» »

Akrapovič: Slovenci delamo premalo!

Akrapovič: Slovenci delamo premalo!

Temo vidijo: vsi
««
6 / 17
»»

xxx ::

Smurf je izjavil:

Pri obeh omenjenih direktorjih v tej temi (Boscaroliju in Akrapovicu) sem opazil pri nasih sodelovanjih, da sta zelo sposobna z odlicno vizijo. Skratka tezko bi govoril o naklucjih.

Zagotovo sta se že taksna rodila. No druga varianta je, da pač gledaš dva človeka z kilometrino, jype se tudi ni rodil kot biciklist, tega se je NAUČIL, ker je imel to SREČO, da so mu starši kupili KOLO.
Pa pa...

Smurf ::

xxx je izjavil:

Smurf je izjavil:

Pri obeh omenjenih direktorjih v tej temi (Boscaroliju in Akrapovicu) sem opazil pri nasih sodelovanjih, da sta zelo sposobna z odlicno vizijo. Skratka tezko bi govoril o naklucjih.

Zagotovo sta se že taksna rodila. No druga varianta je, da pač gledaš dva človeka z kilometrino, jype se tudi ni rodil kot biciklist, tega se je NAUČIL, ker je imel to SREČO, da so mu starši kupili KOLO.

Trenutno se znanost bolj nagiblje k temu, da je nanju stimulativno delovalo okolje/druzina.

xxx ::

Smurf je izjavil:

Trenutno se znanost bolj nagiblje k temu, da je nanju stimulativno delovalo okolje/druzina.

Saj to ti pravim imel je srečo. Marsikdo je nima. Ti pa ki jo imajo, pametujejo, da so drugi premalo delavni itd.
Pa pa...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xxx ()

jype ::

chironex> Saj to ti pravim imel je srečo. Marsikdo je nima.

Kar ne more biti razlog, da bi morali srečo enakomerno distribuirati tako, da je na koncu ne bi imel nihče več.

Ker je zaloga sposobnih staršev omejena, bi bila edina pravična implementacija v resnici vse otroke strpat v sirotišnice. Ker je zaloga sposobnih vzgojiteljev omejena, bi vsi morali dobiti slabe.

Tako se ne pride daleč.

chironex> Ti pa ki jo imajo, pametujejo, da so drugi premalo delavni itd.

Kar sem jaz opazil, je predvsem to, da vsi cele dneve žurajo in se imajo fino. Nekateri, predvsem tisti z bogatimi starši, so tudi po dvajsetih letih še vedno na zeleni veji in se imajo fino. Drugi, predvsem tisti z revnimi starši, so praktično bankrotirani in nekateri od teh krivijo za svoj neuspeh vse živo, samo lastnega življenskega sloga ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Mr.B ::

chironex , glede na tvoje izjave bi rekel, da smo vsi v sloveniji rojeni pod nesrečno zvezdo. Samo nekaj imajo pa uni klero nekaj res prav : Če ne boš nič delal, ti tud boh ne more pomagat.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

xxx ::

jype je izjavil:

Tako se ne pride daleč.

Ne pride se v bistvu nikamor, tako da tisti, ki jo imajo (družina, okolje,...) to srečo uzurpirajo zase, ko hebe vse ostale.

Pa ne me narobe razumeti, tistim s "srečo" jo čisto privoščim, toliko bolj ker se tudi sam štejem med njih, vendar trdim, da je njihova obveznost, da poskrbijo za svojo okolico in temu je namenjena socialna država, da tisti, ki imajo preveč skrbijo za tiste, ki imajo malo/nič. Kam pa pridemo, če vsak skrbi samo za svojo rit je pa lep primer ZDA. Vertikalno gibanje je praktično izničeno, ga skorajda ni, če uporabim wiki:

"if Americans want to live the American dream, they should go to Denmark."

Žal smo amerisko miselnost preveč uspešno uvozili tudi Slovenci in zaradi tega smo neuspešni kot država, po drugi strani pa premajhni, da bi konkurirali velikim državam z enako miselnostjo in slej ko prej nas bodo "popapali". Namesto, da bi delovali kot eno mravljišče, delujemo kot 2.000.000 vase zagledanih mravelj.
Pa pa...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xxx ()

jype ::

chironex> Ne pride se v bistvu nikamor, tako da tisti, ki jo imajo (družina, okolje,...) to srečo uzurpirajo zase, ko hebe vse ostale.

To seveda ni res niti približno (verjetno pa drži za velik del bogate populacije).

chironex> vendar trdim, da je njihova obveznost, da poskrbijo za svojo okolico in temu je namenjena socialna država, da tisti, ki imajo preveč skrbijo za tiste, ki imajo malo/nič.

