» »

Čitalec kartic ne deluje

Čitalec kartic ne deluje

Nemixxx ::

Lep pozdrav!

Računalnik mi ne zazna čitalca in to od kar sem zamenjal komponente v računalniku . Ni mi jasno kaj bi bilo narobe , čitalec je pravilno priključen na matično no vsaj tako se mi zdi :D
Iskal sem že tudi razne driverje in jih nalagal ampak ni pomagalo.

Čitalec zgleda takole :



Priključen je pa takole :






Če ima kdo rešitev bi bil zelo hvaležen :D
|Intel Core i5 2500k 3.30Ghz-OC-[4.60ghz]|Noctua NH-U9B SE2|
|GA-P67A-UD3-B3|R9 290x 4gb|Kingston Blue HyperX 12GB 1600Mhz|
  • spremenil: Nemixxx ()

Duhec ::

Pa obstajajo kakšno ime za to neznano čudo in ali nisi dobil gonilnikov zraven čitalca?
Za osn.plato (chipset) imaš vse gonilnike nameščene ?

Nemixxx ::

Sej to je problem . To je en klump k je bil vgrajen zraven ohišja in nikjer na čitalcu nepiše znamke al karkol :S
Ne nisem dobil.

Ja , vse gonilnike oz. driverje iz CD-ja od matične plošče sem naložu
|Intel Core i5 2500k 3.30Ghz-OC-[4.60ghz]|Noctua NH-U9B SE2|
|GA-P67A-UD3-B3|R9 290x 4gb|Kingston Blue HyperX 12GB 1600Mhz|

ender ::

Snemi čitalec iz ohišja, pa poglej, da se ni kabel iztaknil na strani čitalca (kar se lahko zgodi).

Gonilnikov pa taki čitalci ne potrebujejo - ko jih sistem zazna, delajo samodejno.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

solatko ::

Če si slučajno ob sestavi, ta konektor dal na firewire priklop, si skuril čitalec. Ta priklop in USB sta pač enaka in lahko pride do pomote, če nimaš 10 pinskega konektorja.
Sicer pa so čitalci od 5€ naprej, tako da ni problem zamenjat.
Delo krepa človeka

Nemixxx ::

Bom pogledal če se je slučajno iztaknil :D

Ampak sem ga vrjetno res skuril, ker sem po nekaj času ko ni deloval pogledal kje je priključen in sem videl da ni bil na pravem mestu potem sem ga pravilno priključil ampak vseeno ni deloval. Tako da sem ga pomoje skuril . No bom vseeno pogledal če se je pri čitalcu snel kabel.

Hvala
|Intel Core i5 2500k 3.30Ghz-OC-[4.60ghz]|Noctua NH-U9B SE2|
|GA-P67A-UD3-B3|R9 290x 4gb|Kingston Blue HyperX 12GB 1600Mhz|

Duhec ::

In zakaj šele zdaj poveš, da si ga priklopil na napačno mesto ?
Mislim....

BorutK-73 ::

nvm, imaš prav priklopljeno, probaj spodnje pine.

Zgodovina sprememb…

schurda ::

Imam podoben problem. Na 2 računalnikih (XP Sp2, in W$ 7 ultimate) imam priključen čitalec. OS zazna, ga dodeli kot diske. Vse OK, dokler ne vsatvim kartice, potem išče in išče, pa ne najde. Zanimivo, da je na obeh računalnikih ista situacija.

Ali je potrebno naložit kakšne dodatne driverje ali kaj? Če priključim zunanji čitalec preko USB porta je vse OK, vgrajeni čitalec pa ne deluje.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

solatko ::

Vzemi čitalec iz ohišja in ga preizkusi na drugem računalniku. Če ti čitalce za različne kartice zazna, kot diskovno enoto, potem je problem v samem čitalcu.
S pomočjo leče poglej pine v ležišču za kartico.
Po drugi strani pa hitrih kartic, stari čitalci SDHC ne prepoznajo. Poglej če imaš še kje navadno SD kartico.
Delo krepa človeka

schurda ::

Čitalca imam dva na vsakem računalniku eden, vsak od druge firme (čeprav se mi zdi, da so kar vsi od iste), oba sta nova.

Da, ker je rež za kartice več, jih zazna kot 4 različne diskovne enote. Ko pa vstavim kartico v režo, se začne nekaj dogajati, prebere pa ne. Kaj ne gledam z lečo, kontakte?
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

solatko ::

schurda - Kontakti v čitalcu morajo biti v pravilnem položaju (včasih tlačenje napačne kartice v nepravo režo, premakne kontakte). Sicer pa je verjetno problem, da ti čitalci ne podpirajo HC kartic, temveč samo navadne SD.
Če imaš v disk managerju vse štiri diske, potem čitalec prepozna normalno, sam čitalec pa ti ne prepozna kartice.
Imaš poleg SD HC še kakšno durgo kartico?

Če ne dela nobena, potem je pokvarjen chip na čitalcu.
Delo krepa človeka


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SD kartice ne zazna nobena naprava pomoč

Oddelek: Pomoč in nasveti
426996 (2961) Machete
»

So mi dali ohišje z napako?

Oddelek: Strojna oprema
374523 (2796) solatko
»

Računalnik ne želi prebrati SD kartice 4GB

Oddelek: Pomoč in nasveti
51316 (1245) BRBR
»

Gonilnik za čitalca kartic

Oddelek: Pomoč in nasveti
61593 (1520) bosslipxx
»

SD kartica čuden problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
82953 (2821) kixs

Več podobnih tem