» »

univerzalni napajalnik

univerzalni napajalnik

Tine:) ::

Pozdravljeni,
pred kakšnim tednom sem iz Nemčije naročil DVB-C USB sprejemnik, da bi lahko gledal kabelsko TV na svojem stacionarcu. Gre za sledečo napravo:
https://www.technisat.com/en_XX/CableSt...

Zadeva je super imam pa eno težavo. Priloženi napajalnik namreč oddaja zelo visokofrekvenčni piskajoči zvok, ki je zame zelo moteč. Ker se mi ne da ukvarjat z garancijo v Nemčiji sem razmišljal, če bi lahko napajalnik kako zamenjal. Na enaA sem našel nekaj kar se mi zdi uporabno:
http://www.enaa.com/oddelki/mojDom/izd_...

Težava je zdej, da o elektriki nimam pojma zato ne vem na kaj moram paziti.

Na originalnem napajalniku piše:
INPUT: 100~240Vac
50~60Hz
0,5A MAX
OUTPUT: 12Vdc/1,25A

Napajalnik, ki sem ga prilepil zgoraj omogoča 12V napajanje in tok 1,5A (pri tej napetosti). Zanima me ali bo zaradi te razlike v amperih kaj narobe (ne bi glih rad, da se mi kej skur :)?

Če ima kdo še kakšno boljšo idejo (predvsem pa cenejšo) pa kar na dan z besedo.

Za odgovore in nasvete se vam že vnaprej lepo zahvaljujem.

Lep pozdrav!
Tine

solatko ::

Poglej pri Conradu. S seboj nesi svoj napajalnik, pa boste našli kaj primernega, sicer pa vsaka elektro trgovina bi morala imeti, problem je samo konektor - polariteta mora bit enaka - po navadi - notranja + zunanji obod -
Delo krepa človeka

Duhec ::

Tine:) je izjavil:

....Napajalnik, ki sem ga prilepil zgoraj omogoča 12V napajanje in tok 1,5A (pri tej napetosti). Zanima me ali bo zaradi te razlike v amperih kaj narobe (ne bi glih rad, da se mi kej skur :)?

Večji tok je lahko, manjši od originala pa ne.
Ta od Enaa bo ok, pazit moraš na polariteto (+ in -), nastaviti vrtljiv gumbek na 12V na ohišju napajalnika ter izbrati ustrezen fi vtiča kot je original.

Tine:) ::

Duhec je izjavil:

Tine:) je izjavil:

....Napajalnik, ki sem ga prilepil zgoraj omogoča 12V napajanje in tok 1,5A (pri tej napetosti). Zanima me ali bo zaradi te razlike v amperih kaj narobe (ne bi glih rad, da se mi kej skur :)?

Večji tok je lahko, manjši od originala pa ne.
Ta od Enaa bo ok, pazit moraš na polariteto (+ in -), nastaviti vrtljiv gumbek na 12V na ohišju napajalnika ter izbrati ustrezen fi vtiča kot je original.


Sem doma našel en napajalnik od ene druge naprave, ki omogoča 12V izhodne napetosti in tok 1,7A. Polariteta in nastavek sta enaka originalnemu. Misliš, da bi lahko probal s tem in bi delalo brez težav?
Hvala in lep pozdrav!

floyd1 ::

Seveda bo delalo - enaka napetost in večji tok je OK. Naprava si vzame toliko toka, kot ga rabi.

Duhec ::

Če je polariteta + in - tako napajalnikovega vtiča kot vtičnice na usb boxu kje na ohišju nedvoumno narisana (recimo notranji kontakt je +, zunanji je - ) potem bi to moralo delovati, saj imaš izhodno napetost napajalnika 12V= in višjo amperažo kot je original, torej ta napajalnik zdrži še večji tok in s tem moč pri isti napetosti kot je original napajalnik.
Predno priklopiš vtič novega napajalnika vtakni v usb box, da vidiš, če gre res lepo noter kot original.

Tine:) ::

Sem priključil napajalnik od druge naprave in vse dela tako kot mora.

Najlepša hvala za vse.
Lep pozdrav!
Tine


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Novi adapter ima večji tok

Oddelek: Pomoč in nasveti
10989 (746) mujek
»

nadomesten napajalnik za laptop - V, W in A

Oddelek: Pomoč in nasveti
143144 (2538) ameba
»

Pol manjša napetost od predpisane

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
151396 (1150) Alijen
»

AC ADAPTER

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
111863 (1566) Pyr0Beast

Več podobnih tem