» »

18ka :)

18ka :)

«
1
2

Free Bird ::

Torej, ker ste eno podobno temo zaprli sem pač prisiljen odpreti novo. V roku s tednov bom tudi jaz praznoval in nevem na koga se naj obrnem. Povabil bom 36 ljudi, predvidevam, da jih pride kakih 20. Za hrano je že poskrbljeno, zanima me le še za pijačo. S pivom ne bo problem, ker če ga kupim preveč tako ali tako počaka in se spije :D Zanima me predvsem za brezalkoholno in žgano (čeprav sem skeptičen, če bi sploh imel kaj). Torej od brezalkoholnih sem nameraval nabavit Oro, Coca-Colo, sok, tudi par flaš gazirane vode za špricerje. Od žganih pa bi mogoče Malibu, Pushkin, Jagermeister in kako vodko. Vaši predlogi in mnenja? Kje se, da žgano najceneje kupiti? Sem pa iz okolice MB.

Kaj pa glasba? Sam se zaprisežen roker, vedno bolj metalc in neke pop glasbe in te pop-narodnozabavne (Modrijani, Gadi itd.) ne maram preveč. Razmišljal sem, da bi mogoče yugo rock (Parni Vajak itd.) in mogoče pop-rock (RHCP itd.). Kaj pa vaši predlogi?

Kaj bomo na 18ki počeli? Imam na voljo košarkarsko igrišče, tako, da bo kaj takega zagotovo. Jaz bi nabavil tudi vodne balone, ali se vam to zdi preotročje? Pa še mogoče kak predlog?

LP

Xserces ::

Nikoli nisi prestar za vodne balone ;);)... Za žgane pijače je bolš če maš 1 ali 2 vrsti v malo večji količini kot pa 5 ali 6 vrst po litr. Fanta, cocacola si mislil za vino? Drugače pa sokove v tetrapakih pa je to to.
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

MatVZ ::

Vprašaj povabljene kaj bi radi. Muziko pa naj ti nekdo ki malo zna z glasbo naredi neko playlisto da nebo ravno vse skupaj pomesano. Cocacolo zamenjaj s kokto. je bolj dobra pa se s tavzentrozo bol pase :D

Vice ::

Sory ker to nima veze s tem kar sprašuješ pa vseeno. Ko sem jest jest dopolnil 18 je bil google science fiction večina niti vedela ni kaj je to PC pa ni bilo dneva da si nebi znali narediti dobrega žura na katerih ni manjkalo dobrih žensk in muzka večinoma kar v živo, ker so bili to časi "garažnih" bendov. Ali po domače časi Sex, Drugs & Rock'n'Rolla.... :P
Danes pa ne veste kaj boste vase vlivali, al bo to žuto, zeleno al kakšne druge barve... pa kakšne igrce se boste šli zraven... Pri vsej tej tehnologiji, ki vam je na voljo ste pa ostali še brez domišljije... Svaka vam čast. ;((

Vzdevek ::

Žgane pijače kupi v tuš cash and carryu imaš noter trgovino, kjer prodajajo samo žgane. Zdaj pretirano ceneje ni je pa ceneje, kot v navadni trgovini.

Free Bird ::

Sem razmišljal, da bi bilo to bolj v stilu piknika in sploh ne vem, če bi imel žgano, da se mi ga ne bodo vsi že po eni uri preveč nadevali. Mogoče, da jih prinesem na koncu, za najbolj vztrajne. :D

Vice je izjavil:

Sory ker to nima veze s tem kar sprašuješ pa vseeno. Ko sem jest jest dopolnil 18 je bil google science fiction večina niti vedela ni kaj je to PC pa ni bilo dneva da si nebi znali narediti dobrega žura na katerih ni manjkalo dobrih žensk in muzka večinoma kar v živo, ker so bili to časi "garažnih" bendov. Ali po domače časi Sex, Drugs & Rock'n'Rolla.... :P
Danes pa ne veste kaj boste vase vlivali, al bo to žuto, zeleno al kakšne druge barve... pa kakšne igrce se boste šli zraven... Pri vsej tej tehnologiji, ki vam je na voljo ste pa ostali še brez domišljije... Svaka vam čast. ;((

Tebi pa se opravičujem, ker prvič organiziram tako stvar in ne bi rad, da bo totalna polomija.

Vice ::

Bolj ko boš organiziral slabi bo. Kaj boš imel še protokol kje in kako se mora kdo premikat? Ne boš vrjel kako dobri so spontani dogodki in naključja...

Invictus ::

Zmeni se v trgovini da lahko odvečno pijačo prineseš nazaj.

