» »

Kemija

Kemija

1
2
»

einstein :P ::

PS: Še slike, da ne bo kdo pomislil, da slučajno trolam ;)

Takole je, ko je zadeva umirjena. Na dnu je dušikova kislina, ozračje notri pa je komaj rahlo obarvano rjavo zaradi NO2.



No, tole pa je, ko odprem zamašek za trenutek:



Še slika takoj po tem, ko zaprem zamašek:



Po kakšni minuti, ko je zaprto, se spet umiri in je tako, kot na prvi sliki.

Res noben ne ve? :|

Škoda, da je tako malo kemikov tukaj.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

Unknown_001 ::

Možno da začne potekati reakcija na zraku. Preden ti zamašek dvigneš je un zrak v flaški že zreagiral in se plina čist malo vid, pol ko pa odpreš pokrovček pa ... začne delat.

To je zgolj moja teorija, da me ne bi kdo preveč resno vzel sam mislim da je smiselna.

Na koncu pa mislm, da se začne plin raztapljat v kislini in se zadeva umiri.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

einstein :P ::

"Na koncu pa mislm, da se začne plin raztapljat v kislini in se zadeva umiri."

S tem bi se strinjal, ja. Ko pa odprem, bi pa rekel, da se zaradi nasičenosti začne sproščati iz kisline, ali kaj takega. To kislino sem namreč naredil tako, da sem NO2 vodil po cevki skozi vodo in tako dobil HNO3 (dušikovo kislino).

Hvala, sicer. :)
STAY OUT OF MY TERRITORY!

einstein :P ::

Pozdrav, a mi lahko kdo pove, če je tale reakcija oz. produkt te reakcije pravi:

NO2 + Al = AlO2 + N

To sem sam nekaj spacal skupaj, pa me zanima, če je prav? Ker, ko po netu gledam, nekaterim pride še NH3 kot produkt ampak ni nikjer H-ja v enačbi, tako da ne razumem, kako je zdaj to?

Hvala že vnaprej!
STAY OUT OF MY TERRITORY!

einstein :P ::

Pozdrav,

zanima me, kako bi lahko naredil, da bi žveplo gorelo v zaprti posodi, da bi proizvajal SO2, ki bi ga po cevi peljal skozi vodo?

Problem je v tem, da zmanjka kisika za gorenje in stvar ugasne. Mogoče kdo ve, kaj bi lahko dodal, da bi stvar gorela v zaprti posodi in da bi kljub dodatkom dobil ven le SO2 plin?

Ali pa če kdo pozna kak drug način, ki nebi zahteval gorenja žvepla in, da bi ven dobil SO2.

Najlepša hvala.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Unknown_001 ::

Naredi dovodni kanal za luft od spodaj, malenkost stran od žvepla ki ga žgeš. SO2 je seveda že segret in po logiki termodinamike bi mogu jt gor in ne dol. RIGHT?
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

einstein :P ::

jah že ampak po moje bi so2 rabil nekaj pritiska za vstop v vodo, lažje pa bi mu bilo uiti z luknjo za zrak spodaj.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Unknown_001 ::

A da bi pa ujel v balon pa pol v vodo stisnil, pa ne bi šlo?
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

einstein :P ::

ja, za v balon pa rabim še več tlaka, da ga napihnem, ane. ta so2 mora izhajati pod tlakom, tako da se verjetno tisto z luknjo za zrak nebi obneslo, ker se tlak nebi mogel nabrati.

najboljša opcija mi je, da bi zmešal žveplo z nečim drugim, da bi dobil ven so2 ampak ne vem s čim, tako da če veš ali pa če kdo drug ve, naj mi prosim pove.


lp
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Unknown_001 ::

Ou, pa res, sorri. Se posipam s pepelom. Kaj pa da s kompresorjem dovajaš?
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

einstein :P ::

sem že pomislil. uporabil bi kompresor od hladilnika, ker dovaja počasi. ne vem pa, koliko bi to kaj vplivalo na produkt pa to...
STAY OUT OF MY TERRITORY!

SeMiNeSanja ::

Narediš tako, da 'vlečeš' zrak oz. SO2 skozi sistem. Rabiš črpalko na vodni curek (tista, ki jo priviješ na pipo), nekaj gumijaste cevi, dva zamaška in dva para steklenih cevk.

Iz zamaškov in steklenih cevk si narediš dve izpiralki, ki ju povežeš z gumi cevjo med seboj in potem še na vodno črpalko. Tista bližje črpalki bo tista, v kateri boš v vodi raztapljal SO2. Noter naliješ vodo, eno stekleno cevko potopiš globoko v vodo, drugo pa pustiš dvignjeno izven vode - ta pride priključena na črpalko.

Tista bolj oddaljena izpiralka pride priključena po istem principu. Ko pri dnu zažgeš žveplo in natakneš zamašek, se bo po daljši cevki vpihaval svež zrak, po krajši pa boš odsesaval nastali SO2 (in prebitni zrak) v drugo izpiralko, kjer ga raztapljaš v vodi.

Hitrost vleke pri tem reguliraš z vodno črpalko.
Ain't it simple?

Vsekakor odsvetujem to početje izven digestorija oz. v zaprtih prostorih.

einstein :P ::

Jah to bi moral pa nabavit ;) Bom še malo premislil, kako bi to izvedel.

Ja, se zavedam strupenosti žveplovega dioksida.

Hvala, LP
STAY OUT OF MY TERRITORY!

einstein :P ::

Hoj!

A mi lahko kdo potrdi tole kemično reakcijo (če so njeni produkti pravilni?):

S + HNO3 = NO2 + H2SO4

Rad bi naredil žvepleno kislino iz dušikove kisline tako, da bi ji dodal žveplo. Bi šlo?

Hvala, LP
STAY OUT OF MY TERRITORY!

McHusch ::

V teoriji bi moralo iti. Treba je zato malo pogreti in vzeti koncentrirano HNO3, kar je nevarno kot hudič. Odsvetujem.

einstein :P ::

Ok. Imam dušikovo kislino, vendar ne vem, kako močna je... :P
STAY OUT OF MY TERRITORY!

einstein :P ::

No, ta metoda mi je precej lažja, kot gorenje žvepla in potem oksidacija SO2 na SO3 in potem vpihavanje SO3 v vodo.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Twixz ::

Zakaj jod sublimira?
Glede na kemijske in molekulske vezi ločimo pet tipov trdnih snovi. Katere?

HELP please, I need it. :D
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Žveplova kislina

Oddelek: Loža
3011807 (7294) Smrekar1
»

Kemija

Oddelek: Šola
253034 (2533) gruntfürmich
»

kemijske reakcije dokazovanja elementov v organskih spojinah ...

Oddelek: Šola
254398 (3932) SeMiNeSanja
»

Cl + H2O

Oddelek: Šola
193805 (3317) Kamran
»

kemijsko vprašanje

Oddelek: Znanost in tehnologija
386048 (5534) Fajrwol

Več podobnih tem