» »

HTC v težavah

1
2
»

Chev ::

Nummy je izjavil:

Eden napisal zakaj rabimo posodobitve...
Ja čist tak, ker osnovna vetzija, ki jo dobiš na telefonu ponavadi sploh ne podpira vsega kar tvoj telefon zmore. Al 2.3.x android nikoli ni bil sposoben pravilno uporabljati vsa jedra na mojem telefonu in močno dvomim, da je sploh kdaj deloval kot dvojedrnik.
Zbugan android, se usuva non-stop, včasih sploh ne prejmem smsjev in mmsev, ampak moram vmes resetirat telefon pol pa kar naenkrat uleti sms-jev za cel teden nazaj...
Poraba baterije 10x prevelika.
Procesor se že ob eni enostavni igrci dobesedno skoraj stopi. Kolikor imaš v kodi eno zanko, pa čeprav je ta prazna, procesor nabije na max. frekvenco in to sprazni baterijo v parih urah! Večina iger če ne celo kar vse imajo notri zanke. Svoj procesor sem omejil na 800MHz, čeprav zmore 1400MHz. VElike razlike v hitrosti ni, počasen na vseh frekvencah edino na 800MHz dobim kako uro več baterije.
Novi dodatni programi, ki pridejo skupaj z OS-om.
Še danes niso pofixali pisala na samsung galaxy note. Kalibrirati preprosto ne moreš (4.1.1 verzija).
Vsakič ko nadgradiš telefon ti preprosto kar zbriše vse aplikacije in nastvitve, ter imenik.

Pa še bi lahko našteval...
Android = qrac od sistema. Žal mi je da sem ga kdajkoli kupil. Imam telefon, ki bi lahko laufal gor celo morje stvari, ampak ga software omejuje, ker sta google in samsung nesposobna spisat en spodoben sistem!


Kupil je Samsunga, pa pizdi na android :))

Nummy ::

driver_x je izjavil:

Nummy, ali je tvoje težave rešila nadgradnja? Zakaj preprosto že v štartu ne nabaviš sistema, ki deluje? Sicer pa so moje izkušnje z Androidi precej boljše (HTC, Samsung, ZTE, noname).

Kupu sem androida, ker sem verjel reklamam in nasedel. 2.3.x je bil totalno zanič in sem že bil na tem, da telefon nesem nazaj v trgovino, ampak kaj ko takrat niso imeli pač res nič boljšega. 4.1.x, naj bi popravil veliko stvari, vendar jih ni. Zgoraj napisano še zmeraj drži. Nekaj malega so popravili glede na 2.3.x verzijo.

Chev je izjavil:

Nummy je izjavil:

Eden napisal zakaj rabimo posodobitve...
Ja čist tak, ker osnovna vetzija, ki jo dobiš na telefonu ponavadi sploh ne podpira vsega kar tvoj telefon zmore. Al 2.3.x android nikoli ni bil sposoben pravilno uporabljati vsa jedra na mojem telefonu in močno dvomim, da je sploh kdaj deloval kot dvojedrnik.
Zbugan android, se usuva non-stop, včasih sploh ne prejmem smsjev in mmsev, ampak moram vmes resetirat telefon pol pa kar naenkrat uleti sms-jev za cel teden nazaj...
Poraba baterije 10x prevelika.
Procesor se že ob eni enostavni igrci dobesedno skoraj stopi. Kolikor imaš v kodi eno zanko, pa čeprav je ta prazna, procesor nabije na max. frekvenco in to sprazni baterijo v parih urah! Večina iger če ne celo kar vse imajo notri zanke. Svoj procesor sem omejil na 800MHz, čeprav zmore 1400MHz. VElike razlike v hitrosti ni, počasen na vseh frekvencah edino na 800MHz dobim kako uro več baterije.
Novi dodatni programi, ki pridejo skupaj z OS-om.
Še danes niso pofixali pisala na samsung galaxy note. Kalibrirati preprosto ne moreš (4.1.1 verzija).
Vsakič ko nadgradiš telefon ti preprosto kar zbriše vse aplikacije in nastvitve, ter imenik.

Pa še bi lahko našteval...
Android = qrac od sistema. Žal mi je da sem ga kdajkoli kupil. Imam telefon, ki bi lahko laufal gor celo morje stvari, ampak ga software omejuje, ker sta google in samsung nesposobna spisat en spodoben sistem!


Kupil je Samsunga, pa pizdi na android :))

Ja kupu sem samsunga in pizdim na android in samsung, ker so nesposobni vsi. Pri googlu in samsungu. Google, ker ne more dat ven OS-a, ki bi izkoriščal nov HW tako kot je treba in samsung ker je nesposoben spravit novejše verzije androida na telefone, ki so stari leto ali več. SRAMOTA!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Nummy ()

trololo2 ::

Chev je izjavil:


Kupil je Samsunga, pa pizdi na android :))


Zgražajte se zdaj nad mano, ampak for all intents and purposes android == samsung. Poglejte prodajne številke, prvi android telefon bo najverjetneje samsungov, naslendnji pa iOS/WP. Ker samsungov bloat od SWja velikim zagabi android OS. Krivda pa je tudi na googlu, ker ne omeji pacanja po androidu.

nekikr ::

Če bi ga omejil, potem to ni več popolnoma odprt sistem, ki ga nekateri tako opevajo. Plusi in minusi pač.

