» »

Ocena strani: Basket 2013

Ocena strani: Basket 2013

echoman ::

Pred kratkim sem začel razvijati nov projekt, ki sem ga v samem začetku mislil omejiti le na en del, potem pa sem dobil idejo in izdelal celoten portal Basket 2013.

Zakaj gre?
Kot namreč veste, imamo letos v naši državi kar velik športni dogodek EuroBasket 2013, ki bo tokrat še nekoliko večji, kot je bil v preteklosti, saj bo potekal prav na naših tleh. Sam odvijanje dogodka spremljam že od vsega začetka, ko se je o njem šele začelo govoriti, saj sem nad košarko še posebej navdušen, kar se je sicer pričelo že leta nazaj, prav s spremljanjem enega izmed takratnih EuroBasketov. Ker pa vsake tekme naše reprezentance nisem mogel spremljati, sem jo spremljal preko novic na spletu, vendar mi ni uspelo najti takšnega vira na katerem bi bil podrobno obveščen o dogajanju. Od tod tudi ideja za osnovni del portala, ki združuje novice o dogajanju na EuroBasketu. Drugi razlog za to bi lahko bil, da se mi enostavno ni dalo odpirati 10 različnih strani in iskati kategorije s košarko. Tako sem združil novice iz različnih portalov, vendar le odlomke, ki so ključnega pomena, če v nekem trenutku ni mogoče prebrati cele novice, ta pa je na voljo na viru iz katerega prihaja.

Razširitev portala
Na vsaki izmed strani, ki spremljajo športne dogodke so objavljena tudi prihajajoča tekmovanja in rezultati, vendar so ti včasih predstavljeni preveč podrobno, včasih pa premalo. Ker bodo na EuroBasketu tekme skoraj vsak dan, med novicami zagotovo ne bo manjkalo informacij o napredovanju ekip, zato sem se odločil, da dodam le zares osnovne informacije o prihajajočih tekmah in rezultatih, saj ostale podrobnosti tako ali tako dopolnijo že novice. Ker pa so danes družabna omrežja prevzela dogajanje na spletu, sem izdelal še dodajanje novic na Twitter in posledično tudi Facebook, na poti pa je najbolj uporaben RSS, ki sem ga prav tako vključil.

Izziv za ljubitelje košarke
Glede na to, da ljubitelji košarke radi napovedujemo rezultate, sem izdelal še vmesnik, ki bo omogočal napovedovanje rezultatov, poleg tega pa še število košev in razliko med temi. Zadeva je mišljena predvsem na zabaven način, ki ji sledi nekaj tekmovalnosti. V kolikor bi se radi preizkusili v napovedovanju rezultatov, je to več kot odlična priložnost za preizkus. Vsaka napoved je ocenjena s točkami, možno pa jo je oddati od dneva pred tekmo, do trenutka, ko se tekma prične. Za dodatno motivacijo so na voljo še skupine, v katere lahko povabite svoje prijatelje, znance, ... ter se z njimi preizkusite v napovedovanju.

In pa cilj portala?
Cilj vsekakor ni pridobitev publike in kasnejša postavitev oglasnih blokov na sam portal, ker to nima smisla. Gre za enostaven cilj in sicer za obveščenost ljudi o dogajanju na EuroBasketu 2013 in poleg tega tudi za nekakšen izziv v obliki napovedovanja rezultatov.

Upam, da mi je uspelo odgovoriti na nekaj osnovnih vprašanj, portal pa si lahko ogledate na https://basket2013.eu/. Upam, da vam bo všeč, z veseljem pa sprejmem vse kritike, predloge in mogoče tudi pohvale :)

PromeuZ ::

Na LPP-ju imajo na GEM-ovih zaslonih prikazane relevantne tvite na temo EB2013, tako da bi jih lahko mogoče dodali tudi na spletno stran.
<!-- https://pisalnik.wordpress.com -->

echoman ::

Sicer odličen predlog, vendar je težava v tem, da na desni strani z widgeti ne bo prostora. Tam bodo ob začetku EB tekme in rezultati + lestvica igralcev in skupin za igro. Tako bo praktično celotna stran zasedena z vsebino, več kot 8 posameznih novic na stran pa ne bom omogočal, ker je že to maksimum, če portal gledaš iz mobilne naprave. Vseeno hvala za predlog!

radiokills ::

Ajej. Prodaj domeno :). Tole je wrong on so many levels.

Ne mi zamerit, sam tole pa res nikamor ne paše. Pa ma domena res hud potencial, mam filing, da bi se dalo zaslužit. Samo ne takole :(
Agregirane novice ne zanimajo nikogar, kot obiskovalec hočem hiter pregled kaj se dogaja, katera tekma je danes, kakšni so današnji rezultati, kdo vodi v skupini...
Sence, prelivi, to je pase...

Za koliko prodaš domeno + kar imaš narejeno do sedaj?

Vzdevek ::

Aroganca nekaterih ljudi presega meje... :| Višek nesramnosti, da greš človeka spraševat če ti proda domeno, res skrajno neprimerno.

