» »

čiščenje računalnika z zrakom

čiščenje računalnika z zrakom

«
1
2

musicfreak ::

http://www.enaa.com/oddelki/racunalnisk...

Naročil tole. Kakšni nasveti na kaj je potrebno bit pazljiv ob čiščenju notranjosti ohišja? Ali je nevarno da pride prah med pihanjem kam? Potrebno kaj odklopit?

menjalnik ::

Nesi na črpalko pa spihaj, pa ne pihat preblizu komponent da kej ne odpihne

Frenckie ::

Poglej doma, če imaš sesalnik, ki ima tudi funkcijo izpihovanja zraka (in ne samo sesanje).
Če ja, potem izbereš najtanjši nastavek in iz primerne razdalje izpihuješ.
To delaj na prostem, da ne bo razburjenja domačih zaradi zapraševanja stanovanja.
Ventilatorje blokiraj, da se ne bodo preveč zavrteli, ker bodo trpeli ležaji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Frenckie ()

LJ4L ::

Na žalost je OP to očitno že kupil. Jst grem v bližnji prihodnosti na črpalko.
LP from LJ

bluefish ::

Samo pazi, ker nekateri kompresorji pihajo še kar drugega kot samo zrak.

LJ4L ::

Na petrolu ti piše zrak pa voda. Izbereš zrak.

Če hočeš lahko tud vodo, jst te ne oviram. Za posledice ne odgovarjam >:D
LP from LJ

bluefish ::

A bejž no. Bi šlo brez trololo?

Janac ::

LJ4L je izjavil:

Na petrolu ti piše zrak pa voda. Izbereš zrak.

Če hočeš lahko tud vodo, jst te ne oviram. Za posledice ne odgovarjam >:D


Kak jaz vem je voda škodljiva če se dotakneš računalnika.

eric_cartman ::

Pa dobro valda ne bo komu na misel prišlo, da bi ga pral z vodo :)).

Sem mislil, da je to samo problem amerike: "Smart phones, dumb people." :D

Mimogrede..Koliko je kaj škodljivo, če maš stranico od kompa odprto?

Zgodovina sprememb…

mihec87 ::

bluefish je izjavil:

Samo pazi, ker nekateri kompresorji pihajo še kar drugega kot samo zrak.


Tako je nekateri radi špukajo malo vode-v bistvu kondenz ki se nabere v posodi če ta ni praznjena..

eric_cartman je izjavil:

Pa dobro valda ne bo komu na misel prišlo, da bi ga pral z vodo :)).

Sem mislil, da je to samo problem amerike: "Smart phones, dumb people." :D

Mimogrede..Koliko je kaj škodljivo, če maš stranico od kompa odprto?


Čemu bi odprta stranica škodila..? Razen je škodljiva za nerode ki jim lahko potegne lase v ventilator, ob pitju ter napadu smeha popljuva cel računalnik itd..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

eric_cartman ::

Čemu bi odprta stranica škodila..? Razen je škodljiva za nerode ki jim lahko potegne lase v ventilator, ob pitju ter napadu smeha popljuva cel računalnik itd..


Potem dobro..Ker mam odprtega že odkar sem ga sestavil in tako nimam problema z zračenjem :).

mihec87 ::

Če želiš imaš lahko vse skupaj na mizi brez ohišja pametno je sicer pod matično dat kaj neprevodnega :)

menjalnik ::

Jaz moram imet nažalost zaprto kišto, ker mamo male pse in bo sranje, če bo koga zanimala notranjost:(Se pa takoj pozna, da so nižje temperature

Na pumpi sem že velik računalnikov spihal, doma odstranim vse stranice pa odnesem spihat, malo mi je edino bedno, ker folk, ki tanka pa sprehajalci bulijo vate:DPa eno pravilo je: Nikoli ne pihaj direktno v ventilator! primi ga pa spihaj reže

mihec87 ::

"Nikoli ne pihaj direktno v ventilator! primi ga pa spihaj reže "

Pa če tako fajn piska ko ga poženeš z kompresorjem :D

Ventilator je že pri sesalcu dobro blokirat sploh manjše....Pri kompresorju je treba tudi pazit da ne odpihnemo še kaj preveč pač reže oz hladilnik se spiha na blizu ostalo pa malo bolj od daleč..

musicfreak ::

Pa ni nevarno če ti pride preveč tega spihanega praha v notranjost napajalnika ali v kake druge reže?

mihec87 ::

napajalnik itq spihaš isto..

...:TOMI:... ::

Tudi, če živite v bloku si lahko kupite kompresor, saj ni tako drag, pa uporaben je še za druge stvari. Dobi se tudi mini kompresorje, ki imajo zelo majhen prostor za stisnjen zrak, praktično delajo samo takrat, ko so prižgani. Take uporabljajo parketarji itd.