LedStorm+++ ::

Bolj je kriv htc sense zaganjalnik, lahko bi dal holo hd, ali apexa ;((
Zato pa ni haska.

Stavim pa na ubunuja mobile. :)
Pingvin :-)

Chev ::

Nummy je izjavil:

Ja kupu sem samsunga in pizdim na android in samsung, ker so nesposobni vsi. Pri googlu in samsungu. Google, ker ne more dat ven OS-a, ki bi izkoriščal nov HW tako kot je treba in samsung ker je nesposoben spravit novejše verzije androida na telefone, ki so stari leto ali več. SRAMOTA!


Kaj pa ima Google veze s Samsungom? Google razvija softwer za svoje telefone, nato pa (ker je opensource) da kodo na net.

https://developers.google.com/android/

Če Samsung ne zna dobro spremenit androida (touchwiz bloat) in nadgradit, zakaj bi bil kriv Google, ki ima odlično spisan vanilla android?

trololo2 je izjavil:


Zgražajte se zdaj nad mano, ampak for all intents and purposes android == samsung. Poglejte prodajne številke, prvi android telefon bo najverjetneje samsungov, naslendnji pa iOS/WP. Ker samsungov bloat od SWja velikim zagabi android OS. Krivda pa je tudi na googlu, ker ne omeji pacanja po androidu.


Android = Google. TouchWiz = Samsung.

Če bi bilo po moje, bi Google zaprl android, ostalim proizvajalcem pokazal sredinca in svoje naprave vozil naprej.

Mavrik ::

trololo2 je izjavil:


Zgražajte se zdaj nad mano, ampak for all intents and purposes android == samsung. Poglejte prodajne številke, prvi android telefon bo najverjetneje samsungov, naslendnji pa iOS/WP. Ker samsungov bloat od SWja velikim zagabi android OS. Krivda pa je tudi na googlu, ker ne omeji pacanja po androidu.


Ne, edini telefoni, ki laufajo Android so Nexusi in Play Edition telefoni. Ostali laufajo posiljeno sranje ko ne dela.
The truth is rarely pure and never simple.

floyd1 ::

Toliko, kolikor Samsung vloži v marketing, vložijo coca cola, microsoft, dell, hp in apple SKUPAJ. Kako za božjo voljo naj potem nek midget HTC konkurira temu? Saj se trudijo samo pričakovati tolikšen marketing kot ga ima Samsung je enostavno izjemno smešno.

Če je znesek v tistem grafu za kompletno Samsung elektroniko (torej tudi TV-ji, laptopi, glasbeni stolpi, kup fotoaparatov, mogoče celo gospodinjski aparati?) potem je logična razlika glede na ostale konkurente, ki izdelujejo le drobec tega. Samsung pač dela praktično vse, HTC pa le drobec tega. Drži pa, da so zadnje leto in pol Galaxy in Note oglasi resnično na vsakem koraku. Resnično agresivna reklama.

Nummy:
Vsakič ko nadgradiš telefon ti preprosto kar zbriše vse aplikacije in nastvitve, ter imenik.

Nek čuden SW ima tvoj Samsung, meni pri (Kies) nadgradnji ni nikoli nič od tega pobrisal. Nikoli. Kvečjemu kakšna nedelujoča ali slabše delujoča aplikacija, kar pa se je rešilo v nekaj dneh (in kjer Samsung ni imel nekega hudega vpliva). Je pa res, da sem bil ob nakupu SGS(1) zelo razočaran, tako slabo (nestabilno) ni delala niti moja prva Symbian Nokia, ki smo jih precej "šimfali". Že SGS3 pa je bil za razliko od "enke" tudi z originalnim SW že čisto spodobno delujoč strojček, a nikoli ni bil za tiste, ki si jih merijo (milisekunde ob štartu aplikacij ;)).

Nummy ::

Chev je izjavil:

Nummy je izjavil:

Ja kupu sem samsunga in pizdim na android in samsung, ker so nesposobni vsi. Pri googlu in samsungu. Google, ker ne more dat ven OS-a, ki bi izkoriščal nov HW tako kot je treba in samsung ker je nesposoben spravit novejše verzije androida na telefone, ki so stari leto ali več. SRAMOTA!


Kaj pa ima Google veze s Samsungom? Google razvija softwer za svoje telefone, nato pa (ker je opensource) da kodo na net.

https://developers.google.com/android/

Če Samsung ne zna dobro spremenit androida (touchwiz bloat) in nadgradit, zakaj bi bil kriv Google, ki ima odlično spisan vanilla android?

trololo2 je izjavil:


Zgražajte se zdaj nad mano, ampak for all intents and purposes android == samsung. Poglejte prodajne številke, prvi android telefon bo najverjetneje samsungov, naslendnji pa iOS/WP. Ker samsungov bloat od SWja velikim zagabi android OS. Krivda pa je tudi na googlu, ker ne omeji pacanja po androidu.


