» »

Vdor v gmail - vzrok?

Vdor v gmail - vzrok?

Malajlo ::

Kolegica je zadnjič brez svoje vednosti naokoli na svoje kontakte razposlala en spam. Google ji je poslal obvestilo, da je preprečena sumljiva prijava. Iz Hanoia... Sem pregledal headerje maila, pa je res nekje od tam letelo naokoli. Sent items ima zdaj prazen. In je sicer takoj zamenjala geslo, ki že prej ni bilo enostavno.

Vprašanje se postavlja, kako bi se to lahko zgodilo. Na sumu ima(va) robotka, ki je večkrat v rokah otrok, čeprav ob tistem času precej ur ni bil. Kaj drugega mi ne pade na pamet. In ja, je precej nezaupljiva uporabnica (delava itak v informatiki) in ne klika podolgem in počez kar se pobliska na zaslonu.

Da bi pa gmail dopustil brute force mi je nepredstavljivo.

Ideje? Aja, AV na robotu? Če je to nujno zaradi razpuščenega trga aplikacij za robote - so be it. Jaz skoraj še na delovni mašini ne bi rabil AV, kamoli na mobilnih napravah... Brrrr... me kar zmrazi. (dobro, da WP (še) niti nima AV programja)

Hayabusa ::

Naj vklopi 2 stopenjsko preverjanje https://support.google.com/accounts/ans... .
Bi rekel da je krivec otrok in droid.

technolog ::

Loh so krive tud te zadeve, narejene na način kot mata facebook in linkedin za iskanje prijatlov.

Sej vem, je očitno, samo marsikdo ne bi pomislil.

Malajlo ::

tisto iskanje ni blo, otrok v tistem cajtu tud ne.
Zdaj bo brisala vse nepotrebne aplikacije.

Ni android za navadnega userja. Več.

(jaz sem ji pa pozabil nastaviti pobiranje mejlov... Verdamt)

Furbo ::

Dosti babnic gesla za mail veselo zaupa raznim dating stranem, da potem stikujejo po kontaktih in bogvedi čemu še...
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

ziga1990 ::

Malajlo je izjavil:

tisto iskanje ni blo, otrok v tistem cajtu tud ne.
Zdaj bo brisala vse nepotrebne aplikacije.

Ni android za navadnega userja. Več.

(jaz sem ji pa pozabil nastaviti pobiranje mejlov... Verdamt)



kaj naj bi to pomenilo?
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Malajlo ::

Ker je trg razpuščen in prepuščen sam sebi. Če ima aplikacija malware, če lahko dostopa do podatkov brez vednosti uporabnika (a tiste kljukice za dostop res veljajo vedno? vseh 100% ziher?) ... Da bi rabil pa še AV na telefonu, ker navaden uporabnik nima pojma, ali je dobro, da ima aplikacija dostop do stikov npr.
Lahko se pa motim, seveda, in je androidni svet čist kot solza.

Hayabusa ::

Malajlo ::

To moraš bit mazohist, da se še s tem ukvarjaš...

Še vedno mi ni jasno, kako je uspel iz Hanoia ali kje že odpreti mailbox in pobrisati vsebino.

b3D_950 ::

Pošlji mail na NSA in jih prosi za restore oz. obnovo mailboxa.

Malajlo ::

Sarkazem detektor mi mal nagaja, ampak ja, dobra ideja ;((

Hayabusa ::

Malajlo je izjavil:

To moraš bit mazohist, da se še s tem ukvarjaš...

Še vedno mi ni jasno, kako je uspel iz Hanoia ali kje že odpreti mailbox in pobrisati vsebino.

Nope, proizvajalci droid telefonov bi morali zraven prilagati en konkreten handbook, kaj vse moraš postoriti, da bi ti 3rd party appi ne serjejo po glavi.
Google tega očitno nima namena storiti.

ziga1990 ::

prvič če kar klikaš in nič ne bereš si si sam kriv.
drugič naloži si protivirusni program
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Malajlo ::

Torej je kriv android? Ker mašine so ziher zavarovane, vsaj glede na to, da ima samo služben notebook. Za varnost le-teh sem pa precej prepričan, da je v redu.
Sploh če so uporabniki po naravi še nezaupljivi.

Android. Še dobro, da je Nokia spacala super duper telefon skupaj z monopolistom Microsoftom... Pa glih pol leta ima galaxyja...

Qushaak ::

A je to pravilno nastavljeno v nastavitvah Google-a, da mi bodo čimmanj "sledili z oglasi" (kolikor je pač to možno nastaviti in vplivati)?
Sploh tisto, kar je označeno z rdečim pravokotnikom.

 Google Ads preferences

Google Ads preferences

Malajlo ::

Pa piše ti, da Ads omogočajo brezplačne storitve. Torej, če jih že imaš, naj bodo vsaj na približno profilirane. Te opcije oglasov ne zmanjšajo. Ker reklame za toplice nekje na sspodnjem saškem me res ne zanimajo

gslo ::

Malajlo je izjavil:

Torej je kriv android? Ker mašine so ziher zavarovane, vsaj glede na to, da ima samo služben notebook. Za varnost le-teh sem pa precej prepričan, da je v redu.
Sploh če so uporabniki po naravi še nezaupljivi.

Android. Še dobro, da je Nokia spacala super duper telefon skupaj z monopolistom Microsoftom... Pa glih pol leta ima galaxyja...


Preden razmišlja(ta) o nokiji z windows os, voila: Smartphones based on Windows Phone WiFi-exposed vulnerabilities

.. nekje sem zasledil, da je unpatchable. :-P

Malajlo ::

Je po moje bolj enostavno, ce me po glavi lopne in telefon pajsne...

gslo ::

Ne, ni.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Android TV

Oddelek: Zvok in slika
325211 (4393) XS!D3
»

Google ve, kje smo, ne glede na nastavitve v Androidu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
6418312 (12819) MrStein
»

Lažni Android antivirusnik prodan v več deset tisoč izvodih

Oddelek: Novice / Android
4420852 (17328) VaeVictis
»

Nexus 4 vs. Lumia 720 (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
7812985 (9716) hobbit
»

gmail in push notification

Oddelek: Pomoč in nasveti
121888 (1607) Apple

Več podobnih tem