Jasno - temu nihče ne oporeka. Ampak tega se ne naredi tako, da se določi, koliko ima lahko posameznik največ, temveč se določi privilegije, ki jih imajo tisti, ki najbolj pomagajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Mr.B ::

chironex , čestitam po tvoje bi morali biti vsi miljonarji, če bi govorili kaj je potebno narediti. In miljarderji, ki bi to tudi naredili. Škoda ker so miljonarji rojeni pod nesrečno zvezdo.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

xxx ::

jype je izjavil:

Jasno - temu nihče ne oporeka. Ampak tega se ne naredi tako, da se določi, kdo ima lahko največ, temveč se določi privilegije, ki jih imajo tisti, ki najbolj pomagajo.


Absolutno, ampak kdo je tisti, ki to odloči? Boš verjel v filantropijo posameznikov, če je pa nimajo pa pač hebat ga? Sicer spet statistika ne drži s taksno miselnostjo ampak dokazuje, da je filantropsko obnašanje manjše (seveda procentualno) obratno sorazmerno z bogastvom. No zato imaš tukaj združenje ljudi, ki deluje na določenem področju, ki se mu reče država, moč le-tega pa vsakodenvno napadajo in zmanjšujejo tisti, ki imajo večje premoženje. Sicer pa spet vse skupaj dokazuje, da ima 10% zemeljskega prebivalstva v lastništvu 90% resourcov.

Mr.B je izjavil:

chironex , čestitam po tvoje bi morali biti vsi miljonarji, če bi govorili kaj je potebno narediti. In miljarderji, ki bi to tudi naredili. Škoda ker so miljonarji rojeni pod nesrečno zvezdo.

Ne, samo tebi ni nič jasno. Če ne bi bilo miljonarjev (bomo rekli kar miljarderjev), bi lahko VSI živeli čisto spodobno življenje, napram temu, da 10% živi fantastično življenje, ~40% (in ta % se veča, če si že kdaj slišal, srednji sloj izumira) pa životari.
Pa pa...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xxx ()

Mr.B ::

chironex , sej vem tebi tudi ni jasno da je 80% mijonarjev v Ameriki začelo iz nič. Verjetno jim je ratalo tako da nsio nič delali. Vsak ki dela na delovnem mestu z visoko dodano vrednost ne konča delo v 8 urah, razen chironex. Ampak glede na tvoje izjave bi rekel da jim pač ne rata, ker premalo sedijo na riti.
Še sreča da je meni potrebno delati manj, ker je polno takih nesečnikov, ki mislijo da jim bo samo padlo, ali pa pomilovanja vredni ko začnejo niso rojeni pod srečno zvezdo.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

xxx ::

Mr.B je izjavil:

chironex , sej vem tebi tudi ni jasno da je 80% mijonarjev v Ameriki začelo iz nič. Verjetno jim je ratalo tako da nsio nič delali. Vsak ki dela na delovnem mestu z visoko dodano vrednost ne konča delo v 8 urah, razen chironex. Ampak glede na tvoje izjave bi rekel da jim pač ne rata, ker premalo sedijo na riti.
Še sreča da je meni potrebno delati manj, ker je polno takih nesečnikov, ki mislijo da jim bo samo padlo, ali pa pomilovanja vredni ko začnejo niso rojeni pod srečno zvezdo.


Tega je konec. Zaključena zgodba, dokazano ima ZDA daleč najnižje vertikalno gibanje.

Glede tvojih primitivnih napadov, imaš samo eno težavo, nesposoben si dojeti, da bi nekdo, ki ima relativno dobro poskrbleno "za svojo rit" lahko govoril v korist vsem. Napaka pri vzgoji pač, dejansko me sem in tja prime, da je pač treba poteptati vse kar leze in gre, iz preprostega razloga, ker so pač "ološ", ki bi naredil enako na enaki poziciji. Samo tudi take vzgibe nekateri znamo obvladati, drugi pa se pač vedejo po živalskih vzorcih.
Pa pa...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xxx ()

jype ::

chironex> Absolutno, ampak kdo je tisti, ki to odloči?

Hja, saj smo že - s tem da smo izglasovali ustavo, ki določa, da je ta država socialna, smo sebe in državo zelo jasno obvezali k temu, da sredstva prerazporedi tako, da nihče ne crkne od lakote sredi ceste - ampak zdaj se je izkazalo, da večino sredstev porabimo samo zato, da sredstva prerazporejamo, za reveže jih ostane premalo, hkrati pa otežujemo delo tako bogatašem, ki so škrti, kot tudi tistim, ki bi radi pomagali vsebinsko (z delovnimi mesti, izobraževanjem, rastjo).

chironex> Zaključena zgodba, dokazano ima ZDA daleč najnižje vertikalno gibanje.

