narejen za samooskrbo
od pet do sedem oseb. ... Letna zmogljivost osnovnega modela ME 7 je 200 kg postrvi in 600 kg zelenjave.


Za 7 oseb je to 23 dkg zelenjave in 8 dkg ribjega mesa na osebo na dan. Predpostavljam, da gre za zeljnato zelenjavo, ker zelenjava, ki dela plodove, potrebuje 2-3 mesece, da naredi plod, vmes ni pa od nje nič.

Se pravi, četrt kile zelja in pol grižljaja ribe na dan? Dachau meni? Ali Bergen-Belsen restavracija?

Edina šansa, da tak zabojnik oskrbuje 7 ljudi, je da pride do vrha napolnjen z vrečami riža, nakar vsak dobi skodelo kuhanega riža na dan, voda ni všteta, kar piše v drobnem tisku. Po enem letu riža zmanjka, ampak tudi garancija se izteče, he he.

Relanium ::

Naj meni kot inženirju nekdo razloži, kako se CO2 pretvarja v modri dizel ?

Ter, kako lahko tak kontejner zalaga mene z energijo (kot obljubljajo) ?
Od kje ta energija?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Relanium ()

Matako ::

Ta Ljubomir Veršič je izgleda res obseden nategator:

Ena od njih nam je zaskrbljena pisala: "Danes sem prebrala vaš članek o gospodu Veršiču. Vzrok, da sem pristala na tej spletni strani, pa je ta, da sem ga iskala po internetu, da bi preverila, ali je ta človek res genij za Guinnessovo knjigo rekordov ali le prevarant svetovnega formata. Objavil je oglas na študentskem servisu, da išče absolventke za promocijska dela in delo v marketingu v sklopu evropskega projekta. Povabil nas je tudi na skupinski razgovor in nam obljubljal 1.300 evrov neto na mesec, vrhunsko opremo in v bodoče tudi služben avto, saj bo klub financiran iz sredstev EU. Pri projektu da gre za ekološko revolucijo, gradnjo ali sanacijo starogradenj v pasivne hiše in podobno. Prinesel nam je fotokopije v nemškem jeziku, kjer je opisana sanacija neke hiše v Avstriji. Klub, ki ga je ustanovil pred dobrim mesecem, se imenuje Ecotech 27 inženirski klub. Na sestanku nas je bilo 14 deklet. Vesele bi bile dodatnih informacij, da gospodu preprečimo nadaljnjo goljufijo. Nekatere punce so šle v to, jaz se mu ne javljam več na telefon. Delaš, delaš, ostaneš brez plače, me pa jezi, ker nekdo mu bo še nasedel ..."


Lik je predaleč, da bi se popravil. S takim bi Judge Dredd na hitro opravil brez okolišarjenja.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Oberyn ::

Relanium je izjavil:

Ter, kako lahko tak kontejner zalaga mene z energijo (kot obljubljajo) ?Od kje ta energija?

Zgleda Teslin generator, na kar nakazuje oznaka modula. Samo Teslin generator v velikosti takega zabojnika bi lahko napajal ročno svetilko. Na eno ledico. Mogoče.

Aja, saj to ziher v drobnem tisku piše.

Smurf ::

Kdorkoli ima pozna vsaj osnove fizike ve, da je tole kar opisuje letak nemogoce, hehe :).

andromedar ::

Dvomim, da bo kaj iz tega...glede na to, da za zadevo stoji znani in pravnomočno obsojeni goljuf in "bombaš" :)

LINK

Citat:

Mediji so po dogodku poročali, da je bil Veršič v preteklosti vpleten v več sumljivih, samo zanj donosnih poslov v zvezi z nepremičninami. Po vojni je menda v Bosni priredil igro na srečo, kjer je bila glavni dobitek montažna hiša, ki je Veršič izžrebanemu srečnežu nikoli ni postavil. Ostale so le prazne obljube. Po poročanju Slovenskih novic je prek spleta nekoč prodajal tudi deset hektarjev tropskega gozda v Braziliji. Veršič je po poklicu strojni tehnik, brez redne zaposlitve. Trenutno se po lastnih besedah preživlja z izdelavo "projektov" v Avstriji, prodaja pa tudi knjigo, ki jo je napisal.
Eh?

Zgodovina sprememb…

Metulj-1 ::

V kontejnerju je e-cat od Rossija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Metulj-1 ()

Roadkill ::

ferdov je izjavil:

google Ljubomir Veršič in zadetek je ? :) :)


Edini smiseln komentar v temi. Vsi takoj naredite to. Po tem se pa lahko naprej pogovarjate. Kar se mene tiče je vse jasno.
Ü


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hrana (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9110645 (2436) IzRezije
»

Nakup kmetije za samooskrbo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
14824308 (18546) otago
»

Odpoved in daljši odmor od dela (mini penzija) (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6411033 (7974) rađo
»

OGC delavnica v Ljubljani

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
173231 (2641) hruske

Več podobnih tem