» »

Wi-Fi speed samo 11 Mbps

Wi-Fi speed samo 11 Mbps

Malcolm_Y ::

Pozdravljeni,

odkar sem kupil nov (boljši?) router, se mi zadnje čase dogaja nekaj čudnega - običajno je bila hitrost 54 Mbps, potem pa je v odvisnosti od signala padala oz. naraščala. Sedaj pa je hitrost takoj, ko zaženem PC samo 11 Mbps in karkoli naredim, se ne poveča. Tudi če nesem kišto čisto do routerja, ostane na 11. Kot bi router uporabljal nek QoS in PC-ju ne bi "dal" več kot 11 Mbps. Ampak ta QoS nastavitev imam izklopljeno. Sicer pa ima router 600 Mbps zmogljivost, 300 na 2,4 Ghz in 300 na 5 Ghz, kartica na PC-ju pa verjetno max. 54 Mbps.

Ima kdo kak predlog?

Hayabusa ::

Kateri router, mrežna kartica, OS ?
Screen nastavitev iz obeh.

Malcolm_Y ::

TP-Link WDR-3600, XP, kartica je menda Atheros AR8121/AR8113/AR8114 PCI-E Ethernet Controller, adapter pa Belkin Wireless G USB Network adapter (kupljen v kompletu z enim bogim routerjem).

Glede nastavitev pa nisem nič posebej spreminjal, preden se je to začelo.

Hayabusa ::

Logiraj se v router in poglej nastavitve: 192.168.0.1 (username/pass je admin /admin )

User guide:
http://www.tp-link.com/resources/docume...


Če imaš N wifi ključek, potem vklopi "11n only" (stan 26 ter od 42 dalje), drugače "11bgn mixed" ali "11bg mixed" (če nimaš n podpore).
Nastavi kanal 1/6 ali 11.


Preveri če imaš zadnji firmware:
http://www.tp-link.com/en/support/downl...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

Malcolm_Y ::

Načeloma so te nastavitve OK, res imam 11bgn mixed, ker imam na Wi-Fi še mobitele in laptop, kanal imam pa v redu - sem edini na 1-ki od bližnjih sosedov. In včasih je hitrost ok, včasih pa samo 11 Mpbs. A se da kje spremeniti tole:


Skratka, zagotovo vem, da bi hitrost lahko bila/morala biti višja. A lahko to nastavitev kje "reguliram"? Zdaj restartam PC in včasih rata 54, včasih pa ne.

Hayabusa ::

Potem se ti odjemalec ne poveže z več kot 11 mbps.
Preveri, če imaš tam wifi poeer nastavljen na 100%.

Malcolm_Y ::

Tole bi znalo biti. Na netu sem našel tole: http://www.connect802.com/client_cards....
in mislim, da je pri meni ravno to - router je močan, klient (oz. kartica) pa bolj švoh. mislim, da bom kar investiral v nov adapter in bo to rešilo problem.

Samo mimogrede, kje pa se pogleda, ali je wifi power na 100%?

Hayabusa ::

Device manager, nastavitve kartice, če imaš w7 (Control Panel Items\Power Options -> advanced options, wifi adapter settings -> power saving mode).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

Malcolm_Y ::

(Tam na kartici ziher nisem nič spreminjal že odkar imam PC).

Hvala za pomoč - tole sem našel


Je čisto poceni in ima kup zadovoljnih uporabnikov, ker ima dober domet. Mislim, da bodo s tem moje težave odpravljene.

first_line ::

Isti ruter in Alfa USB mrežno imam jaz, pa mi dela super. Sem si dal gor dd-wrt zaradi varnosti, pa v signalu ni kaj dosti razlike.

Malcolm_Y ::

Update: z novim wi-fi adapterjem je mreža kot raketa - ves čas polnih 150 Mbps.

Očitno je zelo pomembno, da sta router in wi-fi vmesnik kompatibilna (ali oba bolj švoh ali oba malo zmogljivejša), da je mreža najbolje izrabljena. Pa verjetno ne škodi, da sta od istega proizvajalca.

Hvala za pomoč!

Hayabusa ::

tl-wn722n si potem kupil ?

Malcolm_Y ::

Ja, in je očitna razlika proti starem, tistem iz 54 Mbps kompleta z ruterjem.

Nejkoy ::

Si boš še jaz izposodil temo. Tudi sam imam WDR3600 in na 2,4 Ghz dosegam 150 Mbps na 5 Ghz pa tudi 150 (naj bi bilo pa 300), kako priti do večje hitrosti?? :)

Mavrik ::

Okej, prvo kot prvo, nehi gledat te številke, ker ne pomenijo nič. Lahko ti piše "300Mbps" pa ti dela 30Mbps, lahko ti piše "74Mbps" pa ti dela 45Mbps, a razumeš?

Prvič, zmeri koliko realno dobiš. Drugič, povej katero kartico imaš na clientu. Tretjič, a imaš sploh MIMO klienta?
The truth is rarely pure and never simple.

hojnikb ::

pa pomaga če nastaviš prav Channel Width, zaščita more bit wpa2-aes in obe kartice morejo podpirat 300M.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Malcolm_Y ::

Lahko pogledaš v specifikacije, kakšno kapaciteto ima brezžični sprejemnik na PC-ju? Če ima samo 150 Mbps, potem ti noben router ne more dati več.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri router? (strani: 1 2 3 4124 125 126 127 )

Oddelek: Kaj kupiti
63231191931 (113) andi5
»

Routerji odletel Wifi, katerega novega?

Oddelek: Omrežja in internet
224657 (3746) kuglvinkl
»

Hitrost bezžične povezave - TL-WR941ND

Oddelek: Pomoč in nasveti
172686 (2399) Y0sh1
»

naj kdo pove iščem wlan kartico

Oddelek: Pomoč in nasveti
81508 (1356) Barbarian

Več podobnih tem