Najnižje od česa? Vertikalno gibanje se pri njih upočasnjuje zaradi strukture prebivalstva, kjer jih vedno več prihaja iz revnih, neizobraženih družin, kar je močno korelirano z nizko produktivnostjo in intelektualnimi dosežki, ne pa zato, ker bi bilo nemogoče uspeti. Z dobrimi (odličnimi!) šolami, ki so jih še trideset let nazaj obilno financirali in z njimi dosegali izjemne rezultate, bi to šlo tudi danes - ampak denarja ni, ker se je treba boriti "proti drogi" in "muslimanski nevarnosti".

xxx ::

jype je izjavil:

chironex> Absolutno, ampak kdo je tisti, ki to odloči?

Hja, saj smo že - s tem da smo izglasovali ustavo, ki določa, da je ta država socialna, smo sebe in državo zelo jasno obvezali k temu, da sredstva prerazporedi tako, da nihče ne crkne od lakote sredi ceste - ampak zdaj se je izkazalo, da večino sredstev porabimo samo zato, da sredstva prerazporejamo, za reveže jih ostane premalo, hkrati pa otežujemo delo tako bogatašem, ki so škrti, kot tudi tistim, ki bi radi pomagali vsebinsko (z delovnimi mesti, izobraževanjem, rastjo).

Mhm. Samo pri nas se trudimo to workaroundat in na račun peščice nakrasti kar se da sredstev od države namesto, da bi šla nazaj v dobrobit državljanov.

jype je izjavil:

Najnižje od česa? Vertikalno gibanje se pri njih upočasnjuje zaradi strukture prebivalstva, kjer jih vedno več prihaja iz revnih, neizobraženih družin, kar je močno korelirano z nizko produktivnostjo in intelektualnimi dosežki, ne pa zato, ker bi bilo nemogoče uspeti. Z dobrimi (odličnimi!) šolami, ki so jih še trideset let nazaj obilno financirali in z njimi dosegali izjemne rezultate, bi to šlo tudi danes - ampak denarja ni, ker se je treba boriti "proti drogi" in "muslimanski nevarnosti".


Pa ti veš koliko stane tam izobrazba? Da jo je praktično nemogoče dobiti (razen če imaš... SREČO), če si se rodil v nekem getu?
Pa pa...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xxx ()

Mr.B ::

chironex, rojen sem v družini samohranilke. Faks sem delal, ko je bil denar. Torej nisem nikakor tistih 20%, ki mi je bilo pridušeno k riti vse. Torej imam pravico pluvati "za svojo rit", za vse tiste i mislijo da je delo in uspeh v tem vrstnem redu : 1. poskrbeti za socialno življenje, 2. Facebook 3. 24kur 4. delo če že moram, 5. odgovornost.... In to nima nikakor veze z dosegom cilje tistih 80% ki jim je uspelo.

Ti imaš malo poenostavljeno, kaj pomeni življenje ki ti ga nudi pod pojmom "socialna" država. Začeti moraš zal s točko 5, da boš prišel na točko 1. S tem da imam facbook profil, zgolj zato, da se nebi en tak kot registriral z mojim...

Pa ti veš koliko stane tam izobrazba? Če začneš pod točko 5. je free ker najboljši dobijo štipendijo.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

xxx ::

Mr.B je izjavil:

Pa ti veš koliko stane tam izobrazba? Če začneš pod točko 5. je free ker najboljši dobijo štipendijo.


Pa ti veš koliko je teh štipendij, procentualno gledano na število prebivalcev? Lahko zaokrožiš na nič pa boš manj zgrešil. Aja pa štipendije so samo zato, da se zniža davčna osnova univerz, kar je pa spet urejeno s strani države in ne zasebnikov.

Poglej, saj ni problema, jaz sem povedal svoje mnenje, naslednja velika vojna pa bo uredila neenakomernost razdelitve bogastva, upam samo, da je sam ne bom dočakal. Saj ne da bi bila potrebna ampak je večja verjetnost, da se bo zgodila, kot da boste taksni spremenili mentaliteto (pa te spet ne obsojam, si spet samo produkt okolice).
Pa pa...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xxx ()

jype ::

chironex> Pa ti veš koliko stane tam izobrazba? Da jo je praktično nemogoče dobiti (razen če imaš... SREČO), če si se rodil v nekem getu?