Včasih se da ... Sploh v manjših ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

imagodei ::

Pri pijači je skoraj vedno tako, da se je nabavi 2x preveč. Za začetek upoštevaj, da ne moreš ustreči vsem, če bi eni radi pivo, drugi vino, tretji žgano pijačo, ne moreš kupiti vsega na zalogo, da bo vsem prav. Potem moraš kupiti 3 različne vrste pira, pa tri različne vrste vina, pa 4-5 vrst žganja.

Upoštevaj, da bodo ljudje v povprečju popili 2-4 pire. Nekateri nobenega, nekateri 8. Če bodo mešali še z žganjem, se bo količina popitega piva še zmanjšala. 3 pire na osebo x 20 pričakovanih udeležencev = 60 pirov, oz. z malo rezerve, 3 platoje. Če boš imel tudi vino, ustrezno zmanjšaš količino pira. Žganja ne bodo pili vsi, če na 7 ljudi šteješ liter žganja, si "on the safe side". Se pravi, za 20 ljudi, 3 litre žganja. K temu lahko dodaš še kake pol litra grenčice oz. liker za aperitiv (Jegermeistra, borovničke) in skoraj ni šanse, da boste vse popili. Skratka, redko kdo bo popil 5 pirov oz. liter vina in zraven še 5x 0,5 (=2,5 dl) žganja. Se pa vedno najde tudi nekaj herojev, ki bodo popili bistveno več. Vzemi povprečje.

Fora je, da bo od 20 ljudi verjetno 2/3 omagalo do polnoči.

Za brezalkoholno je pa bolj vprašanje. Izbira znamk je čisto OK, koliko boste pa popili, je pa druga reč.


Ne pozabi na hrano - smokiji, čips... Kakor se sliši neumno, prav pridejo tudi kakšni kanapejčki ali vsaj narezek. Če ima kdo smisel in bo zunaj še toplo, lahko kaj spečete na žaru. Ali pa reci stari mami, naj v največjem loncu naredi golaž. Če po alkohol tekel v potokih in ne boste nič jedli, boste v 3 urah vsi nažgani ko mambe, potem bo pa cel kup kozlanja, pijača bo ostajala...
- Hoc est qui sumus -

M-XXXX ::

Haha, imagodei nisi še bil na Dolenjskem ane :D?


Če imaš taprave pivce nekako računaj po osebi:
pol gajbe pira
ali flaša žganja
ali cca 3 litre vina

Zdaj pa odštevaj od tega kdo ne pije, kdo pije manj,...

Hayabusa ::

Hint: ko kupuješ pivo v pločevinki, kupi 0.33 dcl.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

Free Bird ::

imagodei je izjavil:

Ne pozabi na hrano - smokiji, čips... Kakor se sliši neumno, prav pridejo tudi kakšni kanapejčki ali vsaj narezek. Če ima kdo smisel in bo zunaj še toplo, lahko kaj spečete na žaru. Ali pa reci stari mami, naj v največjem loncu naredi golaž. Če po alkohol tekel v potokih in ne boste nič jedli, boste v 3 urah vsi nažgani ko mambe, potem bo pa cel kup kozlanja, pijača bo ostajala...

Sem razmišljal ja, da bi bil za začetek tudi bograč. Sam ga imam rad, ne vem pa če bi ga ravno dosti ljudi jedlo. Bo pa hrana na žaru ja, čevapčiči, perutničke, krompir itd. Upam pa da se ne uresniči tisto o kozlanju, ker potem bo katastrofa.

Hayabusa je izjavil:

Hint: ko kupuješ pivo v pločevinki, kupi 0.33 dcl.

To je kar dobra zamisel ja, ker potem tako ali tako pol pločevink ostane na pol polnih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Free Bird ()

dope1337 ::

imagodei je kr dobr trofu količine imho.

@Hayabusa

Sm že dostkrat pil z dolenjci in morm rečt, da kej druga k domač vin (beri: cviček) jim niti ne teče tak dobr. V tistem ga pa vsekakor zmagajo drgač. K jim pa daš kako vodko al pa viski, nimajo pa kej iskat.

P.S. to so moje izkušnje
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dope1337 ()

MatVZ ::

so pa 0.33 dražje kot 0.5

BALAST ::

Pivo v 0,33 je slaba ideja, ker ti ga bodo prej pokradli kot popili.
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

Free Bird ::

Kaj pa bodo ljudje tam počeli? Rekli smo košarka, vodni baloni. Še kak predlog? Mogoče za kasneje Activity?

BALAST je izjavil:

Pivo v 0,33 je slaba ideja, ker ti ga bodo prej pokradli kot popili.

