» »

Batman v. Superman: Dawn of Justice

Batman v. Superman: Dawn of Justice

1 2 3
4
»

gendale2018 ::

oo7 je izjavil:

WB is Reportedly Considering Michael B. Jordan For The Role of Superman :))

https://geektyrant.com/news/wb-is-repor...

a ni superman bel :))

to je isto kot če bi za black pantherja dali belca :))
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

fireX88 ::

gendale2018 je izjavil:

oo7 je izjavil:

WB is Reportedly Considering Michael B. Jordan For The Role of Superman :))

https://geektyrant.com/news/wb-is-repor...

a ni superman bel :))

to je isto kot če bi za black pantherja dali belca :))


kam gre svet...
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

MrNighthawk ::

gendale2018 je izjavil:

oo7 je izjavil:

WB is Reportedly Considering Michael B. Jordan For The Role of Superman :))

https://geektyrant.com/news/wb-is-repor...

a ni superman bel :))

to je isto kot če bi za black pantherja dali belca :))


Že nekaj časa se sprašujem kako bi nekateri odreagirali, da bi bil black panther američan (npr. pilot, ki je strmoglavil v WW1 ali pa WW2, nekje v afriki).
white washing (npr. ghost in the shell) in anti white washing gredo včasih v prehude ekstreme. zadnji fantastic four film (celoten film je itak crap) ampak so "moral" dodat temnopoltega igralca in zato je bil Johnny Storm polbrat od Sue Storm.

Spiderman homecoming je iz flash thompsona, belo poltega bullyja, ki se je fizično znašal nad Parkerjem, naredil J. Američana, ki je Parkerja besedno žalil :)) in sodeloval v šolskem kvizu.

kar se pa mene tiče... superman je lahko tudi zelen, sej je alien :)) DC se bo z menjavami igralcem in brez konsistence pa mešanja zgodb zabil 5 žebljev v koleno in krsto.

ziga1990 ::

mene je pa v filmu negativec zmotil in ne mislim Lex ampak pošast ki naj bi bila Doomsday ki pa to ravno ni.
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Gregor P ::

Mene je pa predvsem zmotil Lex Luthor, ki so po mojem povsem zgrešili njegov karakter; on je sicer res neke vrste "norec", ampak tak megalomanski, ne pa kot zamenjava za Jokerja.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Han ::

Se strinjam, Lex je v tem filmu obupen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

oo7 ::

Batman v Superman Was Sabotaged by Warner Bros. Claims Writer Chris Terrio

https://movieweb.com/batman-v-superman-...


WB bi moral dati DC znamko kakšni drugi televizijski hiši.

vaščan ::

Gregor P je izjavil:

Mene je pa predvsem zmotil Lex Luthor, ki so po mojem povsem zgrešili njegov karakter; on je sicer res neke vrste "norec", ampak tak megalomanski, ne pa kot zamenjava za Jokerja.

To ni lex luthor ampak je njegov sin Alexander Luthor, Jr. in prav je da je drug karakter, če bi bil enak kot fotr bi bilo bedno. Sej je logično če je fotr en psiho mastermeind to pusti posledice na otroku.
Ne dolgo nazaj sem pogledal še enkrat ta film EXTENDED edition ter nato Zack Snyder's Justice League ki mi je bil precej bolj všeč kot prva verzija. Tko da če nek resen režiser zagrabi to franšizo lahko res dobre filme naredijo podlaga je ok. Samo izogibat se takih money grab poizkusov kot je bil zadnja wonder woman.

vaščan ::

ziga1990 je izjavil:

mene je pa v filmu negativec zmotil in ne mislim Lex ampak pošast ki naj bi bila Doomsday ki pa to ravno ni.


So while the Doomsday seen in Batman v Superman: Dawn of Justice looked like Doomsday and was even referred to by name, Zack Snyder Vero comment has confirmed that this is not THE Doomsday. The character seen in the movie was derived from the DNA of Man of Steel's General Zod (Michael Shannon), and as such, he was merely a different iteration of the same ancient Kryptonian monster.

