» »

Kaj lahko voziš z...

Kaj lahko voziš z...

einstein :P ::

Pozdrav,

Rad bi razčistil, kakšne motorje lahko voziš pred opravljenim izpitom kategorije B in po opravljenem? Jaz sem mislil, da brez izpita lahko voziš 50ccm, pa mi je eden rekel, da samo 25ccm, kaj zdaj drži? Na eni strani sem pa celo bral, da lahko po opravljenem B voziš 125ccm???

Kaj torej zdaj drži?

Hvala, LP
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Hayabusa ::

Brez izpita samo mopede (kolesa s pomožnim motorjem) 49 ccm, ki gredo max 25 kmh.
Ko opraviš B,


B - osebna vozila
osebna vozila, katerih masa ne presega 3500kg in imajo največ 9 sedežev (8+1)
starostna meja: 18 let.
pridobljen izpit še za: AM, B1 in G
http://www.dijaski.net/cpp/kategorije-v...

hojnikb ::

z B lahko potem furaš tudi vse kar ma 50ccm in gre največ 45KM/h.
Ne poslušaj pa kaj ti pravijo neinformirani frendi..
#brezpodpisa

Siddh ::

tako kot je hayabusa rekel, preden opraviš B lahko narediš izpit samo za AM, brez izpita pa lahko voziš 50ccm do 25km/h
AM in G pa dobiš tudi ko opraviš B kategorijo
lahko pa voziš vozila kategorije B, preden opraviš izpitno vožnjo za B-program s spremljevalcem, od starosti 16-18 let


einstein :P ::

Celo samo 45??? Sem mislil, da vsaj 50. Torej 50ccm skuterja nebi smel vozit z B kategorijo, če gre 80km/h?
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Janac ::

einstein :P je izjavil:

Celo samo 45??? Sem mislil, da vsaj 50. Torej 50ccm skuterja nebi smel vozit z B kategorijo, če gre 80km/h?

Ne...

hojnikb ::

einstein :P je izjavil:

Celo samo 45??? Sem mislil, da vsaj 50. Torej 50ccm skuterja nebi smel vozit z B kategorijo, če gre 80km/h?

uradno bi smel tak skuter it samo 45km/h, ampak realnost je pa drugačna, kot vemo..
#brezpodpisa

einstein :P ::

Haha, svašta... Lahko voziš bugatti-ja 400km/h, ne smeš pa vozit enih jajc 80km/h? Haha, kam gre ta država...
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Janac ::

einstein :P je izjavil:

Haha, svašta... Lahko voziš bugatti-ja 400km/h, ne smeš pa vozit enih jajc 80km/h? Haha, kam gre ta država...


Kje lahko voziš buhatij 400kmh? mogoče na privatni cesti... tam pa tut skuterja 80kmh...

einstein :P ::

hojnikb je izjavil:

einstein :P je izjavil:

Celo samo 45??? Sem mislil, da vsaj 50. Torej 50ccm skuterja nebi smel vozit z B kategorijo, če gre 80km/h?

uradno bi smel tak skuter it samo 45km/h, ampak realnost je pa drugačna, kot vemo..


Ko bi blo vsaj 50km/h. A če te dobijo, bojo sam pogledal a je 50ccm al bodo probal, če gre nad 50?

Janac je izjavil:

einstein :P je izjavil:

Haha, svašta... Lahko voziš bugatti-ja 400km/h, ne smeš pa vozit enih jajc 80km/h? Haha, kam gre ta država...


Kje lahko voziš buhatij 400kmh? mogoče na privatni cesti... tam pa tut skuterja 80kmh...


