» »

Ne morem odstrani/namesti nvidia gonilnikov

Ne morem odstrani/namesti nvidia gonilnikov

s1m0n ::

Nikakor mi ne uspe odstranit ali namestit novih gonilnikov za nvidia grafično (560Ti). V nadzorni plošči ostajajo gonilniki verzija 314, updater, gonilniki za fiziko, 3d ... Nobene od navedenih komponent ne gre odstranit.

Vse kar se zgodi je, da se odpre nvidia uninstaller in napiše Failed to uninstall ali pri namestitvi novih Failed to install.

Ne pomaga safemode, ne windows update (ki najde posodobitev gonilnikov a javi naslednjo napako).
 windows update

windows update



Trenutno windows pravi, da gre za VGA kompatibilno napravo. Z grafično ni nič narobe saj je problem nastopil po odstranitvi gonilnikov iz Upravitelja naprav.

kmetek ::

system restore na dan, ki ti je delalo ok.

Mipe ::

Ali pa driver sweeper od guru3d.

s1m0n ::

Mipe, to je bilo prvo kar sem poskusil vsi gonilniki še vedno ostajajo pod Dodaj ali odstrani programe...

Tole se pa dogaja z odstranitvijo z nvidia uninstallerjem

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

Mipe ::

Hm. Zaženi kot admin?

s1m0n ::

Ne pomaga!

r3dkv1c4 ::

sam sem imel pred časom podoben problem pa sem naredil tako:

shranil sem si nove željene gonilnike in izklopil utp kabel iz matične ter brez internetne povezave naredil komplet delete starih driverjev, se pravi izbris iz vseh map.....in potem resetiral komp, ter na novo naložil nove željene gonilnike.....in glej ga zlomka, zadeva dela.

s1m0n ::

Kje pa naj iz map izbrišem gonilnike ?

r3dkv1c4 ::

programske datoteke in iz map kjer si shranil gonilnike.....skratka vse kar je od nvidie pobriši.

s1m0n ::

Dobro iz programskih ne gre izbrisat 3d vision ker bi naj bil v uporabi (x86) v programskih (x64) pa je vse izbrisalo.

Tr0n ::

Presnami si zadnjo verzijo gonilnikov @ http://www.geforce.com/drivers, med instalacijo izberi Custom install in potem imas checkbox Perform a clean installation.

s1m0n ::

Tr0n do te možnosti ni možno prit saj ob dvojnem kliku na setup datoteko napiše Failed to install! Podobno kot zgornja slike le, da pri namestitvi.

r3dkv1c4 ::

s1m0n je izjavil:

Dobro iz programskih ne gre izbrisat 3d vision ker bi naj bil v uporabi (x86) v programskih (x64) pa je vse izbrisalo.

gre vse ce hočeš, nek program ti uporablja to funkcijo, najdi in ubij ga.....restart kompa in na novo install....ne govori da ne gre ...malo se potrudi.

Tr0n ::

Naredi screenshot, da vidim. Installa, ne uninstalla.

Lahko probas tudi sweeperja.

http://www.guru3d.com/content_page/guru...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

s1m0n ::

To se pojavi takoj po dvojnem kliku na setup datoteko!

Tr0n ::

Probaj sweeperja zgoraj. Imas dovolj prostora na disku kamor instaliras driverje?

s1m0n ::

Kolikor je meni znano se ta Driversweeper uporablja za odstranitev ostankov. Meni ne gre odstranit niti s pomočjo programa za odstranitev od windowsa (vedno odpira ta nvidia uninstaller, ki pri svojem opravilu pade). Drugače je Driversweeper odstrani svoje a problem ostaja.

Tr0n ::

Potem verjetno ze mas odstranjene, ampak so ti nekako ostali v Programs & Features. Uporabis kak CCleaner in rocno odstranis vpisa iz Programs & Features in potem probas na novo instalirat.

s1m0n ::

Dobro uspelo je spravit gonilnike preko windows update (s pomočjo ccleanerja in driversweeperja)
Ostal problem še ostaja (nvidia namestitev) a smo odkrili dodatne krivce. Kot kaže ni uporabnika UpdateusUser, ki ga nvidia uporablja za updater!
V event viewerju pa javlja, da je prišlo do napake pri prijavi:
The NVIDIA Update Service Daemon service failed to start due to the following error:
The service did not start due to a logon failure.


Kako to razrešit pa nimam idej, kar sem na spletu našel ne pomaga saj ta uporabnik ni prisoten!

Tr0n ::

Pac ne namescaj nVidia updaterja, itak je brezveze. Samo gonilnike in PhysX. Pa pozeni installer kot administrator, ce slucajno nisi.

s1m0n ::

Dobro gonilniki in physx so nameščeni! Potreboval pa bi še nadzorno od nvidie, ki se namesti z tem installerjem od nvidie, ki ne deluje :)

Tr0n ::

Jo dobis, ko instaliras gonilnike. Desni klik na desktoptu, NVIDIA Control Panel ali v Control Panelu.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Restart računalnika ob predvajanju videa

Oddelek: Strojna oprema
291306 (1055) mat3
»

Računalnik se poslavlja - grafika fuč (ali kaj drugega)?

Oddelek: Pomoč in nasveti
81775 (1611) Brias
»

problem v SolidWorks-u

Oddelek: Strojna oprema
91056 (770) Isotropic
»

windows 7 driverji

Oddelek: Operacijski sistemi
81600 (1457) zzitop
»

Problemi z Nividia gonilniki

Oddelek: Pomoč in nasveti
171143 (999) StajercSSS

Več podobnih tem