» »

Prihajajoči iPhone 5S bo verjetno na voljo v zlati

1 2
3
»

Mavrik ::

blackbfm je izjavil:

Je lazje implementirat menjavo acc na playstore kot pa multitasking na iphone 3g. Sam proizvajalci androidov so pac salabajzerji.


No daj resno. Nehajte nakladati o stvareh popravljenih 4 leta nazaj. Really. Ni več smešno. Še posebej odkar se več 2.3 ne prodaja.
The truth is rarely pure and never simple.

nekikr ::

Če je MMS na iPhonu še vedno tema vsake debate.... :)

hojnikb ::

Mavrik je izjavil:

blackbfm je izjavil:

Je lazje implementirat menjavo acc na playstore kot pa multitasking na iphone 3g. Sam proizvajalci androidov so pac salabajzerji.


No daj resno. Nehajte nakladati o stvareh popravljenih 4 leta nazaj. Really. Ni več smešno. Še posebej odkar se več 2.3 ne prodaja.

škoda debatirat sploh, če so pa apple ovčke sprane.
#brezpodpisa

MrStein ::

Mavrik je izjavil:

Še posebej odkar se več 2.3 ne prodaja.

Poglej v kako trgovino, recimo SiMobilovo.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

blackbfm ::

nekikr je izjavil:

Če je MMS na iPhonu še vedno tema vsake debate.... :)



Mmse noben pri zdravi pameti vec ne uporablja. Push mail in imessage sta superiorni alternativi.

hojnikb ::

hahaha applovci ste prav smešni z uporabo "superiorn" pridevnika.
#brezpodpisa

techfreak :) ::

blackbfm je izjavil:

Mmse noben pri zdravi pameti vec ne uporablja. Push mail in imessage sta superiorni alternativi.

While things are seemingly going pretty well for Android, Google's success seems to be hitting Apple where it hurts, with iOS now accounting for just 13.2 percent of the smartphone market.

iMessage mora bit res superiorna, če lahko komuniciraš samo s 13% ostalih uporabnikov.

blackbfm ::

ja tko je..dela out of the box k šus.. sej pravm da loh uporabljaš tut push mail, ker vidim da ti je bed..mmsi pa so res mal passe

techfreak :) ::

Še vseeno je to samo malo več kot 1 od 10ih ljudi. Recimo imel bi več šans da prideš do osebe če bi uporabil Skype - ki se lahko uporablja v te namene, edino prometa verjetno ustvari več kot pa iMessage.

blackbfm ::

skype je bloatware, zaganjat ga moraš posebej, se spet prijavljat pa še deluje kilavo vse skupaj.. imessage/facetime se vklopi s pritiskom na gumb, deluje popolnoma transparentno za uporabnika..ne seri s šrotom od skypa ker ni primerjave

pa ne da zagovarjam apple, jaz bi rad da je čimveč ponudnikov čimveč načinov komunikacije, samo vsi samo komplicirajo, razen apple zna narest tako kot se zagre. rabiš pa njihovo napravo, jebiga

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

w00tnes ::

[Offtopic]
Zato se pa uporabljajo emaili, ki delujejo povsod ^_^
(pa se slik ne stiskajo na neke cudaske resolucije)

Drugace pa ne kapiram ravno te finte z iphone in MMS, to neka interna? :)
[/Offtopic]

Pardon za offt

para! ::

Prvi (?) iPhone ni podpiral pošiljanja MMSov, kar je v EU in tudi drugod povzročilo množični posmeh.
Death before dishonor!

w00tnes ::

Ah, hvala za obrazlozitev! :)

blackbfm ::

Prvi (?) iPhone ni podpiral pošiljanja MMSov, kar je v EU in tudi drugod povzročilo množični posmeh.


še večji posmeh je pa to da je potem apple [z manj funkcionalnim] izdelkom drugim pokazal kako se stvarem streže:))

techfreak :) ::

Je imel druge funkcionalnosti, ki so bolj pomembne kot MMSi. Prvi prišli na trg tako pri iPhone, iPad kot tudi MBA, za tem pa niso bili nič kaj boljši od konkurence.

brunoland ::

Mmsi neuporabni?
Ah dajte no, neumnosti kvasite. Jaz redno uporabljam mmse, za pošiljanje slik. Zakaj bi uporabljal mail, če pa imamo po večini tisti, ki smo na pogodbi, zakupljeno količino sms/mms. Torej če jih imam 1000 zakupljenih, potem ne bom preko prenosa podatkov to poslal, ki pa jih trikrat prej porabimo za nič dela (prenos podatkov za internet namreč).
Poleg tega mmse, ljudje prej pogledajo kot maile. Veliko ljudi gleda mail kasneje,kakšni starejši celo enkrat tedensko ali sploh ne. Torej trenutnih trenutkov, ne morem deliti z ljudmi, če jim mail pošljem.
Pa še vsi sistemi ga podpirajo.
Torej verniki, ne govoriti neumnosti.