Ne boš verjel - na dolar natančno vem, koliko tam stane izobrazba. Za osnovno šolo plačaš pri nepremičnini (kakih 20.000 na leto), da padeš v pravi šolski okraj (kjer še imajo dobre učitelje), za gimnazijo in faks plačaš glede na učni uspeh in sposobnosti, ki se testirajo, potencialno do nekaj sto tisoč dolarjev. Ta denar imam že prihranjen, tako da bo vsaj mojim otrokom načeloma to že zagotovljeno, če se bodo za to odločili - žal pa večina staršev raje kupuje drage avtomobile, hiše z bazeni in vikende na morju, kot da bi planirali za prihodnost - čeprav imajo več kot dovolj sredstev za vse, kar v resnici potrebujejo.

Čemu?

Ker je danes moderno rečt, da je država kriva za vse, česar ne zrihta ali pa zrihta slabo in tudi za vse, kar zrihta dobro.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Okapi ::

koliko imamo takih uspehov, Pipi in Akrapovič, se pravi je to koliko, 2:2.000.000,
Ta dva se znata samo dobro reklamirat v javnosti, nastopat na tv, še zlasti prvi. Če pogledaš na lestvico 100 najbogatejših Slovencev in odšteješ tajkune in trgovce, imaš vseeno dosti takih, ki so pred njima, pa večina za njih še nikoli ni slišala. OK, Pečečnika (št. 2 na lestici) vsi poznajo, kaj pa Samo in Liza Login (Outfit7), tretja najbogatejša? Koliko jih ve, kaj počne četrti na lestvici (Engineering Doberšek)? Kaj dela Inotherm, 19. na lestvici, RM Vuk (20.) - če naštejem samo nekaj od tistih, ki so pred Akrapovičem (25.). Potem so tu še recimo Habestorjem (firma Armeton, 33.), ki je eden glavnih na svetu za betonske uteži za pralne stroje.

O.

xxx ::

jype je izjavil:

Ne boš verjel - na dolar natančno vem, koliko tam stane izobrazba. Za osnovno šolo plačaš pri nepremičnini (kakih 20.000 na leto), da padeš v pravi šolski okraj (kjer še imajo dobre učitelje), za gimnazijo in faks plačaš glede na učni uspeh in sposobnosti, ki se testirajo, potencialno do nekaj sto tisoč dolarjev. Ta denar imam že prihranjen, tako da bo vsaj mojim otrokom načeloma to že zagotovljeno, če se bodo za to odločili - žal pa večina staršev raje kupuje drage avtomobile, hiše z bazeni in vikende na morju, kot da bi planirali za prihodnost - čeprav imajo več kot dovolj sredstev za vse, kar v resnici potrebujejo.

No vidiš, veseli me za tvoje otroke, da imajo to SREČO, seveda pa se moraš zavedati koliko otrok nima takih staršev, pa se bomo tudi pri Akrapoviču strinjala.
Pa pa...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xxx ()

jype ::

chironex> naslednja velika vojna pa bo uredila neenakomernost razdelitve bogastva

Nah, ne bo treba vojne: Vedno več ljudi, ki so ušli srednjemu razredu z delom v tehnoloških panogah, ki par let pred tem sploh še obstajale niso, danes zelo dobro razume, da je njihov standard življenja močno odvisen od socialnih razlik - tako od velikosti socialnega prepada, kot tudi od količine revežev - pa tudi, da se temu prepadu ne da pobegnit drugače, kot da se ga premosti.

Mr.B ::

chironex,
veda pa se moraš zavedati koliko otrok nima takih staršev, pa se bom
Sej vemo, zato bo spet kriva država pa bogati.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

jype ::

chironex> seveda pa se moraš zavedati koliko otrok nima takih staršev, pa se bomo tudi pri Akrapoviču strinjala.

Ja, ampak to je problem teh staršev! Na račun socialne države se lahko odpoveš racionalnosti in ga sviraš po svoje, ne moreš se pa odpovedat odgovornosti za vse, kar takšno obnašanje prinaša - tudi v socialnih državah.

xxx ::

jype je izjavil:

chironex> naslednja velika vojna pa bo uredila neenakomernost razdelitve bogastva

Nah, ne bo treba vojne: Vedno več ljudi, ki so ušli srednjemu razredu z delom v tehnoloških panogah, ki par let pred tem sploh še obstajale niso, danes zelo dobro razume, da je njihov standard življenja močno odvisen od socialnih razlik - tako od velikosti socialnega prepada, kot tudi od količine revežev - pa tudi, da se temu prepadu ne da pobegnit drugače, kot da se ga premosti.


Bova videla (oz. srčno upam, da ne bova), glede na to, da srednji razred izumira, bi lahko vzela samo 2 hipotezi:
- srednji razred se seli med bogate
- srednji razred se seli med revne
Pa pa...