Android = Google. TouchWiz = Samsung.

Če bi bilo po moje, bi Google zaprl android, ostalim proizvajalcem pokazal sredinca in svoje naprave vozil naprej.

Če bi prebral tudi prejšnje poste, bi vedel o čem govorim. Kar se tiče obnašanja samega OS (procesor in poraba) je v veliki večini kriv google, saj so oni tisti, ki pišejo kaka bo podpora večjedrnim procesorjem in podobno in oni puščajo notri buge, ki "žrejo" baterijo in oni so tisti, ki dajo ven "novo" verzijo.
Samsung je kriv za vse ostalo. In ja Samsung = android lahko že praktično rečemo glede na market in je vse skupaj shit. Edino kar ima samsung dobro so AMOLED zasloni, kjer so barve res ODLIČNE in črna je res črna. Vse ostalo je en velik kup crap-a.
HTC je prav tako zelo izgubil na kvaliteti zadnja leta (kar sem videl telefonov od kolegov so imeli non-stop probleme z njimi in servisi).
Tako je ostala samo Nokia, ki fura gor windowse, ki pa to niso več kar so nekoč bili in apple, ki ima trenutno iOS, sicer meni nepoznan od blizu, in obvladuje večinski delež kar se tiče marketa aplikacij in iger.
Izbira naslednjega telefona bo težka, saj mobitel ne prodaja applovih telefonov... še.

trnvpeti ::

htc nima sans ob taksni politiki nadgradnje os

ocitno vse kar gre v nebo po specifikacijah(cpu,gpu,resolucija,...) folka ne zanima vec

spoliran os na spoliran hw z cimvecjo avtonomijo za ne prevec denarja

Mavrik ::

Edino kar ima samsung dobro so AMOLED zasloni, kjer so barve res ODLIČNE in črna je res črna. Vse ostalo je en velik kup crap-a.


Joj kakšne ti trabunjaš. Tako mimo skalibriranih zaslonov kot so Samsungovi AMOLED-i res težko najdeš. Vse barve so tako mimo da #FFFFFF zgleda kot da je rumena. Je pa res da ma raja zelo rada prežgane barve AMOLEDov ja.

Edini ki res trenutno zna svoje LCDje dobro skalibrirati je Apple na telefonih in HTC na napravah z IPSi.
The truth is rarely pure and never simple.

knesz ::

Edini ki res trenutno zna svoje LCDje dobro skalibrirati je Apple na telefonih in HTC na napravah z IPSi.


... in pa Nexus z zadnjo 4.3 nadgradnjo.

Nummy ::

trnvpeti je izjavil:

htc nima sans ob taksni politiki nadgradnje os

ocitno vse kar gre v nebo po specifikacijah(cpu,gpu,resolucija,...) folka ne zanima vec

spoliran os na spoliran hw z cimvecjo avtonomijo za ne prevec denarja

Pa seveda velik market aplikacij in iger. Kaj ti pomaga ko vidiš reklamo za en hud špil in potem iOS only... -.-

Mavrik je izjavil:

Edino kar ima samsung dobro so AMOLED zasloni, kjer so barve res ODLIČNE in črna je res črna. Vse ostalo je en velik kup crap-a.


Joj kakšne ti trabunjaš. Tako mimo skalibriranih zaslonov kot so Samsungovi AMOLED-i res težko najdeš. Vse barve so tako mimo da #FFFFFF zgleda kot da je rumena. Je pa res da ma raja zelo rada prežgane barve AMOLEDov ja.

Edini ki res trenutno zna svoje LCDje dobro skalibrirati je Apple na telefonih in HTC na napravah z IPSi.

Moj telefon ima super barve, praktično lepše in boljše barve kot moj wacom cintiq. Pa ima cintiq bojda 72% točnost glede na adobe standard in glede na druge standarde zelo dobre barve. Ne vem kak AMOLED si ti gledal ampak bo treba očitno več telefonov v roke prjet kolega. Jaz imam doma dva primerka galaxy note (moj + od punce) in oba imata lepe barve in suepr zaslon.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Nummy ()

Mavrik ::

knesz je izjavil:

... in pa Nexus z zadnjo 4.3 nadgradnjo.


Kateri? Nova sedmica bi naj mela precej dober IPS.
The truth is rarely pure and never simple.

Chev ::

Nummy je izjavil:

Če bi prebral tudi prejšnje poste, bi vedel o čem govorim. Kar se tiče obnašanja samega OS (procesor in poraba) je v veliki večini kriv google, saj so oni tisti, ki pišejo kaka bo podpora večjedrnim procesorjem in podobno in oni puščajo notri buge, ki "žrejo" baterijo in oni so tisti, ki dajo ven "novo" verzijo.
Samsung je kriv za vse ostalo. In ja Samsung = android lahko že praktično rečemo glede na market in je vse skupaj shit.


