» »

SIP (voip) na Androidu

SIP (voip) na Androidu

Lion29 ::

Pozdravljeni,

torej ker zivim bogu za hrbtom in je podrocje hise zanic pkrito z GSM signalom (ne simobil ne mobitel ne vleceta) sem si omislil, da bi izvajal klice prek VOIP...

mobitel ponuja za ta namen storitev komunikator
simobil pa Si.naIP

ker sem pri simobilu, sem si nalozil njihovega windows klienta, ki mi sluzi dokaj v redu.

seveda pa bi jaz za ta namen uporabljal predvsem telefon (samsung galaxy s).

na strani od siMobila so mi predlagali, da si nalozim FRING na tulifon in sem to tudi storil....

nekako mi je uspelo postimat in usposobit z nastavitvami, ki sem jih dobil na simobilovi strani...

AMPAK, zadeva mi ni vsec...
1. je kar precej problemov, do zdaj sem lahko poklical le na navadno telekomovo stevilko... na svojo siol pa nisem uspel...

pa tudi nikakor nisem uspel prepricat da tudi sprejema klice!

torej zacel sem iskat kak dober native android client za sip...

prisel sem na enega dobro ocenjenega, ki se dobro integrira v telefon (tudi v imenik)...

ampak nikakor mi ga ne uspe usposobit..

aplikacija pa je CSip Simple

ima kdo ze kako izkusnjo s tem?

mogoce pozna kak boljsi klient?
Founder and CTO @ Article-Factory.ai

kopernik ::

Meni je delalo s sipdroidom in mobitelovim sip strežnikom (vklopiti si moraš storitev m:povsod). Za simobil pa ne vem, nisem testiral.

FlipeR ::

Lion29, a si na koncu uspel usposobit CSip Simple?! Če nisi, me lahko PM-aš. Po dolgotrajnih mukah in try&error mi ga je uspelo prepričat k sodelovanju :) Testiral sem tudi built in SIP support v Gingerbreadu (2.3.4. na SGS I) pa nisem bil zadovoljen. Fring je pa itak čep smeti...
------------------
#Paranoja #Kučanjekriv #Putinjekriv #Prekletirdečkarji :)

Lion29 ::

jaz sem uspel zrihtat, ja... sem ne tega... neko drugo aplikacijo sem imel...sipdroid..in je delalo dokaj spodobno... sam sem ze zdavnaj pozabu kako pa kaj.... zdaj pa sem v mestu, pa ne nucam :(

sorry
Founder and CTO @ Article-Factory.ai

kihc ::

Jaz sem usposobil CSipSimple z siolovim komunikatorjem in dela precej dobro.

Delal se pa po tem vodiču.
x

jure13 ::

Napotki za namestitev CSipSimple za Simobilov Si.naIP (sem se kar zafrkaval, da je uspelo, ker moramo za Si.naIP vpisati različen server in proxy naslov ... pri mobitelu in siolu ni te težave).

Če še kdo morda ne ve, moramo najprej seveda pri simobilu naročiti storitev Si.naIP :)

Postopek za nastavitev programa CSipSimple za Si.naIP je podoben, kot je opisano tukaj, nastavitve so pa sledeče:

Kliknemo ADD ACCOUNT in izberemo ADVANCED, nato izpolnimo:
- CallerID: 38640xxxxxx (xxxxxx = zadnjih 6 cifer vaše telefonske številke)
- Server: simobil.net
- Username: vaše uporabniško ime, kot vam je bilo dodeljeno za Si.naIP oz Si.Asistenta (ponavadi ImePriimek, NE dodati @simobil.net)
- Password: vaše geslo
- Proxy: sip.simobil.net:5060

POZOR: obvezno je treba vnesti različne naslove za SERVER in PROXY, kot opisano zgoraj. Včasih ob prijavi prikaže napako "Bad Gateway" ali kako drugo (tudi potem, ko je že uspešno delovalo). Pomaga, če izklopimo Wifi in ponovno vklopimo.

Včasih izpiše napako "Forbidden - Too many connections" ali nekaj podobnega. To se zgodi, če hkrati uporabljamo Si.naIP tudi na PC-ju. Odjaviti se moramo iz programa Si.naIP na PC-ju in počakati kake pol ure, pa se lahko prijavimo na Androidu. (mislim, da se to sicer pripeti zelo redko, samo če se večkrat prijavljamo in odjavljamo iz računa ... pri mobitelu pa mi te napake nikoli ni javilo)

SPEEEED ::

cSipSipimple mi pri prijavi preko simobla pokaže: Napaka med prijavo - Unauthorized
Ravnal sem se po navodilih, ki so napsiana zgoraj.
Preko računalnika mi SIP deluje.

Še kakšna ideja?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako na android sistemu postaviti SIP/VoIP preko katerega kličem SLO številke ko sem

Oddelek: Omrežja in internet
122921 (2756) Pesimist
»

VoIP telefonija: stacionarna in mobilna

Oddelek: Mobilne tehnologije
142515 (2425) tumare
»

Si.mobil spreminja cenik in obračunski interval

Oddelek: Novice / Ostale najave
4717720 (13696) Hayabusa
»

IP telefonija na mobitelu v tujini in offline GPS karte

Oddelek: Programska oprema
131964 (1588) krneki0001
»

Telefon z izjemno dobrim signalom

Oddelek: Mobilne tehnologije
204460 (3752) koyotee

Več podobnih tem