» »

ADSL

ADSL

Mr.B ::

A je imel kdo včeraj popoldan in v večer, kakšne težave z ADSL-jem ?
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

ali3n ::

Meni že od petka deluje "po polžje"....:\
občasno pa celo normalno...:P
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

mbajzelj ::

men dela ze pol leta brez problemov :))

goba ::

ADSL se zatika.
dns1 - 193.189.160.11 ne dela ze neki casa.
kosistentnost siola se sesuva ;]

ali3n ::

dns1 - 193.189.160.11 ne vrača pingov ker so blokilar...
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

nicjasno ::

In kako to zadevo resiti?

Meni cel tedn ze vlece samo s 4k/s dol. Upload pa mam normalni.

ali3n ::

meni od včeraj zvečer dela OK...
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

nojus ::

dela k urca (radovljica) na 2Mbit
sovražim Gargamela.

Sergio ::

goba, DNS dela popolnoma v redu.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Mr.B ::

V glavnem , zgleda g. Sergio , da vam glih dobro še ne dela, vleče pa pa normalno. A ste začeli porte malo snifati?
V glavnem v nedeljo dopoldan je delalo BP.Popoldan , pa sem se priklopil normalno, a so bile sledeče težave.

Prvotno sem lahko pingal le do gatewaya , naprej nič, tudi telnet ni dela. Okej sem rekel, da neki rihtate, pa sem potem probal poznej, okoli devete zvečer, lahko pingal večino testnih IP-jev. Tudi telnet je začel delati, lahko sem recimo telnetal smtp od siola , ampak pošte pa ni hotel dol potegniti. Prav tako ni delal PCAnywhere, sicer sem se connectal, ampak je bil ekran črn, torej neuporaben.Kot tudi WEB ni dela, je resolval ime, ampak je bil pač tist beli ekran. z errorji. Kot tudi terminal ni dela. DNS je delal. Po mojih izkušnah so to posledice nekih hudih težav z mrežo. Ker kolega iz sosedne ulice, isto ni mogel na net, njegov sosed, pa je lahko, se mi je zdelo zelo čudno. Edino kar moram preveriti, je a je bil negov sosed konstantno prikljoplen gor ali ne.

V glavnem Tech END na SIOL , je zgleda upgrederal svojo avtomatsko tajnico. Sicer je imela v ponedeljek dopoldan vse menije, v nedeljo pa ne. No v glavnem, me je tip na SIOL-u prpričeval, da je napaka na moji strani, pa čeprav sem mu povedal, da imam dual boot pa da tam tudi ne dela. Ok sem rekel, sem že reševal razne čudne probleme, zaradi težav s kabli in pokvarjenimi MK, pa sem zamenjal MK in kabel. In sem imel identične probleme, nakar seveda pokličem g. Tech na SIOL in seveda mi ševedno utruja da je težava na moji strani. Ampak loleki pa sej sem vam povedal vse to kar sem zgoraj napisal ????

Lahko da je res da so v nedeljo DNS-spreminjali, ampak meni ni hotel odpreti WEB-a, čeprav je DNS resolval. Sklepam da so tam na SIOL-u postavili neki firewal pa ga niso uspeli skonfigurerati kot bi morali. Nej bi nas saj opozorili da se bo nekaj delalo na mreži, ali obstaja kak drug e-mail, na katerega se moraš naročiti na SIOL-u, da je namenjen, za malo bolj napredne uporabnike.
Fantje na SIOL-u, sej ste res ..... , ampak počasi prihajamo v EU, pa če mislite da boste na tak način konkurerali se hudo motite. Veste če bo kdorkoli kupil recim telemach, bo lepo sprožil na EU zaradi cen SIOL-a, papirje o monopolnem načinu dela, pa boste videli kako gre to. Fantje SIOL v EU, boste morali delati, ne samo služiti, res pa je da na SI tržišču saj do vstopa v EU, ni boljše izbire, kar se tiče prenosa in cen, žal pa niste glih zaneslivi.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mr.B ()

OldSkul ::

Hmm, men dela ADSL, ko urca že 5 mesecev, tako da so vaše težave meni nerazumljive.

sash ::

men tud dela že kr neke cajta BP :D
--------------------
Think different...
TOROiD Group

roCkY ::

Brez problema dobre pol leta razen tiste črne sobote konc januarja in en popoldne par tednov prej.

Bug ::

Ni blema: 4096/512 dela brez blema!:)

nicjasno ::

Mogoce je problem omejen na Maribor.
Meni namrec se vedno ne vlece z vec kot 4k/s, pa mam 1024/256.

||_^_|| ::

v domžalah vse ql.

ali3n ::

Danes sem izvedel od "virov blizu Siola" da so Šiško (Ljubljana) prestavljali na drug BSN. Škoda da nas niso obvestili....
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

nicjasno ::

Ja, to je lepa navada siola, da uporabnikov ne obvesca. Kak email en dan prej bi bil kr fajn. Btw... meni se vedno ne dela normalno...