Mr.B ::

chironex , dejmo vsem UDT, pa misliš da se bo kaj spremenilo. še vedno bo točka 5. zadnja.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

xxx ::

jype je izjavil:

Ja, ampak to je problem teh staršev! Na račun socialne države se lahko odpoveš racionalnosti in ga sviraš po svoje, ne moreš se pa odpovedat odgovornosti za vse, kar takšno obnašanje prinaša - tudi v socialnih državah.


Daj no jype, ne s taksnimi naivnimi, če starši niso kolikor toliko pri koritu, se v kapitalizmu vedno bolj izkazuje, da tudi otroci niso, dobiš praktično kastni sistem, od tu tudi praktično minimalno gibanje po vertikali med generacijami v ZDA. Dodatne zadeve kot plačljivo zdravstvo, šolstvo,... samo še poslabšujejo situacijo.

Mr.B je izjavil:

chironex , dejmo vsem UDT, pa misliš da se bo kaj spremenilo. še vedno bo točka 5. zadnja.


UDT sam po sebi ne bo nič spremenil, če ga uvedeš kot takega se bo zgodilo enako kot se je zgodilo z nepremičninami ko se je izteklo tisto NLB varčevanje (Modro?), cene bodo poskočile in praktično izničile učinek.
Pa pa...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xxx ()

jype ::

chironex> Daj no jype, ne s taksnimi naivnimi, če starši niso kolikor toliko pri koritu, se v kapitalizmu vedno bolj izkazuje, da tudi otroci niso, dobiš praktično kastni sistem,

Ne, to _ni res_!

_Vsi_ miljarderji, ki jih jaz osebno poznam, so začeli z dobesedno z dvema paroma kavbojk in dobro idejo, denar za zagon so pa dobili tako, da so šli nekaj poletij zapored obirat sadno drevje.

chironex> Dodatne zadeve kot plačljivo zdravstvo, šolstvo,... samo še poslabšujejo situacijo.

Tudi to nikakor res kar v splošnem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

xxx ::

jype je izjavil:

_Vsi_ miljarderji, ki jih jaz osebno poznam, so začeli z dobesedno z dvema paroma kavbojk in dobro idejo, denar za zagon so pa dobili tako, da so šli nekaj poletij zapored obirat sadno drevje.


jype, štartni pogoji po ww2 in danes so hudo drugačni, še en razlog več za ww3. Ampak saj je vseeno, dejansko še enkrat: "usralo" se jim je. Seveda to ne pomeni, da se ne splača probat, so pa rezultati hudo naključne narave.
Pa pa...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xxx ()

Mr.B ::

chironex, kdaj si zamenjal televizor, kdaj si zamenjal telefon, kdaj si zamenjal avto, ..

Štartni pogoji za uspe ??? Ej koliko miljonarjev je nastalo v zadnjih 20 letih. No izvzemamo Slovenske tajkune, da ne bomo populistični. Veš kaj se meni zdi, da nikoli nisi nikoli iskal službo v tujini, ker pri nas ti najprej razlagajo kaj firma dela, in to razlagajo tistemu ki se prijavlja za delo... Narobe svet pa to... spet namesto 5 začnemo pri 1. zakaj bi se pa stegnil, s kavča, da bi šel delat k vam..

UDT v povezavi z nepremičninami ? to je pa nekaj novega.

PS : Socialna država, je pogoj da se kaj da, samo potem mora biti točka pet. To pa rad preskočiš...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

xxx ::

jype je izjavil:

_Vsi_ miljarderji, ki jih jaz osebno poznam, so začeli z dobesedno z dvema paroma kavbojk in dobro idejo, denar za zagon so pa dobili tako, da so šli nekaj poletij zapored obirat sadno drevje.


Aja še nekaj, če imaš slučajno kaj zraven pri Zem*nti, moram reči, da so pa kar se mene tiče neverjeten fenomen, kar verjeti ne morem, da še vedno obstaja, morda se sicer motim ampak zgleda mi kot še en balon, ki zaradi same vlagateljske inercije kljubuje gravitaciji.

Mr.B je izjavil:

chironex, kdaj si zamenjal televizor, kdaj si zamenjal telefon, kdaj si zamenjal avto, ..

Heh, ne bi verjel če bi ti povedal.

Mr.B je izjavil:

Štartni pogoji za uspe ??? Ej koliko miljonarjev je nastalo v zadnjih 20 letih. No izvzemamo Slovenske tajkune, da ne bomo populistični. Veš kaj se meni zdi, da nikoli nisi nikoli iskal službo v tujini, ker pri nas ti najprej razlagajo kaj firma dela, in to razlagajo tistemu ki se prijavlja za delo... Narobe svet pa to... spet namesto 5 začnemo pri 1. zakaj bi se pa stegnil, s kavča, da bi šel delat k vam..