V tole pa dvomim no. :|

echo ::

Briši Activity, kar samo en naenkrat miga.
Pivo v 0,33L je resda malce dražje, samo se boš veliko bolje počutil naslednji dan, ko boš stran zlival samo deci, namesto treh ;)

Ne pretiravat s količno hrane.
Bograč ali žar, nikakor ne obojega.

dope1337 ::

Beer pong turnir bi bil tule majka! če vas je 20 ... pfff.

Daš v pare fant/punca (mogoč še komu uslugo narediš ;)) pa gremo naši!
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Free Bird ::

dope1337 je izjavil:

Beer pong turnir bi bil tule majka! če vas je 20 ... pfff.

Daš v pare fant/punca (mogoč še komu uslugo narediš ;)) pa gremo naši!

le kako sem lahko pozabil :))

Rias Gremory ::

A nobenih g33k predlogov ne bo?
Predlagam, da se vsi naučite kako namestiti Gentoo zraven pa pljuvate po Applu. Lahko povabite še Stallmana. Zabava zagotovljena.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

imagodei ::

M-XXXX je izjavil:

Haha, imagodei nisi še bil na Dolenjskem ane :D?

Beh, vsaka vas hvali svoje "pivce". Tudi v moji družbi so bili posamezniki, ki so vozili avto, potem ko so popili toliko alkohola, da bi normalen človek ležal v komi na kliničnem centru. Pa ne moreš sklepat po njih, koliko bodo popili tudi ostali.

Ajde, če gre za mladino v pivski kondiciji, potem naj tistim mojim ocenam prišteje do 20%. Garant bo zadosti. OP računa na 20 ljudi. 10 jih bo pilo "u izi", 5 malo bolj, 5 pa jih bo zdržalo do 4h zjutraj in bodo sami pili preostanek pijače, ki bo več kot zadostoval.

M-XXXX je izjavil:

Če imaš taprave pivce nekako računaj po osebi:
pol gajbe pira
ali flaša žganja
ali cca 3 litre vina

Zdaj pa odštevaj od tega kdo ne pije, kdo pije manj,...


Ja, ampak ne vsega seštevat skup. Kot rečeno, "ta pravih" pivcev bo 5. Pol gajbe = 10 pirov, torej 50 pirov zanje. Ker bodo mešali še z vinom ali žganjem, to takoj pade na 35. Ostalih 15 bo v povprečju popilo 3 pire, plus še kaj žganega. Pri pivih smo torej na 35 + 45 = 80 pivov, kar je dobre tri platoje.

No, OP pozna svoje kolege. Če je "ta pravih pivcev" bližje 10 od pričakovanih 20 povabljenih, potem bi bilo bolje, če bi morda nabavil dobrih 100 pivov, torej 5 platojev piva. Ampak, potem je toliko manj žganja.

Pomemben podatek je tudi, koliko bo deklet. Od 90% deklet ne pričakovat, da bodo popile več kot 3 pire in da bodo celo noč nazdravljale s šnopcem.
- Hoc est qui sumus -

shadeX ::

Nisem bral odgovorov, ampak kakšen budget pa maš za celoten rojstni dan? ( iz firbca )

imagodei ::

echo je izjavil:

Ne pretiravat s količno hrane.
Bograč ali žar, nikakor ne obojega.

To se strinjam, imam tudi prvoosebne izkušnje, ko smo potem doma še 4 dni jedli golaž. Preveč je enostavno preveč.
- Hoc est qui sumus -

Free Bird ::

Hja, tistih težkih pivcev bo res kakih 5, sicer pa s pivom ni problem, teko ali tako sem nameraval nabaviti okoli 5 vezov, za vsak slučaj :D Mogoče bi nabavil tudi kak radler, kaj pravite?

shadeX: Razmišljal sem, da bo vse skupaj stalo okoli 300€, mogoče kak evro več.

imagodei ::

Free Bird je izjavil:

Hja, tistih težkih pivcev bo res kakih 5, sicer pa s pivom ni problem, teko ali tako sem nameraval nabaviti okoli 5 vezov, za vsak slučaj :D Mogoče bi nabavil tudi kak radler, kaj pravite?

shadeX: Razmišljal sem, da bo vse skupaj stalo okoli 300€, mogoče kak evro več.

Sigurno, če bodo povabljena dekleta, ali če kdo misli vozit domov, je radler dobrodošel. Potem lahko takoj zamenjaš 1 plato piva (od npr. petih) z enim platojem radlerja.

