» »

Je tek zdrav?

Je tek zdrav?

«
1
2

einstein :P ::

Pozdravljeni,

zanima me, če je tek res tako zdrav, ker vidim, da se marsikdo s tem ukvarja (tudi "prekomerno"), ker baje to sploh ni zdravo, saj je tek način obrambe oz. izhoda v sili in ni mišljen, kot neka aktivnost. Človek naj bi se redno gibal (ne premalo in ne preveč - recimo preveč s tekom oz. premalo s posedanjem na stolu in branjem slo-techa). Najbolj zdravo naj bi bilo redno gibanje (hoja), ne pa recimo tek na vsaka dva dneva, ali še huje - kakšen stil maratoncev. Baje se tudi dostikrat zgodi, da kakšnega tekača pusti na cedilu srce, že pri 60ih letih in se potem ljudje sprašujejo, kako je to možno, saj je zdravo jedel in se gibal, ter ni užival drog. To je verjetno zaradi preobremenitev - pretiravanja s tekom, enako kot pri avtomobilu - deloval bo zelo dolgo, če voziš zmerno in ga vsake toliko servisiraš, če pa ti stoji v garaži, ni dobro, saj lahko začne motor rjaveti, kar ni dobro, enako pa ga tudi ni dobro preveč navijati, saj se obraba poveča, se pravi, da je treba izbrati ravno pravi način uporabe avtomobila, prav tako tudi pri človeku - normalno obremenitev (ne preveč posedanja in ne preveč teranja).

Kakšno je vaše mnenje o tem?

LP
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Aston_11 ::

Za moje pojme je bolje kot sedenje pred računalnikom. Bi pa soglašal s tem, da je daljša hoja enako dobra kot krajši tek (1:4). Da ne govorimo o tem, kako so šele bicikli ok.

LitralSM ::

Ne samo, da je bolje kot sedenje pred računalnikom, tek je tudi eden najbolj smiselnih športov.
http://www.slate.com/articles/sports/sp...

Machete ::

Vsako pretiravanje pri čeurkoli ni ok.
Tek vsake dva dni, pa ni nič posebnega. Pomoje je slabše enkrat ali manj na teden. Odvisno spet od tempa in dolžine. Vsak dan 5-10km (+ sem pa tja kakšna pavza, vsake 3-4 dni recimo..) je pomoje idealno gibanje, če je samo to.. nič škodljivega, nič pretresljivega. Če je človek seveda cel in zdrav. Če je kaj drugega vmes, pa je lahko že 1km škodljiv.
Sam najraje kombiniram. Tek, hojo u klanc, bajk.. da malo menjaš gibe, mišice. Vsak dan nekaj drugega oz. vsake par dni..
Tudi kolegi pravjo da je to najboljša varjanta, oz jim lepo sede in ni težav z bolečinami, obrabami itd..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

black ice ::

einstein :P je izjavil:

Baje se tudi dostikrat zgodi, da kakšnega tekača pusti na cedilu srce, že pri 60ih letih in se potem ljudje sprašujejo, kako je to možno, saj je zdravo jedel in se gibal, ter ni užival drog.

Bučke. Pred časi sem bral o tipu, ki je bil v tujski legiji in je ravno zaradi 'pretirane' kondicije preživel nek gromozanski krvni strdek. Zdravniki še zdaj ne vedo kako je lahko preživel. Bom poiskal članek ob priliki.

RejZoR ::

Tek je idealna zadeva za zjebat kolena. Sploh če hočeš pretiravat, tečeš narobe in pretežno po asflatiranih površinah, po možnosti v kakšni poceni obutvi.

In kdor misli, da je tek po defaultu bolj zdrav od sedenja pri računalniku se preklemano moti. Pulz si lahko nabiješ tud med mal bolj resnim igranjem CounterStrika in ga pri dolgih seansah kar držiš na precej visokem nivoju, da ne omenjam katere vse mišice delujejo, pa se človek niti ne zaveda, vsak neznalec pa bo itaq reku, da se s telesom nič ne dogaja ker itaq "sediš". Skratka tek je tolk zdrav (in škodljiv) kot vsaka druga stvar če pretiravaš oz se je napačno lotiš.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Aston_11 ::

Tega športnika si mislu:

Matija82 ::

GGGGG ::

Baje se tudi dostikrat zgodi, da kakšnega tekača pusti na cedilu srce, že pri 60ih letih in se potem ljudje sprašujejo, kako je to možno, saj je zdravo jedel in se gibal, ter ni užival drog.