Koliko jih je propadlo? :) Če jih ni, bi človek dejal, da je na svetu več kot 100% bogastva... :)

Mr.B je izjavil:

UDT v povezavi z nepremičninami ? to je pa nekaj novega.

Emm... spet nisi razumel, daj preberi še enkrat, in če ti ni jasno, še enkrat...
Pa pa...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xxx ()

Mr.B ::

chironex , predlagam ti da si pogledaš zakone narave, potem pa sanjaš dalje.
Še bolje prdlagaj da državljani slovenije dobijo Bruto2, namesto Neto, potem pa se boš lahko pridružil ostalim Američanom, ki začno pri točki 1, namesto točka 5.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

LitralSM ::

xxx je izjavil:

Smurf je izjavil:

Pri obeh omenjenih direktorjih v tej temi (Boscaroliju in Akrapovicu) sem opazil pri nasih sodelovanjih, da sta zelo sposobna z odlicno vizijo. Skratka tezko bi govoril o naklucjih.

Zagotovo sta se že taksna rodila. No druga varianta je, da pač gledaš dva človeka z kilometrino, jype se tudi ni rodil kot biciklist, tega se je NAUČIL, ker je imel to SREČO, da so mu starši kupili KOLO.

In ker ni obupal.

xxx ::

Mr.B je izjavil:

chironex , predlagam ti da si pogledaš zakone narave, potem pa sanjaš dalje.

xxx je izjavil:

drugi pa se pač vedejo po živalskih vzorcih.


No saj to sem ti pa že vnaprej povedal, nekateri se pač obnašajo kot živali in dokler se to ne bo uredilo, bo svet kakršen je.
Pa pa...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xxx ()

PrimozR ::

knesz je izjavil:

opeter je izjavil:

PIPI, ne motiš se. Baje pa imamo davek na dobiček.

In ta denar, ki pride "od zunaj", gre za plače zaposlenim, katere so močno obremenjene, delavci zapravljajo v sloveniji, od katerih spet dobi država ddv ...

Če sodim po sebi se DDV-ja od plač dobi vedno manj. Oz. ga vedno več dobijo drugod po Evropi, v Nemčiji in Angliji recimo. Jebiga, ko te stane pogon za bicikel pri nas skoraj 300 €, v Nemčiji pa samo dobrih 200 €, ne gruntaš o podpiranju slovenske ekonomije. Enako je pa še na precej področjih (mobilni telefoni, računalniki, našlo bi se pa še kaj).

xxx ::

LitralSM je izjavil:

In ker ni obupal.

Ja. Ampak nakateri štartajo v življenje s kolesom (Mr.B, da ne bo zapletov, glej pod metafora), drugi pa s polomljenimi nogami. In zadnje čase je vedno več ljudi, ki štartajo v življenje s polomljenimi nogami svojih staršev, njim pa jih polomijo ob rojstvu. Ampak zoprno je (česar se tudi dejansko bojim), da lahko tudi invalid enako dobro strelja s puško.
Pa pa...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xxx ()

primar ::

....no pa sem vrgel Akrapovičevo temo iz PC-ja...banda izkoriščevalska... delamo da preživimo in ne živimo da delamo!

LP

Mr.B ::

chironex , ti bom obrnil majhnost tvojega Razmišljanja z primerom ravno šolskega sistema.
V Ameriki dobijo štipendijo (če že starši niso sparali za izobrazbo svojih otrok), tisti ki dejansko pokažajo da kaj hočejo doseči. V Sloveniji pa možnost šole dobijo vsi. Rezultat pa je naš uspešni šolski sistem. Tisti ki izstopajo, prej ali slej začno delati pri kakšnem Akrapoviču ali pa tujini.. Torej kdo se bo odgovarjal odgovorno...

Ti dam zakone narave, ki jih ti enačiš z obnašanjem živali. Do leta 2008, ti je vsak trobil neskončno rast, dokler jih niso pofukali zakoni narave, da je omejitev še vedno realnost, preko katere pač nsekonna rast ne more iti več. Amerji to danes vedno bolj občutijo. Ker pa boš začel populistično trobiti, ti bom dal eno cvetko, tudi z tiskanjem denarja, generiraš infacijo, ki jo lahko prikazuješ kod gospodarska rast...