Predvidevam, da tam ko so sedaj novice bodo po tekmah kakšne novice glede na rezultate ipd? Zanimivo bi bilo dodati tudi kakšne intervjuje z igralci in podobno, če boš lahko prišel zraven.

radiokills ::

Ne, nisem hotel biti aroganten. Ko sem bral opis in videl domeno, se mi je zdela super ideja in solidna poslovna priložnost. Ko pa sem odklikal na stran, sem bil nad izvedbo pač razočaran.

Motijo me preveč očitni (premočni?) prelivi, premočne sence, nekonsistenca pri barvah gumbov za FB. Potem one črte okrog naslovov okvirčkov na desni. Zakaj imaš pri novicah gumb 'preberi novico'? Komot jih odstraniš ter linke obesiš na naslove novice in na fotko, ki je pri novici (tako ima narejeno večina novičarskih strani, in obiskovalci so takega sistema vajeni).

'Premium' pozicijo zgoraj, desno, zasedajo linki na FB, Twitter in RSS. Na FB-ju in twitterju so iste novice kot na strani. Zdaj si pa predstavljaj obiskovalca, ki je pravkar na prvi strani, preletel je novice, ti mu pa sedaj ponujaš TRI linke do teh istih novic (sicer v drugačni obliki, a vseeno). Postavi tja gor nekaj kar je bolj pomembno. Npr. kratek opis 'igre'.

Kot sem že rekel, rezultati in današnje tekme, ter vrstni red v skupinah so za obiskovalca zelo pomembni, predalagam, da postaviš to v centralni del (vsaj potem, ko se prvenstvo začne), novice bi dal na ločeno podstran, na desni pa naredi widget, ki prikazuje zadnjih nekaj novic.

No, vsebinsko bi jaz stvar zastavil bolj za tujce, ki jih zanima predvsem kje spati, jesti, piti, se zabavati in kako potovati med posameznimi prizorišči. Če imaš kaj poslovne žilice, bi se lahko dogovoril z gostilnami in penzjoni za kako provizijo, ali pa bi samo vzel affiliate program od npr. bookinga, ryanaira etc. Tako bi uporabnikom še vedno nudil koristne informacije in zaslužil kak evro :)

Ne me narobe razumet, vem da si vložil veliko truda v tole in ni vse tako slabo. Page je responsive, kar je pohvalno, tudi interfejs od igre se mi dopade.

@vzdevek Ne vem zakaj bi bilo nesramno, če vprašam ali proda domeno? Če bi jaz npr. naredil stol in bi kdo prašal če ga prodam, bi to vzel kot pohvalo.

echoman ::

@radiokills: Glede na prejšnji prispevek sem tudi sam premišljeval v podobni smeri kot @Vzdevek, vendar si z zadnjim odgovorom podkrepil že napisano. Kar se tiče same oblike strani je res, da ni neka posebnost, saj je bilo vse skupaj praktično narejeno brez kakršnekoli oblikovne predloge - za obliko mi je v končni fazi tudi zmanjkalo časa, saj sem želel sistem narediti hitreje, pa mi zaradi raznih zapletov to ni uspelo. FB, Twitter, RSS ponujam kot možnost za ogled novic "na poti", če je kakšna izmed teh stvari ravno pri roki. Predlog za prestrukturiranje vsebine na prvi strani je več kot odličen, vendar dvomim, da bi le-ta kaj spremenil + enostavno ni več časa za večje popravke/preoblikovanje strani ob začetku EB, ker to obiskovalce zmede, kar sem imel že priložnost doživeti na drugem projektu.

Če bi za seboj imel ekipo zagnanih ljudi, ki bi veliko prispevali k vsebini in pred tem še k ustvarjanju samega sistema, bi slej ko prej tudi sam prišel na idejo o ponudbi, ki jo omenjaš. Tako pa sem vse skupaj resno pričel delati zelo pozno, brez kogarkoli, ki bi mi pri projektu lahko pomagal (tudi ne poznam ljudi, ki bi mi lahko oziroma želeli pomagati). Poleg vsega skupaj pa je še vprašanje, kdo bi me dan danes za tak projekt sploh resno jemal, kljub temu da bi na podlagi tega ustvaril kar nekaj dobička, ampak to temo raje prepustim tistim, ki v tem ne vidijo priložnosti.

Na splošno bi pa o sami reklami za EB rekel, da je bila le-ta še mesec dni pred začetkom dogodka tako porazna, da tudi sam kot tujec ne bi vedel, da to sploh obstaja pri nas. To trdim glede na razmere v enem izmed mest, v katerem se bo prvi del dogodka tudi odvijal. Najbrž se je to v zadnjem tednu že spremenilo, vendar nekateri očitno še med dogodkom ne bodo dojeli, da bi lahko kaj takšnega odlično izkoristili. Glede na to potem človek dobi dve mnenji, med katerima se odloča, pa je zaradi posledic po navadi odgovor negativen.