This adds an interesting element to the overarching Superman story in the DCEU, as it implies the possibility for a rematch at some point in a future Superman movie -- if that long-awaited Man of Steel sequel ever gets off of the ground

Gregor P ::

vaščan je izjavil:

Gregor P je izjavil:

Mene je pa predvsem zmotil Lex Luthor, ki so po mojem povsem zgrešili njegov karakter; on je sicer res neke vrste "norec", ampak tak megalomanski, ne pa kot zamenjava za Jokerja.

To ni lex luthor ampak je njegov sin Alexander Luthor, Jr. in prav je da je drug karakter, če bi bil enak kot fotr bi bilo bedno.
... vir? Ker praktično povsod piše, da to kar preprosto Lex Luthor oz. Alexander Joseph Luthor:
Jesse Eisenberg as Lex Luthor:
An eccentric young businessman and hereditary CEO of LexCorp who is obsessed with defeating Superman.[25][26] Luthor is usually depicted as bald in the comics while the film's version of Luthor depicts him with hair throughout the majority of the film. When speaking about his portrayal of Luthor compared to previous portrayals, Eisenberg said, "When you're doing a movie like this and playing a character that's already been played, the further away it is from those previous incarnations the better", adding, "Because chances are, especially with a guy like Gene Hackman or Kevin Spacey, you're not going to get favorably compared."
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

MrNighthawk ::

Včeraj sem pogledal Ultimate Extended verzijo. Moram rečt, da je film konkretno izboljšan. In ima smisel. Še posebej, če povežeš s Superman Man of Steel in Justice League Snyder Cut.

Netrunner ::

Najslabši film o batmanu do sedaj. Škoda mi je vsake minute ki sem jo zapravil za ta film.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

vaščan ::

... vir? Ker praktično povsod piše, da to kar preprosto Lex Luthor oz. Alexander Joseph Luthor:


Ja imaš prav sem šel še enkrat gledat fotr je bil ustanovitelj lexcorpa ta sin pa naj bi bil potem pravi lex ki je imel probleme z supermanom.
Pomoje je neka začetna verzija lexa naj bi se karakter potem razvil v pravega plešastega malo starejšega lexa ampak na žalost je šlo po gobe ker folk zna samo kritizirat filme.
Naprimer
#000:: včeraj, 13:19:47citiraj
#
Najslabši film o batmanu do sedaj. Škoda mi je vsake minute ki sem jo zapravil za ta film.


SI dojel da je lex od začetka samega filma vedel kdo je superman in batman, da vsaka stvar v filmu skoraj do konca je bila načrtovana iz lexove strani.
Tip je bil mad genius kateri je vedel točno kako pritisnit na psiho od clark kenta ter bruce waynea, kaj ga bo sprovociralo, da začne dovolj dvomit v supermana ter obratno.
Imaš zgodbo ki je zanimiva karakterje ki se ubadajo vsak s svojimi problemi preteklostjo moralo psiho. Lepo prikazano kakšne ovce so ljudje problem mediji poveži s covid19 nekateri zagovarjajo supermana nekateri bi ga ubili nič ni prav ali koga reši ali cel svet vedno bo v očeh nekaterih naredil nekaj narobe. Potem so tu politični interesi. Kako zaupat supermanu kako ga kontrolirat. Kot je rekel lex bog je lahko vsemogočen ampak potem ni samo dober lahko je samo dober ne more bit pa vsemogočen. Pač tip je mel teško otroštvo fotr ga je zlorabljal ni sicer razjasneno na kakšen način ampak on ni mogel sprejet resnice da je superman pač človk z mamo in fotram in bi rad pomagal svetu s svojim darom ne glede na krivice ki se mu dogajajo. Prav tako tega ni mogel sprejet batman zaradi okoliščin v katerih je rasel gor. Šele potem ga je zadelo slučajno sta imela matere isto ime in je dojel da je superman res običajn zemljan lepo vzgojen poštenjakar. Pa se mi ne da naprej razpredat kolk enih stvari zajame ta film in ti da mislit kolk enih asocijacij ima film če vklopiš možgane.
Škoda ker zacku snyderju niso dovolj zaupal da bi franšizo speljal kot si je zamislil res škoda.

