» »

blannk screen vsake toliko časa ? Grafična?

blannk screen vsake toliko časa ? Grafična?

Netrunner ::

Prosil bi za nasvet ...

Imam HTPC priklopljen na TV preko HDMI-ja. Nimam ločene grafične ampak je kar na matični. Zadnje čase se mi pojavlja črn zaslon na TV vsake toliko časa .. kakšenkrat precej pogosto na par serkund... Kakšenkrat npr. ko surfam po netu mi belo ozadje prekriva črn šum in ostale nepravilnosti .. se mi je tudi zgodilo da je se je cela slika zablodila za par sekund .. Sistem je na frišno nameščen z vsemi zadnjimi driverji. tako da sklpeam da grafična crkuje (upam da ne cela plata).

Zanima me če kupim neko poceni grafično z hdmi izhodom, kako je potem zvok ? ... mislim zdaj gre zvok + slika preko hdmi v TV .. kako je kaj z onimi HDMIji na grafični ? so samo za sliko ali gre tudi zvok .. ali je odvisno of grafične ali moraš kaj naredit da to spraviš v delovanje ?

hvala...
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Hayabusa ::

Preveri prvo hdmi kabel.
Imaš v HTPCju (katera os. plošča/model) prostor za dodatno grafično ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

BorutK-73 ::

HDMI na grafični je isti kot na matični - zvok+slika. Samo kupi takšno kartico ki že ima HDMI izhod. Izogibaj se tistih kjer rabiš DVI-HDMI pretvornik.

Hayabusa ::

Preko dvi pretvornika zvok ne bo delal.

BorutK-73 ::

Dela, samo moraš imeti TV prižgan na hdmi, medtem ko se PC zaganja. Jaz imam tako na htpc že 2 leti in dela, je pa tečno.

Netrunner ::

Hayabusa => hdmi kabel dela ok, sem povezal TV z notebookom za dalj časa in ni bilo težav. Ja drufače pa imam še plac za alternativno grafično.

BorutK-73 => Se pravi da če imaš bilokakšno grafično z hdmi izhodom, bo le ta prenašal tudi zvok? Ja glede tega da moraš imet TV prej prižgan vem in je malo tečno ja. Pa tudi ko gre PC v sleep moraš pazit kako za zbudiš da ne ostaneš brez zvoka. Enkrat v prihodnosti bom zvok peljal direkt na ojačevalec da ne bom imel več teh težav.


Drugo leto nameravam menjat komplet HTPC tako da mi zdaj ta strošek ni dobrodošel. Planiram pa vzeti nekaj na easy kot je asus hd 5450

Da ne bom odpiral nove teme .... Trenutno imam en AMD dual core 2.7 z 4gb rama in integrirano grafično ATI radeon 3200. Zadeva predvaja lepo vse vključno z 720p. Filmi v 1080p načeloma tudi tečejo dokaj ok, vendar je videt da ne teče gladko kot bi moralo. Me jezi da mala škatlica kot je WD player in drugi mini predvajalniki predvajajo filme v 1080p brz težav, tako da me zanima v čem je bistvo?

Sklepam da je problem v grafični ... oz. kaj imajo tiste male škatlice boljšega od moje konfiguracije ? :)
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Netrunner ::

Še eno vprašanje... na kakšen način bi lahko ugotovil če je 100% grafična kriva in da ne odpoveduje cela matična?
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

hojnikb ::

da stestiraš grafo v drugem kompu ?
#brezpodpisa

BorutK-73 ::

Če ima grafična pravi HDMI izhod (ni potrebe po pretvornikih) dela zvok ok brez da je TV prižgan. Problem se pojavi samo pri teh pretvornikih iz DVI v HDMI


edit
sleep ne "zjebe" zvoka na hdmi.

Zgodovina sprememb…

Netrunner ::

hojnikb je izjavil:

da stestiraš grafo v drugem kompu ?

Grafična je on board...

BorutK-73 => ko gre PC v sleep in se TV ugasne, kakšenkrat se mi zgodi da če zbudim PC preden odprem TV potem nimam zvoka in moram staknit hdmi in nazaj pritaknit da se loti spet delat oz. moram dat log off in log on nazaj.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HDMI (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5110863 (3428) acookook
»

DVI(PC)--->HDMI(TV) ni zvoka (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
6321326 (10438) BorutK-73
»

grafične kartice in HDMI izhod

Oddelek: Zvok in slika
267309 (3320) damirba
»

Kakovost DVI HDMI kablov in vpliv na sliko (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5523271 (14575) al3n
»

HTPC, plazma, digital sound projector

Oddelek: Zvok in slika
51286 (1171) Curious

Več podobnih tem