Ja, na autobahn...
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

Janac ::

Izredni tehnični pregled pa na valje.

hojnikb ::

zakaj bi sploh divjal z skuterjem ? a bi rad predčasno kje pristal ?
#brezpodpisa

dottor ::

Določena policijska vozila imajo valje že v prtljažniku in če že tam ugotovijo nepravilnosti ga peljejo še na tehnični da da mož štempelj,
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

hojnikb ::

einstein :P je izjavil:

hojnikb je izjavil:

einstein :P je izjavil:

Celo samo 45??? Sem mislil, da vsaj 50. Torej 50ccm skuterja nebi smel vozit z B kategorijo, če gre 80km/h?

uradno bi smel tak skuter it samo 45km/h, ampak realnost je pa drugačna, kot vemo..


Ko bi blo vsaj 50km/h. A če te dobijo, bojo sam pogledal a je 50ccm al bodo probal, če gre nad 50?

Janac je izjavil:

einstein :P je izjavil:

Haha, svašta... Lahko voziš bugatti-ja 400km/h, ne smeš pa vozit enih jajc 80km/h? Haha, kam gre ta država...


Kje lahko voziš buhatij 400kmh? mogoče na privatni cesti... tam pa tut skuterja 80kmh...


Ja, na autobahn...

za take avte so namenske steze... doh..
#brezpodpisa

dottor ::

Na določenih delih slovenske avtoceste je tudi 130km/h lahko preveč. 2 leti se že vozim vsak dan iz Kopra v Postojno, pa še z barko po morju ne "skačeš" tolko kot po naših avtocestah. To je flika na fliki. Namesto da cel kos na novo asfaltirajo jo samo flikajo čez leto...
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

einstein :P ::

dottor je izjavil:

Na določenih delih slovenske avtoceste je tudi 130km/h lahko preveč. 2 leti se že vozim vsak dan iz Kopra v Postojno, pa še z barko po morju ne "skačeš" tolko kot po naših avtocestah. To je flika na fliki. Namesto da cel kos na novo asfaltirajo jo samo flikajo čez leto...


Vedno, ko se peljem s fotrom imam ravno obraten občutek, nič ne ruka... Edino hitrostne ovire mu gredo na k.., ker dostikrat poškoduje avspuh...
STAY OUT OF MY TERRITORY!

hojnikb ::

potem še nisi pršu na take ceste>:D
#brezpodpisa

einstein :P ::

hojnikb je izjavil:

potem še nisi pršu na take ceste>:D


Že marsikam. Res pa je, da so nekje grozne ceste ampak, da bi bilo to na avtocesti pa prvič slišim. Razen, če imate tako zanič vzmetenje, da vas povsod ruka? Poglejte raje, koliko našega denarja gre v gradnjo cest... Že pri nas na vasi vsako leto vse preštemajo.

hojnikb je izjavil:

zakaj bi sploh divjal z skuterjem ? a bi rad predčasno kje pristal ?


Hh, že z MTB-jem grem po ravnem 45, po klancu pa tudi za 65 ni problem, s specialko greš pa lahko itak 100... Potem ti pa na skuterju omejijo na 45? :))
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

dottor ::

Upam da se zavedaš da cestno takso ki jo plačujemo in vse druge letne dajatve ne grejo v ceste ampak v železnice... To je bilo govora že parkrat na poročilih in tudi sam minister za promet je to potrdil. So pa slovenske avtoceste, še posebej na območju od Postojne proti obali res valovite.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

hojnikb ::

mislim da bojo izkušeni vozniki bolje vedl kakšne so ceste, kot en paglavec kot si ti, ki še izpita nimaš, don't you think ?
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

einstein :P ::

hojnikb je izjavil:

mislim da bojo izkušeni vozniki bolje vedl kakšne so ceste, kot en paglavec kot si ti, ki še izpita nimaš, don't you think ?


Tudi jaz imam oči in z njimi lahko vidim kakšne so ceste, pa sem že bil na obali, tako da se mi sploh ni treba z vami prerekat, kakšne so ceste. Prvotno vprašanje je bilo že odgovorjeno, hvala Hayabusa, pa srečno.

