» »

Prihajajoči iPhone 5S bo verjetno na voljo v zlati

Prihajajoči iPhone 5S bo verjetno na voljo v zlati

Zlata barva naj bi bila zelo zaželena, pa še relativno enostavno in poceni jo je anodizirati na iPhonovo aluminijasto hrbtišče.

vir: iMore
iMore - Do jesenske predstavitve novih iPhonov (5S in 5C) je le še slab mesec, temu primerno pa narašča tudi število svežih domnev o izgledu novih naprav. Zadnja najava, ki je po virih sodeč še kar kredibilna (iMore, Techcrunch, celo vedno glasni Gruber ni proti), napoveduje tudi zlato obarvani premijski model 5S. Ton naj bi bil sicer bolj blag, skoraj v barvi šampanjca, tako bi naprava izstopala ravno prav, ne pa preveč. Barve naj bi si želeli predvsem na indijskem in kitajskem trgu.

Kaj je še slišati? Prihod modela 5C ("Color", "Cheap"), za katerega smo lahko dosedaj videli zgolj neuradna ohišja, je domala potrjen. Za večjega brata 5S podobno velja za bralnik prstnih odtisov, oz. "biometrični skener", kot se temu reče v iLinguli. Na iPad fronti lahko še letos, a najbrž ne še septembra, pričakujemo prenovljeni (tanjši) iPad5, ter retina različico njegovega manjšega bratca Mini. Prenovili pa bodo tudi namizno računalo Mac Pro, ki se že oglašuje v nekaterih ameriških kinematografih. Novi Pro bo izgledal kot valj, oz. točeneje rečeno, kot smetnjak. Vse te najave se tudi lepo poklapajo z nedavno zaušnico Timu Cooku, naj le pohiti z izdajo novih izdelkov.

Konkurenca namreč ne spi. Samsung je pravkar predstavil 6.3'' telefon Galaxy Mega, Nokia pa naj bi svojega 6'' Bandita predstavila še letos. Blizu naj bi bila tudi Samsungova pametna ura Galaxy Gear, za katero pa se še ne ve, ali bo imela vgrajeno telefonsko komponento ali pa bo spet šlo bolj ko ne za ročni headset za obstoječi telefon v žepu.

142 komentarjev

«
1
2 3

techfreak :) ::

kinematografij

kronik ::

Zlata barva meni deluje kičasto, ne premium.

sirotka ::

kronik je izjavil:

Zlata barva meni deluje kičasto, ne premium.


heh, meni isto, ga pa že vidim pri raznih nosilcih D&G majic :D

a_x_e_l ::

sirotka je izjavil:


heh, meni isto, ga pa že vidim pri raznih nosilcih D&G majic :D


bi lajkal ce bi lahko :))

Unknown_001 ::

Pr nas na dolenjskem bi bil več vreden (bolj priljubljen), če bi bil bakren :))
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

CyberPunk ::

Pri 5C pomeni črka c "cheezy". ;)
Razen domnevnega branja prstnih odtisov pa nič bistveno revolucionarnega, zadnji soliden iPhone je bil 4S, sedaj bi po mojem mnenju morali več delati na tem, da bi imel novi iPhone velikost 4/4S, ekran pa čimbolj raztegnjen proti robovom.
Pri "zlati" barvi pa bo verjetno predvsem šlo za doplačilo "kovinske barve" (podobno kot pri "zlatih" karticah večine slovenskih bank). >:D

Unknown_001 ::

Pobje, gremo biznis narest. Kupmo spreje zlate barve za pleh, pa šablono za iphone naredimo pol pa gas, kasirat po 30EUR na komad za pobarvat :D

KA- čing!

KA- čing!

KA- čing!!!

>:D
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

FlyingBee ::

konkurenca ne spi, ampak ne z Mega 6.3, ampak kmalu prihaja Note III in druščina na snapiju 800

hojnikb ::

heh grem stavit da bo gold varjanta 100$ dražja >:D
#brezpodpisa

sirotka ::

Unknown_001 je izjavil:

Pr nas na dolenjskem bi bil več vreden (bolj priljubljen), če bi bil bakren :))


ah, brazilci tud zlato dobr poznajo...sej veš, lančiči pa to:)

MrNighthawk ::

CyberPunk je izjavil:

Pri 5C pomeni črka c "cheezy". ;)
Razen domnevnega branja prstnih odtisov pa nič bistveno revolucionarnega,


Tudi branje prstnik odtisov ni nekaj revolucionarnega. Ideja je že zelo stara. Če bo delovalo tako kot treba bo to zanimiv dodatek ampak to je to.
Ni to nevem kakšen konkreten razlog za kupovanje novega telefona.

