» »

Nforce Control Panel na NF7 rev 1.0 ne dela

Nforce Control Panel na NF7 rev 1.0 ne dela

Daniel ::

Se je komu že kdaj pojavila taka napaka? Ko poskusiš klikniti v nadzorni plošči na Nforce Control Panel ikonico vrže računalnik napako:
"Ne morem spoznati Nvidia avdio gonilnika!Prosim naložite gonilnik in poskusite znova."

Naložil sem že orginalne driverje za nforce z Cd-ja od plate in najnovejše potegnjene z neta pa nič ne pomaga. Med inštalacijo ko inštalira audio vidiš napisano, instaliram audio gonilnike (soundstorm) in nato naenkrat skoči iz 20% na 100% in namestitve je konec. Nobene napake med procesom.

Zaradi tega se ne da nastavljati popolnoma nič, niti nizki - visoki toni. Edino kar se da izbrati (volume control v taskbaru) je tisto ko lahko uporabiš izhode za 5.1. Zvok drugače deluje brez problema.

Abit NF7 rev. 1.0 Athlon xp 1.7 Ghz Wd80JB, Manli Radeon 9100. V biosu je sistem nastavljen kot uniprocessor PC.
  • premaknil: ToniT ()

Daniel ::

Kdor koli? Pozabil sem omeniti, OS so XP-ji.

Wox ::

Ne se sekiraj. Ta problem je znan pri vseh nforce2 ploščah z MCP2 čipom. Plošče z MCP2-T čipom tega problema nimajo. Počakaj na nove voznike.

Daniel ::

Misliš nforce2 voznike kajne

tropinovec ::

tudi pri meni je s to plato isti problem!!;((
pa še to: v navodilih piše , da naj vstavim rame , če imam dve ploščici v dimm 3 in 2, pri Leadtekovi nforce2 plati pa je bilo rečeno naj dam v dimm 1 in 3...:|


Zgodovina sprememb…

Zheegec ::

RAMe moraš dat v 2. in 3. slot od leve proti desni ali pa v 1. in 3. slot od leve proti desni.
Sicer pa pri meni nForce control panel sploh NE dela oz. je sploh ni nikjer čeprav sem instaliral vse driverje s CDja, potem pa še update iz neta - 2.0 verzijo nForce unified.
Strange.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

tropinovec ::

nforce control panel bi moral imeti na nadzorni plošči - vsaj jaz ga imam - včasih (kadar je dobre volje :D ) pa se prikaže tudi v opravilni vrstici...
pa še nekaj je pri tej plati: če ne uprgrejdaš BIOSA ti kaže napačno (previsoko) temperaturo procesorja - pri meni kar okrog 64 stopinj pri odprti kišti , tako, da bom jutri fleshal bios pa bo OK....:\

Zgodovina sprememb…

Zheegec ::

Vem da bi moral met na nadzorni plošči, sam pa ni ničesar z nobeno verzijo driverjev.
T mi kaže pravilno (najbrž) -> 42C full load na default frekvenci.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

jurer ::

Hudiča, tudi jest nimam pod nandzorno ploščo Nvida control panel. Imam plato Epox 8rda. Probal sm pa tut že novejše gonilnike.
Amapk zej bi jo pa že rabu, kajti kupu sm 5.1 zvočnike, pa mi delajo samo front.
lp
jure


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Zvočniki Genius SW-5.1 Home Theater Wood

Oddelek: Zvok in slika
244353 (3679) CaqKa
»

Novi "predelani" gonjači za nForce 2 chipset. (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
615126 (3441) JIM22
»

Nvidia Nforce 3.13 drivers !!! (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
845854 (4542) BlackHole
»

Abit NF7 problem z programi za zvok?

Oddelek: Strojna oprema
81075 (990) Wox
»

Epox 8rda+ (težave z gonilniki)

Oddelek: Pomoč in nasveti
181334 (1069) Zheegec

Več podobnih tem