A se naj smejem, al jočem? :8) Jaz ti razlagam, da Google izdeluje Android OS za svoje naprave, ti pa meni nazaj kako se čudno obnaša na Samsungih. Ja ne ga srat no ;((.
Pa nehaj nas prepričevat, da je Samsung android, ker mu do gležnjev ne seže s svojim TouchWiz-om, tržni delež ni pogoj.

Nummy je izjavil:

Edino kar ima samsung dobro so AMOLED zasloni, kjer so barve res ODLIČNE in črna je res črna. Vse ostalo je en velik kup crap-a.


AMOLED zasloni dobri? Svašta ... vse kar je dobro je črnina, ostalo pa je fuč. Tako barve kot zapečenost slik.

Nummy je izjavil:

HTC je prav tako zelo izgubil na kvaliteti zadnja leta (kar sem videl telefonov od kolegov so imeli non-stop probleme z njimi in servisi).
Tako je ostala samo Nokia, ki fura gor windowse, ki pa to niso več kar so nekoč bili in apple, ki ima trenutno iOS, sicer meni nepoznan od blizu, in obvladuje večinski delež kar se tiče marketa aplikacij in iger.
Izbira naslednjega telefona bo težka, saj mobitel ne prodaja applovih telefonov... še.


Nisi ravno mobilno razgledan, zato pa ne posiljuj s svojimi prepričanji.

Daj primer za popularen iOS only game.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Chev ()

techfreak :) ::

Samsungova verzija je varianta Androida, torej je potem takem tudi Android.

Sicer pa vsaka verzija ima določene prednosti in slabosti, načeloma pa za telefone s prirejeno verzijo najdeš tudi AOSP ROMe.

driver_x ::

A mi lahko nekdo razloži, zakaj so barve na telefonu tako strašno pomembne? Saj je samo telefon!

c00L3r ::

Pač trenutno se Galaxy naprave dobro prodajajo. Saj to še ni propad HTC-a. Poglejte kako dolgo že Nokia propada, pa še kar noče potonit.

Prej sem imel originalnega Desire. Super telefon, oblika, izdelava, le premalo pomnilnika. Pred 3 leti je bil HTC Sense vmesnik daleč najboljše, kaj se je dajo dobit na Android. Zdajšnji Desire X, pa je tak. Izdelava in materiali so super. 2x 1ghz procesor ni vedno dovolj (ampak OK, sem kupil srednji rang in vedel da ni to flagship). Sense vmesnik še zdaj zgleda 100x boljše kot to kaj ponuja konkurenca. Ampak HTC SMS aplikacija pa šteka obupno. Tak obupno, da si moraš dat gor eno drugo iz gPlay. Na srečo je izbira kar velika. In ni mi problem dat 2 - 4€ za dober app.

Nummy ::

Chev je izjavil:



A se naj smejem, al jočem? :8) Jaz ti razlagam, da Google izdeluje Android OS za svoje naprave, ti pa meni nazaj kako se čudno obnaša na Samsungih. Ja ne ga srat no ;((.
Pa nehaj nas prepričevat, da je Samsung android, ker mu do gležnjev ne seže s svojim TouchWiz-om, tržni delež ni pogoj.

AMOLED zasloni dobri? Svašta ... vse kar je dobro je črnina, ostalo pa je fuč. Tako barve kot zapečenost slik

Nisi ravno mobilno razgledan, zato pa ne posiljuj s svojimi prepričanji.

Daj primer za popularen iOS only game.

Aha po novem samsung galaxy note nima gor androida ampak kwa? Pi**in dim? Resno ti to?

Če maš ti zanič AMOLED zaslon, še ne pomeni da ga imajo tudi drugi. Doma imam dva telefona z ODLIČNIM zaslonom in barvami in brez zapečenosti! Če ne znaš uporabljati zaslonov in se ti gor zapeče slika ti nisem jaz kriv.

A ti si pa bolj razgledan, ko trdiš, da galaxy note ne laufa androida? Right. Višek inteligence in razgledanosti. Can I touch you?

Evo da ti še mal povečam "razgledanost" clicky click

Chev ::

Android z TouchWiz UI preobleko. Ta TouchWiz spremeni android toliko, da naprava ne deluje tekoče, ima ogromno bloata, dodane stvari, za katere android ni bil nikoli delan, ... Še lahko temu rečemo Android? Jaz mu ne morem.

Moj AMOLED ni zanič. Je enak tako na GNexus-u, kot na Galaxy Note in Galaxy Note 2. Barve so sprane, bela je rumena in vsi so zapečeni. Primerjaj IPS in AMOLED drug ob drugem, pa boš videl o čem govorim.

Če ne znaš uporabljati zaslonov in se ti gor zapeče slika ti nisem jaz kriv.

Potem pa me ti, veliki mojster uporabe zaslonov, prosim nauči kako naj uporabljam AMOLED zaslon na telefonu?