Unknown_001 ::

sirotka je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

Pr nas na dolenjskem bi bil več vreden (bolj priljubljen), če bi bil bakren :))


ah, brazilci tud zlato dobr poznajo...sej veš, lančiči pa to:)


Jup, je kr orng kič pr njih v modi :))
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

sirotka ::

CyberPunk je izjavil:

Pri 5C pomeni črka c "cheezy". ;)
Razen domnevnega branja prstnih odtisov pa nič bistveno revolucionarnega>:D


Sej, a je kateri bil revolucionaren? Dela pa tako, kot mora, na androidu mi precej pogosto mal zaštrika in se sistem zabija.

Masamune ::

lp, j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Masamune ()

VaeVictis ::

če bo fingerprint scanner delal tako kot treba, je lahko konec z gesli, varnostnimi vprašanji, ...

Vprašanje je sicer glede varnosti in dajanje svojih prstnih odtisov korporacijam, NSA, ...

Fingerprint scanner, vpisana kreditna kartica (kar ima veliko ljudi že vpisano, da lahko nakupuje na AppStore), pa še kak NFC sistem ali pa Passbook lahko revolucionarno spremeni celoten način plačevanja...

17rnn ::

Precedens za zlate naprave je že postavljen in to pod Steveom (via Daring Fireball):
http://archive.techtree.com/techtree/js...

Sicer pa zadnja dva stavka novice:
Konkurenca namreč ne spi. Samsung je pravkar predstavil 6.3'' telefon Galaxy Mega, Nokia pa naj bi svojega 6'' Bandita predstavila še letos. Blizu naj bi bila tudi Samsungova pametna ura Galaxy Gear, za katero pa se še ne ve, ali bo imela vgrajeno telefonsko komponento ali pa bo spet šlo bolj ko ne za ročni headset za obstoječi telefon v žepu


Über LOL ... To pa res ni nekaj s čimer bi se konkurenca lahko hvalila, ne rečem če bi bilo govora o SGS4, Note III in podobno, ampak razen Samsunga z Note-om se zgleda konkurenca kar malce boji lansiranja novih produktov v obdobju september-november ...

Looooooka ::

Bolj kot gledam slike teh telefonov, bolj se mi zdi, da se je design pri Applu ustavil. Skoraj ne vidim razlike med prejsnjo in novo verzijo in bolj kot jih gledam, bolj zgledajo dolgocasne.Zgleda so prepricani, da so spilili ohisje v nulo za razliko od ostalih, ki dajo na vsake tok cajta vsaj malce drugacen telefon ven.
pa še kak NFC sistem ali pa Passbook lahko revolucionarno spremeni celoten način plačevanja...

NFC in placevanje majo ze vsi novi-stari telefoni. Tle ni nic za spreminjat in Apple ne bo spremenil nicesar. Caka se izkljucno banke, trgovce in izdajatelje kartic. Telefonija je pripravljena ze nekaj casa.
Fingerprint pa ni standard tudi ravno zaradi Appla. Ko so kupili Authentec so fentali moznost, da bi bil ze pri Windows 7 fingerprint scanner nekaj standardnega na tipkovnicah(ravno njih je pred nakupom Microsoft izbral za go-to-guya za fingerprint scannerje). In glede na Applov trzni delez na PC-jih takrat...je zadeva lepo umrla.
Mogoce jim zdej rata s telefoni trend spet zalaufat...bi bla vsaj ena pozitivna stvar s te firme.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Looooooka ()

17rnn ::

Oblika je ista kot lani, ker se pri Applu oblika pač menja na dve leti, sicer pa bi NFC v iPhonih in dogovor Appla z bankami, ipd. skoraj zagotovo močno pospešil proces uveljavljanja NFCja. Vseeno mislim, da se to ne bo zgodilo ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 17rnn ()

techfreak :) ::

VaeVictis je izjavil:

če bo fingerprint scanner delal tako kot treba, je lahko konec z gesli, varnostnimi vprašanji, ...

Biometrični podatki so primerljivi z uporabniškim imenom, ne geslom.

Unknown_001 ::

Fingerprint je tako lahko ponaredit, da glava boli, sploh pa, če je tist, ki ti telefon ukrade bolj grobe sorte, ti bo tud prst prpravljen odcvikat.

Si že predstavljam Apple userje z umetnimi i-prsti :)) pa brez zamere prosim.8-)
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Hayabusa ::

VaeVictis je izjavil:

če bo fingerprint scanner delal tako kot treba, je lahko konec z gesli, varnostnimi vprašanji, ...