VaeVictis ::

vaščan je izjavil:


Škoda ker zacku snyderju niso dovolj zaupal da bi franšizo speljal kot si je zamislil res škoda.


Zakaj?

Povprečni Man of Steel (reši cel avtobus sošolcev, pusti umreti očeta v viharju, čeprav se premika skoraj enako hitro kot Flash)

Zanič Batman v Superman (Marthaaaaaa....)

Zelo povprečni Justice League, ki v kinu sploh ne bi deloval.
Let's Go Brandon!
Slo-tech.com je postal greznica in izguba časa!
Adijo!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: VaeVictis ()

Aramis ::

Še dobro da je to samo tvoje mnenje

VaeVictis ::

Aramis je izjavil:

Še dobro da je to samo tvoje mnenje


Seveda, sicer se kar nekaj ljudi strinja z menoj, med drugim tudi WB.

Sedaj pa raje povej, s katerim delom se ne strinjaš.
Let's Go Brandon!
Slo-tech.com je postal greznica in izguba časa!
Adijo!

vaščan ::

VaeVictis je izjavil:

vaščan je izjavil:


Škoda ker zacku snyderju niso dovolj zaupal da bi franšizo speljal kot si je zamislil res škoda.


Zakaj?

Povprečni Man of Steel (reši cel avtobus sošolcev, pusti umreti očeta v viharju, čeprav se premika skoraj enako hitro kot Flash)

Zanič Batman v Superman (Marthaaaaaa....)

Zelo povprečni Justice League, ki v kinu sploh ne bi deloval.

To pa so argumenti da se reče.

Jaz rad pogledam fantastiko realnega življenja in garanja za kruh imam dost čez dan. Gledat sem šel vse marvel in dc filme v kino. Tudi star trek in star wars sem do sedaj vse filme v kinu pogledal. Nasplošno kar se mi zdi, da mi bo všeč se zvečer zapeljem v kino in pogledam.
Nekaj je bilo res slabih ampak če ti je to všeč je večina ok. Je pa v vsakem filmu cel kup nelogičnih zadev poglej si king kong vs godzila sonce in obzorje v votli zemlji in polno raznih butastih.
Ampak od tega filma se pričakuje druge reči ne ravno logiko.

Lahko pa opišeš en superherojski film ki je tebi všeč in napiši zakaj, da vidimo kaj pričakuješ od filmov kot so superman v batman in podobno.
Ali pa sploh ne maraš gledat takih filmov in nasplošno pluvaš po teh filmih?

opeter ::

Netrunner je izjavil:

Najslabši film o batmanu do sedaj. Škoda mi je vsake minute ki sem jo zapravil za ta film.


Meni osebno je bil ta del odličen, sploh, ko je pokazal, da je Batman tudi samo človek, ne glede na vso tehnološko opremo in znanje.
Zame najslabši Batman (poleg Clooneyja) je tisti, katerega je igral Bale s hrapavim glasom. S to neumnostjo so totalno uničili vse scene v Nolanovi trilogiji. Škoda, kajti v osnovi ni bila slaba.



Če bi takrat napravili kaj takega:


Zanimiva primerjava glasov igralcev:
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

opeter ::

Aja, pa če to ni odličen prizor v Batman v. Superman, potem pa res ne vem ...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

gddr85 ::

v bistvu najboljši v tem clusterfuck filmu :P

VaeVictis ::

vaščan je izjavil:

VaeVictis je izjavil:

vaščan je izjavil:


Škoda ker zacku snyderju niso dovolj zaupal da bi franšizo speljal kot si je zamislil res škoda.


Zakaj?

Povprečni Man of Steel (reši cel avtobus sošolcev, pusti umreti očeta v viharju, čeprav se premika skoraj enako hitro kot Flash)

Zanič Batman v Superman (Marthaaaaaa....)

Zelo povprečni Justice League, ki v kinu sploh ne bi deloval.

To pa so argumenti da se reče.