Ps : Najprej moraš kaj narediti, da boš žel sadove dela. Glede na to da pa 99% takih kot si ti , cele dneve jamrajo, je nekaterim potrebno za to narediti manj, in to brez lomljenja nog.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

garamond ::

xxx je izjavil:

Sreča pač.
Pripisovanje vzroka uspehov drugih sreči je ena majhna in nenavadna psihološka forica. Kar naenkrat je znan vzrok za lastne težave (pomanjkanje "sreče"), pa tudi truditi se nam ni več treba. Kajti tudi če bomo še tako pridni, pametni, vsevedni itd., zaradi pomanjkanja sreče ne bomo nikoli na veliko uspeli, ker je to že "loterija". Poleg tega lahko vedno rečemo, da smo dejansko v nečem najboljši, ampak so drugi pač imeli več "sreče". Bistveno pa je, da okrivimo nek zunanji faktor in ne sebe.

Vem da je moj pogled na uspeh zelo ameriški, ko se za (ne)uspeh vedno pripiše zasluge sebi ... vsak naj bi imel možnost uresničiti svoje sanje (kot da je svoboda brezmejna) ne glede na gospodarsko stanje, socialni razred, zdravstveno stanje in vsak možen zunanji faktor (Ali slučajno padajo meteoriti? Ni problema! Egipčani so iz njih delali nakit!). Kar pa ni ameriškega je pa širši pogled na uspeh. Vsaj zame uspeh ni cilj ampak je (mogoče) stranski produkt nečesa drugega, recimo dela ki te veseli.

Vseeno pa svet ni popolnoma determiniran. Faktor naključja aka srečo preprosto zaobidemo z igro ponavljanj in iskanj čim večih različnih priložnosti. No, to je recept po popularni miselnosti. (Mislim da gre včasih to predaleč, obstaja urbana legenda da kdor ni zafural vsaj enega podjetja ne bo mogel biti res uspešen.)

Okapi je izjavil:

Samo in Liza Login (Outfit7), tretja najbogatejša?
Samo Login je lep primer kako zelo majhen faktor je lahko sreča. Pred Outfitom7 je bil "oče" in solastnik najdi.si in ga prodal, ko mu je šlo še odlično. Da bi imel en Slovenec miljonsko srečo pri kar dveh zaporednih projektih? Nah...

xxx ::

Mr.B je izjavil:

Ps : Najprej moraš kaj narediti, da boš žel sadove dela. Glede na to da pa 99% takih kot si ti , cele dneve jamrajo, je nekaterim potrebno za to narediti manj, in to brez lomljenja nog.


Dragi Mr.B., spet tvoj ad hominem, kaj še ne boš odnehal, podtikanja se zna iti tudi zadnji idiot na tem forumu (digital*ek).

garamond je izjavil:

vsak naj bi imel možnost uresničiti svoje sanje

Social mobility @ Wikipedia

Pa reči, da ni odvisno od okolja.
Pa pa...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xxx ()

Mr.B ::

chironex tole je tvoje
Ja. Ampak nakateri štartajo v življenje s kolesom (Mr.B, da ne bo zapletov, glej pod metafora), drugi pa s polomljenimi nogami. In zadnje čase je vedno več ljudi, ki štartajo v življenje s polomljenimi nogami svojih staršev, njim pa jih polomijo ob rojstvu. Ampak zoprno je (česar se tudi dejansko bojim), da lahko tudi invalid enako dobro strelja s puško


Sedaj pa TI razloži to drugače, kot da si imel nesrečno otroštvo,ki te je že takrat hendikepiralo, da si vreden samopomilovanja... Ker psiholog res da nisem, imam pa res težave s Slovenščino, ker jo vedno manj uporabljam...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

xxx ::

Mr.B je izjavil:

Sedaj pa TI razloži to drugače, kot da si imel nesrečno otroštvo,ki te je že takrat hendikepiralo, da si vreden samopomilovanja... Ker psiholog res da nisem, imam pa res težave s Slovenščino, ker jo vedno manj uporabljam...

Heh, ja, preveč se ukvarjaš s samim sabo, jaz pa preveč z okolico in poskušam to tudi razumeti. Boš hitro prišel do enakih zaključkov, ko boš splezal iz svojega balončka samopoveličevanja. Razložil sem ti pa že čisto vse, samo nočeš vzeti "red pill".
Pa pa...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xxx ()

Mr.B ::

chironex
Pa reči, da ni odvisno od okolja
, sej vem si svoje ideje pokazal z idejo da se z bljižnicami pride do cilja, ups da vedno rata s PRVE.
Žal prva generacija revežev ima res malo možnosti da bo uspela, druga pa le, če se bo prva odrekla, in poskrbela za dobrobit svojih sinov, tretja generacija pa več ne bo imela kaj dosti korenin s kmetov, pod pogojem da je prva generacija ravnala s ciljem da bodo njihovi otroci živeli bolje.