Ja tole je problem. Za tekače sem že slišal, da jih izda srce pri 60ih, po drugi strani pa še nisem slišal za infarkt pri neaktivnem človeku. Baje celo pomaga, če imaš kakšnih 20kg preveč, ker so organi lepo zaščiteni v salu.

Aston_11 ::

IN mazanje je tudi perfektno.

Janac ::

GGGGG je izjavil:

Baje se tudi dostikrat zgodi, da kakšnega tekača pusti na cedilu srce, že pri 60ih letih in se potem ljudje sprašujejo, kako je to možno, saj je zdravo jedel in se gibal, ter ni užival drog.


Ja tole je problem. Za tekače sem že slišal, da jih izda srce pri 60ih, po drugi strani pa še nisem slišal za infarkt pri neaktivnem človeku. Baje celo pomaga, če imaš kakšnih 20kg preveč, ker so organi lepo zaščiteni v salu.


Če te kdo ustreli? :D

Al kaj si mislu?

GGGGG ::

Ja, recimo. Al pa pri kakšnih nesrečah. Pa mazanje je boljše, kot je napisal aston11. Res, brez heca.

Janac ::

Mazanje s čim in kje?

Aston_11 ::

Mazanje vseh gibljivih delov in srca jasno. S špehom, s čim. Tudi v avto točiš olje in na gibljive dele daš mast. Kar ti garantira dolgo in zdravo življenje.

einstein :P ::

Ampak, če ta mast preveč zahaja v nepotrebne obtoke, potem tudi ni dobro.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Aston_11 ::

Tudi tam maže. Namazano ožilje je predpogoj za gladek blood flow. Bejž no.

Mipe ::

Ne pravimo kar tako "dober tek".

Janac ::

Aston_11 je izjavil:

Tudi tam maže. Namazano ožilje je predpogoj za gladek blood flow. Bejž no.


bučno pride v poštev?

Aston_11 ::

Bučno je zakon, saj vidiš prekmurce, da imajo življenjsko dobo daljšo od konkurence. Čez bučno ga ni. Uno pravo, domače, ki se ti prime posode in njama njama diši.

Hayabusa ::

Če nimaš preveč kil, težav s koleni, se pred vadbo raztegneš & ogreješ, ne pretiravaš z vadbo/ skrbiš za redne počitke, tečeš po makadamu/travi (tehnika prsti/peta in ne obratno !) ...
je tek koristen.

Kolesarjenje, izpuhi vozil, trpi moško orodje, te lahko kdo spregleda/izsili.

Po drugi strani, plavanje, ne obremenjuje sklepov, potrebuješ samo bazen in vodo ali jezero/morje :).


Če se premalo giblješ, sprehajaj psa (peš hoja), vsak dan 2x po 1 uro.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

Machete ::

Pa najbolj važno, dobre in ustrezne superge. Zmerjena noga, preverjen način stopanja in potem izbira s strokovnjakom, ki ve kaj prodaja.
Jaz sem si kar lepo štalo naredu, ko sem skoraj 1leto tekel z napačnimi supergami.
Zdaj se je situacija popravla.

BigWhale ::

Konkretno stalo? Kako to mislis?

'Merjenje stopal' v stacunah se dogaja sele zadnjih nekaj let. Pred tem pa kaj? Vsi, k so laufal tkole mal rekreativno so zdej z unicenimi koleni/gleznji/kolki/...?

Hayabusa ::

Machete
Razen pronacije in supinacije je vse ostalo nateg !

Nike free vs nike air super duper crapTM

poglej si še ostale njegove posnetke
http://www.youtube.com/user/njsportsmed...

Kenijski tekači tečejo bosi :D.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

Machete ::

BigWhale je izjavil:

Konkretno stalo? Kako to mislis?

'Merjenje stopal' v stacunah se dogaja sele zadnjih nekaj let. Pred tem pa kaj? Vsi, k so laufal tkole mal rekreativno so zdej z unicenimi koleni/gleznji/kolki/...?

