» »

Katera mrežna kartica?

Katera mrežna kartica?

Trubar ::

Naroćil sem si ADSL pa me zanima katera mrežna kartica bi bila najboljša. Prosim za mnenja. Hvala.
Ref exchange link:
https://www.binance.com/en/register?ref=VV7U3WUE
https://www.kucoin.com/r/rf/Hu6Rx2

Trubadur ::

Katero kol.
Berite Thomasa!

zile ::

Yap. eno PCI 100mbit. Glej da ima driverje za za vse win platforme +kakšen linux

cifi ::

jaz mam leval1 10/100 za 2300 sit v tehtrade zad za hotelom lev. Tam dobis tud cuda stavari! Kartica preizkušeno deluje (majo tud moji frendi), lahka namestitev, samo meni neki mreža šteka, mislim da zaradi kabla ki sem ga naredil sam!

LevelOne ::

Priporočam LevelOne FNC-0109TX s Realtekovim čipovjem. cena: 1.806 SIT + DDV (to ceno sem našel pri generalnemu uvozniku Digital Data Communications d.o.o.) pri njihovih dealerjih se poskušaj pogoditi za še boljšo ceno, verjetno se da (Anni, Izid, Chip Trade,...)!

Omenjena mrežna je zanesljiva in jo je lahko namestiti.

one world_one brand_one level

hruske ::

a je bil kdaj na S-T test mrežnih?

to bi blo zanimivo..
Rad imam tole državico. <3

dr.J ::

Za doma ( ADSL) je čisto zares vsaka dobra. Sicer pa v TechTrade po eno RealTekovo(8139B čip), dela pod Win / Linux in je 10/100 PCI.

Za kaj bolj resnega pa Intel EtherExpress, D-Link ali Level One.

koyotee ::

Če maš keš si kup od 3com
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Bakunin ::

karkoli razen 3com.

omrezne kartice s RTL - realtek cipom so poceni in delajo.

Ce si pripravljen dati malce vec denarja (~7000 SIT) ti priporocam Intel omrezno kartico, ki se najmanj kuri procesor ob prenosih.

hruske ::

če ima mrežna procesor na kartici, ga lahko v w2k in xp "vklopimo"... čeprav ne vem zakaj ni vklopljen pod default ane.. M$ ;(

navodila kako to narediti najdete tu!
stran zelo uporabna, svetujem ogled!

ravno zato bi bilo dobro narediti test mrežnih, da se pokaže katera najmanj obremeni procesor, pci vodilo ... pa danes so mrežne zelo popularne - adsl, lan party...

smiselno bi bilo.
Rad imam tole državico. <3

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hruske ()

grmek ::

dr.J, ali morda ves kaksna je razlika med Realtek cipom 8139(B) ter 8139(A)?


lp


boštjan ::

mam eno vprašanje glede mrežnih kartic.In sicer kolegica še ma vse prek USB priključeno in ponavadi šteka,zato sem ji predlagal nakup mrežne kartice za kabel povezavo.Pa me zanima če je TALE dobra al pa sem jaz kaj sfalil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()

dr.J ::

Razlika med RealTek 8139A/B/C:
http://www.netronixinc.com/support4.htm...

3com: ne, hvala! Še moja obrazložitev:
- ima cel kup raznih dobrot, ki jih skoraj nikoli ne rabiš, a jih plačaš. (wake on la n- no to ima večina, in razne načine bootanja preko mreže)
-enkrat sem imel dve 3C905C-TX , ki sta imeli prenos piškavih 60% teoretične zmogljivosti (zadnji gonilniki). Zamenjal sem jih z Intelovimi EtherExpress100 in prenos je bil skoraj na teoretični vrednosti.

Za nezahtevno rabo 'občutiš' samo ceno, druga stvar pa lahko zelo omejuje zmogljivost sistema.

R-S-LoVe ::

Višje je bilo omenjeno enable procesor za mrežno, pa me zanima, kje oz. kako bi lahko zvedu, če ima moja mrežna procesor?
THX.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sprememba registra, da bi enejblal LAN procesor

Oddelek: Operacijski sistemi
131767 (1504) Microsoft
»

prenašanje file-ov po LAN in trzanje miške

Oddelek: Omrežja in internet
61050 (985) mrTwelveTrees
»

Opravičilo

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
132011 (2011) Boeing
»

kaj je boljše: INTEGRIRANA ALI PCI MREŽNA

Oddelek: Strojna oprema
151226 (897) MadMax
»

3Com ima težave

Oddelek: Novice / Ostale najave
61911 (1911) Marjan

Več podobnih tem