» »

Gaming Comp

Gaming Comp

Andrej14 ::

Obljubil sem vam da ga predstavim,usi ki ste mi pomagali z nasveti še 1x hvala in seveda še video,...

BorutK-73 ::

Verjetno me bodo nekateri napadli zaradi tega: Obrni napajalnik tako da je ventilator spodaj in vleče svež in hladen zrak in ne segretega iz ohišja.
Seveda če je to možno, drugače pa pusti kot je.

Zgodovina sprememb…

Leprechaun ::

Lahko bi dopisal še komponente, ki so notri ;). Grafična je 7870XT?
*************************************************************

Andrej14 ::

Komponente maš use napisane v videu samo klikneš tm you tube ;),napajalnik mora bit tako obrnjen drugače ne gre ,...ja grafična je 7870 xt myth in je ubijalska ,...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Andrej14 ()

fr4nc ::

@Andrej14: Navij to malo pa poročaj teste... ;)
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

strup121 ::

kok je bila pa cena?

Andrej14 ::

Ohišje (rabljeno)45eur
Plata M5A97 67EUR
Procesor Amd Fx8320 140eur
Hladilnik Mugen3 2xventilator 55eur
Grafična Saphire Radeon 7870xt mith 201eur
Ram Corsair Venegace 16gb (rabljeni) 110eur
Napajalnik Enermax revolution 87+ gold modular 110eur
Trdi disk toshiba 3tb 110eur
Dvd rom 20 eur
Auzentec prelude 7.1 (rabljeno) 45eur

Skoraj use je blo naročeno pri Dinokomp iz avstrije ,...903eur use skup,pride še ssd disk samsung 840pro 128gb za 100 eur Lp.

kokpa ::

Andrej katera dostavna služba pripelje komponente če naročiš pri dinokompu.at?

Andrej14 ::

Una Dinocomp iz slovenije,pa še hitr sm dubu,s takm Fiat doblo se pripelje,prej te pokliče in mu daš še par nasvetu kje te najde,res so super,jz sam še pri njem naročujem,tut garancijo imaš pol pr slovenskem dinocomp,...

RC14 ::

napajalnik mora bit tako obrnjen drugače ne gre

Zakaj že?

Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

BorutK-73 ::

RC14 je izjavil:

napajalnik mora bit tako obrnjen drugače ne gre

Zakaj že?

Lp


Verjetno ni luknje spodaj za ventilator.

AngryBird ::

Jst sm tud dans pri dinokompAt naroču :) v kokmu času Andrej si pa dobil?

Andrej14 ::

Kakšn teden so rabl,zlo hit je use skupi prispelo,jz sem zelo zadovoljen z njimi,tudi cene niso dosti dražje od hoh.de,jz sem mal računu in sem kake 40 eur use skup preplaču,..pač nimam pay pal ,pa ne bom se zezu za 40 eur še s tem,...

Pyromanic ::

Sm mislu, da ima hoh.de opcijo paypal ali tudi preko položnice, al se motm?

Andrej14 ::

Ne vem ,jz se nism nejki hotu zezat za tiste 40 eur ker se mi ne da,edino kar sem mogoče naredu napako da nisem uzel kako drugo matično ki bi imela prostor za procesor in rame malo bolj narazen,zakaj,zato ker je hladilnik od mugna tuk velik da mi je prišel na rame in sem mogu rebra na hladilniku pobrusit s fiberco,ok ni panike sej smo zrihtal tudi to :D Al pa da uzameš 2x 8 gb rama in prideta 2 slota pol frej in gre skozi,...

Andrej14 ::

Glede napajalnika pa ,dej ne ga srat fantje,da ga bom dol obrnu,kam u poden da bo mel 2mm za zrak,...hahahahahahahahah bombe smeha in zabave,...

BorutK-73 ::

Andrej14 je izjavil:

Glede napajalnika pa ,dej ne ga srat fantje,da ga bom dol obrnu,kam u poden da bo mel 2mm za zrak,...hahahahahahahahah bombe smeha in zabave,...


Bolje kot pa da vleče vroči zrak iz notranjosti!!.
btw, kišto lahko podložiš če je res 2mm spodaj.

NightHawk ::

Andrej14 je izjavil:

Glede napajalnika pa ,dej ne ga srat fantje,da ga bom dol obrnu,kam u poden da bo mel 2mm za zrak,...hahahahahahahahah bombe smeha in zabave,...