Ne, verjetno pa je dosti poškodb izviralo iz tega.. Ni pa nekaj let.. 10 sigurno, vsaj kolikor se jaz spomnim.
Zjebal sem si kolke. Oziroma nekaj v zvezi z njimi, kost je ok. Po teku in naslednji dan sem komaj hodil. Aja pa prej sem dodatno leto ali dve tekel pa u znucanih supergah do konca. Ne bom trdil da je 110% bilo to, ker nemorem dokazat, ampak letos bolečine čudežno ni več, neglede na razdaljo. Sovpada pa z menjavo superg :)

Hayabusa ::

Podlaga, po kateri si tekel ?
Mravlje recimo teče maratone^2 po asfaltu in mu ni nič, ko bi bil povprečni Janez Novak že ob obe nogi :)).

A si že 50+ ?
Ker takšna obraba ni normalen pojav za mlade.
http://www.ortopedija-kavcic.si/archive...

http://www.tekaskiforum.net/viewtopic.p...
ampak z diagnozo prirojena displazija kolkov se je bilo težko sprijazniti.

morbo ::

Najbolj naraven šport je hoja, po možnosti v hrib, ker ravnina ima slab izkoristek. Edini klinc je da moraš potem dol, kar je lahko še slabše za kolena kot lahkoten tek po ravnini.

Meh, za gike je najbolj primeren šport bicikl, ker sediš...

Hayabusa ::

Hoja v hrib, dol z gondolo :P

Gregor5816 ::

RejZoR je izjavil:

Tek je idealna zadeva za zjebat kolena. Sploh če hočeš pretiravat, tečeš narobe in pretežno po asflatiranih površinah, po možnosti v kakšni poceni obutvi.

V srednji sem imel sošolca, ki je bil malo usekan na tek, tekel je nenormalno veliko. Zaradi teka po trdi podlagi (asfalt) je kmalu začel jambrat glede bolečin v kolenih. Jaz sem tudi tekel nekako 4-6 krat na teden po 3-5 km po gozdu in nisem imel nobenih problemov. Takrat mi je razlagal, da je tek po gozdu (neravna podlaga) veliko bolj zdrav, saj takrat pri teku delujejo vse mišice, na asfaltu pa trpijo sklepi. Nekaj časa po tem mi je tudi sam priznal, da je še vedno tekel toliko kot prej, ampak je začel po gozdu tečt, in počasi so bolečine v kolenih izginile. Po tem je bil pri športni tak, kot bi imel raketo v riti, prej pa jambral kot kakšen star ata. Pomembno je tudi po kakšnem terenu tečeš. Ravna trda podlaga je prej škoduje kot pa pomaga.

Machete ::

Hayabusa je izjavil:

Podlaga, po kateri si tekel ?
Mravlje recimo teče maratone^2 po asfaltu in mu ni nič, ko bi bil povprečni Janez Novak že ob obe nogi :)).

A si že 50+ ?
Ker takšna obraba ni normalen pojav za mlade.
http://www.ortopedija-kavcic.si/archive...

http://www.tekaskiforum.net/viewtopic.p...
ampak z diagnozo prirojena displazija kolkov se je bilo težko sprijazniti.


Ni šlo za obrabo, ker jo nobena slika in magnetna niso pokazale.
Očitno neko čudno pritiskanje na živec ali celo kako dolgotrajnejše vnetje tkiva.
Nismo nikol pogruntal.
Podlaga je bila makedam, čez zime večinoma asfalt.
Sej veš normalno je stvar statistike.. Pač mene je jebalo.

JanK ::

Hayabusa je izjavil:

Machete
Razen pronacije in supinacije je vse ostalo nateg !
.
Kenijski tekači tečejo bosi :D.


Zanimiv clanek na to temo. Izvlecek:


Dr Marti's research team analysed 4,358 runners in the Bern Grand Prix, a 9.6-mile road race. All the runners filled out an extensive questionnaire that detailed their training habits and footwear for the previous year; as it turned out, 45 per cent had been hurt during that time. But what surprised Dr Marti was the fact that the most common variable among the casualties wasn't training surface, running speed, weekly mileage or 'competitive training motivation'.

It wasn't even body weight or a history of previous injury. It was the price of the shoe. Runners in shoes that cost more than $95 were more than twice as likely to get hurt as runners in shoes that cost less than $40.