@blackbfm: se strinjam s teboj, da zna edino apple narediti stvari tako kot je treba, kot recimo zelo znani "death grip" hahahaha.

49106 ::

Ali je pri MMS-ih prenos podatkov brezplačen?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

blackbfm ::

Poleg tega mmse, ljudje prej pogledajo kot maile.


Če nisi slišal za koncept push maila pol čist možno. Sam če imaš nek moderen smartphone je žalostno da ne poznaš tega.

se strinjam s teboj, da zna edino apple narediti stvari tako kot je treba, kot recimo zelo znani "death grip" hahahaha.


death grip je napihnjen..še več, s failano anteno celo boljše lovi signal kot marsikater drug tel:))

brunoland ::

Nič ni napihnjen. Poleg tega je apple uporabil zvijačo. Kazalo je več črtic kot pri konkurenci, čeprav je isto slabo ali dobro lovilo. Pa tukaj ni fail antene, ampak fail ohišja ;)Faraday cage @ Wikipedia
In vem, kaj je push mail, saj ga uporabljam. Veliko večina, ga ne uporablja.

@messiah: nisem ziher, a sigurno manj podatkov, kot sicer. Sem testiral in slikal predmet, ki je imel 986.1 Kb, prejemnik je dobil sliko veliko 132.16 Kb.

amacar ::

Z mojega stališča je napihnjen. Imel sem tri iphone 4, pa na nobenem ni ratalo narediti deathgripa, so tudi android fanboyi poskušali. Imel je pa definitivno dosti boljšo wifi anteno kot ostali telefoni.

Z zmanjšano sliko si dobil tudi slabšo kvaliteto. Enako bi lahko storil če bi poslal preko maila.
Se pa strinjam, da MMS niso neuporabni, večina ljudi jih bo prej pogledala, prenos podatkov pa je pri prejemanju MMS-a zastonj, pri pošiljanju pa vključen v ceno, večina jih pa ima v zakupljenih količinah.

brunoland ::

Vem, da je manjša kvaliteta, a za deljenje trenutkov (recimo nekdo dela v službi v neznosni vročini, ki je bila letos, jaz pa mu pa sliko hladnega pira pošljem :D). Ali pa sem v tehnični trgovini in nekaj kupujem, ter ne vem kaj točno moram vzeti, tedaj se poslužim mms-a, da kolega vprašam, če je to tisto kar iščem.

Meni so mmsi zakon.

MrStein ::

Tebi
Jaz sem jih v življenju poslal in prejel manj kot 10 (ne da bi to igralo kakršnokoli vlogo).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

brunoland ::

Jaz sem jih pa poslal in prejel več kot 1000.
In kaj potem.
Govora je bilo, da je nepotrebna tehnologija in da je veliko bolje mail. Na kar se je pokazalo, da le temu ni nujno tako.

nekikr ::

Pokazalo se je pri tebi. Jaz sem tudi eden tistih, ki MMSov nikoli in nikjer ne uporabljajo. Bi bilo zanimivo videti ali je bolje mail ali MMS. Se pravi na nekem reprezentativnem vzorcu in ne le na tvoji svetosti.

CoolBits ::

MMS-i na iphonu že dolgo delajo. O čem je govora sploh?

techfreak :) ::

Torej ocitno obstaja pescica ljudi, ki preferira MMS zaradi razlicnih razlogov.

CoolBits je izjavil:

MMS-i na iphonu že dolgo delajo. O čem je govora sploh?

Prvi iPhone jih ni podpiral in nekateri Android telefoni so imeli z njimi tezave.

blackbfm ::

So naredil precej večji efekt s tekočim uporabniškim vmesnikom, kot pa s tem da bi telefon podpiral mmse. Pri symbianih si prav trpel, ko je vse utripalo ob odpiranju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

brunoland ::

Pri iphonu, pa ko si preko BT hotel poslati nekomu na drug telefon kot iphone, aja ne gre...
Symbian je čas povozil in neodzivnost Nokie (itak bi morali dokončno prestopiti na Maemo). Tako kot vsaka stvar: pride in gre.
Počakaj mogoče bo pa Apple spet skoraj čisto propadel...

Sicer pa spet hodiš ven izven konteksa in braniš apple na vse pretege. Še enkrat povem, da je bil sedaj govor o uporabnosti oz. neuporabnosti mmsa.
Četorej mladina ne uporablja več mmsa toliko pogosto, kot včasih, še ne pomeni da ni uporaben in da večina ljudi ki so starejša od tebe bolj kot mail pozna mms.

blackbfm ::

Mms se nikol ni prav veliko uporabljal, in niti slučajno ga ljudje ne poznajo bolj kot mail. Hec je sam v tem, da marsikdo (še) ne ve da se da mail na modernih telefonih zelo lepo naštimat.

Tole z btjem bi res lahko porihtal, sicer pa zdej prihaja airdrop. Skupaj z imessage in shitload online servisov od fbja, maila, dropboxa itd...potreba po mmsih popolnoma odpade.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

driver_x ::

A MMS-i sploh komu delajo?

nekikr ::

Tole z btjem bi res lahko porihtal, sicer pa zdej prihaja airdrop.

