» »

Arduino Nano problem

Arduino Nano problem

m007 ::

Končno dobil po pošti http://www.banggood.com/Wholesale-Mini-...
Priklopim, namestijo se gonilniki in poženem Arduino IDE v upanju, da bom lahko kaj testiral. Poskušam naložit testni program in dobim:
avrdude: stk500_getsync(): not in sync: resp=0×00

Ob priklopu nano na USB začne ena led dioda svetit, druga pa utripa. Imam kdo kakšno idejo kje tiči napaka? Hvala.

ManDriver ::

m007 je izjavil:

Ob priklopu nano na USB začne ena led dioda svetit, druga pa utripa. Imam kdo kakšno idejo kje tiči napaka? Hvala.


Večina Arduino-tov ima po defaultu že naložen program "Blink" http://arduino.cc/en/Tutorial/Blink?fro...
Po vsej verjetnosti ti zato ena LED utripa.
--
If all the world is a stage, where is the audience sitting?

techfreak :) ::

Si v Arduino IDE izbral pravo ploščo? Ta error se ponavadi pokaže takrat ko imaš izbrano npr. Arduino Uno, hočeš pa sprogramirati drug Arduino.

m007 ::

Sem ugotovil, da gonilniki ki jih windows 7 namesti po defaultu niso v redu. Sem dal te gonilnike gor: http://forum.arduino.cc/index.php?topic... in je začelo delat :)
Hvala.

mojca ::

Uporabljam Mac OS X.

Na Arduino UNO brez problema nalagam kodo. Zdaj sem kupila nov (originalni oz. gravitechov) Arduino nano (v3.1, ATmega328), ampak ko vtaknem USB kabel iz arduinota v računalnik, ne zazna priklopljene naprave oz. serijskega porta. Arduino aplikacijo sem ravnokar posodobila na verzijo 1.6.5, poskusila sem različen vrstni red priklapljanja USB-ja in zaganjanja programa, pa nič ne pomaga. "ls /dev/tty.*" enostavno ne pokaže nobene nove naprave, ko priklopim Arduino.

Zdaj me samo zanima, ali je nano fundamentalno drugačen in mini USB služi izključno za napajanje in potrebujem poseben programator za nalaganje kode in "spremljanje serijske komunikacije". Ali je težava zgolj v nekompatibilnosti (pomanjkanju gonilnikov) med Mac-om in nanotom.

int47 ::

Glede na ta pdf arduino nano uporablja FTDI-jev FT232R.

V primeru, da je na plošči ponaredek FTDI-jevega čipa, so lahko težave z novejšimi FTDI-jevimi gonilniki.
Ne vem, kako je z gonilniki za Mac OS X. Ena verzija gonilnikov za Windows je znala onemogočit čip.
Za več informacij v google vpiši "FTDI fake".

KraitPay ::

Sam sem programiral na linuxih in windowsih preko 20 fake in originalih nanotev. Vse bp.

Pokazes "lsusb" pred in po prikljucitvi arduinota.

mojca ::

int47: hvala, po namestitvi gonilnikov iz http://www.ftdichip.com/Drivers/VCP.htm mi vse dela.

KraitPay: prej sem poskušala na linuxu in tam je delalo out-of-the-box. lsusb je po pričakovanjih izpisal napravo in če se ne motim, se je le-ta nahajala na /dev/ttyUSB0. Na Mac-u ni lsusb-ja, so pa neka druga orodja. Retrospektivno težko diagnosticiram in poročam o morebitnih napakah (po tem, ko sem naložila delujoče gonilnike). Zdaj vidim npr. /dev/tty.usbserial-15P20864, prej pa tega ni bilo. Za UNO-ta mi ni bilo potrebno nalagati nobenih gonilnikov, zato nisem bila prepričana, ali je ta USB port polno funkcionalen ali ne.

mojca ::

Addendum: za uporabo poceni klona s čipom CH340G sem morala namestiti še tole (če sem ravnokar namestila kitajski spyware, sem si sama kriva :))). Sklep: uporaba klona ni niti enostavnejša niti zahtevnejša od uporabe originala :D.

mojca ::

... s to izjemo, da priklop I2C naprave na tapoceni arduino sesuje operacijski sistem. (Saj pravim, da sem si sama kriva za kitajski spyware.)

FX6300B ::

lol jaz sem si tudi ravno kupil arduino tudi najcenejši :D mega 2650 za 7dolarjev z aliexpressa tut ch340g zaenkrat fajn se še učim mam pa eno vprašanje , kje bi dobil sonde za tempreraturo oz če kdo ve kako se v angleščini to reče XD sem ziher da ima posebno ime ker če recimo napišem thermometer valda vrže ven 1000 drugih reči
May the force be with you!

PandaFlow2 ::

Eden izmed bolj enostavnih in boljših senzorjev je DHT22...

d4vid ::

Ali pa DS18B20 tudi ni slab.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

FX6300B ::

thanks
May the force be with you!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Cenejsi mikrokontrolerji

Oddelek: Programiranje
171857 (930) Cervantes
»

RPi, Arduino... Alternative?

Oddelek: Strojna oprema
151587 (953) opeter
»

Atmel programator

Oddelek: Programiranje
71673 (1419) ares
»

Arduino - pomoč

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
162198 (1316) pure00
»

Arduino informacije na spletno stran

Oddelek: Programiranje
5807 (729) d4vid

Več podobnih tem