Jaz rad pogledam fantastiko realnega življenja in garanja za kruh imam dost čez dan. Gledat sem šel vse marvel in dc filme v kino. Tudi star trek in star wars sem do sedaj vse filme v kinu pogledal. Nasplošno kar se mi zdi, da mi bo všeč se zvečer zapeljem v kino in pogledam.
Nekaj je bilo res slabih ampak če ti je to všeč je večina ok. Je pa v vsakem filmu cel kup nelogičnih zadev poglej si king kong vs godzila sonce in obzorje v votli zemlji in polno raznih butastih.
Ampak od tega filma se pričakuje druge reči ne ravno logiko.

Lahko pa opišeš en superherojski film ki je tebi všeč in napiši zakaj, da vidimo kaj pričakuješ od filmov kot so superman v batman in podobno.
Ali pa sploh ne maraš gledat takih filmov in nasplošno pluvaš po teh filmih?



Osebno imam zelo rad superherojske filme, kar nekaj je dobrih oz. celo zelo dobrih, tudi Zack Snyder je posnel odličen film s stripovsko tematiko 300.

Naboljša superherojski igrani film mi je bil Avengers: Infinity war, od DC mi je pa še sedaj najbolj všeč prvi Keatonov Batman.

Kong vs Godzilla me ne moti teorija votle zemlje, zakaj bi me, pač to so pravila, ki se jih je filmar spomnil, da pove zgodbico, IMHO je bil celo Kong vs Godzilla dokaj dober film, bil bi še boljši, če bi zgodbe une igralke iz Stranger things vrgli ven in bi se malce več osredotočili na samo motivacijo Godzille, Kongovo motivacijo so odlično pokazali.

Seveda, pa ima film določene napake, vendar sem šel v ogled filma in pričakoval, da se bosta stepla Kong in Godzilla in to tudi dobil.

Batman vs Superman, me moti kar nekaj zadev, glede Marthe sem celo pisal motivacijo Batmana in zakaj je prenehal z pretepanjem Supermana, moti me, da Batman ubija (kar je v stripih bistvo njegovega karakterjaI, Doomsday je čisto brezveze notri, enako kakor Youtube posnteki Justice League članov itd.

Da sploh ne govorim o Wonder Woman in kako sedaj kar naenkrat kontinuiteta filmov ne deluje več, sploh pa ne po WW84.

Ko smo glih pri tem je WW84 eden najbolj slabih DC filmov.

Suicide Squad bi moral biti posnet šele veliko po Justice Leageu in po Flash, Wonder Woman, Batman, Aquaman in ostalih filmov, da bi prej sploh konkretno spoznali karakterje, ne pa, da dobimo tekst v smislu, to je Katana, njen meč ima duše in to je to ...

BTW, samo še nekaj dodam, osebno mi je bil Jared Leto Joker celo zanimiv, enako kakor Eisenbergov Lex Luthor, če bi dobila vsak svoj film, da bi se Superman boril direktno proti Luthorju in Joker direktno proti Batmanu, bi mogoče celo delovala, tako pa sta bila oba žrtvi obrobne vloge, čeprav sta ena izmed glavnih antagonistov, sploh Joker je odlično predstavljen v The Lego Batman Movie (ps: verjetno celo najboljši DC izdelek).

Problem DC filmov je točno v tem, da so hoteli ujeti Marvel in namesto, da bi to naredili postopoma, kakor je to naredil Marvel, so začeli preskavovati in je bilo enostavno prehitro in preveč zmedeno vse skupaj, Snyder v svojem Justice league to izboljša, ker doda več zgodbe Cyborga in izboljša Flasha, vendar sam film enostavno v kinu ne bi deloval, ker bi bil predolg, če bi ga pa skrajšal na samo 2 uri, bi pa imel čisto isti problem kot Joss Whedon, sam film pa tudi ni bil tako narejen, da bi deloval v 2 delih.
Let's Go Brandon!
Slo-tech.com je postal greznica in izguba časa!
Adijo!

opeter ::

Ne vem, od kod si vzel, da Batman ne ubija?
https://comicsalliance.com/batman-kills/

Batman je v nekaterih stripih celo uporabljal orožja (poleg standardnega "bataranga").

https://screenrant.com/batman-urban-leg...



Hec, Batman je celo kopiral Senco (The Shadow), oz. je bil slednji neke vrste inspiracija za lik Človeka netopirja:


Drugače pa se strinjam z napisanim.