Vau, 75 iger. Od tega jih je četrt samo za iPad, drugih četrt že dela na Androidu, tretja polovica pa iz leta 2008.

alexa-lol ::

c00L3r je izjavil:

Pač trenutno se Galaxy naprave dobro prodajajo. Saj to še ni propad HTC-a. Poglejte kako dolgo že Nokia propada, pa še kar noče potonit.

Prej sem imel originalnega Desire. Super telefon, oblika, izdelava, le premalo pomnilnika. Pred 3 leti je bil HTC Sense vmesnik daleč najboljše, kaj se je dajo dobit na Android. Zdajšnji Desire X, pa je tak. Izdelava in materiali so super. 2x 1ghz procesor ni vedno dovolj (ampak OK, sem kupil srednji rang in vedel da ni to flagship). Sense vmesnik še zdaj zgleda 100x boljše kot to kaj ponuja konkurenca. Ampak HTC SMS aplikacija pa šteka obupno. Tak obupno, da si moraš dat gor eno drugo iz gPlay. Na srečo je izbira kar velika. In ni mi problem dat 2 - 4€ za dober app.


Računalnik s katerim je NASA prišla na Luno je imel toliko moči kot preprost kalkulator pred 10 leti... danes se zdi da sploh ne moreš klicati če nimaš 16mio jeder pri 150 Ghz z 500 Pb rama in enako količino prostora na HD.

blackbfm ::

če pa android šteka:))

Nummy ::

Chev je izjavil:

Android z TouchWiz UI preobleko. Ta TouchWiz spremeni android toliko, da naprava ne deluje tekoče, ima ogromno bloata, dodane stvari, za katere android ni bil nikoli delan, ... Še lahko temu rečemo Android? Jaz mu ne morem.

Moj AMOLED ni zanič. Je enak tako na GNexus-u, kot na Galaxy Note in Galaxy Note 2. Barve so sprane, bela je rumena in vsi so zapečeni. Primerjaj IPS in AMOLED drug ob drugem, pa boš videl o čem govorim.

Če ne znaš uporabljati zaslonov in se ti gor zapeče slika ti nisem jaz kriv.

Potem pa me ti, veliki mojster uporabe zaslonov, prosim nauči kako naj uporabljam AMOLED zaslon na telefonu?

Vau, 75 iger. Od tega jih je četrt samo za iPad, drugih četrt že dela na Androidu, tretja polovica pa iz leta 2008.

Boli me qrac kakšna preobleka je gor, če zaženekm multu-thread aplikacijo in mi še vedno laufa samo na enem jedru na max frekvenci je zame še vedno kriv OS in ne bloat, ki je gor. A ti moram še narisat v čem je problem? Problem je v tem, da low level sistem ni narejen za večjedrne procesorje tako kot bi moral biti. 2.3.x sploh ni imel polne podpore za večjedrnike. Na note-u mi je praktično eno jedro laufalo v prazno medtem ko je drugi "švical" na polno. V čem je pol fora imeti dva jedra??? Za gretje rok? 4.1.x naj bi imel neko podporo, ampak še vedno ne deluje tako kot bi moralo, saj ti že ob PRAZNI while zanki zabije procesor na max frekvenco in se samo greje. To je največji problem porabe baterije na android telefonih in tu ni kriv samsung, pač pa nespospobni google. Prav tako je google kriv za marsikaj drugega, kar samsung ni niti dotaknil.

Kot sem rekel, če imaš ti slab zaslon ne misli da ga imamo tudi drugi. Bela barva je pri meni bela in črna je črna. Ostale barve so prav super.

Če ne znaš uporabljat telefonov in ostalih stvari ti jaz tu ne bom nudil zastonj inštrukcij. Bo treba mal navodila brat ;)

Ja dal sem ti seznam iger, ki je samo delček. Obstaja še kar precej iger, ki so samo iOS only. Mnogim developerjem se preprosto ne splača hecat z android marketom, ker so zaslužki precej premajni. Tako kot recimo tista andorid konzola, kjer so ljudje kupovali večinoma na sale-ih ali pa igrajo samo demo igrice. V enem letu bodo propadli. MEdtem ko na iOS marketu služijo bajne denarce, še posebej od američanov.
klik lep primer kakšni so zaslužki glede na platformo... Dosti več iger je samo iOS only, če pa že obstaja android verzija je le ta zbugana do kraja in se je ne da niti normalno špilat.

Mavrik ::

Nummy je izjavil:


Boli me qrac kakšna preobleka je gor, če zaženekm multu-thread aplikacijo in mi še vedno laufa samo na enem jedru na max frekvenci je zame še vedno kriv OS in ne bloat, ki je gor. A ti moram še narisat v čem je problem? Problem je v tem, da low level sistem ni narejen za večjedrne procesorje tako kot bi moral biti. 2.3.x sploh ni imel polne podpore za večjedrnike. Na note-u mi je praktično eno jedro laufalo v prazno medtem ko je drugi "švical" na polno. V čem je pol fora imeti dva jedra??? Za gretje rok? 4.1.x naj bi imel neko podporo, ampak še vedno ne deluje tako kot bi moralo, saj ti že ob PRAZNI while zanki zabije procesor na max frekvenco in se samo greje. To je največji problem porabe baterije na android telefonih in tu ni kriv samsung, pač pa nespospobni google. Prav tako je google kriv za marsikaj drugega, kar samsung ni niti dotaknil.