Follow-up studies found similar results, like the 1991 report in Medicine & Science In Sports & Exercise that found that 'wearers of expensive running shoes that are promoted as having additional features that protect (eg, more cushioning, 'pronation correction') are injured significantly more frequently than runners wearing inexpensive shoes.'
"Think about how stupid the average person is,
then realize that 50% are stupider than that"
-George Carlin

LitralSM ::

Machete je izjavil:

Pa najbolj važno, dobre in ustrezne superge. Zmerjena noga, preverjen način stopanja in potem izbira s strokovnjakom, ki ve kaj prodaja.
Jaz sem si kar lepo štalo naredu, ko sem skoraj 1leto tekel z napačnimi supergami.
Zdaj se je situacija popravla.

Pa teči bos. Si prisiljen teči dobro, superge storijo ravno obratno.

mojca ::

BigWhale je izjavil:

'Merjenje stopal' v stacunah se dogaja sele zadnjih nekaj let. Pred tem pa kaj? Vsi, k so laufal tkole mal rekreativno so zdej z unicenimi koleni/gleznji/kolki/...?


Skoraj. Meni je v dneh pred Ljubljanskim maratonom nekdo na štantu, kjer s kamero gledajo, kateri copat ti ustreza, prodajalec po videnem rekel, da ne bi smela teči, pa ga nisem poslušala in sem naslednji dan vseeno odtekla 10 km. Zdaj imam uničen gleženj. Ne trdim, da je bil kriv samo tek, definitivno pa ni bilo blagodejno to, da sem ga vsak dan maltretirala s tekom. (Po drugi strani pa kapo dol trgovcu, ki mu ni bilo zgolj za dobiček.)

Zagotovo je zmeren tek boljši od zabubljenega sedenja in ležanja 24 ur/dan (če ga ne izvajaš narobe in si zdrav; v primeru težav s sklepi, je to prva aktivnost, ki jo črtaš s seznama), se pa najde cel kup aktivnosti, ki so manj obremenilne za sklepe.

Po drugi strani sem že večkrat slišala tudi za primere, ko so ljudje z napačnim plavanjem škodovali hrbtenici. Očitno ga lahko pri vsaki stvari biksaš mimo ...

Hayabusa ::

Pa teči bos. Si prisiljen teči dobro, superge storijo ravno obratno.

Skoraj bos:
http://www.vibram.com/


Gregor5816
Asfalt (trd teren) je smrt za kolena, cesta je za gume iz kavčuka, ne tek.

Aston_11 ::

Hayabusa je izjavil:

Pa teči bos. Si prisiljen teči dobro, superge storijo ravno obratno.

Skoraj bos:
http://www.vibram.com/


Gregor5816
Asfalt (trd teren) je smrt za kolena, cesta je za gume iz kavčuka, ne tek.

Na nekem angleškem portalu je bilo poročilo, da prihaja do povečanega števila lomov kosti stopala.

LitralSM ::

IMO zaradi pretiravanja, ni pa nujno. Ko tečeš bos po trdem, veš bolje kdaj nehati. Če ne prenehaš, imaš resne posledice.

root987 ::

JanK je izjavil:

Hayabusa je izjavil:

Machete
Razen pronacije in supinacije je vse ostalo nateg !
.
Kenijski tekači tečejo bosi :D.


Zanimiv clanek na to temo. Izvlecek:


Dr Marti's research team analysed 4,358 runners in the Bern Grand Prix, a 9.6-mile road race. All the runners filled out an extensive questionnaire that detailed their training habits and footwear for the previous year; as it turned out, 45 per cent had been hurt during that time. But what surprised Dr Marti was the fact that the most common variable among the casualties wasn't training surface, running speed, weekly mileage or 'competitive training motivation'.

It wasn't even body weight or a history of previous injury. It was the price of the shoe. Runners in shoes that cost more than $95 were more than twice as likely to get hurt as runners in shoes that cost less than $40.

Follow-up studies found similar results, like the 1991 report in Medicine & Science In Sports & Exercise that found that 'wearers of expensive running shoes that are promoted as having additional features that protect (eg, more cushioning, 'pronation correction') are injured significantly more frequently than runners wearing inexpensive shoes.'

