» »

Katere superge za cross ?

Katere superge za cross ?

;-) ::

Zanima me katere superge priporočate za cross in nasploh tek po terenu, makadamu, listju...

Je Salomon speedcross 3 vreden svojega denarja ali ne ?
http://www.salomon.com/us/product/speed...

Pogosto me matra trn v peti.

fantasycamp ::

delujejo močne samo cena je res velika

Avenger ::

Jaz imam sicer Spikecross 3 CS in je model mislim da enak kot Speedcross 3 CS, le da ima še špice. Za moje pojme so popolnoma vredne svojega denarja. Čisto drug nivo... Nike proti Salomonu je kot da bi se iz osnovnega modela Mazde MX5 usedel v BMW Z4 M. Meni se prilegajo kot rokavice, občutek mehkobe, pa tudi občutek varnosti. Ne zdrsnejo na nobeni podlagi - oziroma, zdrs lahko vedno kontroliraš.

Stvar je pa definitivno v tem, koliko si lahko privoščiš. MX5 je popolnoma spodoben, ampak Z4M ti bo dal ekstra nasmešek, če ti je to vredno, go for it.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

;-) ::

Danes sem jih tud sprobal, tocno tako kot si opisal, proti prejsnjim najkicam se nemorejo primerjati, sem pa zgresil pri stevilki, tako da v sredo dobim nove...upam da tokrat pravo cifro. Nike in addidas imam tam 43 stevilko, tele sem imel isto 43 (okroglo) in so mi bile zelo zelo premajhne. Skoda da lahko vrnem in narocim spet samo en par (eno st.).


Ps.: primerjava z mx5 ni najbolj primerna, mx5 je best roadster ever made in ravno mam zaarano tak da nevem kje si me nasel :p

Zanima me se obraba tega grobega profila ce teces po asfaltu?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

zuz3k ::

čim dražje, superdupernevem kakšne, da boš dobro izgledal v njih in šel 0,0000001 km/h hitreje kot z
navadnimi adidaskami

pa čimveč se gledat v ogledalo z njimi, pa čim manj tekat, kompliciranje že uspeva.

vzemi različne za določen teren: blato, trava, makadam ;((
Life is a psychological game.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zuz3k ()

;-) ::

Samo si pa idiot, ne kupujem zarad izgleda ampak ker prvic so najkice hin, po vintgarju je nevarno z njimi in tretjic ker nemislim vsak teden kupovat v dajhmanu.

Salomonke pa mi niso vsec niti malo. Grde so.

Avenger ::

zuz3k je izjavil:

čim dražje, superdupernevem kakšne, da boš dobro izgledal v njih in šel 0,0000001 km/h hitreje kot z
navadnimi adidaskami

pa čimveč se gledat v ogledalo z njimi, pa čim manj tekat, kompliciranje že uspeva.

vzemi različne za določen teren: blato, trava, makadam ;((


No, no, kakšen sarkazem... poanta je, da se v njih bolje počutiš, pa ne zaradi cene, daleč od tega.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Apofis ::

Teka po asfaltu z njimi se izogibi. Premajhne so ti, ker je to zelo ozek model...

GGGGG ::

http://www.merrell.com/US/en-US/Mobile/...

Jaz imam tole. Grip odličen, občutek na nogi pa tudi. Si kar ne predstavljam teka v tistih gojzarjih.

kitewing ::

Dobre trail superge so Addidas: http://www.prva-liga.si/artikel/adidas-... .

fantasycamp ::

kitewing je izjavil:

Dobre trail superge so Addidas: http://www.prva-liga.si/artikel/adidas-... .


ta prva liga so težkki indijanci nimajo večjih od 48

Avenger ::

GGGGG je izjavil:

http://www.merrell.com/US/en-US/Mobile/...

Jaz imam tole. Grip odličen, občutek na nogi pa tudi. Si kar ne predstavljam teka v tistih gojzarjih.


Jaz mam pa fivefingerse. Ampak to so totalno različni koncepti, vsak ima svoje prednosti in slabosti.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

LitralSM ::

Avenger je izjavil:

zuz3k je izjavil:

čim dražje, superdupernevem kakšne, da boš dobro izgledal v njih in šel 0,0000001 km/h hitreje kot z
navadnimi adidaskami

pa čimveč se gledat v ogledalo z njimi, pa čim manj tekat, kompliciranje že uspeva.

vzemi različne za določen teren: blato, trava, makadam ;((


No, no, kakšen sarkazem... poanta je, da se v njih bolje počutiš, pa ne zaradi cene, daleč od tega.