Zrak v spreju je pregrešno drag in premalo ga je.


Primernejši je obisk kake delavnice, kjer imajo pištolo za izpihovanje, kot pa bencinske črpalke. Mojstru daš za pivo in lahko izpihuješ celo leto :D
Tomi

alexa-lol ::

V Bauhaus in Obiju sem videl električne prenosne kompresorje za cca. 100€ .

Opkow ::

Ali pa spremljas Hoferja oz Lidla in kupis prenosni kompresor za 60 eur.

...:TOMI:... ::

To je to ja.
Tomi

Frenckie ::

Lahko uporabiš električno zračno črpalko za napihovanje zračnih blazin.
S srednjim nastavkom ima že kar primerno kapaciteto za izpihovanje.

Blazz ::

no jaz sem si omislil black and decker prenosni kompresor pri leklerku, ko so ga mel za 50% off in je bil 33 eur. Zadeva dela super za pucanje kište. Vedno pa povsem blokiram vse možne ventilatorje, ker če jih enkrat preveč zavrtiš je velika šansa, da si zjebu ležaj in potem zadeva ropota (iz izkušenj :) ). Pr kompresorju pa samo to, da prve parkrat pihnem v luft, ker mora kondens, k se je nabral vn spravt to je pa to (gre za max 3 kapljice). Piham pa na polno po vseh komponentah, ni mi še uspelo česarkoli odpihnit, pomoje je prešvoh sila...

Matevz96 ::

Jaz čez računalnik spustim 10 barov in še nikoli nisem imel problema, kot ste pa že napisali, obvezno blokirat ventilatorje!

tomzy95 ::

a bi lahko prosim nekdo preprosto povedal za laike kako naj blokiram ventilatorje? hvala in lp.

bluefish ::

Selotejp, zobotrebec,...

negotiator ::

Janac je izjavil:

LJ4L je izjavil:

Na petrolu ti piše zrak pa voda. Izbereš zrak.

Če hočeš lahko tud vodo, jst te ne oviram. Za posledice ne odgovarjam >:D


Kak jaz vem je voda škodljiva če se dotakneš računalnika.


Distilirana ne.
All easy problems have already been solved.

Sba ::

Primeš ga? :|(Piše že v prejšnjih postih.) Lahko pa nastaviš kako palčko med mrežo in lopatico ventilatorja. Se pa dobi tudi stisnjen zrak v spreju (pa ne Axe) ravno za te namene.
Those that claim that they're not showing off are drowning in denial!

negotiator ::

@janac

Če je res 100% voda, lahko računalnik tudi potopiš noter, pa bo delal brez težav.
All easy problems have already been solved.

Zgodovina sprememb…

chironex10 ::

Ne pihat na ventilatorje (da se vrtijo), ne bi bil prvi, ki si skuri plato (elektromotor je lahko tudi generator!)
Če vas slucajno prime da bi objavili svojo kodo pod open source, prej poglejte:
na 32:52: http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=QKwWPQ1Orzs

Zgodovina sprememb…

Matevz96 ::

tomzy95 je izjavil:

a bi lahko prosim nekdo preprosto povedal za laike kako naj blokiram ventilatorje? hvala in lp.


Jaz to počnem v garaži in najraje kar en izvijač ali pa kar koli drugega kar pride pod roke zataknem med ventilator.

MIHAc27 ::

Ja, najbolj priročen je en ne prevelik izvijač. Daš med vetrnico in spihaš. Lahko tudi z palcem blokiraš, ampak v napajalnik ga ne boš mogel vtakniti.

Kar se pa zraka v dozi tiče... pregrešno drago. Spihaš lahko mogoče ene 2 računalnika, pa zmanjka. Če nista res hudo zapacana.

In ja, v kompresorju se lahko nahaja tudi voda, tako da mogoče najprej malce pihneš na roko. Če ni čutiti mokrote...samo gasa.

driver_x ::

Jaz pa menim, da je boljša preventiva od kurative in zato na vse reže namestim filter za nape.

...:TOMI:... ::

Kako debel sloj filtra od nape daš na ventilatorje?

Kompresor ima čep za izpust kondenza. Jaz vedno odvijem čep in izpustim vodo ven, da nimam težav z vodo na komponentah, preden začnem z izpihovanjem. Je pa treba izpustiti vodo recimo 1x na mesec, vendar jaz kar pogosto rabim kompresor, recimo 3x na teden. Tista metoda s pihanjem v zrak, preden se uporabi za pihanje v računalnik pa ni ravno učinkovita.

Za resno delo se pa kupi filter vode, vendar večina ljudi tega ne rabi. To se rabi, če nekaj barvaš s kompresorjem, med barvo res nočeš vode. Če se pa uporablja kake pnevmatske pištole, recimo take, ki jih imajo vulkanizerji, je pa treba med zrak dodajati olje za mazanje pištole.

https://www.trisa.si/trgovina/oprema_za...
Tomi

driver_x ::

...:TOMI:... je izjavil:

Kako debel sloj filtra od nape daš na ventilatorje?