Ne vem no, dokler sem tekel z nekimi cheapo supergami par let pa sem imel hude probleme s podplati (če sem pretekel 15km sem lahko efektivno počival naslednji teden ali 10 dni), čez čas (to sicer ne vem a zaradi čevljev, teka, kdaj premale ogretosti ali neke mešanice vsega) pa so se mi začeli pojavljati tudi problemi s koleni oz. kitami/mišicami na levi nogi...

Od kar sem se letos properly skeširu za ene normalne tekaške čevlje in upošteval da sem pronator in ugotovil da mi bolj oddebeljen podplat sede, me po malem maratonu ne boli kaj... normala utrujenost mišice, vse ostalo kot novo, čez 2 dni sem šel spet normalnih 10km odtečt.

Asfalt je kr jeba, največji problemi je pa tek navzdol - tist je pa kot strelski vod za kolena. Na lokalnem maratonu so avstrijci iz principa nehali sodelovati, dokler niso spremenili trase tako da je bil spust zelo položen.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

GGGGG ::

Teli hi-tech tekaški čevlji so en večjih nategov zafnjih nekaj desetletji. Rabiš malo blaženja za udobje in čim manj dvignjeno peto.

Ravno par tednov nazaj sem naredil slabih 15km v ponošenih adidas superstarkah (in oblečen normalno za ven, brez kompresijskih nogavic, climacool majice, izotoničnega napitka...). Če paziš na tehniko je vsak čevelj dober. Problem je, ker pri čevljih z visoko peto težje tečeš pravilno.

Matija82 ::

Začetniki naj počasi začnejo hoditi v vibramkah (30min) po asfaltu, stopalo zna boleti če pretiravaš.

Teka v njih po asfaltu ne priporočam.

mojca ::

Hayabusa je izjavil:

A si že 50+ ?
Ker takšna obraba ni normalen pojav za mlade.

Starost (na žalost) še zdaleč ni edini razlog za osteoartrozo.
(Pa tudi obraba ni edini razlog za bolečine v kolkih.)

vostok_1 ::

A klinac, pa sem ravno dal 80eu za Lunarglide, ki so uber oddebeljene. Mam pa kolena in hrbet že mal načet.

MilanP ::

names five fingersov gres komot bos pa prsparas stotko

sam ne jit prvic 20 km

pocas zmer vec pa bo

jalovec09 ::

Če nekdo teče je to danes popularno, zlasti na facebook:D
Vsaka oblika gibanja je zdrava, pretiravanje ne, gorski tek je za moje pojme zelo zgrešen, extremni tek.
Tek po ravnem saj kako pa boš sploh prišel na en pulz med 60-75% razen hoja v klanec, kjer se giba med 70-80%, kar je enako kot pri teku po ravnini.

Hayabusa ::

Tek po ravnem saj kako pa boš sploh prišel na en pulz med 60-75% razen hoja v klanec, kjer se giba med 70-80%, kar je enako kot pri teku po ravnini.

5kg uteži na noge in 10 kg nahrbtnik zadaj.
Greš tečt nekam na 3500 m n.v.

root987 ::

Kaj pa če bi se raje pridružli čemu tu?
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

driver_x ::

Aston_11 je izjavil:

Bučno je zakon, saj vidiš prekmurce, da imajo življenjsko dobo daljšo od konkurence. Čez bučno ga ni. Uno pravo, domače, ki se ti prime posode in njama njama diši.


Pri prekmurcih je bučno olje še najmanjši problem.

Looooooka ::

Kenijski tekači tečejo bosi :D

Jamajčani tudi:
 Nike Bear Foot

Nike Bear Foot


Ampak call me crazy....bom mel rajs superge. Ce majo lahko konji "cevlje" pol jih mam lahko tud jst :P

BigWhale ::

mojca je izjavil:

BigWhale je izjavil:

'Merjenje stopal' v stacunah se dogaja sele zadnjih nekaj let. Pred tem pa kaj? Vsi, k so laufal tkole mal rekreativno so zdej z unicenimi koleni/gleznji/kolki/...?

Skoraj.