Ej, teb pa resno ene osnove niso niti približno jasne kajne? O.o
The truth is rarely pure and never simple.

klkkkkkkkkkk ::

Mam ze drugega htc-ja. Htc wildfire 3 leta se zmeraj dela, ceprav je bil ze velikokrat na tleh celo na dezju in v jezeru. Zdej mam htc one s in je odlicen telefon. Mel sem tud samsunga in sem bolje zadovoljen z htc-jem. Jst nevem kje imate probleme z htc-ji, verjemte tud samsungi in apple delajo tezave velikim.

htc-ja sem kupil zaradi cpu-ja, kamere in seveda zvoka. Nisem imel problemov z wifi-jem.

Sem zadovoljen. Ostajam na htc-ju. Samsung tudi nima kvalitete na vrhuncu, apple pa je predrag za svoje specse...tu bi pohvalil sony-ja, ki je vsekakor boljsi nakup.


lp

blackbfm ::

meni iphone 4 s slabo zasnovano anteno boljše lovi wifi kot od kolega nova flagship xperia z:)) glede cenejših modelov bi tut lahko marsikakšno povedal..sony je bil sinonim za kvaliteto ko je bil zunaj k750..danes je pa med KRŠ znamkami, žal.

djordjevic ::

O, ja. To je bil aparat. Škoda, da mi ga je zgrizel pes. Eden najboljših telefonov, kar sem jih kdaj imel.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Looooooka ::

Nikec3 je izjavil:

Geek forum gor ali dol, ne gre mi v glavo, kako zelo se eni obremenjujete če za verzijo Androida piše 4.1 ali 4.2. Vse kar šteje, je to, da telefon deluje dobro, ter da ste z njim zadovoljni. Številka pri operacijskem sistemu pri nekih manjših popravkih pač ni bistvena.

Tko kot so ostali napisani. Popravki niso majhni.
Ne vem ce si ze mel kdaj kaksno android tablico ali telefon ampak updati so prinesli spremembe, ki so bile bolj opazne kot recimo Windows Phone update iz7 na 7.5 in potem na 8.
Ampak a ne...tam sem recimo te update celo dobil. V tem primeru pa ne, pa ni bilo nobenih hardwerskih ovir za update. In potem mora folk neke custom rome gor laufat. To je drek od supporta.
In sorry...noben telefon ni fizicno vreden 600 eur. A je prevec ce se pricakuje, da po par 100.000 enotah, ki jih prodajo s tako ceno clo majo nekoga placanega da vsaj eno leto zadeve updejta?...ko majo recimo novejso verzijo ze pripravljeno za njihove nove telefone?
Al je slucajno pac cisto normalno pricakovat, da bo kupec lepo mirno sprejel prst v rit in si sel kupit nov telefon?
Ce si kupil smart phone potem ga verjetno nisi kupil zaradi njegove moznosti KLICANJA. Verjetno, da ti je v interesu, da bo software gor vsaj nekaj casa redno posodobljen.
Ce ne zaradi drugega tudi zaradi varnosti. Pa bog ne daj, da bi mel mogoce moznost dobit novejso verzijo OS-ja, kjer se celo hvalijo, da bolj optimalno upravlja s procesi in mogoce manj kuri baterijo.
Ni vse v UI-ju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Looooooka ()

vorantz ::

Chev je izjavil:

Android z TouchWiz UI preobleko. Ta TouchWiz spremeni android toliko, da naprava ne deluje tekoÄe, ima ogromno bloata, dodane stvari, za katere android ni bil nikoli delan, ... Ĺ e lahko temu reÄemo Android? Jaz mu ne morem.

Moj AMOLED ni zaniÄ. Je enak tako na GNexus-u, kot na Galaxy Note in Galaxy Note 2. Barve so sprane, bela je rumena in vsi so zapeÄeni. Primerjaj IPS in AMOLED drug ob drugem, pa boĹĄ videl o Äem govorim.

<em>Äe ne znaĹĄ uporabljati zaslonov in se ti gor zapeÄe slika ti nisem jaz kriv. </em>z

Potem pa me ti, veliki mojster uporabe zaslonov, prosim nauÄi kako naj uporabljam AMOLED zaslon na telefonu?

Vau, 75 iger. Od tega jih je Äetrt samo za iPad, drugih Äetrt Ĺže dela na Androidu, tretja polovica pa iz leta 2008.