Tema se lahko zapre.

dottor je izjavil:

Upam da se zavedaš da cestno takso ki jo plačujemo in vse druge letne dajatve ne grejo v ceste ampak v železnice... To je bilo govora že parkrat na poročilih in tudi sam minister za promet je to potrdil. So pa slovenske avtoceste, še posebej na območju od Postojne proti obali res valovite.


Ceste pa kar same zrastejo a?
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

balocom ::

hojnikb je izjavil:

einstein :P je izjavil:

Celo samo 45??? Sem mislil, da vsaj 50. Torej 50ccm skuterja nebi smel vozit z B kategorijo, če gre 80km/h?

uradno bi smel tak skuter it samo 45km/h, ampak realnost je pa drugačna, kot vemo..


Če imaš zelo star skuter (za današnji klump so to letniki pred 1999) je še nekaj tolerance, tako da ne potrebujejo za tehnično izpravnost delujoče blokade na 45 km/h. Pri nas smo imeli tak skuter doma, na valjčkih in v resnici je dosegal tam, 60 do 65 km/h. Uradno je pa itak še vedno dovoljeno 45 km/h (hvala zdravi kmečki pameti).
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

sirotka ::

einstein :P je izjavil:


Tudi jaz imam oči in z njimi lahko vidim kakšne so ceste, pa sem že bil na obali, tako da se mi sploh ni treba z vami prerekat, kakšne so ceste. Prvotno vprašanje je bilo že odgovorjeno, hvala Hayabusa, pa srečno.


Ceste pa kar same zrastejo a?


Od KP do Postojne je AC katastrofalna, prehitevalni pas je malo boljši, vendar vseeno skačeš kot nor. A ga ne popravljejo spet letos?

Ceste zrastejo takrat, ko po dežju sonce posije.
V skladu z danes uveljavljenim zakonom o zagotavljanju sredstev za investicije v javno železniško infrastrukturo se bo v državnem proračunu zagotovilo sredstva za investicije v železnice. Med drugim se bodo zbirala iz dajatve, ki jo lastniki avtomobilov plačujejo za uporabo cest.

Zakon določa, da se bodo za investicije in vzdrževanje javne železniške infrastrukture uporabljala sredstva iz naslova letne dajatve za uporabo vozil v cestnem prometu ter tisti del koncesijske dajatve Luke Koper, ki pripada državi. Letos naj bi se iz tega naslova v državni proračun steklo 125,1 milijona evrov.

Ta denar se bo vse do leta 2023 namenjal za pripravo, organiziranje, vodenje in izvedbo investicij ter vzdrževanje javne železniške infrastrukture.

Janac ::

einstein :P je izjavil:

hojnikb je izjavil:

mislim da bojo izkušeni vozniki bolje vedl kakšne so ceste, kot en paglavec kot si ti, ki še izpita nimaš, don't you think ?


Tudi jaz imam oči in z njimi lahko vidim kakšne so ceste, pa sem že bil na obali, tako da se mi sploh ni treba z vami prerekat, kakšne so ceste. Prvotno vprašanje je bilo že odgovorjeno, hvala Hayabusa, pa srečno.

Tema se lahko zapre.

dottor je izjavil:

Upam da se zavedaš da cestno takso ki jo plačujemo in vse druge letne dajatve ne grejo v ceste ampak v železnice... To je bilo govora že parkrat na poročilih in tudi sam minister za promet je to potrdil. So pa slovenske avtoceste, še posebej na območju od Postojne proti obali res valovite.


Ceste pa kar same zrastejo a?


Ampak neveš kako avto plava na njih...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

predelava 50ccm skuterja (blokade, avspuh)

Oddelek: Loža
4317590 (6986) Ladjar
»

Nakup scooterja (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8418566 (10452) tech level
»

Izpit pri 16

Oddelek: Na cesti
81778 (1419) Kokosvilek
»

Vprašanje: Koliko km/h se lahko vozim na mopedu?

Oddelek: Na cesti
167732 (6974) XtodaZ
»

A kategorija- izpit... (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
519616 (7156) guest #44

Več podobnih tem