Bump recimo je bistveno boljša rešitev kot BT in je na voljo že precej časa.

techfreak :) ::

Pri iphonu, pa ko si preko BT hotel poslati nekomu na drug telefon kot iphone, aja ne gre...

Taksen argument proti iPhonu sem veckrat slisal, vendar lahko na roko prestejem kolikokrat sem to zadevo dejansko uporabil na Androidu. Uporabno je naceloma samo v primeru, ko si na mestu kjer ni oz. je slab signal mobilnega omrezja in oseba, ki ji zelis poslati, zeli zadevo takoj zdajle imeti.

driver_x je izjavil:

A MMS-i sploh komu delajo?

Dejansko delajo, ceprav si osebno se za noben pametni telefon nisem pogledal kako moras APN nastaviti da jih lahko prejemas.

VaeVictis ::

nekikr je izjavil:

Tole z btjem bi res lahko porihtal, sicer pa zdej prihaja airdrop.

Bump recimo je bistveno boljša rešitev kot BT in je na voljo že precej časa.


Alternativa na iOS 7 naj bi bila AirDrop.

Zheegec ::

blackbfm je izjavil:

So naredil precej večji efekt s tekočim uporabniškim vmesnikom, kot pa s tem da bi telefon podpiral mmse. Pri symbianih si prav trpel, ko je vse utripalo ob odpiranju.

saj Symbian je deloval tekoče, samo res je da samo na zelo dragih modelih - 500€ in več v prosti prodaji.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

M-XXXX ::

sammy73 je danes ob 14:19:40 izjavil:
A MMS-i sploh komu delajo?

Dejansko delajo, ceprav si osebno se za noben pametni telefon nisem pogledal kako moras APN nastaviti da jih lahko prejemas.

Vse deluje avtomatsko, ne rabiš nič nastavljat. Vsaj meni še ni bilo treba, razen pri flašanju romov, ki ne vsebujejo APN-jev.

techfreak :) ::

Kateri ROMi pa vsebujejo APNje? Malo dvomim da bi kateri koli ROM vseboval APNje za vse mozne operaterje na tem svetu.

CoolBits ::

https://github.com/CyanogenMod/android_...
Pri applu pa vsak podprt operater dobi svoj carrier bundle, nepodprte pa si nastavljaš apn sam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: CoolBits ()

blackbfm ::

saj Symbian je deloval tekoče, samo res je da samo na zelo dragih modelih - 500€ in več v prosti prodaji.


Nisem videl symbiana ki bi delal tekoče..mogoče je zadnja generacija delala ok ampak kolikor se spomnim je vedno blinkalo vse, tudi top end telefoni.

M-XXXX ::

techfreak :) je izjavil:

Kateri ROMi pa vsebujejo APNje? Malo dvomim da bi kateri koli ROM vseboval APNje za vse mozne operaterje na tem svetu.

No ne bom trdil da je za vse, vendar naj bi podpirali večino svetovnih iz prve (nekdo je enkrat spisal/naredil/zbral vse podatke raznih ponudnikov in zdaj vsi to vključujejo v svoje rome.

VaeVictis ::

nekikr je izjavil:

Tole z btjem bi res lahko porihtal, sicer pa zdej prihaja airdrop.

Bump recimo je bistveno boljša rešitev kot BT in je na voljo že precej časa.


We’re excited to announce that the Bump team is joining Google!

BTW zaradi tegale verjetno ne bo Bump nikoli na iPhonu kot sistemska aplikacija, verjetno tudi na Windows Phone ne!

V primeru, da aplikacija ni narejena na ravni sistema je pa za veliko ljudi neuporabna!

Bi bilo pa odlično, če bi se proizvajalci (Google, Apple, Microsoft,...) domenili za neko standardno bump varianto na sistemski ravni!

brunoland ::

nfc se pogovarja preko BT-ja, audio stream je preko BT-ja (zakaj ne preko wi-fi? Ker je preveč požrešen pri porabi energije). Dalinci raznih helikopterjov so preko BT-ja.
Če ne veste zakaj je bolj uporabno od Wo-fi-ja v določenih primerih, je pa joj.

blackbfm ::

Tista slika k jo prenasas par sekund bo pozrla celo baterijo ja :)) jz mam wifi always on

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

brunoland ::

ja če streamaš bo več žrla kot bt.
http://www.diffen.com/difference/Blueto... poglej pod power consuption.

Zgodovina sprememb…

1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Applove novosti: iPhone SE, manjši iPad Pro, iOS 9.3, cenejša ura, CareKit (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
9037960 (33052) Furbo
»

Novi iPadi že 22. oktobra?

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
138023 (4892) noob96
»

Applove novosti: Smart Watch, iPhone 6 in iPhone 6 Plus, Apple Pay in iOS 8 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
22796230 (85328) amacar
»

iPhone 5C (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5814487 (12241) bluefish

Več podobnih tem