» »

Problem s povezavo. Wireless adapter. Pomoč!

Problem s povezavo. Wireless adapter. Pomoč!

xmudelx ::

Pred kratkim smo preklopili na telemachovo omrežje (paket MIX L ---> povezava: 25/2). Ruter je postavljen v dnevni sobi zato so za hišni računalnik (ki je cerka 10 m stran v drugi sobi) prinesli wireless adapter (CANYON Wireless LAN USB adapter). Problem je ker sedaj na hišnem računalniku ni dovolj povezave... Na lap topu ni problema... sem opravil speed test (http://www.speedtest.net/) in izmeri 25 Mb/s downloada, ko pa isti test opravim na hišnem računalniku pa so meritve vsakič drugačne (enkrat 0,8 Mb/s enkrat 2,5... enkrat pa je bilo 10 Mb/s... podobno je z uploadom.. ki niha tudi preko meje .. v paketu piše 25/2 sepravi 2Mb/s uploada.. izmeri mi ga gdaj pa tudi 8Mb/s).

Se komu sanja kaj bi lahko bil problem. V času ko so oni to postavljali me ni bilo doma, bil pa je oče ki se ne spozna računalnike in bojda so mu iz telemacha rekli da je na hišnem računalniku po vsej verjetnosti nek virus ki blokira internet... zato sem računalnik formatiral in naložil nove windowse (to sem želel storiti že kar nekaj časa), ampak problema se nisem znebil... tako da virus ne more biti...

Je morda preslab adapter?? Obstajajo slabši in močnejši???? Zmeden sem ker tudi ko kaže na računalniku, da je povezava "odlična" še vedno, ko izmerim , kaže downloada cerka 2Mb/s......ko z utorrentom downloadam kakšen torent sem opazoval kako povezava niha... in če sem nogo postavil pred adapter 5 cm stran se je download speed močno pomanjšala....na hišnem pa vleče v razponu od 100kB/s do 800kB/s pač niha... med tem ko na laptopu gladko vleče 2,4MB/s na te stvari se ne spoznam toliko tako da če se komu sanja, bi prosil za pomoč.

Hvala :) LP

KruceFix ::

Po mojem mnenju se boš moral kar sprijaznit s tem, sploh če imaš tisti USB adapter za internet na hišnem računalu. Pri meni je že 3 leta tako. :)

Če se motim, se opravičujem.
"Bomo videli" so rekli slepi gluhim ...

Hayabusa ::

Kateri model canyon (točno) ?
Kateri router/laptop ?

Postavi laptop na mesto hišnega in testiraj.

Os na hišnem pcju ?
10 m razdalje ni tako malo, sploh še so vmes stene z železom.

xmudelx ::

Hayabusa je izjavil:

Kateri model canyon (točno) ?
Kateri router/laptop ?

Postavi laptop na mesto hišnega in testiraj.

Os na hišnem pcju ?
10 m razdalje ni tako malo, sploh še so vmes stene z železom.

Adapter: canyon 150n wireless lan usb adapter cnp-wf518n2
Router: Innbox --> Nov. Star 1 teden. Prinesli so ga iz Telemacha.
Laptop: star 6 let HP... windows xp
Os na hišnem pcju: Windows 7 x64
Glede razdalje pa to pomoje ni problem, ker laptop lovi tudi če je še dlje stran (torrent vleče od 2,2-2,8MB/s)... morda sem pretiraval z razdaljo 10m.. ubistvu je zračne razdalje ene 4 metre in umes 1 stena, ki pa pomoje ni nič bolj kovinska kot ostale če recimo postavim laptop na drugo stran stanovanja.

Drugače pa hvala za odgovore!!! :) če se še komu svita kaj bi lahko bilo prosim na dan z besedo.

Spajky ::

IMHO če mene vprašaš, je ta wifi ključek crap! Sposodi si drugega od koga začasno, instaliraj drajverje in probaj spet. Zelo verjetno bo bistveno bolje, še posebej, če bo ključek na 1m usb podaljšku in ne v kompu na tleh ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

BorutK-73 ::

Najbolj siguren boš z kablom. 4 metre pa res ni noben problem potegnat utp kabel.

xmudelx ::

BorutK-73 je izjavil:

Najbolj siguren boš z kablom. 4 metre pa res ni noben problem potegnat utp kabel.

Ne ne.. 4 metre je zračne linije :) Za kabel je treba iz sobe čez hodnik, v drugo sobo pa še mal. Vrtanje skoz steno pa tut ne pride upoštev ker je tm tko postla pa predalnik...:) bom probal še z novim adapterjem pa bomo vidli :) hvala usm.. valda če ma pa še gdo kšn predlog al pa informacije pa plis povejte :)

Bakunin ::

xmudelx ::

Spajky je izjavil:

IMHO če mene vprašaš, je ta wifi ključek crap! Sposodi si drugega od koga začasno, instaliraj drajverje in probaj spet. Zelo verjetno bo bistveno bolje, še posebej, če bo ključek na 1m usb podaljšku in ne v kompu na tleh ...



Upošteval tvoj nasvet in dela kot urica. ;) Zgleda, da so tele napravice, ki jih telemach prinese res eno sranje (najbrš ker je zastonj): No hvala vsem za odgovore. Problem je rešen.

LP :)

Hayabusa ::

S čim si zamenjal ?

xmudelx ::

Hayabusa je izjavil:

S čim si zamenjal ?


S tole zadevco. http://www.tp-link.com/en/products/deta... je pa res ta je ta na USB kablu in ga imam na mizi. Ampak dvomim da to kej fajn spremeni zadeve. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Internet mi deluje počasi

Oddelek: Pomoč in nasveti
171126 (1048) Fadil
»

Problem z internetom

Oddelek: Pomoč in nasveti
472972 (2523) RuskiSnajper
»

Napeljava UTP kabla

Oddelek: Omrežja in internet
184555 (4095) All
»

Zahteva geslo ob priključitvi mrežnega kabla?

Oddelek: Omrežja in internet
6916 (778) -->SMILEY<--
»

Povezava na prenosniku veliko slabša kot na osebnem računalniku

Oddelek: Omrežja in internet
8744 (563) Spajky

Več podobnih tem