» »

V Pegatronu še slabše kot v Foxconnu

1 2
3
»

jype ::

Mr.B> Sej lahko Kitajci začno odpirati Podjetja v Albaniji. Potem bo šele zanimivo.

Ah, sine, veliko se imaš še za naučiti:

Albania%E2%80%93China relations @ Wikipedia

Mr.B ::

jype, pa sej vemo to. Gre se za ceno delovne sile, glede na kimilaca imajo 2x večji mimimum. So pa še razne ex države kot kakšna Armenija itd. Samo kot kaže je lažje kriviti in nergati nad Kitajci..Po drugi strani pa se kaže, je ceneje pripeljati eno kontejnersko ladjo do Zadarske luke, kot pa da bi se v Albaniji kregat z Američani.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

icemare ::

VaeVictis je izjavil:


Problem tega razmišljanja je samo v tem, da je človek (Homo Sapiens) po naravi egoist!

Nobene take stvari ni kot je "človeška narava", razen seveda kot primeren izgovor za vsako svinjarijo oziroma, da se nečesa pa res ne da spremenit.

antonija ::

MyotisSI je izjavil:

Z robotizacijo bo še hec. Kaj bo namreč delalo milijarde ljudi, če jih bodo zamenjali roboti? Robotizacije bo vedno več, preprostih del vedno manj. Kako bodo ljudej zaslužili za preživetje? To se še kako aktualna vprašanja.
Jaz sem pa mislil da je point robotizacije ravno to, da se ljudi "odresi" glupih del ki jih zmorejo opraviti roboti in da imajo cas za stvari, ki robotom ne grejo najbolje. Samo so zgleda ideologisti in politiki pozabili to dejstvo vracunati v svoje plane, ker trenutno se tezi k cim manj zaposlenimi, se vedno mora pa vsak zemljan zasluziti dovolj da lahko nahrani sebe in svojo druzino.

Ce/ko bomo enkrat vecino del preselili na robote, kako hudica bo takrat zivelo 99.9% zemljanov? Robotizacija in kapitalizem ne gresta skupaj, razen ce vmes pobijemo vecino zemljanov.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Ramon dekers ::

Jaz sem pa mislil da je point robotizacije ravno to, da se ljudi "odresi" glupih del ki jih zmorejo opraviti roboti in da imajo cas za stvari, ki robotom ne grejo najbolje. Samo so zgleda ideologisti in politiki pozabili to dejstvo vracunati v svoje plane, ker trenutno se tezi k cim manj zaposlenimi, se vedno mora pa vsak zemljan zasluziti dovolj da lahko nahrani sebe in svojo druzino.

Ce/ko bomo enkrat vecino del preselili na robote, kako hudica bo takrat zivelo 99.9% zemljanov? Robotizacija in kapitalizem ne gresta skupaj, razen ce vmes pobijemo vecino zemljanov.


Dobro vprašanje. Knjiga The Brave New World ti bo dala odgovor. Zakaj pa ne bi bili ljudje robotki? Saj če dejansko pogledaš so/smo že. Ovce tako ali tako ne znajo več razmišljati, nove generacije so pa še bolj butaste in še manj kritične kjer je pomembno, da se daje slike na Facebook.

Vprašnje, ki je se mi poraja je ali do dejanske vstaje "sužnjev" sploh lahko še pride? Ali se sploh lahko zgodi to kar se je v Rusiji ko so strmoglavili carja (sicer je bilo potem še slabše) kjer je obstajala možnost oblikovanja novega sistema...

Informacij tako ali tako nismo več sposobni deliti na resnične in fiktivne. Tu je še sam problem to da dogodke, ki so odaljeni več kilometrov stran ne moremo realno oceniti in niso naša izkušnja, zato to vlogo prevzamejo (vladni) novinarji, ki nam prikažejo sliko tako kot se njim zdi prav. The Brave New World.

Zgodovina sprememb…

jype ::

Ramon dekers> Ovce tako ali tako ne znajo več razmišljati

Nekritičen si predvsem ti, glede na to da se ne šteješ med ovce.

Ramon dekers ::

Se ti šteješ med ovce?

jype ::

Ne, seveda ne, jaz nisem ovca, samo vsi ostali so.

Ramon dekers ::

No saj vem da si sakrastičen, tvoj pastir je pa še vedno šivilja Alenka Bratušek ali J.J.

jype ::

Ramon dekers> tvoj pastir

Nope.

nekikr ::

Še sveže.Samsung faces Brazilian government lawsuit over poor working conditions.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nekikr ()
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Razmere v proizvodnji za Apple boljše kot pred leti, a slabše kot lani

Oddelek: Novice / Ostale najave
309093 (6465) nekikr
»

Samsung lovi kršitve delovne zakonodaje pri kitajskih dobaviteljih

Oddelek: Novice / NWO
135267 (4384) Kamran
»

Foxconn zavrnil očitke o prisilni praksi študentov, reportaža kaže grozljive razmere

Oddelek: Novice / NWO
64769 (3121) fujtajksel
»

Foxconn zanika stavko, delavci pravijo drugače

Oddelek: Novice / Ostale najave
279039 (7071) BaToCarx
»

Kitajski Foxconn izkorišča dijake in študente s slabo plačano prakso

Oddelek: Novice / NWO
279544 (8045) srus

Več podobnih tem