Še nekaj je za upoštevat: če boste imeli na čagi še kakšno prepovedano substanco. Kadilci marihuane dostikrat ne želijo ob enem še piti ogromnih količin alkohola; so pa stranski učinek marihuane suha usta.
- Hoc est qui sumus -

Phantomeye ::

Stari, ne prilagajaj se gostom. Če gostje hočejo izbirat, naj grejo v gostilno.

Sok, radler, pivo, vino.

Konec.

Če ni gosta, ki bi v tem našel pijačo, ki jo pije...to ni tvoj problem.

Jaz tudi pijem gin tonik, pa vedno v odgovor dobim 'če ga boš pil, ga sam prnes'.

LitralSM ::

Za zjutraj ob dveh ali treh je dobro pripraviti kako juhico (recimo kisla juha je perfektna), da folk malo k sebi pride in se lahko dalje žura naprej.

imagodei je izjavil:

Free Bird je izjavil:

Hja, tistih težkih pivcev bo res kakih 5, sicer pa s pivom ni problem, teko ali tako sem nameraval nabaviti okoli 5 vezov, za vsak slučaj :D Mogoče bi nabavil tudi kak radler, kaj pravite?

shadeX: Razmišljal sem, da bo vse skupaj stalo okoli 300€, mogoče kak evro več.

Sigurno, če bodo povabljena dekleta, ali če kdo misli vozit domov, je radler dobrodošel. Potem lahko takoj zamenjaš 1 plato piva (od npr. petih) z enim platojem radlerja.

Še nekaj je za upoštevat: če boste imeli na čagi še kakšno prepovedano substanco. Kadilci marihuane dostikrat ne želijo ob enem še piti ogromnih količin alkohola; so pa stranski učinek marihuane suha usta.

Paše špricar ali pa bambus normalno. Sicer kdor ve biti stoner ve tudi piti dalje normalno.

koyotee ::

Ne kupuj malibuja, pushkina,... To je sladkor z dodanim alkoholom.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

mihec87 ::

V kakih diskontih itd se da dobit pivo(vzami tamale sodčke ker če se ne spije do konca ostane manj kot v enem velikem) v sodu zraven pa dajo avtomat-odpadejo napol spite piksne ter vedno je hladn..

galu ::

Napisal si, da je za hrano že poskrbljeno, pa vseeno... Gulaž, včasih bograč, je v našem letniku bil jackpot in se ga je pojedlo res ogromno. Kakšni sendvički so tudi hitro sfalili.

Pa verjetno si si to že tudi zrihtal - poskrbi da bo pijača res hladna. Na svetu ni hujšega kot topel pir.>:D

Drugače pa se mi zdi, da glede ostalega razmišljaš v pravi smeri.
Tako to gre.

Free Bird ::

Hvala za predloge. Ja piva ne bom kupoval v sodčkih, ker mi jih kolega priskrbi po smešno nizkih cenah. Laško ali Union po 0.70€. Še meni noče zaupat od kje. :D

Bom pa raje namesto golaža ali bograča (čeprav se ga jaz ne bi branil) za začetek pripravil aperitiv in kanapeje.

echo ::

Kanapeji so sprani (in sploh niso preveč poceni).
Bograča/golaža bi bil jaz veliko bolj vesel.

Pa še ceneje je, par urc prej začneš pacat s taboljšimi kolegi, ki ti pred fešto pomagajo prštimat vse potrebno = popoln popoldan, če maš poleg golaža še kak dobr rdeč vin :)

kriko07 ::

Pivo Deep mislim da je manj kot 0,50€ in je vredu pivo.. kupiš za v Hofru.

koyotee ::

Lol echo, ti si spran in to očitno zelo. Kupiš francoske štruce, sir, suhe mesnine in kakšne kumarice/papriko in to je to.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Zgodovina sprememb…

dope1337 ::

kriko07 je izjavil:

Pivo Deep mislim da je manj kot 0,50EUR in je vredu pivo.. kupiš za v Hofru.


8-O

Ko le tega ne bi prebral ...

P.S. Velik sreče z iskanjem v Hofru.

Edit: Koyotee ... ti pa kriko07 bi glih za skupi spadala. On prnese Deep, ti pa kanapejčke. Mi bomo šli pa na bograč pa na DEJANSKO PIVO!
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dope1337 ()

koyotee ::

Phahhaha, upam da se ob bograču počutiš kot kralj, aja pa pazi da ne bo več po majici kot v želodcu ;)
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

koyotee ::

Zakaj na raznih prireditvah kjer so prigrizki ni enolončnic? Ker to za sabo potegne kup posode in pribora, ljudje morajo sesti k mizi, možna svinjarija,... Kanapeje pa naložiš na alu pladenj za 1x uporabo in to je to, ješ ih lahko v poljubni pozi brez dodatnega sranja.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: koyotee ()

Hayabusa ::

Za pribor za 1x uporabo nisi slišal ?

koyotee ::

Aha, pa plastični krožniki ;)
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: koyotee ()

dope1337 ::

Prav vidi se, da ne kapiraš v čem je čar pri kuhanju bograča s kolegi, vsak svoj kozarček v roki, pa vsak doda mal svojih skrivnosti v njega ...