Poanta je v tem, da mora prvo znati dobro teči = poraba čim manj energije pri isti hitrosti + ustvarjati čim manj sile na sklepe.

fantasycamp ::

LitralSM je izjavil:

Avenger je izjavil:

zuz3k je izjavil:

čim dražje, superdupernevem kakšne, da boš dobro izgledal v njih in šel 0,0000001 km/h hitreje kot z
navadnimi adidaskami

pa čimveč se gledat v ogledalo z njimi, pa čim manj tekat, kompliciranje že uspeva.

vzemi različne za določen teren: blato, trava, makadam ;((


No, no, kakšen sarkazem... poanta je, da se v njih bolje počutiš, pa ne zaradi cene, daleč od tega.

Poanta je v tem, da mora prvo znati dobro teči = poraba čim manj energije pri isti hitrosti + ustvarjati čim manj sile na sklepe.


delno res samo prvo shujšat pol tečt, ne pomaga tehnika, če si bajsi si boš z najboljšo uniču sklepe!

GGGGG ::

Avenger je izjavil:

GGGGG je izjavil:

http://www.merrell.com/US/en-US/Mobile/...

Jaz imam tole. Grip odličen, občutek na nogi pa tudi. Si kar ne predstavljam teka v tistih gojzarjih.


Jaz mam pa fivefingerse. Ampak to so totalno različni koncepti, vsak ima svoje prednosti in slabosti.


Teli merrell so narejeni za trail. Imajo precej grob podplat, ki ne drsi. Z njimi pogosto tečem po brezpotjih, pa nimam težav.

Je pa res koncept malo drugačen. Ampak, če že sprašuje za obutev, mu dam svoje mnenje. Mogoče ni niti potuhtal na minimalistično obutev.

;-) ::

Poanta je v tem, da mora prvo znati dobro teči = poraba čim manj energije pri isti hitrosti + ustvarjati čim manj sile na sklepe.


Ne tecem in ne sportam zarad hitrosti in kilometrine ampak zase, tak da tud gorca sem si kupil pa se vozim 70% po cesti ceprav gre dosti energije v nic...in ni mi zal, kak te preruka iz Areha dol na gorcu ali po stari cesti slov.konjice-maribor sem vesel za taksno odlocitev.

Ce se hocem "zjebat" in porabit tud po 2000 kalorij lahko to naredim v 60km, z specialko bi pac to naredil v 120km, pa mi negre za to.

Mogoce zdaj ko berem druge forume je pomembno tud kje teces in visina ter teza.
Pogosto grem v mb na trikotno jaso po makedamski cesti, nato po smuciscih do bolfenka, bistriski vintgar, rogla-lovrenska jezera ali ribniska koca, boč itd.

Zato sem se pičil v speedcross ker naj bi zagotavljal dober grip tud po koreninah, listju itd. Sploh si neznam predstavljat tistega obcutka kak je ko "ziher" stopis tudi ko je teren vlazen, ker mi dosedanje niti priblizno tega niso nudile.

Drugo kaj me je pritegnilo pa je cena, pa ne tista v trgovini ;) 70EUR

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

pietro ::

Jz mam tele. Minimalisticne, primerne za bolj izkusene tekace. Zelo trpezen model - sam sem jih uporabil tudi za v gore, vkljucno s spuscanjem po meliscih, in so jih odnesle brez praske.

;-) ::

Po ene 25km z speedcroskami lahko recem da sem zadovoljen...upam da bodo drzale ceni primerno. Oprijem tudi po mokrem in terenu je super


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali Express

Oddelek: Loža
245146 (273) Ganon
»

BMW odstrnil tančice s svojega samovozečega motocikla

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
3910937 (7054) stara mama
»

Salomon superge

Oddelek: Šport
112974 (2604) mr1two
»

Kako se kupuje IMSI lovilce

Oddelek: Novice / Zasebnost
4417542 (13695) Iatromantis
»

Intel izdal osemjedrne Xeone 7500

Oddelek: Novice / Procesorji
287218 (5801) levaky

Več podobnih tem