VaeVictis je izjavil:

Da sploh ne govorim o Wonder Woman in kako sedaj kar naenkrat kontinuiteta filmov ne deluje več, sploh pa ne po WW84.

Ko smo glih pri tem je WW84 eden najbolj slabih DC filmov.

Suicide Squad bi moral biti posnet šele veliko po Justice Leageu in po Flash, Wonder Woman, Batman, Aquaman in ostalih filmov, da bi prej sploh konkretno spoznali karakterje, ne pa, da dobimo tekst v smislu, to je Katana, njen meč ima duše in to je to ...

BTW, samo še nekaj dodam, osebno mi je bil Jared Leto Joker celo zanimiv, enako kakor Eisenbergov Lex Luthor, če bi dobila vsak svoj film, da bi se Superman boril direktno proti Luthorju in Joker direktno proti Batmanu, bi mogoče celo delovala, tako pa sta bila oba žrtvi obrobne vloge, čeprav sta ena izmed glavnih antagonistov, sploh Joker je odlično predstavljen v The Lego Batman Movie (ps: verjetno celo najboljši DC izdelek).

Problem DC filmov je točno v tem, da so hoteli ujeti Marvel in namesto, da bi to naredili postopoma, kakor je to naredil Marvel, so začeli preskavovati in je bilo enostavno prehitro in preveč zmedeno vse skupaj, Snyder v svojem Justice league to izboljša, ker doda več zgodbe Cyborga in izboljša Flasha, vendar sam film enostavno v kinu ne bi deloval, ker bi bil predolg, če bi ga pa skrajšal na samo 2 uri, bi pa imel čisto isti problem kot Joss Whedon, sam film pa tudi ni bil tako narejen, da bi deloval v 2 delih.


Nekaj zanimivih superherojskih filmov, če še nisi gledal z "vsakodnevnimi povprečnimi Janezi", ki hote ali nehote postanejo heroji ali pa so tik pred zlomom:
- KickAss (mislim, da sta dva filma in neki animirani film)
- Super
- Kronika (Chronicle)
- The Punisher z Thomas Jane
- The Punisher: Dirty Laundry (kratki film)
- Special
- Nezlomljiv (Unbreakable)
- Logan (po mojem mnenju najboljši X-Men film)
- Freaks: You're One of Us
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

FTad ::

opeter je izjavil:

Aja, pa če to ni odličen prizor v Batman v. Superman, potem pa res ne vem ...


Scena je na istem nivoju, kot Darth Vader proti Rebels v Rogue one. Chills, literal chills.

meho7 ::

A folk prov ratea ta film? Kam smo prsl :))
Totaln skropucalo tako kot Justice league. Kaj so naredili iz Batmana jao jao

VaeVictis ::

opeter, kot prvo hvala za par novih idej, Special (tole si verjetno mislil, The Specials (2000 film)) in Freaks še nisem gledal.

Da, Batman je pobijal, večinoma na začetku svoje poti oz. v t.i. zlati eri stripov, potem so to ukinili in ne pobija več, vbistvu ima celo zelo non-killing policy zadnje čase, čeprav je tudi v Batman The killing joke zelo dvoumno narejen konec.

Problem tega, da pobija na veliko je, da pusti Jokerja in še marsikaterega drugega super zlobca živeti, saj tako potem uničiš bistvo svojega lika in kontinuiteto vseh stripov in filmov.

Potem dobiš take debilizme ven, da pobija nek low level preprodajalcev (in v tej skladišče sceni jih kar nekah pobije), ne ubije pa Jokerja, ki si vsaj glede na predstvljeno veliko bolj zasluži umreti, plus potem nkakor ne moreš posneti Suicide Squad, ker bi jih verjetno Batman že vse pobil prej!

ps: Da se bo sedaj razumelo, ne motijo me butasta pravila, ki si jih filmar izmisli, da njegov film deluje (primer zgoraj votle Zemlje), moti me pa, da si filmar nekaj zmisli in se potem ne drži svojih lastnih pravil (Batman enkrat brez morale pobija neke brezvezneže, drugič, ko bi pa morel glavnega zlobca ubiti ima pa kar naenkrat moralne zadžke)!
Let's Go Brandon!
Slo-tech.com je postal greznica in izguba časa!
Adijo!

