» »

Vozniška, osebni dokument, EU

Vozniška, osebni dokument, EU

clix ::

Pozdravljeni,

jutri se za en teden odpravljam v Bolgarijo, ki je v EU. Imam potni list, tako da priti tja in nazaj ne bo problem.

Fora pa je, da nimam osebne izkaznice. Iz varnostnih razlogov pa bi potni list najraje pustil kar tam, kjer bom nastanjen(manj možnosti za zlorave, kraje, pa tudi zgubiti ga ni tako težko). V zadnjem času, sem se sicer po tujini sprehajal z pasušom v žepu, samo to mi res ne diši preveč (že tko je mal ukrivljen, ker sem ga parkrat lepo prešvical :) )

Skrtatka, bi bilo vredu, če bi po bolgariji hodil z vozniško? (Je že lepa, evropska kartica, ni pinki knižca) Sicer bi imel s seboj tudi študentsko, zdravstveno in bančno, samo te nimajo lih neke veljave, ne?

Predvsem me skrbi, kaj bi kifeljci rekli, če bi me iz nekega razloga hoteli legitimirati?

lp
  • spremenil: clix ()

Brias ::

se za italijo rabis osebno ce je kontrola na meji, ce te legitimira policija ,,,,

vozniska ni osebna ( v sloveniji ajde ok v 99.9% primerov ) ... ampak ven iz slo ... rabis dokument ...



Potovanje brez mejnih kontrol ne pomeni, da ne potrebujete osebnega dokumenta - še vedno morate imeti s seboj uradni osebni dokument (potni list ali osebno izkaznico), s katerim lahko po potrebi dokažete svojo istovetnost (če vas ustavi policija, ob vkrcanju na letalo itd.).

Vozniško dovoljenje, poštne, bančne ali davčne izkaznice niso veljavne potne listine ali dokazila o istovetnosti.

direstrait ::

S seboj nosi fotokopijo potnega lista, orginal pa imej nekje v apartmaju/hotelu v sefu.
Sicer pa... v Bulgariji ti nebo nihče zahteva os. dokumenta, razen na letališču.

Tilen ::

Na kopiji mora obvezno pisat, da gre za kopijo, drugače lahko imaš v skrajnem primeru težave zaradi identifikacije s ponarejeno listino.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Brias ::

http://www.mzz.gov.si/si/konzularne_inf...

notarsko overjena kopija pasosa velja SAMO za manj komplikacij pri izdelavi novega ce starega zgubis

Potovalni dokument



Preverite, ali je vaš potovalni dokument (potni list ali osebna izkaznica) veljaven in v dobrem stanju.


V primerih kraje ali izgube potovalnega dokumenta je priporočljivo imeti s seboj:

(overjeno) fotokopijo potnega lista ali osebne izkaznice,
fotografijo za osebni dokument.

Kopije hranite ločeno od drugih dokumentov.



se v SLO rabis dokument imeti pri sebi ko si zunaj ... ti pa bi po bolgariji hodil z kopijo pasosa ... kot tujec :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brias ()

SaXsIm ::

Sam vedno na vseh tripih prakticiram to, kar zanima OPa. Pasoš v hotelu, seboj pa vozniško. Nikoli še ni bilo problemov, sem pa že razlagal policistom, da imam potni list v hotelu. Ponavadi ti osebne dokumente tako ali tako poberejo na recepciji.
SaXsIm

Tilen ::

SaXsIm je izjavil:

Sam vedno na vseh tripih prakticiram to, kar zanima OPa. Pasoš v hotelu, seboj pa vozniško. Nikoli še ni bilo problemov, sem pa že razlagal policistom, da imam potni list v hotelu. Ponavadi ti osebne dokumente tako ali tako poberejo na recepciji.


Seveda. Na Policijo morajo namreč sporočiti kdo so gosti v hotelu.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Invictus ::

Pusti pasuš doma in si daj narediti osebno izkaznico ...

Najmanj problemov, pa še na meji te manj preverjajo.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

jype ::

Tilen> Seveda. Na Policijo morajo namreč sporočiti kdo so gosti v hotelu.

Ne. To norost se igramo samo v Sloveniji.

Invictus ::

jype je izjavil:

Tilen> Seveda. Na Policijo morajo namreč sporočiti kdo so gosti v hotelu.

Ne. To norost se igramo samo v Sloveniji.

Ne, to se gredo kar po vseh državah. Prijavljajo goste. Mogoče samo ne z detaili kot so velikost gat in številka noge ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

jype ::

Invictus> Ne, to se gredo kar po vseh državah. Prijavljajo goste. Mogoče samo ne z detaili kot so velikost gat in številka noge ...

Ne. Pri nas to zahteva zakon, v normalnih državah pa ne.

techfreak :) ::

Ker si ne morejo prepisati podatkov iz osebnega dokumenta ko jim ga pokažeš? Ni celo tako, da osebnega dokumenta po zakonu ne smeš kar tako dati oz. "zastaviti"?

black ice ::

Brias je izjavil:

vozniska ni osebna ( v sloveniji ajde ok v 99.9% primerov ) ... ampak ven iz slo ... rabis dokument ...

Nič ajde ok, v SLO je vozniška enakovredna osebni (oziroma osebnemu dokumentu).

Ales ::

jype je izjavil:

Invictus> Ne, to se gredo kar po vseh državah. Prijavljajo goste. Mogoče samo ne z detaili kot so velikost gat in številka noge ...

Ne. Pri nas to zahteva zakon, v normalnih državah pa ne.


Naštej par takih "normalnih" držav, kjer lahko tujec vstopi v državo in ostane v njej brez kakršnekoli prijave.

steev ::

black ice je izjavil:

Brias je izjavil:

vozniska ni osebna ( v sloveniji ajde ok v 99.9% primerov ) ... ampak ven iz slo ... rabis dokument ...

Nič ajde ok, v SLO je vozniška enakovredna osebni (oziroma osebnemu dokumentu).

Ta nova!
:|

AndrejO ::

jype je izjavil:

Invictus> Ne, to se gredo kar po vseh državah. Prijavljajo goste. Mogoče samo ne z detaili kot so velikost gat in številka noge ...

Ne. Pri nas to zahteva zakon, v normalnih državah pa ne.

Države članice EU, ki so že pristopile k Schengenskem sporazumu, po tej definiciji niso normalne države. Zato tudi mene zanima katere pa so normalne države.

45. člen: "(a) the managers of establishments providing accommodation or their agents see to it that aliens accommodated therein, including nationals of the other Contracting Parties and those of other Member States of the European Communities, with the exception of accompanying spouses or accompanying minors or members of travel groups, personally complete and sign registration forms and confirm their identity by producing a valid identity document;"


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pretečen potni list (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6510506 (8650) deleted
»

Vozniška ni veljaven dokument?

Oddelek: Loža
398095 (6048) St235
»

Polog gotovine problem (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7715629 (13645) zavajon
»

Bela hiša želi uvesti zaupanja vredne spletne identitete

Oddelek: Novice / Zasebnost
3712948 (10912) SkipEU

Več podobnih tem