Urlpls? Ker, tlele pravijo, da se vsaj delno motis:

http://www.sciencedaily.com/releases/20...

mojca je izjavil:


Meni je v dneh pred Ljubljanskim maratonom nekdo na štantu, kjer s kamero gledajo, kateri copat ti ustreza, prodajalec po videnem rekel, da ne bi smela teči, pa ga nisem poslušala in sem naslednji dan vseeno odtekla 10 km. Zdaj imam uničen gleženj. Ne trdim, da je bil kriv samo tek, definitivno pa ni bilo blagodejno to, da sem ga vsak dan maltretirala s tekom. (Po drugi strani pa kapo dol trgovcu, ki mu ni bilo zgolj za dobiček.)


Ce ti trgovec ne bi nic rekel, se ti ne bi nic zgodilo. :> Tudi, ce bi imela druge cevlje bi bil rezultat po vsej verjetnosti isti.

BoomBoom ::

RejZoR je izjavil:

Tek je idealna zadeva za zjebat kolena. Sploh če hočeš pretiravat, tečeš narobe in pretežno po asflatiranih površinah, po možnosti v kakšni poceni obutvi.

In kdor misli, da je tek po defaultu bolj zdrav od sedenja pri računalniku se preklemano moti. Pulz si lahko nabiješ tud med mal bolj resnim igranjem CounterStrika in ga pri dolgih seansah kar držiš na precej visokem nivoju, da ne omenjam katere vse mišice delujejo, pa se človek niti ne zaveda, vsak neznalec pa bo itaq reku, da se s telesom nič ne dogaja ker itaq "sediš". Skratka tek je tolk zdrav (in škodljiv) kot vsaka druga stvar če pretiravaš oz se je napačno lotiš.

Katere mišice?

mojca ::

BigWhale je izjavil:

Urlpls? Ker, tlele pravijo, da se vsaj delno motis:

http://www.sciencedaily.com/releases/20...

Glede česa se motim? Nisem trdila, da bi malenkost drugače obložen čevelj preprečil poškodbo, temveč da bi mi prodajalec s kamero lahko precej omilil posledice, če bi ga poslušala. (Roko na srce bi to lahko storil tudi dober fizioterapevt ali dohtar brez kamere, ampak tak je eden na tisoč.) Po drugi strani sama udobnih čevljev oz. superg (primerna "pronacija" je samo eden izmed faktorjev v formuli) ne iščem zato, ker se bo s tem zmanjšala verjetnost za zvin, zlom, nateg, ... Kolki pa se pri zdravem mladem človeku tudi ne morejo obrabiti znotraj enega leta izvajanja študije.

Glede pronacije je izjemno zanimiva še ena stvar. Sama sem t.i. supinator (še največje probleme imam pri kupovanju čevljev s petkami, kjer za razliko od tekaštva očitno niti enemu ni padlo na pamet, da bi karkoli vložil v anatomijo čevlja), ampak pred kratkim me je fizioterapevt za kakšen mesec ali dva z masažo/razgibavanjem prelevil v pronatorja s (prekomerno) sploščenim stopalnim lokom. Nikoli si nisem mislila, da je to tako enostaven proces.

Največji absurd je, da so mi non-stop - ampak res non-stop - vsi težili, ko sem vsepovsod nosila cokle, češ da se bom poškodovala, pa nisem enkrat telebnila z njimi. Vsi zvini in zlomi so se skuhali v supergah, pa sem verjetno več časa preživela v coklah. Ergo: cokle so itak daleč bolj varne od superg :D

Ce ti trgovec ne bi nic rekel, se ti ne bi nic zgodilo. :> Tudi, ce bi imela druge cevlje bi bil rezultat po vsej verjetnosti isti.

Prvo ni res (zgodilo bi se, četudi trgovec ne bi ničesar rekel), drugo pa definitivno. Probleme bi imela z enimi in drugimi čevlji, bi pa morda imela kakšnega manj ali kakšno leto kasneje, če ne bi tekla.

thramos ::

«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vprašanje za rekreativne tekače (strani: 1 2 )

Oddelek: Šport
677619 (5796) AnjaNja
»

Nike predstavil nove samozavezljive superge (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
5615730 (10092) Machete
»

Najmehkejši tekaški copati (strani: 1 2 )

Oddelek: Šport
8315878 (13829) m0LN4r
»

tekaški copati - nike+ (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5819237 (16591) RejZoR

Več podobnih tem