Krava preobleÄena v ozko preobleko ovce (da se komi premika) ni vec krava?
:P

Molde321 ::

Jaz pa ne bom nikoli več kupil androida ker je to JAJC od jajca! Sploh pa tisti Samsungov TouchWiz vmesnik, ki še bolj naredi zadevo laggajočo. Oprostite, ampak za primerjavo recimo iOS dela na 2x slabšemu hardwaru pa ni NOBENEGA lagga in nenadnega zaprtja aplikacij, medtem ko se to na mojemu SGS2 stalno dogaja (android 4.1.2).

Stran od android telefonov! Samo to lahko rečem ...

blackbfm ::

in nenadnega zaprtja aplikacij


ni res, zadnje čase vedno več, ker so aplikacije kompleksnejše in požrešnejše..facebook je en tak biser ki se rad usuva

duimstra ::

Mah, zaston ne vzamem tega HTC-ja... se najbolsi telefon do sedaj je bil nokia e61 :)

knesz ::

Molde321 je izjavil:

Jaz pa ne bom nikoli več kupil androida ker je to JAJC od jajca! Sploh pa tisti Samsungov TouchWiz vmesnik, ki še bolj naredi zadevo laggajočo. Oprostite, ampak za primerjavo recimo iOS dela na 2x slabšemu hardwaru pa ni NOBENEGA lagga in nenadnega zaprtja aplikacij, medtem ko se to na mojemu SGS2 stalno dogaja (android 4.1.2).

Stran od android telefonov! Samo to lahko rečem ...

Če že primerjaš operacijska sistema bodi pošten in primerjaj iphone z nexusom :)

Spock83 ::

Po uprabi Clean Masterja mi android telefon dela kot nov! :)

klkkkkkkkkkk ::

Kje ti lagga? Android je TOP.
Kokr sm vidu v zadnji letih vse pada kvaliteta... In ti mislim na splosno.

Mnogi imajo probleme z samsungi, appli itd. ....
Ce znas malo paziti na stvari je lahko vsaka stvar kvalitetna. Ce pa neznas paziti na telefon potem pa za vec kot 100€ raje nezapravljaj.

lp

Nummy ::

SMS bug na androidu že od pamtiveka: nekdo ti pošlje SMS in ga dostikrat sploh ne dobiš dokler ne resetiraš telefona... super samsung in andoid jajc!

djordjevic ::

klkkkkkkkkkk je izjavil:

Ce znas malo paziti na stvari je lahko vsaka stvar kvalitetna. Ce pa neznas paziti na telefon potem pa za vec kot 100€ raje nezapravljaj.
lp

Ne posplošuj, dragi soforumaš. Moj mobilnik je še danes po enem letu tak, kot bi ga prinesel iz trgovine - brez ene resne praskice - pa vseeno vsake toliko notri crkne kaka komponenta. Zakaj?

Because polizdelek.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Chev ::

Nummy je izjavil:

SMS bug na androidu že od pamtiveka: nekdo ti pošlje SMS in ga dostikrat sploh ne dobiš dokler ne resetiraš telefona... super samsung in andoid jajc!

Se mi še ni zgodilo.

Nummy ::

Chev je izjavil:

Nummy je izjavil:

SMS bug na androidu že od pamtiveka: nekdo ti pošlje SMS in ga dostikrat sploh ne dobiš dokler ne resetiraš telefona... super samsung in andoid jajc!

Se mi še ni zgodilo.

Men to skoz dela, MMS-ev pa sploh ne morem prejet, dobim samo obvestilo da sem nekaj dobil. In nastavitve za MMS so pravilne, saj so mi štimali na mobitelu, ampak so mi na koncu rekli da naj počakam na 4.x android update in potem probam. Še danes ne dela.

driver_x ::

MMS na Androidu! Tega mi pa še ni ratalo usposobiti.

knesz ::

driver_x je izjavil:

MMS na Androidu! Tega mi pa še ni ratalo usposobiti.

Čudno. Meni je pri vseh android telefonih vedno delalo iz prve (Debitel/Mobitel privzete nastavitve).

klkkkkkkkkkk ::

djordjevic je izjavil:

klkkkkkkkkkk je izjavil:

Ce znas malo paziti na stvari je lahko vsaka stvar kvalitetna. Ce pa neznas paziti na telefon potem pa za vec kot 100€ raje nezapravljaj.
lp

Ne posplošuj, dragi soforumaš. Moj mobilnik je še danes po enem letu tak, kot bi ga prinesel iz trgovine - brez ene resne praskice - pa vseeno vsake toliko notri crkne kaka komponenta. Zakaj?

Because polizdelek.


Zakaj ni prebral vsega. Vsaka stvar se lahko pokvari... Tud ce das par € veec

djordjevic ::

Pokvari se že lahko, ampak potem jo popravijo, kot se spodobi, da se ne kvari več. Tri menjane plate in zaslon + popravila senzorjev zame pač niso znak kakovostne strojne opreme. Pa lahko paziš na stvar, kolikor hočeš - čaka te okvara.

