» »

SD kartica čuden problem

SD kartica čuden problem

Yohan del Sud ::

Do mene je zašla SD kartica, ki se čudno obnaša. Gre za model TEKQ, SD HC, Class 6 4GB. Zadeva dela brezhibno na dveh računalnikih z naloženo visto (prenosnik s sd režo in namizni z usb sd čitalcem), ne dela pa na računalniku z naloženimi xp-ji (usb čitalec). Enostavno se ne zgodi nič. Prav tako ne dela na dveh različnih fotoaparatih, oba canon, pri obeh napiše memory card error. Zadevo sem formatiral na vse možne načine FAT, FAT32, celo NTFS in ni vedno isto. Diagnostična orodja pravijo, da je vse ok. Poskusil sem razdeliti zadevo na manjše particije s partition magic, a tudi ta ne zazna sd-kartice sploh. Še kakšna ideja? Kakšen spcializiran softver?
www.strancar.com

kixs ::

To je SDHC kartica, ki potrebuje SDHC kompatibilen bralec. To je vse.

LP

ReBi ::

skoraj verjetno je to, da fotoaparata nimata podpore za sd hc ampak samo za navadni sd, nekje do 2 gb..
prav tako ti hc kartic ne podpira čitalec na pcju z win xp. če si uporabil isti usb čitalec, pa ne vem:D

Yohan del Sud ::

Tako bo ja. Drugi čitalec je in zato potem ne dela. Hvala za razjasnitev. Je kakšna opcija za usposobit zadevo na fotoaparatih?
www.strancar.com

kixs ::

Ne. Ce ne podpirajo SDHC (SD 2.0) standarda, potem ni pogojev.

lp

ReBi ::

če ne podpira sd hc karic, potem se mi zdi ne. upam da imaš račun in da bodo v trgovini zamenjali za običajno sd. oz dve po 2gb. te ne delajo nobenih problemov.

če pa se da karkoli naredit, pa z idejami na plan, da ne bom svoje 8gb uporabljal samo na kameri:D

ReBi ::

aha, torej ne:(

Yohan del Sud ::

Hja tako je to. Kartica je bila bratova in si kar predstavljam pogovor v hipermarketu.

"Tole bi kupil."

"Seveda, ampak to ne dela na vseh napravah."

"Aha. A bo to delalo na mojem aparatu."

"Kakšen pa je."

"Canon."

"Ja, Canoni sigurno to podpirajo."

To je bilo že mesec nazaj, tako da sem mu zadevo raje usposobil za nadomestni pagefile.

Pa da ne odpiram nove teme. Je kakšna podobna omejitev tudi na CF karticah, ker me nekdo drug neke podobne težave?
www.strancar.com

kixs ::

CF imas Type I in Type II. Torej moras tudi tu biti pozoren kaj kupujes. Prva ima debelino 3.3mm, druga 5mm. Naceloma pa naprave podpirajo obe. Type II je zelo malo.

Dodatna tezava je lahko kapaciteta kartice, saj predvsem malo starejsi aparati ne podpirajo FAT32 particij, ki jih imajo kartice nad 2GB. In lahko uporabis le 2GB od npr. 8GB kartice.

lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenosnik ne bere slik z SD kartice

Oddelek: Pomoč in nasveti
171579 (1369) beni
»

Micro SD card kartica - citalec

Oddelek: Pomoč in nasveti
5799 (710) JOKER
»

MICRO SD kartica - katera je najhitrejša ?

Oddelek: Kaj kupiti
325954 (4746) Pithlit
»

Problem z branjem SD kartice na prenosniku - prosim za pomoč

Oddelek: Strojna oprema
122308 (2275) rzidar1
»

Težave s SD kartico!

Oddelek: Pomoč in nasveti
72628 (2488) OCCULT

Več podobnih tem