To da tebi s prve ni ratalo, to še ne pomeni da so zato krivi drugi.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

xxx ::

Mr.B je izjavil:

To da tebi s prve ni ratalo, to še ne pomeni da so zato krivi drugi.

Spet ad hominem? Pa kaj je s tabo človek, se ne znaš skoncentrirat na debato? Kaj res misliš, da mora biti človek prepričan v svojo večvrednost, če mu je uspelo?
Pa pa...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xxx ()

Mr.B ::

chironex > sej vem verjetno msiliš da zrcalim tvoje probleme na svoje, nje
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

xxx ::

Mr.B je izjavil:

chironex > sej vem verjetno msiliš da zrcalim tvoje probleme na svoje, nje

Ne zakaj? Tvoji problemi me ne zanimajo, zanimajo pa me problemi družbe in njihovo, če že hočeš, zrcaljenje na posameznike.
Pa pa...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xxx ()

Mr.B ::

chironex > pa saj to pravim tvoji problemi so ratali moji, nje.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

xxx ::

Mr.B je izjavil:

chironex > pa saj to pravim tvoji problemi so ratali moji, nje.

Samo opomba, narobe uporabljaš citate.

Verjetno si mislil, da so to tvoje besede?
Pa pa...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xxx ()

Mr.B ::

Vem da so tvoji, zato pa ne mislim reševati tvojih problemov, za katere nisi pripravljen sprejeti lastne odgovornosti.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

xxx ::

Mr.B je izjavil:

Vem da so tvoji, zato pa ne mislim reševati tvojih problemov, za katere nisi pripravljen sprejeti lastne odgovornosti.

Verjetno se ti v tem primeru ne bi bilo treba zatekati v podtikanja. Ampak saj ni nič narobe, nekaj takega sem pričakoval, da se bo zgodilo že ob prvem zapisu. Nekateri pač potrebujejo iluzijo s kateri sami pri sebi opravicujejo smisel svojih dejanj, konec koncev, iz živalskega sveta, parijo se samo najprimernejši, v kolikor so prikrajšani za vse ostale atribute pa jim v človeškem svetu vedno ostane podlost. Pa dober sex želim.

Daj moderator, si lahko tako prijazen in brišeš offtopic?
Pa pa...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xxx ()

Mr.B ::

chironex > Offtopic je to da zato ker tebi ni uspelo "še", pluvaš po drugih, ker jim je po tvojih idejah bilo prinešeno, oziroma niso nastavili svoje riti na knalo, za dosego ceiljev pa so jedli otroke. ali nekaj takega. Temu se reče offtopic.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

garamond ::

xxx je izjavil:

garamond je izjavil:

vsak naj bi imel možnost uresničiti svoje sanje

Social mobility @ Wikipedia

Pa reči, da ni odvisno od okolja.
V razvitih državah (tudi pri nas) je odvisno predvsem od vsakega posameznika.

jype ::

chironex> so pa kar se mene tiče neverjeten fenomen, kar verjeti ne morem, da še vedno obstaja, morda se sicer motim ampak zgleda mi kot še en balon, ki zaradi same vlagateljske inercije kljubuje gravitaciji.

Motiš se. K sreči ti ne smem razložiti, kaj se z Zemanto v resnici dogaja, lahko zgolj povem, da pospešeno zaposlujemo v Sloveniji in ZDA (in da če koga delo na robu jezikovno-semantičnih in spletnih tehnologij zanima, komot pride vsaj na klepet).

chironex> jype, štartni pogoji po ww2 in danes so hudo drugačni, še en razlog več za ww3. Ampak saj je vseeno, dejansko še enkrat: "usralo" se jim je. Seveda to ne pomeni, da se ne splača probat, so pa rezultati hudo naključne narave.

To na noben način ne drži. Ne le, da je na vsakih deset poizkusov v teh časih največ pet katastrof - en od desetih poizkusov konsistentno eksplodira v uspeh, ki pokrije stroške naslednjih sto, včasih pa tisoč poizkusov. Štartni pogoji so za popolnoma vsakogar danes boljši, kot so bili kdajkoli v preteklosti, tako za reveže, kot za srečneže. Če tega ne vidiš, gledaš s perspektive, ki si je ne zaslužiš.
««
6 / 17
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

MAGNA razgovor (strani: 1 2 3 432 33 34 35 )

Oddelek: Loža
1747258516 (17690) miha98
»

World Economic Forum: Letos boste službo lažje kot v Sloveniji našli le na Japonskem (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
22157078 (43208) bbf
»

NYT: Amazonov eksperiment, kako daleč lahko žene zaposlene (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostalo
6431703 (26827) gruntfürmich

Več podobnih tem