Because polizdelki.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Jst ::

Glede Sense:

Če imaš telefon rootan in gor stock HTCjev ROM, ga resetirajte in pustite idle nekaj ur. Najbolje 12ur. Potem pa z kakšnim "Task Managerjem" poglejte, kateri procesi so pojedli največ CPU časa in memory-ja. Pri meni so to neki (govorim na pamet, ker sem jih pobrisal in naredil svoj ROM že dolgo nazaj) HTCjevi procesi: "HTC Helper," "HTC Diagnistics Service," "HTC Logging Service," "HTC Sense Sync,..." Imena so nekaj v tem stilu. Ko sem jih pobrisal, mi je poraba padla iz 6mA na 3mA (Battery Monitor (Widget)), ob tem, da so funkcionalnosti ostale vse, telefon je porabil pol manj RAMa in tudi malo odzivnejši je bil.

Ko se pa znebiš HTCjevega Sense ROMa in daš gor stock Android... Šele potem vidiš, da je Android v bistvu prav dobra zadeva. Res je, da je šele z Jelly Bean postal konkreten sistem, kar se mene tiče, ampak Stock Jelly Bean, z Apex/Nova launcherjem je tako, kot da bi telefon dobil super boost. Vse dela hitreje, multitasking je super, baterija zdrži DOSTI več. Če odmislimo zaslon. Ker če je prižgan zaslon je itak največji porabnik in razlike niti ni tako velike.

Šele ko to sam sprobaš, vidiš, da kakšen crapware bloat so razni Sense in TouchWiz.


---

Torej, ko bom v prihodnje kupoval mobilni telefon, in če se bom spet odločil za Android, bom kupil takšnega z vanilla Androidom (ali podporo za vanilla Android). (Čeprav me matra PureView, mi pa Win8 ni všeč...)

Glede prazne zanke: Dober vic ja, hehe. By The Way, pomoje so že vsaj 20 let compilerji tako pametni, da se znajo spopasti z dobesedno praznimi zankami (jih spustijo)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Mavrik ::

Zanimivo, ker jaz na HTC One nisem opazil bistvene razlike v trajanju baterije kljub vsem servisom. Še več: Sense verzija v primerjavi z Google Play verzijo drži nekoliko dlje.

Fantje, kar se morate zavedati, število servisov na Androidu ne pomeni nič. WakeLocki so pomembni.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

Nummy ::

Jst je izjavil:

Glede Sense:

Če imaš telefon rootan in gor stock HTCjev ROM, ga resetirajte in pustite idle nekaj ur. Najbolje 12ur. Potem pa z kakšnim "Task Managerjem" poglejte, kateri procesi so pojedli največ CPU časa in memory-ja. Pri meni so to neki (govorim na pamet, ker sem jih pobrisal in naredil svoj ROM že dolgo nazaj) HTCjevi procesi: "HTC Helper," "HTC Diagnistics Service," "HTC Logging Service," "HTC Sense Sync,..." Imena so nekaj v tem stilu. Ko sem jih pobrisal, mi je poraba padla iz 6mA na 3mA (Battery Monitor (Widget)), ob tem, da so funkcionalnosti ostale vse, telefon je porabil pol manj RAMa in tudi malo odzivnejši je bil.

Ko se pa znebiš HTCjevega Sense ROMa in daš gor stock Android... Šele potem vidiš, da je Android v bistvu prav dobra zadeva. Res je, da je šele z Jelly Bean postal konkreten sistem, kar se mene tiče, ampak Stock Jelly Bean, z Apex/Nova launcherjem je tako, kot da bi telefon dobil super boost. Vse dela hitreje, multitasking je super, baterija zdrži DOSTI več. Če odmislimo zaslon. Ker če je prižgan zaslon je itak največji porabnik in razlike niti ni tako velike.

Šele ko to sam sprobaš, vidiš, da kakšen crapware bloat so razni Sense in TouchWiz.


---

Torej, ko bom v prihodnje kupoval mobilni telefon, in če se bom spet odločil za Android, bom kupil takšnega z vanilla Androidom (ali podporo za vanilla Android). (Čeprav me matra PureView, mi pa Win8 ni všeč...)

Glede prazne zanke: Dober vic ja, hehe. By The Way, pomoje so že vsaj 20 let compilerji tako pametni, da se znajo spopasti z dobesedno praznimi zankami (jih spustijo)


Jaz še sedaj ne najdem stock ROM-a za samsung galaxy note. Rabim pa tudi root na telefonu, tak da bi bilo fajn, če že to vse ima noter, ker se mi ne da dodatno zajebavat še s tem. 2x sem se že in 2x mi je skoraj briknilo telefon.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Slaba prodaja S9 krati prihodke in spanec Samsungu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
7419273 (14042) krneki0001
»

Samsung galaxy S4 (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
711161994 (52797) Dr-4Skull
»

Samsungov dobiček in tržni delež padla (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
5129260 (26844) zmaugy
»

Microsoft želi tesnejših vezi s HTC-jem (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
7527975 (23033) andromedar
»

Galaxy S4 se dobro prodaja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Android
14928628 (23060) FlyingBee

Več podobnih tem