Tr0n ::

Ne razumem, zakaj tukaj sprasujes druge uporabnike, namesto da bi poklical na svojo lokalno enoto in vprasal, kaj je narobe.

D0h!

DIEUALL ::

nikol nism imel problemov zarad hitrosti na ADSL-u mam 4mbite in mi vlece konstantno 460 vedno !!!
in upload prav tako okoi 60kb/s !

tko da SiOL ownage !! :D

ali3n ::

nicjasno: nedolgo tega so imeli to lepo navado, da so uporabnike opozorili kak dan pred "motnjo" po e-mailu... ne vem zakaj tega ne počno več...
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

TheHijacker ::

Litija. Včeraj zjutraj. Pridem v službo in internet ne deluje... Imamo Iskratel ta črn modem in pa 3Com router. Pogledam v log od routerja in pošilja PADI ukaz odgovora pa ne dobi. Zapeljem se do strežnikov, da pobliže vidim, kaj se dogaja. Na modemu sveti vse normalno na routerju tudi ampak router se ne poveže.

Kličem SiOL (080 8765). Lepo. Avtomatksi odzivnik. Končno se nekdo oglasi. Povem mu da ADSL ne deluje in da sem že modem in router resetiral tako da napaka ni na naši strani. Pa mi model bluzi, da je pri njih vse v redu in da mi ne more pomagati dokler ne priklopim modema direktno na računalnik in se tako poskušam povezati. Budala...

Poiskal sem nek star laptop s windows 98 in inštaliral gonilnike. Piše connection to server in čez nekaj časa naredi timeout... Nič takšnega kar ne bi vedel že prej. Pokličem modela nazaj in mu to povem. Pravi da bo sporočil napako na Telekom in da bo tekom dneva rešeno. Ker pa v službi internet nujno potrebujemo sem tudi sam poklical na Telekom in jim povedal, da naj urgentno rešijo napako.

Povedali so me, da bodo takoj šli preverit na centralo, kaj je narobe. Če cirka 20 minut me kliče nazaj in pravi, da Telekom v Ljubljani nekaj nadgrajuje in da se je nekaj zavleklo. Predviden čas bi moral bit od 4h-6h. Toliko o informiranju kdaj bodo vrgli celotno omrežje dol, če pa SiOL in pa ostale podružnice Telekoma o tem nimajo pojma.

Ob cirka 10.00 je internet normalno zadelal.
http://www.google.si

fRiK0 ::

Men vse dela BP razen une sobote pa mislm da včeraj je mal sral maili niso delal pop3 sam sumim moje XPje za to :D Aja pa sem iz šiške btw.
Hvala

LP Tadej

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fRiK0 ()

goba ::

Sergio:

C:\WINDOWS\Desktop>ping 193.189.160.11

Pinging 193.189.160.11 with 32 bytes of data:

Request timed out.
Request timed out.
Request timed out.
Request timed out.

Ping statistics for 193.189.160.11:
Packets: Sent = 4, Received = 0, Lost = 4 (100% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 0ms, Maximum = 0ms, Average = 0ms

C:\WINDOWS\Desktop>ping 193.189.160.12

Pinging 193.189.160.12 with 32 bytes of data:

Reply from 193.189.160.12: bytes=32 time=17ms TTL=253
Reply from 193.189.160.12: bytes=32 time=14ms TTL=253
Reply from 193.189.160.12: bytes=32 time=13ms TTL=253
Reply from 193.189.160.12: bytes=32 time=14ms TTL=253

Ping statistics for 193.189.160.12:
Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 13ms, Maximum = 17ms, Average = 14ms

Zakaj?

Ziga Dolhar ::

Pač server ne vrača pingov -- zaprto :-). Če ne verjameš, da dela, se probi gor telnetat (port 53).
https://dolhar.si/

goba ::

Ziggga, najlepsa hvala.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SIOL tujina down? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Omrežja in internet
22421799 (5591) MacGyver141
»

problem pri postavitvi omrežja

Oddelek: Omrežja in internet
151730 (1630) Meamoto
»

Internet dela pocas ko zelva tetraplegik ... kablasi?!?

Oddelek: Omrežja in internet
111919 (1741) OrlyTM
»

Preveliki pingi (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
525372 (4779) [L4M3RZ] - TinLaDeN
»

ping www.klimahit.si

Oddelek: Omrežja in internet
211980 (1683) suse80

Več podobnih tem