Vprašanje je sicer glede varnosti in dajanje svojih prstnih odtisov korporacijam, NSA, ...

Fingerprint scanner, vpisana kreditna kartica (kar ima veliko ljudi že vpisano, da lahko nakupuje na AppStore), pa še kak NFC sistem ali pa Passbook lahko revolucionarno spremeni celoten način plačevanja...

Samo še dnk skener manjka, potem bodo baze podatkov US obveščevalnih služb popolne 8-O.
//Nwo is proceeding as planned//.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

Dumber ::

Ste vi vsi eni Pirc Musarji =)

gslo ::

Lah si Musar al pa dumber. I don't want to be dumber. :-P

no comment ::

Unknown_001 je izjavil:


Si že predstavljam Apple userje z umetnimi i-prsti :)) pa brez zamere prosim.8-)


Zakaj bi ti Apple userji zamerili?

Sej to na koncu vse pride s kako leto ali dvema zamude tudi na Android telefone.

Unknown_001 ::

no comment je izjavil:


Zakaj bi ti Apple userji zamerili?


Zato, ker bi lahk ker ta moj komentar o i-prstih lahk ker razumu kot žaljivega
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

sirotka ::

no comment je izjavil:


Sej to na koncu vse pride s kako leto ali dvema zamude tudi na Android telefone.


A tako kot obvestila pri 4ki (mislim, da so prišla v 4ki)? Pa lock screen, multitasking "ploščice", izbira wifija itd. prek menija, ki ga dol potegneš, 3d paneli v novem safariju (isto kot na chromu), ...?

techfreak :) ::

Na začetku je Apple res imel veliko prednost, saj so se prvi podali na trg s takšno ponudno, ampak kmalu za tem so naprave in OSi postali enakovredni. Sedaj pa vsake toliko časa nekdo naredi uporabno zadevo in ostali ga hitro dohitijo.

leiito ::

techfreak :) je izjavil:

Na začetku je Apple res imel veliko prednost, saj so se prvi podali na trg s takšno ponudno, ampak kmalu za tem so naprave in OSi postali enakovredni. Sedaj pa vsake toliko časa nekdo naredi uporabno zadevo in ostali ga hitro dohitijo.


To ni glih res. Šele letošnji Nexus je resna konkurenca mini iPadu, ostalo pa vse neki škripa, OS se zatika, baterija je švoh itd + problem nabora aplikacij, da o dizajnu ne govorimo, tu pa tudi Nexus nima za kruh.

blackbfm ::

Nihče ne dohiteva appla..se pa trudijo s polizdelki.

hojnikb ::

blackbfm je izjavil:

Nihče ne dohiteva appla..se pa trudijo s polizdelki.

haha. No.
#brezpodpisa

17rnn ::

Apple naredi revolucijo (v napravi, načinu interakcije, itd.) oz. prvi naredi "pravilno uravnotežen" izdelek z nekaterimi že videnimi tehnologijami. Sledi iterativno vsakoletno izboljševanje. Marsikatere neesencialne funkcije dodajajo celo počasneje kot konkurenca, ker čakaj na njihovo "zrelost", tako tehnološko kot tudi med samimi uporabniki ...

Razmišljal napredno, obnašaj se konzervativno, vsake toliko časa pa (ob pogoju splošne zablode industrije - npr. smart TVji danes, pametni telefoni nekoč) naredi revolucijo ...

blackbfm ::

hojnikb je izjavil:

blackbfm je izjavil:

Nihče ne dohiteva appla..se pa trudijo s polizdelki.

haha. No.


Haha zal je res tako. Apple naredi stvari propr. Ostali delajo naprave ravno toliko da lahko na skatlo zadaj nabijejo specifikacije in kaj vse podpira, potem pa deluje kot en crap. Zadnja cvetka ki sem jo videl je s3 mini, NOV, ki po parih nalozenih appsih (fb in podobno) enostavno ni hotel nalagat vec aplikacij iz playstora. Crashal vsakic. Tragikomicno. Prizgem tel se enkat pa mi takoj vrze process stopped al neki. Ce to ni polizdelek pol pa res nevem.

hojnikb ::

če bi vzel v roke kak proper android telefon, nebi govoril bedarij.
Hahaha apple naredi stvar proper, si me kr nasmejal... (death grip anyone, shitload bugov v iOS.. the list goes on).
Seveda ni težko naredit "proper" zadeve, če je feature wise oskubljena. Tudi dump phoni delujejo zelo dobro..
#brezpodpisa

FlyingBee ::

blackbfm je izjavil:

hojnikb je izjavil:

blackbfm je izjavil:

Nihče ne dohiteva appla..se pa trudijo s polizdelki.

haha. No.


