» »

Deljenje tipkovnice in miske med Win7 in OsX

Deljenje tipkovnice in miske med Win7 in OsX

KontraCepec ::

Na domaci mizi imam stacionarni PC (win7 x64) in Mac minija.
Ker ne bi imel 2 tipkovnic in 2 mišk - za vsak računalnik svoje - bi jih rad nekako delil med računalnikoma in mehansko preklapljal med lastnikom ene same tipkovnice in miške.

Poskusil sem program Synergy, vendar ima ta (zaenkrat?) še prevelike probleme s prevajanjem med različnima operacijskima sistemoma.

Gledal sem različne KVM switche, vendar jih je večina še v prakameni dobi (vga?, ps2?)

A obstaja kak enostaven delilnik 2-3 USB naprav. Predstavljam si nekako takole: V škatlico s stikalom priključim miš in tipkovnico, na zadnji strani pa gresta iz naprave 2 usb kabla, ki ju priklopim vsakega na svojo mašino. S stikalom seveda preklapljam med mašinama.

To bi moralo bit zelo preprosto in poceni? Žal pa ne najdem nič takega... Če kdo pozna kaj podobnega, bom zelo hvaležen za vsakršen napotek!
Krijejtiv

BorutK-73 ::

Če imaš oba v mreži, en monitor in tipkovnica+miš in uporablji remote desktop za drugi računalnik. Samo ne priporočam za kakšne igre igrat preko remota.

KontraCepec ::

Ne bo šlo. Mountain Lion več ne podpira Windows RDPja, v obratni smeri pa tudi ne gre.
Pa raje bi kako robustnejšo, mehansko zadevo.
Krijejtiv

Duhec ::

Duhec ::

No, zgornji je Triceratops, rabiš preprostejšega:
http://www.trendnet.com/products/prodde...

KontraCepec ::

Kul! Grd ko noterdamski zvonar, ampak če dela...
Krijejtiv

radiokills ::

Synergy sem uporabljal že leta nazaj, sicer za ubuntu/win kombinacijo pa je delalo super. Kaj natanko pa te muči? Si predstavljam, da bi znal bit problematičen macov keyboar layout

Če prav razumem imaš 2 monitorja in hočeš preklapljat samo miš in tipkovnico? Ali imaš samo 1 monitor in hočeš tudi tega preklapljat? Drugače za rdp iz maca na win jaz uporabljam kar tole: http://cord.sourceforge.net/. Dela kul, samo včasih malo pobrklja tipkovnične bližnjice.

Invictus ::

Kako ne obstaja RDP za Mac?

http://www.microsoft.com/mac/remote-des...

A Googla ni nihče uporabljal?

Če hočeš pa MACa na remote, pa tole ...

http://www.macworld.com/article/1152611...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

KontraCepec ::

Prevajanje tipk na maca me muči. Server imam na win in precej tipk ne prevaja pravilno. Če tipkovnico priklopim direkt, pa dela bp. -*?'=[]{} itd. nič od naštetega ne dela, dobivam samo neke čudne znake.
Uporabljam Autohotkey (win), KeyRemaper4Macbook,... pa ni pogojev, da bi vse skupaj usposobil. Poskusil sem s temi programi in brez, ampak kolikor berem Synergy tej navezavi še ni dorasel.

RDPja kot pravim nočem. Raje imam delo direkt na mašini. Monitorja imam 2 in sta oba povezana z obema računalnikoma. Med računalniki preklapljam s preklapljanjem vhodov na monitorjih, kar se mi zdi čisto v redu rešitev. KVMja za to ne bom uporabljal, ker jih ima večina samo VGA. Tisti z digitalnimi izhodi pa so predragi.

Invictus, beri na strani, ki si jo prilepil :
Note: Microsoft Remote Desktop Connection Client for Mac (version 2.1.1) is not intended for use with Mac OS X v10.7 (Lion) or later.
Krijejtiv

BorutK-73 ::

Najceneje te bo prišlo če kupiš cheap komplet brezžične tipkovnice in miške.

Mavrik ::

KontraCepec je izjavil:

Prevajanje tipk na maca me muči. Server imam na win in precej tipk ne prevaja pravilno. Če tipkovnico priklopim direkt, pa dela bp. -*?'=[]{} itd. nič od naštetega ne dela, dobivam samo neke čudne znake.
Uporabljam Autohotkey (win), KeyRemaper4Macbook,... pa ni pogojev, da bi vse skupaj usposobil. Poskusil sem s temi programi in brez, ampak kolikor berem Synergy tej navezavi še ni dorasel.


To zato ker se na napačnem koncu zraven spravljaš. Namesto da delaš remapiranje na OS X, lepo na Synergy serverju napišeš remapping file.

Z malo tweaki dela stvar super (jaz uporabljam Win7 x64 kot server in OS X 10.8 kot client).
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

KontraCepec ::

A bi mi poslal ta remap file? Ali pa samo primer kako izgleda in kam ga moram shranit.
Tenx!
Krijejtiv

KontraCepec ::

Sem nabavil ta Trendnetov TK-207K, pa žal ne dela...

Če priklopim samo PC, dela v redu. Ko na kvm priklopim še MacBooka in pritisnem stikalo za 2. računalnik, ga tudi najde in lepo dela z Macom.

Problem je, da ko pritisnem gumb za 1. računalnik (win 7 x64), tega ne najde več. Utripa v neskončno. Če vmes pritisnem 2, Macbooka spet najde in lepo dela. Windows 7 pa ne najde nikoli več, razen če odklopim vse kable iz KVM in ponovim celotno zgodbo.

Kaj zdaj?
Krijejtiv


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

tipkovnica za dva računalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
617376 (6468) WizzardOfOZ
»

CPU switch

Oddelek: Strojna oprema
141912 (1608) ender
»

Priklop dveh mašin na en monitor eno miš in eno tipkovnico - možno?

Oddelek: Strojna oprema
222429 (1888) luka66_6
»

KVM preklopniki

Oddelek: Strojna oprema
81237 (1119) LordTado
»

razdelilec 1 monitor, 1 miška, 1 tipkovnica - 2 računalnika

Oddelek: Strojna oprema
155002 (4710) Sc0ut

Več podobnih tem