MrNighthawk ::

VaeVictis je izjavil:

Aramis je izjavil:

Še dobro da je to samo tvoje mnenje


Seveda, sicer se kar nekaj ljudi strinja z menoj, med drugim tudi WB.

Sedaj pa raje povej, s katerim delom se ne strinjaš.


V bistvu največ krivde pade ravno na WB, ki niso želeli predolgega filma. Ultimate edition popravi večino zgodbe, ni pa flawless film. Snyderjeva režija je pa za moje pojme mojstrovina.

FTad je izjavil:

opeter je izjavil:

Aja, pa če to ni odličen prizor v Batman v. Superman, potem pa res ne vem ...


Scena je na istem nivoju, kot Darth Vader proti Rebels v Rogue one. Chills, literal chills.


Dobre zrežirano, top koreografija in res zvesto modernim Batman stripom.

Zgodovina sprememb…

opeter ::

VaeVictis je izjavil:

opeter, kot prvo hvala za par novih idej, Special (tole si verjetno mislil, The Specials (2000 film)) in Freaks še nisem gledal.


Prosim.

Ja, tisto je mišljeno za satiro Special iz leta 2006 (POZOR: ne glej napovednika/trailerja, ker so preveč pokazali!)
https://www.imdb.com/title/tt0479162/

Na The Specials iz leta 2000 sem pa čisto pozabil.
https://www.imdb.com/title/tt0181836/

Še dva zanimiva filma s superheroji (oba sta bila že večkrat na TV-ju):

Moja super bivša (2006):
https://www.imdb.com/title/tt0465624/

Hancock (2008):
https://www.imdb.com/title/tt0448157/

Kaj moremo, v novem tisočletju so filmi o superjunakih in takih, ki so si zamišljali, da so (super)junaki, začeli redno deževati. :D

VaeVictis je izjavil:

Da, Batman je pobijal, večinoma na začetku svoje poti oz. v t.i. zlati eri stripov, potem so to ukinili in ne pobija več, vbistvu ima celo zelo non-killing policy zadnje čase, čeprav je tudi v Batman The killing joke zelo dvoumno narejen konec.

Problem tega, da pobija na veliko je, da pusti Jokerja in še marsikaterega drugega super zlobca živeti, saj tako potem uničiš bistvo svojega lika in kontinuiteto vseh stripov in filmov.

Potem dobiš take debilizme ven, da pobija nek low level preprodajalcev (in v tej skladišče sceni jih kar nekah pobije), ne ubije pa Jokerja, ki si vsaj glede na predstvljeno veliko bolj zasluži umreti, plus potem nkakor ne moreš posneti Suicide Squad, ker bi jih verjetno Batman že vse pobil prej!

ps: Da se bo sedaj razumelo, ne motijo me butasta pravila, ki si jih filmar izmisli, da njegov film deluje (primer zgoraj votle Zemlje), moti me pa, da si filmar nekaj zmisli in se potem ne drži svojih lastnih pravil (Batman enkrat brez morale pobija neke brezvezneže, drugič, ko bi pa morel glavnega zlobca ubiti ima pa kar naenkrat moralne zadžke)!


Hec je v tem, da v kolikor bi Batman pobil vse svoje velike nasprotnike, bi bilo konec stripov, knjig, filmov ... kje je tukaj potem zaslužek? ;)
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Gregor P ::

opeter je izjavil:

Kaj moremo, v novem tisočletju so filmi o superjunakih in takih, ki so si zamišljali, da so (super)junaki, začeli redno deževati. :D
To je res zanimiv družbeni fenomen. V sedemdesetih, osemdesetih smo dolgo čakali dokler ni končno prišel Christopher Reeve v pajkicah in smo dobili resnega superjunaka, ki se mu niso vsi smejali in potem kasneje Michael Keaton, ki je tudi resno odigral svojo vlogo. Ker prej je bilo običajno vse tako zanič in ceneno narejeno, resni igralci pa so se izogibal teh vlog, da preprosto ni bilo za nikamor in si moral vklopiti res veliko lastne domišljije, da si to lahko gledal do konca.8-)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

BigWhale ::

Zanimivo je, da je bla The Incredible Hulk serija, presenetljivo uspesna za tisti cas. Posneta je bila konec 70' in zacetku 80'.