Nobena kišta, ki ima napajalnik spodej ne stoji na tleh ampak je podložena. In na tistem mestu je na vseh kištah (razen če maš kej za 20e) protiprašen filter, da napajalnik ne sesa prahu notri. Zdej če si pa ti pametnejši od vseh ostalih, vključno z zasnovalci ohišij pa tudi prav.

Andrej14 ::

NightHawk dej ne pametuj lepo te fehtam,zdej govoriš kot da kište nisi vidu al kaj,pa zakaj morte bit eni zmer nekaj pametni,sej ni čudn da slo tech umira in ni več folka tle gor,še dober da ne kličeš u ferrari in jim rečeš da je bolš če diezel mašino dajo notr,ni nobene lukne nobenih filtru, tuki maš video ki so ga dal zasnovalci,želim ti lepo noč in lepe sanje ;)

Leprechaun ::

Stvar je taka, da v kolikor so na spodnji strani luknje in protiprašni filter je mišljeno, da je napajalnik obrnjen z ventilatorjem navzdol (ponavadi imajo ta ohišje nekoliko višje "noge"), če jih ni pa pač navzgor, ni neke filozofije okoli tega.

Na koncu pa se lahko tako ali tako vsak uporabnik individualno odloči, da obrne kako mu paše ;).
*************************************************************

Zgodovina sprememb…

Andrej14 ::

Leprechaun je izjavil:

Stvar je taka, da v kolikor so na spodnji strani luknje in protiprašni filter je mišljeno, da je napajalnik obrnjen z ventilatorjem navzdol (ponavadi imajo ta ohišje nekoliko višje "noge"), če jih ni pa pač navzgor, ni neke filozofije okoli tega.

Na koncu pa se lahko tako ali tako vsak uporabnik individualno odloči, da obrne kako mu paše ;).

No tako se govori,..

Andrej14 ::

Mal tudi lahko opišem kako kaj deluje,u kompu je 7 ventilatorju ki so praktično neslišni,spim poleg njega,grafična se ziher sprašujete ko ima samo 1 ventilator,pri največji resoluciji npr.igra Mafia2 je segreta na 70 stopinj in to je to ventilator deluje samodejno na 32% zato jo ne slišim,lahko jo tut sam reguliram in pospešujem ventilator ki je pri 100% zelo glasen,vendar tega ne potrebuješ,rekord je biu 94 stopinj pri testih vendar brez problemu,tolk dvomim da jo lahko obremeniš z igrcam,grafa trga gate,nejki sem jo tudi naviju na 4400mhz vendar mislim da brez veze,dal sem naj samodejno izračuna koliko se da navit CPU Overdrive in toliko je zračunal,komplet procesor ima delovne okoli 28-30 stopinj če dam test na 100% se procesor segreje na 43 stopinj in niti dlake več :D matična ima 24 stopinj disk ima 28,če pustim use pri miru mi za procesor kaže 10 stopinj,vendar ne verjamem ampak ok,s kompom sem zelo zadovoljen in ni mi žal denarja ki sem ga uložil,sedaj samo še mal našparam in kupim samsung pro 840 SSD,pa mislim da bom dodal še 1 ventilator tukaj na stranico,ampak ne vem kako ga bom obrnu,a naj notr piha ali vleče vn,se bom že mal pošpilu ,...

BorutK-73 ::

Pri takšnih temperaturah je še 1 ventilator odveč.
Ko boš kupoval SSD, vzami 128 ali pa celo 256Gb, ti ne bo žal.

Pa ko boš enkrat videl kaj SSD naredi, si boš rekel nikoli več nazaj na OS na hard drive.
Pa priporočljivo je da narediš fresh install ko dobiš SSD.

Andrej14 ::

Vem jz kaj naredi SSD,smejal se bom celemu svetu :D,ja itak imam namen uzet samsung 840 pro 128gb,sam da mal prišparam,..

Andrej14 ::

EN test na Mafia2 je bil 60 fps in use na high resolucijo,,...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

CPU temperature

Oddelek: Pomoč in nasveti
323449 (2022) solatko
»

Grafična kartica - smiseln nakup???

Oddelek: Kaj kupiti
303877 (3089) m0LN4r
»

Lastniki grafične powercolor 7870xt myst

Oddelek: Pomoč in nasveti
422568 (1866) Andrej14
»

PC za 800€ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10812816 (10855) hojnikb
»

Tih računalnik za 900 EUR

Oddelek: Kaj kupiti
456811 (5506) gregor

Več podobnih tem