Ti kr reč svoji mami/dragi naj ti kanapejčke rihta, mi tapravi djedi si bomo pa bograč kuhal
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

koyotee ::

Pozabil si na pravo pivo ;)
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Venomus ::

dope1337 je izjavil:

Ti kr reč svoji mami/dragi naj ti kanapejčke rihta, mi tapravi djedi si bomo pa bograč kuhal


Mmm... to mora biti pa prav gurmanski bograč, ko ga 6 nažganih djedov kuha naenkrat :)

koyotee ::

P.s. 18 letniki so najbrž pravi mojstri pri kuhanju bigrača, sploh s kozarcem v roki.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Free Bird ::

Haha, sem se pa kr nasmejal, ko sem prebral komentarje. Fora je v tem, da bograča itak ne znam skuhati (bi ga moral nekdo drug).

Phantomeye ::

koyotee je izjavil:

P.s. 18 letniki so najbrž pravi mojstri pri kuhanju bigrača, sploh s kozarcem v roki.



Aja, za bograč kuhat moraš bit star vsaj 40 let ali kako?

koyotee je izjavil:

Zakaj na raznih prireditvah kjer so prigrizki ni enolončnic? Ker to za sabo potegne kup posode in pribora, ljudje morajo sesti k mizi, možna svinjarija,... Kanapeje pa naložiš na alu pladenj za 1x uporabo in to je to, ješ ih lahko v poljubni pozi brez dodatnega sranja.


O kakšnih prireditvah govoriš?

Gasilske veselice imajo vse na krožnikih.

Sesti za mizo? miza je itak povsod zraven...

Zgodovina sprememb…

dope1337 ::

Venomus je izjavil:

dope1337 je izjavil:

Ti kr reč svoji mami/dragi naj ti kanapejčke rihta, mi tapravi djedi si bomo pa bograč kuhal


Mmm... to mora biti pa prav gurmanski bograč, ko ga 6 nažganih djedov kuha naenkrat :)


Če se že delaš norca, se deli tak k se reče ... kr ko sm zdle dejansko prebral ka sm na koncu stavka napiso:
Prav vidi se, da ne kapiraš v čem je čar pri kuhanju bograča s kolegi, vsak svoj kozarček v roki, pa vsak doda mal svojih skrivnosti v njega ...


Me je skor iz stola vrgl od smeha zdle :)) Interpretacijo prepustim domišljiji xD

@koyotee

Pivo se ne pije tukaj. Tuki si vzameš rdeč vinček (neko normalno količino za spit - ne da si komalica pijan). Ta vinček ti predstavlja neko bremzo, da se ga preveč ne napiješ, ker ga moreš še neki za bograč pustit ;)

You have much to learn young grasshoppa!
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dope1337 ()

echo ::

http://www.kulinarika.net/recepti/5044/...

Neki takšnega bi moral vsak polnoletni član naše družbe znati spacati, drugače pa se naj čimprej nauči, če že ima volilno pravico ...
Jaz na feštah konstantno gledam kanapeje s slabo salamo in slabim sirom na čipšit kruhu, ker je dober narezek pač drag. Za golaž tako ali tako ne imeš imeti predobrega (=dragega) mesa.
Mi smo nardil čudovit golaž za razredno feštico (cirka 20 ljudi).

Malce izvirnosti ne škodi ;)

Vzdevek ::

Uh kotl pa golaž ni lepšega... Kupiš one plastične krožnike, ki so prav za golaž in basta. Ne vem kaj je tu packarije? Lahko pa prvo kaj spečete na žaru, če boste hitro začeli in potem zvečer/ponoči jeste še golaž, to se tako ali tako dolgo kuha. :D

kriko07 ::

ali pa nareži oz naredi obložene kruhke,in naredi jih iz 5 francozov pa je :)

koyotee ::

Sploh pa ne pretiravaj s hrano :)
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Cene piva skočile v nebo (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
23149384 (31388) SonoR
»

Koliko pirov lahko spijete? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7711399 (8293) Alien123
»

Koliko lahko spijem (da še lahko vozim) (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7224293 (16237) krneki0001

18. rojstni dan-help !! (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18239573 (33801) BigWhale

Več podobnih tem