O prodaji projekta bi pa težko govoril, ker bi rad zastavljeni cilj izpolnil in ga kasneje tudi predstavil. O tem pa mogoče nekoliko kasneje, prej mora naša ekipa osvojiti še eno izmed prvih treh mest na tekmovanju :)

bluefish ::

echoman je izjavil:

Kar se tiče same oblike strani je res, da ni neka posebnost, saj je bilo vse skupaj praktično narejeno brez kakršnekoli oblikovne predloge - za obliko mi je v končni fazi tudi zmanjkalo časa, saj sem želel sistem narediti hitreje, pa mi zaradi raznih zapletov to ni uspelo.
Napaka.
Ravno dizajn je tisti, ki v prvih trenutkih obiska pritegne ali odvrne obiskovalca. Redke so namreč strani, ki si lahko zaradi same kvalitete podatkov privoščijo slabo ali nepregledno obliko.

No, počakajmo na pričetek prvenstva, takrat bodo važni ažurni podatki o rezultatih,...

Matev ::

Pri takih projektih se postavlja vprašanje ali boš lahko celotno prvenstvo sprotno osveževal v real time - to pomeni v živo skozi celotno prvenstvo in vse dogajanje na vseh tekmah?

In ali boš pri tem konkurenčen portalom, ki imajo hordo ljudi zaposlenih za pokrivanje vsega.

Vzdevek ::

radiokills je izjavil:

@vzdevek Ne vem zakaj bi bilo nesramno, če vprašam ali proda domeno? Če bi jaz npr. naredil stol in bi kdo prašal če ga prodam, bi to vzel kot pohvalo.


Nesramno je to, da je človek izdelal spletno stran je v njo vložil nekaj dela in namesto, da podaš konstruktivno kritiko sprašuješ če stran proda. Ne ni enako, če ti stol narediš z tem namenom, da ga prodaš ok. Stran pa kot opažam z tem namenom ni narejena.

Podoben primer, si nekdo gradi hišo dolgo vlaga v njo in je na njo ponosen, potem pa prideš ti pa rečeš, da je hiša itak zanič če ti proda parcelo, ker je na dobri lokacijo hišo boš pa podrl.

Vice ::

Sama oblika deluje zelo nedodelano. Če je to za tvojo "dušo" bi ti predlagal, da izboljšaš stran www.eurobasket2013.org. Nekako je par elementov pri tvojih novicah sumljivo podobnih.

radiokills ::

@vzdevek Niti pod razno. Hišo delaš zase. Pejđ je namenjen obiskovalcem. Če že primerjaš z nepremičninami, je pravilna primerjava hotel. Hotel, ki ima sicer dobre temelje in kul inštalacije, stoji na dobri lokaciji a okrog njega je 25 drugih dobrih hotelov. Ima naš pa hotel, poleg konkurence, še nekaj problemov: pretrde postelje, nesramno osebje in vhod skozi kuhinjo. Veš, da je investitorju zmanjkalo keša za odpravo napak (echoman pravi da nima časa) in mu ponudiš odkup, da si vsaj povrne stroške in ker veš, da bi ti lahko s tem nekaj zaslužil. How the hell is this rude?

GupeM ::

Vzdevek je izjavil:

radiokills je izjavil:

@vzdevek Ne vem zakaj bi bilo nesramno, če vprašam ali proda domeno? Če bi jaz npr. naredil stol in bi kdo prašal če ga prodam, bi to vzel kot pohvalo.


Nesramno je to, da je človek izdelal spletno stran je v njo vložil nekaj dela in namesto, da podaš konstruktivno kritiko sprašuješ če stran proda. Ne ni enako, če ti stol narediš z tem namenom, da ga prodaš ok. Stran pa kot opažam z tem namenom ni narejena.

Podoben primer, si nekdo gradi hišo dolgo vlaga v njo in je na njo ponosen, potem pa prideš ti pa rečeš, da je hiša itak zanič če ti proda parcelo, ker je na dobri lokacijo hišo boš pa podrl.

Zakaj bi bilo nesramno vprašat nekoga če ti proda hišo? Za dober denar se da vse zmenit. Saj mu ni rekel da mu da 10EUR za domeno+page. Vprašal ga je za koliko je pripravljen prodat. Če bi se oba strinjala z 10000EUR. Zakaj pa ne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

Matev ::

in kaj je narobe če se ga vpraša če proda
???

jaz osebno ne bi kupil

bi pa tisti ki je vprašal mogoče...

echoman ::

Prosim, da se vrnete nazaj na temo, ki govori o spletni strani, ne pa o prodaji paketa (domena + stran). Če bi se odločil za prodajo bi se z @radiokills o tem pogovoril preko ZS, tukaj pa je prostor za predloge, ki sem jih že kar nekaj prejel.

Hvala za že podane predloge in upoštevanje vsebine teme!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Evropsko prvenstvo v košarki 2017 (strani: 1 2 3 416 17 18 19 )

Oddelek: Šport
914156441 (35120) bambam20
»

SP v košarki 2019 (Kitajska) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šport
12617786 (14954) Kurzweil
»

Iztok Čop razburja Slovenijo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6410700 (8317) judoka
»

Kaj pričakujete od dobre ŠPORTNE strani

Oddelek: Omrežja in internet
301371 (1165) #13

Več podobnih tem