» »

Laserji in letala

Laserji in letala

root987 ::

Kako je v Sloveniji s svetenjem z laserji na letala? Vem da so v tujini že bili obsojeni na 2.5 leti (Kalifornija), kako je pa s tem pri nas?

Ne, nisem takšen idiot da bi to počel, sem pa slišal za par idiotov, ki to počno ("saj samo svetimo v nebo!", "saj ne ciljam letal!", "saj samo v gozd svetim!", "saj samo oblake osvetljujem!" in podobni idiotizmi) pa me zanima a se jim lahko omeni da je to kaznivo dejanje ali vsaj prekršek?
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell
  • spremenil: root987 ()

blackbfm ::

ja zakaj mu pa ne bi omenil..jaz bi idiotu še vzel laser

root987 ::

Omenil sem že, jemati ravno ne morem... besides, kakor poceni so ga to niti ne bi ustavilo za prav dolgo...
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

AndrejS ::

Na mariborski vstaji je veliko ljudi svetilo z laserjem v policijski helikopter, pa ni in ni hotel strmoglaviti....

para! ::

Sicer jih lahko strašiš, ampak dvomim, da je prepovedano v nebo svetit z laserjem. Imo bo tudi policija ignorirala zadeve, saj ne meri načrtno v letala, niti ne more vedet kje so.

Kaj boš pa reku policiji, recimo, če se jih odločiš klicat?
"Halo, policija, poznam 3 mulce k z laserjem svetjo u nebo, hitr pridte!!!!". Po mojem se ti bojo smejal, vsaj dokler kšn avjon ne prleti dol.
Death before dishonor!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: para! ()

jest10 ::

para! je izjavil:

Sicer jih lahko strašiš, ampak dvomim, da je prepovedano v nebo svetit z laserjem. Imo bo tudi policija ignorirala zadeve, saj ne meri načrtno v letala, niti ne more vedet kje so.

Kaj boš pa reku policiji, recimo, če se jih odločiš klicat?
"Halo, policija, poznam 3 mulce k z laserjem svetjo u nebo, hitr pridte!!!!". Po mojem se ti bojo smejal, vsaj dokler kšn avjon ne prleti dol.

Če to počne na samem, potem res težko kaj narediš. V javnosti pa se gre za ogrožanje mimoidočih.

Jaz sem recimo mesec nazaj s pritožbo varnostnikom uspešno pomagal spokati cigote, ki so na veselici otrokom med drugim prodajali tudi laserje, pa tudi par otrok je ostalo brez "igrače", ko so veselo svetili v množici.

HighBane ::

Ne vem, če gre za isti primer. Samo v enem primerju, je bil problem, da jim je uspelo (domevno) oslepit pilota potniškega aviona in so policaji kmali zatem našli ljudi, ki so svetili v nebo.
Pri nas je sigurno isto, dokler ni nesreče, je vse dovoljeno.
Samo kaj je sploh poanta svetenja s laserjom v nebo?

para! ::

Jaz sem recimo mesec nazaj s pritožbo varnostnikom uspešno pomagal spokati cigote, ki so na veselici otrokom med drugim prodajali tudi laserje, pa tudi par otrok je ostalo brez "igrače", ko so veselo svetili v množici.

A varnostniki so otrokom odvzemal mal močnejše lučke? Al so pršli policaji, da so vsakega otroka sprocesiral? Pa prodaja laserčkov afaik ni prepovedana.
Death before dishonor!

pegasus ::

Zaenkrat še ni prepovedana, a razni majstri, ki svetijo po letalih, bodo to prepoved hitro dosegli.

para! ::

Govorite kot, da je možno, da letalo strmoglavi zaradi obesek-za-ključe laserčka za par EUR v lokalni trgovini.
Death before dishonor!

pegasus ::

V primernem spletu okoliščin JE možno.

šernk ::

Laserji do 5mW niso prepovedani, ampak to so bolj pointerji in s takim ne boš nobenega oblaka osvetljeval, ker mu tud blizu ne bo prišel. Tistega če se vidi na dobrih 100m dolžine more biti že konkretna tema, je pa vseeno prepovedano svetit v nebo. Vsi ostali so pa tako ali tako prepovedani za uporabo v EU.

Govorite kot, da je možno, da letalo strmoglavi zaradi obesek-za-ključe laserčka za par EUR v lokalni trgovini.


seveda je možno. Pilotu, ki mu avtopilot iz neznanega razloga odpove in opravlja pristanek popolnoma ročno, posveti laser v oči in ostane v trenutku za nekaj sekund brez vida. Kaj bo naredil? Če ima dovolj hitrosti lahko preleti stezo, če nima lahko pa glede na občutek pristaja in upa da ne zgreši steze ali trešči iz velike višine dol. Saj tudi če ti nekdo z dolgimi lučmi posveti ponoči in da pogledaš direktno v luči ostaneš par sekund praktično slep.