Haha zal je res tako. Apple naredi stvari propr. Ostali delajo naprave ravno toliko da lahko na skatlo zadaj nabijejo specifikacije in kaj vse podpira, potem pa deluje kot en crap. Zadnja cvetka ki sem jo videl je s3 mini, NOV, ki po parih nalozenih appsih (fb in podobno) enostavno ni hotel nalagat vec aplikacij iz playstora. Crashal vsakic. Tragikomicno. Prizgem tel se enkat pa mi takoj vrze process stopped al neki. Ce to ni polizdelek pol pa res nevem.


subjektivno imaš popolnoma prav

Hayabusa ::

Še en flamewar ?

blackbfm ::

death grip anyone


Stvar je pretirana, v treh letih mi je vrglo ven mogoče 3x. Sem pa vidu pri znancu kakšno crap anteno vgrajujejo v super duper sonyjev flagship xperia Z...ni bila sposobna vlečt wifi signala mal izven hiše, medtem ko je moja štirica v deathgripu imela čist soliden signal.

shitload bugov v iOS


Ja apple vsaj izdaja popravke, medtem ko pri androidnih proizvajalcih dobiš en lep fakju takoj ko pride nov model:))

hojnikb ::

tudi android telefoni dobijo popravke, tudi ko je aparat že obsolite. Če ne iz strani proizvajalca, pa iz strani community-a (ki je pri apple pač neobstoječ).
#brezpodpisa

Hayabusa ::

Od androida se kupuje nexusa, samsung in ostali ti pokažejo srednji prst.

hojnikb ::

zato pa obstaja android community in AOSP android.
#brezpodpisa

LitralSM ::

Unknown_001 je izjavil:

Pobje, gremo biznis narest. Kupmo spreje zlate barve za pleh, pa šablono za iphone naredimo pol pa gas, kasirat po 30EUR na komad za pobarvat :D

KA- čing!

KA- čing!

KA- čing!!!

>:D

Lahko bi si delila ta donosen biznis.
Ti kupiš spreje, jaz pa nabavim čunga lunga kristale in diamante s Kitajske za 2€/1000pcs in eno lepilo.
Potem ti štrihaš, jaz pa lepim. Komot lahko storitev prodajama za kakih 90€.
Dobiček pa si lahko delima tudi 70/30.

MrStein ::

hojnikb je izjavil:

tudi android telefoni dobijo popravke, tudi ko je aparat že obsolite. Če ne iz strani proizvajalca, pa iz strani community-a (ki je pri apple pač neobstoječ).

N-tič, prosim za update za Galaxy Ace. (brez i, S5830).
Hvala.

Je že začel štekati in se resetirati.

Hayabusa je izjavil:

Od androida se kupuje nexusa, samsung in ostali ti pokažejo srednji prst.

Glej prejšnji post.
(hmm, razen če si mislil "se kupuje nexusa", "samsung in ostali pa so prst", ni bilo takoj očitno)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

hojnikb ::

MrStein je izjavil:

hojnikb je izjavil:

tudi android telefoni dobijo popravke, tudi ko je aparat že obsolite. Če ne iz strani proizvajalca, pa iz strani community-a (ki je pri apple pač neobstoječ).

N-tič, prosim za update za Galaxy Ace. (brez i, S5830).
Hvala.

Je že začel štekati in se resetirati.

Hayabusa je izjavil:

Od androida se kupuje nexusa, samsung in ostali ti pokažejo srednji prst.

Glej prejšnji post.
(hmm, razen če si mislil "se kupuje nexusa", "samsung in ostali pa so prst", ni bilo takoj očitno)

hard reset dela čudeže. Sicer pa xda-developers.com, imaš shitload romov, ki delujejo in zgledajo bolje od stock.
#brezpodpisa

WamPIRe- ::

MrStein je izjavil:

hojnikb je izjavil:

tudi android telefoni dobijo popravke, tudi ko je aparat že obsolite. Če ne iz strani proizvajalca, pa iz strani community-a (ki je pri apple pač neobstoječ).

N-tič, prosim za update za Galaxy Ace. (brez i, S5830).
Hvala.