Gregor P ::

Vsaj jaz takrat Hulka nisem dojemal kot superjunaka oz. nisem tega dajal v ta žanr in so bila zato tudi moja pričakovanja drugačna (tako kot npr. pri The Six Million Dollar Man). Čeprav so to v bistvu vsi superjunaki; sploh danes - če ima karakter samo bionično roko, je že kvalificiran.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Gregor P ::

... potem je bila še ta serija Bigfoot and Wildboy; si me s Hulkom spomnil nanjo. :D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

opeter ::

Oj, pa res. Sem čisto pozabil na The Six Million Dollar Man ... :))
Se spomnim, da sem gledal morda tri epizode te serije v srbohrvaščini (Čovek od šest miliona dolara), s podnapisi v latinščini. So pa imeli tudi celovečerni film v naši lokalni videoteki, hehe.

Moja najljubša serija poleg Knight Rider (spremljal na ORF) in animiranih Sokolov (Gerry Anderson's TerraHawks) je bila tale:

Captain Power and the Soldiers of the Future
https://www.imdb.com/title/tt0092329/?r...



Poznejši Power Rangersi mu niso segli do kolen.
Captain Power je bil tako popularen, da je enega od teh likov uporabil tudi eden od proizvajalcev baterij v svojih reklamah (ne spomnim se točno, kateri, a mislim, da je bila Varta).
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

BigWhale ::

Gregor P je izjavil:

Vsaj jaz takrat Hulka nisem dojemal kot superjunaka oz. nisem tega dajal v ta žanr in so bila zato tudi moja pričakovanja drugačna (tako kot npr. pri The Six Million Dollar Man).


Percepcija superjunakov v ZDA in v Evropi oziroma pri nas, je precej drugacna. The Incredible Hulk je bil ze takrat superjunak, pri nas ga nismo poznali predvsem zato, ker se ni dalo dobiti ameriskih stripov. Evropski stripi so bili precej drugacni ze takrat. Neki superheroji z blaznimi nadnaravnimi mocmi se niso prijeli.

Gregor P je izjavil:

Čeprav so to v bistvu vsi superjunaki; sploh danes - če ima karakter samo bionično roko, je že kvalificiran.


Niti tega ne potrebuje. :)

opeter ::

Moj stripovski superjunak je bil vedno Zagor (Duh s sekiro).

Njegov simbol se mi je zapisal v možgane in je bil še pred Batmanovim znakom de facto standard:
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

VaeVictis ::

Captain Power je bil awesome, sem prav fanatično gledal, ko sem bil mulc.

Enako kakor Terrahawks in še nekaj drugih risank in serij.

ps: Nisem vedel, da je creator Babylon 5 (ene boljših SF serij) pisal tudi za Captain Power.
Let's Go Brandon!
Slo-tech.com je postal greznica in izguba časa!
Adijo!

opeter ::

Captain Power je bil mejnik v tem smislu, da je bila sploh prva TV-serija, kjer so kombinirali računalniško grafiko/animacijo s filmom in živimi igralci.




Dodatno informacije:
https://computeranimationhistory-cgi.ji...

Nekaj zanimivosti:
1) Prva televizijska serija, ki vključuje like (robote), ki so v celoti modelirani z računalniki (CGI) in združeni z živimi igralci
2) Prvi film s kombinacijo CGI in živimi igralci je bil Mladi Sherlock Holmes/Young Sherlock Holmes (1985)*
3) Vsi digitalni učinki so bili ustvarjeni na analogni opremi za rezanje/montažo filmskega gradivo, še preden so bila izumljena orodja za digitalno sestavljanje

* film TRON (1982) je imel ločene prizore računalniških animacij in živih igralcev
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j
1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

The Justice League Part One & Part Two (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Sedem umetnosti
16434853 (15046) meho7
»

Aquaman (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
13824008 (14056) oo7
»

Wonder Woman (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
11730129 (18393) D3m

Več podobnih tem