Eno ali dvd plasti kofila. Običajno tam, kjer ventilator sesa zrak v ohišje.

alese ::

najboljša zadeva je kompresor od hladilnika, ki nima prevelike moči, ki bi ti prašne delce potisnila v čipe.

driver_x ::

alese je izjavil:

najboljša zadeva je kompresor od hladilnika, ki nima prevelike moči, ki bi ti prašne delce potisnila v čipe.


Ampak ga pred uporabo dobro izprazni, saj poleg zraka piha ven tudi precej olja.

seba-beba ::

Bom kar v to temo napisal...

Računalnik bo kmalu star eno leto. V garancijskem listu piše, da je v roku enega leta možno vnovčiti brezplačen pregled in spihanje računalnika.

Zanima me, ali je to potrebno? Sicer spiham ga lahko sam, vedar sem potem primoran odstaniti zaščitno nalepko...
Kaj je mišljeno pod pregled računalnika? Bodo dostopali tudi do trdega diska? Imam namreč službene zadeve gor...

Hvala in lp

BorutK-73 ::

Prenosnik ali kišta?
Malo preveri temperature, če so v idle okoli 40 in load do 70C je še ok. Ampak ker imaš možnost free čiščenja, bi jaz na tvojem mestu to izkoristil, traja pa kakšne pol ure za prenosnik, za kišto par minut.

seba-beba ::

Imam namizni računalnik.
Temperature so ok.

Nič, ga bom kar nesel...

firbec ::

a tale bi bil dober za čistit prah iz PC-ja ali je prešvoh ?

Opkow ::

Ni presvoh, fino piha. Ne pozabi blokirat ventilatorjev.
Imam isto zadevo, tudi za ciscenje PC-ja.

firbec ::

to rabim, odgovor s prve roke.
So me prepričevali, da je preslab, da piha tako malo, kot tale




Hvala ti Killer

Opkow ::

Kje imajo to v ponudbi, ker na Hoferjevi strani ga ne najdem.
Ce ti ne bo ustrezal, lahko se vedno vrnes nazaj. ;)

lonewolf_ ::

Mi smo nekaj podobnega nabavli v hofer/lidl nekje 5-7let nazaj. Za žogo, kolo od kolesa napihnit je dober. Za kak čoln ali blazino na morju tudi, lahko v miru pivo piješ zraven. Za kaj več pa mislim, da je prešvoh, oziroma rabi dlje časa. Nisem pa še probal kakšne avtomobolske gume ali večji čoln.
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

hojnikb ::

za spihovanje je kr fajn, če ma zram bombo za zrak, sicer je bolj slaba...
#brezpodpisa

firbec ::

rabim izključno za računalniški prah izpihovat, pa mi je tisti ta velik kompresor prevelik, tale mi kot kuferček bolj ustreza, čeprav berem, da je glasen kot porka madona.
Trenutno ga v L/H nimajo, slej ko prej pa ga dobijo

BorutK-73 ::

Važno je tudi da je kompresor brez olja, da piha samo zrak.

Zgodovina sprememb…

Janac ::

8barov je več kot dovolj za občutljivo elektroniko...

firbec ::

Killer glede na to, da si lastiš tole zadevščino. A res ropota ko sam vrag?
pa verjetno, ker je posoda za zrak minimalistična, je hitro prazen. Je tako ?

Tale je pa z Lidla, mislim, da so ga imeli nazadnje aprila.
isto sranje, samo drugo pakovanje, kot iz Hofra zgoraj

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: firbec ()

Napajalc ::

firbec je izjavil:

Killer glede na to, da si lastiš tole zadevščino. A res ropota ko sam vrag?
pa verjetno, ker je posoda za zrak minimalistična, je hitro prazen. Je tako ?

Tale je pa z Lidla, mislim, da so ga imeli nazadnje aprila.
isto sranje, samo drugo pakovanje, kot iz Hofra zgoraj



Pritisk ima dober, pretoka pa nobenga, če boš to uporabljalj dobi nekje tlačno posodo do 25L.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Čiščenje računalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
282270 (2004) dzinks63
»

čiščenje računalnika (prah, itd)

Oddelek: Pomoč in nasveti
3311108 (5628) ...:TOMI:...
»

Kam nesti računalnik za čiščenje

Oddelek: Pomoč in nasveti
233218 (2554) cegu
»

Spihovanje-čiščenje računalnika z kompresorjem, je to pametno počet?

Oddelek: Pomoč in nasveti
173864 (3425) Dami
»

Ali je to možno? (procesor okrog 90 C)

Oddelek: Pomoč in nasveti
494986 (4148) bond007

Več podobnih tem