Pozab na proizvajalca :)
http://forum.xda-developers.com/showthr...
Msi Z77 | Intel i7-3770K | Kingston HyperX DDR3 16GB
CM Silent Pro Gold 700W | Asus RTX 2080 | Samsung 850 EVO 250GB
Samsung 850 EVO 500GB | 2x Asus ROG PG279Q

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: WamPIRe- ()

klinker ::

Hojnik in ostali...treba prvo stvar (iOS ali WP) uporabljat, da ti je jasno kolko bolj buggy je Android od konkurence, tako iOSa, kot WPja. Dzabe miljon funkcij, ce pa ne delajo kot je treba. Ko mi je frend malo pokazal nove fency funkcije S4ke...zal ja, polizdelek na celi crti ;(( pa to da rabis 2ghz quada in 2gb rama da spodobno deluje sistem tudi pove dosti o tem sistemu, medtem ko WP in iOS na pol svohnejsem hardwareju spila odlicno.
Sam uporabljam Android samo ker se rad igrackam s custom romi, kaj se sam skompajlam, itd...mislim pa da bo naslednji kar kak WP srednjega ranga, ker me tudi to igrackanje pocasi mineva, pa tej vedno vecji cegli ki se dandanes prodajajo so daaaalec od tega kar zelim od dobrega fona, pri Androidu je pa od normalne velikosti vse en srot.

MrStain...Ace sploh nikoli ni in ne bo delal normalno. To je pa krs da vecjega ni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

MrStein ::

hojnikb je izjavil:


Sicer pa xda-developers.com, imaš shitload romov, ki delujejo in zgledajo bolje od stock.

Saj to je problem: shitload.
Tega ne rabim.
Click na Update in minuta dve čakanja, ne pa en teden dopusta, da testiram "shitload" različnih ROM-ov, od katerih polovica sploh ne dela na tem modelu telefona.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

hojnikb ::

sem uporabljal oboje in restrikcije, ki jih vsiljujejo ti osi pač ne sedejo. In ja moj grdi one x z zelo grdim sense ui dela čist lepo in smooth z shitload aplikacijami. nobeni zatikanj in kej podobnega. Je treba se pač brzdat pa ne inštalirat vsega sranja ko se sveti.

MrStein je izjavil:

hojnikb je izjavil:


Sicer pa xda-developers.com, imaš shitload romov, ki delujejo in zgledajo bolje od stock.

Saj to je problem: shitload.
Tega ne rabim.
Click na Update in minuta dve čakanja, ne pa en teden dopusta, da testiram "shitload" različnih ROM-ov, od katerih polovica sploh ne dela na tem modelu telefona.

namest najbolj popularen rom na za tvoj model in se čudi razliki. Sploh ni tak bavbav, razn če nameščaš rome ki imajo znane težave.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

MrStein ::

Kateri pa je "najbolj popularen rom na za moj model"?

klinker je izjavil:


MrStain...Ace sploh nikoli ni in ne bo delal normalno. To je pa krs da vecjega ni.

Itak. Iščem pač, kar lahko dobim...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Chev ::

klinker je izjavil:

Hojnik in ostali...treba prvo stvar (iOS ali WP) uporabljat, da ti je jasno kolko bolj buggy je Android od konkurence, tako iOSa, kot WPja. Dzabe miljon funkcij, ce pa ne delajo kot je treba. Ko mi je frend malo pokazal nove fency funkcije S4ke...zal ja, polizdelek na celi crti ;(( pa to da rabis 2ghz quada in 2gb rama da spodobno deluje sistem tudi pove dosti o tem sistemu, medtem ko WP in iOS na pol svohnejsem hardwareju spila odlicno.
Sam uporabljam Android samo ker se rad igrackam s custom romi, kaj se sam skompajlam, itd...mislim pa da bo naslednji kar kak WP srednjega ranga, ker me tudi to igrackanje pocasi mineva, pa tej vedno vecji cegli ki se dandanes prodajajo so daaaalec od tega kar zelim od dobrega fona, pri Androidu je pa od normalne velikosti vse en srot.

MrStain...Ace sploh nikoli ni in ne bo delal normalno. To je pa krs da vecjega ni.


No shit. 2 leti star Google Nexus z zastarelim hardwerjem dela hitreje kot S4. Kurc, deluje celo enako kot iOS/WP, tako da Android tukaj ni čisto nič kriv.

MrStein ::

Kdo je kriv? A se to o JU pogovarjamo? :)

To ne igra vloge "kdo je kriv". Če celota slabo dela, je to to.
Da pa marketing-u ne uspe (ali nočejo) spraviti informacije "Nexus rulz, rest sux" v javnost, pa je... another issue.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Applove novosti: iPhone SE, manjši iPad Pro, iOS 9.3, cenejša ura, CareKit (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
9037672 (32764) Furbo
»

Novi iPadi že 22. oktobra?

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
137994 (4863) noob96
»

Applove novosti: Smart Watch, iPhone 6 in iPhone 6 Plus, Apple Pay in iOS 8 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
22795480 (84578) amacar
»

iPhone 5C (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5814384 (12138) bluefish

Več podobnih tem