» »

Nadradnja starega gaming kompa

Nadradnja starega gaming kompa

Te_Master ::

Imam:
Phenom 2 x4 920 3,4Ghz OC
6gb ddr2 800hz
4870 1gb OC
PSU LC POWER 6600 600W

Torej ker je mašina navita do onemoglosti sem opazil da mi napajavc šepa ze 100 na uro. Menjal bi za kak Corsair TX 850, da sistem postavim na noge(napajavc se rabi tut ce kupim nov komp) in, da OC-jam malo še rame. Na misel mi je prišla da bi ubodo še 4890 rabljeno od frenda za 40€ in jo dal v 8x-8x Crossfire, ker pac plata ne podpira več v CF razn 16x-4x kar pa mislim da je slabse.

Torej se mi splača vzet se eno grafo? Al bo CPU pa rami bottleneckalo vse skup

Janac ::

Grafično raje tukaj 6870

Napajalnik LEPA B 700W.

Te_Master ::

Sam TX750 da več amperov na 12v, pa še 50w več je. Bol me zanima če bojo rami pa cpu bottleneckali 2 grafi..

DarwiN ::

Kako to misliš, da napajalnik šepa? A si meril linije? Napajalnik mora bit več kot dovolj zmogljiv in bi prej rekel, da je tole "šepanje" bolj plod tvoje domišljije?.. OC iz 2.8 na 3.4 namreč ni nekaj, kar bi bilo vredno pisma domov in še veliko šibkejšemu napajalniku ne bi smelo povzročati težav..

Tale Corsair je 120-150EUR... Oslarija in metanje denarja.. Kupi eno grafo, ki je 2x hitrejša od te trenutne in si na konju za 2-3 leta, potem pa kupiš komplet komp z ddr4 rami.

Tole 6870 zgoraj naprimer, ali gtx 460-470, ali še bolje - gtx 560-Ti, ki jo bo tvoj proc še ravno uspel prebaviti.... Svojo 4870 pa vrži pujčekom.

Evo ti idealne rešitve: GTX 560 Ti
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

Te_Master ::

Mnjah...Recimo opazim razliko ko grafa zalaufa na 99% obremenjenosti,njen ventilator izgubi moč recimo iz 100% na 80%. Proc je pa tut navit skor do maxa, do ene 3.5 bi slo ker je locked multipler..

DarwiN ::

Glej.. Z dodatnim navijanjem, in z navijanjem nasploh, boš pridobil zgolj kakšne 5%-10%, z nakupom ene takšne grafe pa pridobiš dobesedno skoraj 100%,,.. 470 vs 560-Ti

Četudi torej vse odviješ na privzete frekvence, boš samo z nakupom grafe rešil vso zagato za 2-3 leta.

Ventilaor na grafi pa se vrjetno sam upočasni zaradi dovolj dobrega hlajenja. No, kakorkoli..
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

klinker ::

Napajalec ne potrebujes tako mocen, brez skrbi. En malo boljsi 500-600w poganja vse kar ni dual gpu. Mas pa med oglasi en rabljen TX850 za 80€, malo mu se ceno zbij pa bo za kar nekaj upgradeov zadeva.
Navijanje kot ze omenjeno zgoraj ti ne bo vec kaj dosti prineslo, sploh pa ne ramov. To kar mas navito iz 2,8 na 3,4ghz je ze nekaj, ce bos pa se za 100-200mhz sel navijat ne bo neke opazne razlike. Ce bi sel na kake 3,8 - 4ghz pa bi se se kaj poznalo, ja. Tudi upgrade iz 4870 na 4890, oz CF je bullshit. Tu raje dej not eno GTX560Ti in bo stroj se za kako leto poganjal marsikaj bp. Te grafe se sedaj dobi za okoli 80-90€ in bo na PH2 delala super. Sam sem jo poganjal se pred mescem na necakovi kisti, z navitim Athlonom 2 na 3,7ghz in je zadeva premlela vse na high nastavitvah in1680x1050 monitorju s povprecnimi 50-60fpsji.

hojnikb ::

napajalc ti nič ne šepa, ker če bi bil preobremenjen, bi se vseskup ugasnal... lahk pa preveriš napetosti na 12V liniji, te morajo bit v obmoćju -/+5% 12V (11.4-12.6V)

Sicer pa če želiš upgrejdat, vzam xfx 550-650w + 660ti/7870xt ali pa počakaj na nove radeonke.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

klinker ::

Hmm...so 660ti, 7870 in novejse po moje ze malo overkill za tak sistem, se ti ne zdi...poleg tega da so drage.

Riff ::

jaz tud pravim da zamenjaš samo grafiko

Te_Master ::

Mate mogoč prav da bi grafo zamenjo..

Morem pa pripomnit, da recimo na čase ko vklopim PC se za sekundo prižge in nato ugasne. Morem štrom čist ugasnit, da se napajavc sprazni,šele nato se ponovno da prižgati,če tega ne nardim nepali sploh kot da napajavc nebi pusto prižgat. + to kot sem umenil zgoraj, ko recimo zazenem FuMark se prav sliši ko prbije grafo na 99% obremenjenosti, kk ventilator zgubi moč iz 100% na ene 80% in imam na manual nareto ne na auto. Ko FuMark ugasne pa spet na povno zalaufa. Bom probo merit napetost, če pade na 12V liniji. Pa napajavc ma 12v1 14A, pa 12v2 15A. na 12V liniji.

69charger ::

Na tvojem mestu na tistega LC Powerja ne bi priklapljal nobene močnejše grafe. Kupiš kakšnega XFX/Corsair 500-600w v rangu 60€ in boš imel super napajalnik.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

BorutK-73 ::

XFX550W, ATI6850 ali 6870 in en SSD pa boš mislil da imaš nov PC.

Zgodovina sprememb…

TExStreme ::

Ne vidim razloga za nakup novega računalnika glede na spec ki si jih objavil... Vse kar šepa je grafična. Če to zamenjaš in dodaš še kak SSD kot je že Borut omenil bo še za kar nakaj časa.
2×HD4870 se ti ne splača ker če ne druzga bo sistem pokuril še veliko več elektrike. In če pomisliš da serija HD4xxx še nima tako naprednega varčevanja z energijo kot 5 in naprej ko se 1 grafilna v CF takorekoč povsem izklopi v idle. Ni pa CPU bottleneck za 2×4870. V 3dmark 11 dobiš za CPU in 2×4850 enak score.

Imam podobno zadevo. 940BE@3.6GHz MSI K9A2 Platinum 8GB DDR2 800 in HD7770(equal 6850/6870) in res ne vidim pri sebi še nobene potrebe po čemerkoli drugem.
Sem pa tudi jas imel probleme z napajalci ... skuril mislim da 5 cheap napajalcev dokler sem gonil ta sistem z 2×HD4850 CF.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: TExStreme ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Upgrade pcja? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
12412742 (9367) gddr85
»

Budget Gaming PC (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7112622 (10648) bajsibajsi
»

grafična kartica (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7922359 (21170) LukaTCE
»

Pomoč pri nakupu novega pcja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1176368 (5504) Šmexguy
»

Ati crossifre vprašanje.

Oddelek: Strojna oprema
442857 (2352) boogie_xlr

Več podobnih tem