Na mariborski vstaji je veliko ljudi svetilo z laserjem v policijski helikopter, pa ni in ni hotel strmoglaviti....


policaji lahko nadanejo verjetno kakšna zaščitna očala in jih potem laserji ne motijo, pilot potniškega letala pa nima te možnosti. Laserji so pa v vsakem primeru izjemno nevarni za oči. Tudi tisti, ki so pri nas dovoljeni za prodajo.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

jest10 ::

para! je izjavil:

Jaz sem recimo mesec nazaj s pritožbo varnostnikom uspešno pomagal spokati cigote, ki so na veselici otrokom med drugim prodajali tudi laserje, pa tudi par otrok je ostalo brez "igrače", ko so veselo svetili v množici.

A varnostniki so otrokom odvzemal mal močnejše lučke? Al so pršli policaji, da so vsakega otroka sprocesiral? Pa prodaja laserčkov afaik ni prepovedana.

Tiste malo močnejše lučke, ki ti z lahkoto okvarijo vid ja. Super igrača za v otroške roke. Še posebno pri teh kitajskih izdelkih, ko na njih piše < 1mW, a ima v resnici 10+ mW

koyotee ::

jest10 je izjavil:

para! je izjavil:

Sicer jih lahko strašiš, ampak dvomim, da je prepovedano v nebo svetit z laserjem. Imo bo tudi policija ignorirala zadeve, saj ne meri načrtno v letala, niti ne more vedet kje so.

Kaj boš pa reku policiji, recimo, če se jih odločiš klicat?
"Halo, policija, poznam 3 mulce k z laserjem svetjo u nebo, hitr pridte!!!!". Po mojem se ti bojo smejal, vsaj dokler kšn avjon ne prleti dol.

Če to počne na samem, potem res težko kaj narediš. V javnosti pa se gre za ogrožanje mimoidočih.

Jaz sem recimo mesec nazaj s pritožbo varnostnikom uspešno pomagal spokati cigote, ki so na veselici otrokom med drugim prodajali tudi laserje, pa tudi par otrok je ostalo brez "igrače", ko so veselo svetili v množici.


ni blo pri roki kakih 2000lum da bi posvetil nazaj? >:D
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Isotropic ::

para! je izjavil:

Sicer jih lahko strašiš, ampak dvomim, da je prepovedano v nebo svetit z laserjem. Imo bo tudi policija ignorirala zadeve, saj ne meri načrtno v letala, niti ne more vedet kje so.

Kaj boš pa reku policiji, recimo, če se jih odločiš klicat?
"Halo, policija, poznam 3 mulce k z laserjem svetjo u nebo, hitr pridte!!!!". Po mojem se ti bojo smejal, vsaj dokler kšn avjon ne prleti dol.

v heli je prepovedano

jest10 ::

koyotee je izjavil:

jest10 je izjavil:

para! je izjavil:

Sicer jih lahko strašiš, ampak dvomim, da je prepovedano v nebo svetit z laserjem. Imo bo tudi policija ignorirala zadeve, saj ne meri načrtno v letala, niti ne more vedet kje so.

Kaj boš pa reku policiji, recimo, če se jih odločiš klicat?
"Halo, policija, poznam 3 mulce k z laserjem svetjo u nebo, hitr pridte!!!!". Po mojem se ti bojo smejal, vsaj dokler kšn avjon ne prleti dol.

Če to počne na samem, potem res težko kaj narediš. V javnosti pa se gre za ogrožanje mimoidočih.

Jaz sem recimo mesec nazaj s pritožbo varnostnikom uspešno pomagal spokati cigote, ki so na veselici otrokom med drugim prodajali tudi laserje, pa tudi par otrok je ostalo brez "igrače", ko so veselo svetili v množici.


ni blo pri roki kakih 2000lum da bi posvetil nazaj? >:D

Kaj bi imel od tega?:|
(No če bi bil svinja, bi lahko upalil 2500+lm 14Hz strobo in gledal, koga bo ruknila epilepsija. Sam pol si ista budala, kot bumbarji z laserji)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Led h7 v avtu (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
7118706 (16824) tomaz-
»

Moteče LED lučke na napravah

Oddelek: Loža
193904 (3149) Malajlo
»

Delovanje laserja

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
415777 (4267) 2f4u

Laser Pointer

Oddelek: Pomoč in nasveti
9988 (803) dzinks63

Več podobnih tem